Otsin tricolor Inglise setterit

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
Kasutaja avatar

Otsin tricolor Inglise setterit

PostitusPostitas Bagi » 12 Dets 2005 15:56

Väga vabandan, et niimoodi küsin, aga.... juba pea aasta aega otsib tuttav soomlane, suur jahimees, tricolor inglise setterit, emast, kutsikat.
Peres on läbi aastate alati just selline koer olnud. Eelmise aasta sügisel leidsin Eestist ühe pesakonna, kus olid tricolorid, aga sealt olid kõik tüdrukud juba broneeritud.
Nüüd olin ise välismaal pikka aega ära, tema ise oli hõivatud ehitusprojektiga ja lisaks ei ole tal ka eriti internetivõimalust, et netis surfates koera otsida. Niisiis lubasingi teda aidata ning kuuldes minu ajutisest kodumaale saabumisest, pöördus ta kohe kiiresti minu poole ning palus mul uurida värskemaid uudiseid.
Kutsika hind ei ole oluline. Olulised on paberid, vanemate jahikatsete tulemused, loomulikult koera sugu (emane) ja värv (tricolor).
Tõuinimesed on ikka rohkem kursis sellega, mis kasvatajad pesakonda planeerivad ning kas sealt on oodata sellistele tingimustele vastavat kutsikat või mitte.
Huviline jahimees on nõus sõitma pesakonda vaatama ja kasvatajaga kohtuma ning vestlema (valdab soome, inglise ja saksa keelt, vähesel määral mõistab vene keelt ning eesti keelt) eestisse, lätti, leetu, venemaale, ukrainasse, valgevenesse, poola jne. ehk siis üle euroopa.
Kui oskate soovitada mõne kasvataja, kellel kas olemas või tulemas pesakond, kust sellist kutsi saaks, siis info on väga oodatud ning edastan konkreetsed andmed kutsikasoovijale, kes siis ise suhtleb kasvatajaga otse.
Ette tänades.
Ärge kujutage ette et ma nii naiivne olen!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katlink » 12 Dets 2005 16:15

Kui inimene, kes kutsikat soovib on soomlane, siis on tal kõige hõlpsam kutsikat otsida Soomest, sest seal on aastatepikkused traditsioonid jahi tüüpi inglise setterite kasvatamisel. Soomes tegeleb nende koertega Kanakoirakerho, kel on olemas andmed planeeritud ja olemasolevatest pesakondadest.
Eestis on inglise setterite aretus hetkel veel alustamisjärgus.
Kutsika otsimisel tuleb ikkagi pöörduda konkreetsete tõuühingute poole või siis püüda leida kontakti otse kasvatajatega. Palju infi saab siiski just internetis surfates.

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline