Paberiteta Linnukoerad

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
ex-doggyelover

Paberiteta Linnukoerad

PostitusPostitas Kristine » 03 Dets 2005 23:45

Selline juhus täna siis, käisn mina täna oma tavaliselt ringil Stroomi metsas ja jalutab mulle vastu naine oma saksa karmikarvalise linnukoeraga. Lähen mina siis omaniku juurde ja küsin, et mis koera nimi ja kas on ka näitusekoer. Omanik mulle vastu, et ei loomulikult mitte, tal pole ju pabereid! Ma siis kohe vastu, et kuidas nii? Kas siis on asi juba niikaugel, et nii väheldane tõug keda nii vähe Eestis on ja seda ka juba millerdatakse. Mida sellest arvata?
"Dogs are not our whole life, but they make our lives whole." -Rodger Caras

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 03 Dets 2005 23:51

Vaevalt, et millerdatakase. Aga - siit jälle ilmselt liigub jutt jahimeeste radadele. Koer on, hea koer on - teeks pesakonna. Teeme pesakonna. Isa kah paberitega linnukoer. Aga kutsikatele pabereid ei vormistata - kas näitusehinne või jahikatse puudu. So simple is that. Kahjuks.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& Nike
Kasutaja avatar

PostitusPostitas veronika » 03 Dets 2005 23:56

Airepiretil kahjuks õigus. Nimelt ei ole jahimeestel paberitest ei sooja ega külma :( Põhiline on see, et koeral on heade jahiinstinktidega ning sellest piisab, et paaritada teda teise samasugusega.

Eesti hagijaid on ka kahjuks ilma paberiteta, kuigi neid on väga vähe ja hinnad pesakonna registreerimiseks ei olnud ka nii kõrged...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Wolf » 14 Dets 2005 15:08

Ja millerdatakse niikaua, kui leidub kuulutusi nagu: ostan teatud tõugu koera, paberid ei ole olulised. Tean nii mõndagi tõukoera omanikku, kes paritab oma koera teise tõukoeraga, aga paberit ei tee, sest tahab kutsikaid kiiresti müüa natuke odavama hinnaga. Ja ei mingit vastutust, koolitamist, terviseuuringuid.

& Fendi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kriskat » 14 Dets 2005 16:02

veronika kirjutas:
Eesti hagijaid on ka kahjuks ilma paberiteta, kuigi neid on väga vähe ja hinnad pesakonna registreerimiseks ei olnud ka nii kõrged...

Kohtasin ühte sellist Tartus kui Fendiga trennis käisime. Oli selline hästi arg ja püüdis peremehe selja tagant hambaid näidata. Üldse mitte selline nagu eesti hagijas olema peaks...
Pikanäpumeeste eeskuju - basset

ja basset Vello

PostitusPostitas Sigrid » 16 Dets 2005 11:52

kriskat
Kas see meie maja Sofi ei olnud, kellest sa räägid? Mul meeles, et Sofi pererahvas rääkis, et olid koos Fendiga ühes koolis.

Sofi on natuke umbusklik lihtsalt, see võib aga juhtuda iga koeraga. Muidu ikka väga mõnus kuts, vilgas ja rõõmsameelne ja maad nuuskiv ja aktiivne, minu kogenemata silmale ka täitsa eesti hagija moodi.
Igale loomale kodu!

& Fendi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kriskat » 16 Dets 2005 12:08

Ma ei tea, kas see oli tema. Peremeest nägin trennis korra või paar. Ta ei saanud trennis eriti käia kuna lihtsalt paaniliselt kartis kõiki. Ehk oli jah lihtsalt sellises eas. Nüüd kui me teda Emajõe ääres nägime oli ta hoopis julgem.
Pikanäpumeeste eeskuju - basset

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist