Matadoorlus

sõnaseletusi ja terminoloogiat
Kasutaja avatar

Matadoorlus

PostitusPostitas katri » 19 Okt 2004 12:39

Ühes teises foorumis hakkas silma sõna matadoor-isane. Mida see õieti täpsemalt tähendab, millal võib isast koera nimetada matadooriks ja milliseid ohte see endaga kaasa võib tuua? Ja kas sellise isase kasutamises ka midagi positiivset võib olla?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Tõprakari
Kasutaja avatar

PostitusPostitas calime » 20 Okt 2004 21:00

Matadoor-isane on heade omadustega popp isane, kes kargab hirmus paljusid emaseid :P Ja miinuseks on geneetilise baasi ahenemine...
Never laugh at live dragons - Bilbo Baggins

I am not altogether on anybody's side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Tõprakari

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 23 Veebr 2005 15:59

Kuulsin, et ühel isasel koeral olevat ainuüksi Eestis üle 400 järglase. :o Tõug oli varasemal ajal suhteliselt populaarne, täna enam mitte. Kas ta nüüd ka nii hirmus heade omadustega oli, seda ei oska hinnata.
Aga number tundub ikka üüratu küll.

Pommidega kollid tulevad taksodega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 23 Veebr 2005 16:28

katri kirjutas:Kuulsin, et ühel isasel koeral olevat ainuüksi Eestis üle 400 järglase. :o Tõug oli varasemal ajal suhteliselt populaarne, täna enam mitte. Kas ta nüüd ka nii hirmus heade omadustega oli, seda ei oska hinnata.
Aga number tundub ikka üüratu küll.

Kõik oleneb tõust taaskord. Ma ei suhtuks asja nii dramaatiliselt. Kui TÕESTI isane on superhea aretusväärtusega, miks siis teda mitte kasutada? Olgu temalt kasvõi palju järglasi? Mida rohkem on isaselt järglasi, seda paremini tegelikult näeb, millise aretusväärtusega loom ta on. Seda suurem on võimalus, et kiiremini ilmnevad isasega kaasaskäivad probleemid. Ise ma küll tundmatusest liinidest isast kiiresti kasutama ei kipu. Enne ikka jälgin tema järglasi paar aastakest. See siis vastus kui emaste omanik.
Kui isase omanik aga- noh, pole vist uudiseks, et mina oma isaseid ei anna võõrastele kasutada. Ja ka tuttavatega alati arutame asja läbi, et kas ja miks ja kas on mõtet. Mis aga pommidesse puutub, siis neid ei taha ma üleüldsegi anda paaritusteks. Ja ei annagi. Kunagi 1 kord olen andnud ja rohkem seda enam ei tee. Kade inimene noh, mis parata :irw: Või võtke seda kuidas tahate. :)
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

Mine Räägime koeramise mõistetest

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist