Beagle korterisse

- nina maas lõhnade maailmas

Beagle korterisse

PostitusPostitas kissable » 28 Mär 2015 23:29

Küsiksin teadjamatelt nõu.
Plaanime elukaaslasega koera võtta hiljemalt sügiseks. Mina olen eelnevalt üles kasvanud erinevate jahikoertega. Üks vana Eest hagijas Sirru oli mu parim sõber (tegelikult ka ülejäänud külalaste sõber) ning peale tema olid meie peres ka laikad, dreverid ning taksid. Peale Sirru surma sain endale ühe pikakarvalise taksi, kes oli mu parim sõber 14 aastast ning eelmine suvi pidin ka temast loobuma.
Nüüd siis soetasime elukaaslasega korteri ning tahaks enda perre ühte karvast liiget. Mulle väga meeldivad taksid aga sõelale on jäänud ka Beagle. Kuna ma eelnevalt pole ise Beagle'it kasvatanud olen veidi skeptiline tema korteris pidamise üle. Kui palju on siin inimesi, kes Beagleit korteris peavad ja kui raske see on?
Räägin veidi meie elutempost ka. Mina käin tööl E-R u 9-17, kuid elukaaslane vastavalt graafikule (üldiselt u 3 tööl ja 3 vaba), mis tähendab seda, et enamjaolt kipub nii olema, et üks läheb ja teine tuleb. Lisaks sellele on minu firmas lubatud koer tööle kaasa võtta ning mängukaaslaseks oleks paar labradori ja retriiverit. Olen oma peas mõelnud nii, et nendel päevadel, kui elukaaslane ka tööl on võtaks koera tööle kaasa ja kui tema kodus siis saavad koos päeva veeta seal, kus tahavad.
Vabal ajal käime palju loodusradadel jalutamas ja vabadel päevadel maal vanemate juures. Minu kasuisa on kirglik jahimees ning seetõttu saan koera vahepeal ka metsa jahile saata. Oleme mõlgutanud mõtteid ka agility treeningust
Ehk siis lühidalt, stabiilselt peaks koerake elama korteris ning siis meiega kaasa jõlkuma kuhu iganes me parasjagu minemas oleme.
Kas sellistesse raamidesse Beagle suruda on väga keeruline arvestades tema jahiinstinkti?

Re: Beagle korterisse

PostitusPostitas alfarose » 01 Apr 2015 09:40

Ma pole küll selle tõu omanik,kuid viimasel ajal olen aru saanud,et enamik beagleid ongi korteris ja seltsikoertena.Muidugi on nad väga energilised koerad,aga kui neile piisavalt tegevust ja ajutööd anda,siis peaks nad head kaaslased olema.
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

Mine Hagijad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline