Võimalus sõna sekka öelda

võimalus midagi head ära teha

Võimalus sõna sekka öelda

PostitusPostitas walner » 25 Jaan 2008 12:32

Põllumajandusministeerium
10. jaanuar 2008

Osalusveebis saab sõna sekka öelda lemmikloomade kaitseks

Alates 8. jaanuarist on kõigil võimalus tutvuda ja arvamust avaldada seoses lemmikloomade pidamiseks kavandatavate nõuetega osalusveebis www.osale.ee.

Põllumajandusministeerium avaldab osalusveebis lemmikloomade pidamise nõudeid käsitleva Vabariigi Valitsuse määruse eelnõu ning lemmikloomade kaitse Euroopa konventsiooniga liitumise kohta eesmärgiga anda igale inimesele võimalus kaasa rääkida lemmikloomade pidamiseks kavandatavate nõuete väljatöötamise protsessis.

Samuti on oodatud loomapidamise või loomakaitsega tegelevate seltside ja ühenduste ühiselt kujundatud seisukohad.

Veebilehe kaudu saab arvamust avaldada kuni 8. veebruarini. Seejärel annab ministeerium tagasisidet laekunud arvamuste kohta.

Osalusveeb www.osale.ee on loodud selleks, et Eesti elanikud ja kodanikuühendused saaksid riigiasjades kaasa rääkida. Veebis on võimalik väljendada oma seisukohti seal avaldatud seaduseelnõude, strateegiliste arengukavade ja teiste riiklike dokumentide suhtes.

Lisainformatsioon: põllumajandusministeeriumi loomakaitse ja põllumajandusloomade aretuse büroo juhataja Anneli Härmson, telefon: 6256289, e-mail: anneli.harmson@agri.ee

PostitusPostitas Mims » 26 Jaan 2008 13:32

Kas on kuskilt lugeda hetkeseisust kontrolliva ameti loomise ja karistusseadustiku täiendamise kohta. Ilma kontrollita ja hetkel naeruväärse karistustasemega ei näe eeskirjal tugevat tulu olema. Ei paarisajased ega ka paarituhandesed trahvid kutsu kedagi korrale.
Kuidas on plaanis lahendada olukorrad kus loom piinleb kolmandate isikute tegevusetuse tõttu? Analoogsed juhtumid nagu viimane korteris surnuksnälgimine. Inimesele suunatud seadustikus nähakse karistus ette ka tegevusetuse korral.
Muudest jur. seadustest - loom on küll eraomand aga samas elusolend mitte asi kelle piina valmistavast olukorrast välja toomine kolmandate isikute poolt ei saa takerduda eraomandi või asjaõigusseaduse taha.

PostitusPostitas C.D.Piret » 27 Jaan 2008 09:49

Küsin enntavalt: kas siinse foorumi, see kus käsitleti sedasama loomakaitseseadust, lood-arvamused-kriitika, on jõudnud seaduse loojateni? Või algab kõik taas algusest?
Vaatasin telesaadet, kus ELS-i esindajad, ka Walner, kommenteerisid loomakaitseseaduse vajalikust. Koertekoja foorumis oli üheks ärevakstegevaks asjaoluks eluline kogemus: kui seadusesse on kirjutatud kuutide suurused, kettide pikkused ja muud asjaolud - näiteks fakt, et lemmiklioooma ei tohi pidada territooriumil, millel lippidest piire (ehk siis Eestile nii omasest puitlippidega või aiateivastest aias) - siis oli paljudel kahtlus, et loomadele mitte nii lähedalseisvad isikud (kõikvõimalikud kontrollijad), kes asja süviti ei adu, asuvad kontrolli teostama VAID neile arusaadavate parameetrite alusel ehk just need lipid, meetrid ja sentimeetrid.....
Ja kahtlused said kinnitust - just seda fakti, et loomakaitsesedause vastuvõtmisel, on kõikvõimalikel kontrollijatel alus kontrolli teostamiseks ehk saavad mõõta ära keti pikkuse ja muud seadusesse sissekirjutatud selged faktid, ka aialippide olemasolu või mitte, rõhutati meediakanalites info edastamisel ja seda just loomakaitseaktivistide endi poolt......
usun, et loomakaitseseadus on vajalik asi, kuid ehk võiks olla täiuslikum?

Kuigi tekib vägisi mõte, et ah, mis ma sinna ikka kirjutan või mõtteid avalda, minust ei sõltu ju midagi, võiksime siiski veel kord proovida ja aega kulutada...
kuigi Justiitsministeerium lükkas seaduse eelnõu tagasi juriidiliste probleemide tõttu, oli asja arutanud isikutel (kes kõik inimesed koos koduse eluga, kus nii mõnelgi lemmikloomad) ka tõsiseid sisulisi küsimusi, nagu meilgi siin foorumis....
Sest ametnikul, kes teeb 8 tundi päevas tööd ja saab kuupalka, ei ole mingit tahtmist jahmerdada negatiivseid emotsioone edastavate persoonidega, probleemsete loomapidajatega, kel õudust sisendavad elutingimused, elulaad, käitumine või kõnepruuk - lihtsam on oma töötonnid tulemuse näol täis saada korralike kodanike arvel, kel mingi pisirikkumine - näiteks ketil paar sentimeetrit puudu jne.... Ega need probleemsed ju trahvegi ära maksa, aga korralikud seda teevad....
Kardan, et see nii heaks otstarbeks ideena väljamõeldud seadus, saab ellurakendades olema just tavakodanike, mitte loomapiinajate ja halbades elutingimustes lemmiklooma hoidjate, represseerimise aluseks...
Aga olgem agarad arvamuse avaldajad - kui ei tee midagi, siis ei muutu ka midagi...
Elu elab oma elu....

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 27 Jaan 2008 12:07

Ma ei saa aru, miks puitlippidest aed lemmikoomale ohtlik, kahjulik või halb on? :o
"Tont võtaks," ütles ta. "Häda on selles, et ma saan seda selgitada ainult koerakeeles, aga teie kuulate ainult inimkeeles." (Pratchett, "Liikuvad pildid")

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 27 Jaan 2008 14:03

aidival kirjutas:Ma ei saa aru, miks puitlippidest aed lemmikoomale ohtlik, kahjulik või halb on? :o

Minul selline ehmatav kogemus puitlippidest aiaga. Jätkuvalt on aed meil küll samasugune, kuid - üks vana katkine plastpang ripub sangapidi nüüd väikese aia väraval... Laikad nimelt hüppavad usinalt, peamiselt ühe koha peal, nagu põrkepallid. Kui Tontu oli kutsikaeast välja jõudmas, selline peaaegu koer juba, siis see juhtus. Panin laikad tagumisse väiksesse aeda ja hakkasin minema, et toon ka teised jooksma. Äkki hakkas selja taga jube röökimine. Hetkega olin ma seal väravas tagasi - Tont oli hüpanud end lõuapärasid pidi lippide vahele rippuma! Õnneks meil lõppes kõik vaid ehmatusega, sain koera turjast üles ja lahti rebitud. Oleks olnud raske koer, kel ka rihm kaelas - ma ei julge arvata, kas pea oleks otsa jäänud sellise hooga lennates. Ja peale seda pilti ma saan aru, mis ohud võivad olla lipivahedel või teravate tippudega lippidel.....
Maailm on värviline!

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 27 Jaan 2008 14:11

Lipp või laudaed nö katusega, ei tohiks küll ühelegi loomale ohtlik olla, aga seda erisust ei ole ju seaduses välja toodud. Vaadates, mis toimub praegu andmekaitse seaduse rakendamisel (a la sünnipäevaõnnitluste keelamine Vikerraadios), võib arvata ka selle puhul, et käiku lähevad nõmedad äärmused ning pseudoprobleemid, selle asemel, et rakendada seadust õige asja ajamiseks.

Kirke,
pettunud Eesti seaduseloojates ja selle järele vaatajates
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 27 Jaan 2008 14:12

Võimalus on ka, et koer aia najale hüpates käppapidi lippide vahele kiilub. Ka selliseid juhuseid on olnud.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 27 Jaan 2008 14:26

Sama asi kehtib muide ka võrkaia ja raudlippidest aia kohta - niiet millest siis teeme aedu kodanikud kodalised? Ka trellide vahele on loomal end võimalik üles puua. Olen ise käinud kuurilaudade vahele end üles poonud kassi eemaldamas, kas edaspidi teeme puukuurid silikaadist ja betoonist?
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 27 Jaan 2008 14:38

Ma loodan, et nüüd vale muljet ei jäänud - ei, ma ei ole lippaedade keelustamise poolt! Ma lihtsalt tõin isikliku näite, kuidas võib olla tavaline lippaed ühel hetkel ka ohtlik. Samas on see aed meil olnud alati ja kannatanud ära omajagu igasuguseid koeri - nii omi kui naabrite ja ka väljaspool aeda jooksvaid. Üks kord aga üks tüüp leidis sellise võimaluse... Muidugi tahaks ma, et meil oleks kahemeetrine täisplank aed krundil ümber, ja et see veel lukus käiks ning selle kohal oleks kõvasti okastraati keeratud (ma hetkel üsna tige, sest teatud isendid just kuuride uksi lõhkumas käinud). Paraku jääb see ilusaks unistuseks, sest piirata tuleks kahe vanaaegse kortermajakese krundid korraga (kohalik omapära) ja see käib meile praegu lihtsalt üle jõu.

Seadusandluse korrastamine on vägagi vajalik tegevus, Kuid kas seda peab tegema nii, et kirjutatakse maakeeli ümber teiste maade veidrused - vaat sellest ei saa ma hästi aru. Vanasti oli eestlastel kombeks ikka oma peaga mõelda.
Maailm on värviline!

PostitusPostitas C.D.Piret » 27 Jaan 2008 14:49

Pea peaks, kuid seadused on täitmiseks.....

Ka meil on olnud juhuseid, kus käpp kipub aia vahele jääma, õnneks ei järgnenud midagi, kuid selle vastu sai lippaia ülemisele äärele lüüa selline eriti kitsas liist, mis juhul, kyui koer hüppab aiale püsti, hoiab ära käpa aialippide vahele vajumise....
Aga et selle aiavahele jäämise vältimiseks lippaedu keelustama hakati - see on omaette vägitükk....
Seega - kui oled selline loomulikkust armastav eestimaalane, kel sooviks Eestile nii omast puust lippaeda ümber maja ehitada, siis saa lemmikloomi võtta ei saa (kass käib kah ju selle alla?) või kui tahad endale tulevikus lemmikloomi võtta, siis teed võrkaia - ja et säiliks privaatsus, põimid papitükkidega läbi...... Ei see papaiga läbipõimimine või vineeriga vooderdamine - sest väiksematel koertel võivad ju käpad sinnagi võrgusilma kinni jääda, on liialdus.... aga mõtlema võtab ikkagi....
Avaldagem arvamust seal kodulehel....
Elu elab oma elu....

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 27 Jaan 2008 15:22

lapsepõlvekodu naabrite kassil kunagi ammu õnnestus end võrkaia silmusesse üles puua... Võrkaed oli vana ja pehmeks vajunud, silmused liikusid ja kuidagi õnnestus sel vaesel loomal end sinna vahele jätta. Nii et lollikindlaid lahendusi ei ole olemas.
"Tont võtaks," ütles ta. "Häda on selles, et ma saan seda selgitada ainult koerakeeles, aga teie kuulate ainult inimkeeles." (Pratchett, "Liikuvad pildid")

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 27 Jaan 2008 18:22

Raudlippidest aia kohta juhtusin nägema saadet, kus naise kass puu otsas turnides oli kukkunud nii õnnetult aia otsa, et raudlatt oli kintsust läbi. Kass oli suht korraliku aja seal aia küljes rabelenud, enne kui perenaine koju jõudis ja kassi päästma hakkas, loomulikult siis suures õuduses ettevaatusabinõusid tarvitusele võtmata, mistõttu valudes kass hammustas tal käed puruks, see omakorda viis põletiku ja operatsioonini, napilt pääses naine osade sõrmede amputeerimisest. Ameti poolest oli ta orelimängija. Aga tuttaval oli kohutav lugu samuti kassiga. Elavad eramajas, plastikaknad, aken oli ööseks lahti jäänud, siis horisontaalsesse asendisse ja kass otsustas sealtkaudu välja ronida. Jäi kinni akna ja raami vahele ja hommikul ta surnuna sealt leitigi.

PostitusPostitas C.D.Piret » 27 Jaan 2008 21:10

lollikindlaid süsteeme ja asju ei ole olemas...
Elu elab oma elu....

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 28 Jaan 2008 01:13

Tähendab. Minu meelest peaks igal määrusel/seadusel olema preambulas mõistete lahtiseletamise koht.(On see ju igal elementaarsel lepingulgi tänapäeval tänapäevaste seaduste/määruste kohaselt). Seda antud määruses pole. Ehk et - nagu öeldakse - kala hakkab mädanema peast - ja kui peas midagi pole, siis on igaühel oma tõlgendamise võimalus.
Minupoolsed märkused ja küsimused on vastavale inimesele saadetud. Olen nõus, et sellist määrust on vaja, kuid... kas ja kuidas, see on iseküsimus. Siiani tundub kummaline see, et Põllumajandusministeeriumi jaoks eksisteerivad vaid teatud lemmikloomadega tegelevad organisatsioonid :roll:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 15 Juun 2008 13:27

Postimees kirjutab:
"Riik asub koera-kassi pidamist karmistama"
http://www.postimees.ee/150608/esileht/ ... 336855.php

Põhimõtteliselt siis see sama asi, mis siin meil arutusel juba olnud?

Postimees kirjutas:Eelnõus on esitatud nõuded ka koera paaritamise sageduse ja poegimistingimuste kohta, et tagada, et tõuaretajad emast kerad liiga ruttu pärast eelmise pesakonna võõrutamist uuesti ei paaritata.
Tõuaretajail on juba sellised nõuded olemas EKL-i poolt... probleem on pigem millerdajatega, kelle puhul ei kehti ükski eetika või seadus.

Ja lipp-aiad, teravad nurgad jne ikkagi siis sees?
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 15 Juun 2008 20:44

ˇminul aga tekkis küsimus kes ja mis moodi seda uurima hakkab kas koertel/kassidel on vastav toit, korralikud elamis tingimused ja kõik muu selle määrusekohane olemas ??
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 15 Juun 2008 20:52

Eks ikka naabrid või muud taolised isikud, kellele koera-kassipidamine jalgu jääb :roll:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 16 Juun 2008 12:00

Naabrivalve :irw:
Inimesed, elame sõbralikult.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas skye » 21 Juun 2008 15:12

jah, arvatavasti nii see toimima hakkabki, suures osas naabrivalve põhimõttel.Kui inimesteni jõuab informatsioon kehtivast seadusest, mille alusel saab loomapiinajad vastutusele võtta, siis hakatakse ka aktiivsemalt sekkuma.Ma vähemasti loodan.

PostitusPostitas kelos » 22 Juun 2008 02:34

Mulle tundub pigem tõenäoline, et kelle koer/kass/nägu vms lihtsalt närvidele käib või kellega läbi ei saada, selle peale hakataksegi naabrivalve korras kodanikukohustust täites kaebama.
Rotto (14.06.1999-22.07.2008)

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas skye » 05 Juul 2008 14:08

kelos kirjutas:Mulle tundub pigem tõenäoline, et kelle koer/kass/nägu vms lihtsalt närvidele käib või kellega läbi ei saada, selle peale hakataksegi naabrivalve korras kodanikukohustust täites kaebama.

no ma siiski arvan, et nii hull see asi ei ole.eestlane on tagasihoidlik ja ei viitsi palju skandaalitseda.aga jah, kui ikka skandaaliks kisub, siis eestlane paneb ikka täiega.õnneks on selliseid markantseid juhtumeid vähe, a'la sinu lapsed põristavad minu akna all igal õhtul võrri ja mina tulen vastutasuks sinu koera keti pikkust mõõtma...
ja pealegi, mis sa ikka kaebad, kui pole eriti midagi pahaks panna.sulle võib ju naabri koer närvidele käia, kui ta aeg-ajalt oma aias haugub, aga kui koer on hoolitsetud ja terve, siis kuhu ja mida sa kaebad?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas PiretR » 05 Juul 2008 14:13

skye kirjutas:
kelos kirjutas:Mulle tundub pigem tõenäoline, et kelle koer/kass/nägu vms lihtsalt närvidele käib või kellega läbi ei saada, selle peale hakataksegi naabrivalve korras kodanikukohustust täites kaebama.

no ma siiski arvan, et nii hull see asi ei ole.eestlane on tagasihoidlik ja ei viitsi palju skandaalitseda...
...aga kui koer on hoolitsetud ja terve, siis kuhu ja mida sa kaebad?

Oh, skye, kui rikkumatult naiivne sa oled :angel:
Paraku on eestlane tagasihoidlik siis, kui tuleks kedagi kiita. Kui kaebamiseks läheb, ei hoita kokku värve ning kaebamise koha ja teema otsinguil näidatakse üles uskumatud leidlikkust.
Naerata, sest homme on veel hullem...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 06 Juul 2008 16:32

Täpselt, PiretR, nii see ongi. Ehe näide selle kohta minu naabrimehest. Naabrimees kaevas oma akna all lillepeenart, minu poeg istus natuke maad eemal oma sõbraga. Teine naaber viskas nalja, et poiss, mis sa istud aita naabril kaevata, näed ju, et vana mees. Minu poeg viskas nalja vastu, et õu on ikka kole lagedaks tehtud( naabrivana kaevas heki välja sealt akna alt). Täna tuli naabrimees mulle ütlema, et minu poeg oli keelanud tal akna alla lillepeenart teha. Kusjuures sellise näoga, et ise usub ka, mida räägib. Hea oli, et naabrinaine omast käest võtta oli, sain ise asjasse selgust ja vanamehele ka paar kõvamat sõna üelda.
Inimesed, elame sõbralikult.

Mine Loomade ja looduse kaitsmine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist