Setteri jahikatsed

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
karu

Setteri jahikatsed

PostitusPostitas karu » 28 Sept 2005 14:21

Olen 14 kuuse Gordoni sõber ja selline küsimus, et kas setteritel on ka vaja teha jahikatseid et saad Est CH. Ja kas on ka kusagil mingit infot eraldi Gordonite kohta (jahi suhtes) või kõik on üks setter nagunii.

Terv.
Karu

Kasutaja avatar
Postitusi: 128
Liitunud: 29 Mär 2005 13:52
Asukoht: Viinistu

PostitusPostitas katlink » 28 Sept 2005 14:55

Jah, setter kuulub FCI ja ka EKLi mõistes töökoerte klassifikatsiooni, mis tähendab, et kõikidel setteritõugudel on tarvis läbida CH-tiitli saamiseks töökatse(jahikatse). Eesti Setterite Klubi poolt on alternatiivina võimalus teha ka SK ALG või KK I aste, et saada oma koerale tiitel EST V CH.
Siinses foorumis nüüd mõnda aega palju jutukõminat tekitanud aretusnõuded setteritele olid senini samuti Eesti Setterite Klubi poolt säätud, neid nõudeid saad vaadata ESK kodukalt: http://www.setter.ee/aretusnouded.htm/

Kasutaja avatar
Postitusi: 131
Liitunud: 18 Nov 2005 20:14
Asukoht: Võru

PostitusPostitas veenus » 19 Nov 2005 14:54

katlink kirjutas:Jah, setter kuulub FCI ja ka EKLi mõistes töökoerte klassifikatsiooni, mis tähendab, et kõikidel setteritõugudel on tarvis läbida CH-tiitli saamiseks töökatse(jahikatse). Eesti Setterite Klubi poolt on alternatiivina võimalus teha ka SK ALG või KK I aste, et saada oma koerale tiitel EST V CH.
Siinses foorumis nüüd mõnda aega palju jutukõminat tekitanud aretusnõuded setteritele olid senini samuti Eesti Setterite Klubi poolt säätud, neid nõudeid saad vaadata ESK kodukalt: http://www.setter.ee/aretusnouded.htm/

Aga,kudas on lood Läti CH tiitliga? :?:
VÕidelda tuleb hea eest,mitte halva vastu.

Kasutaja avatar
Postitusi: 128
Liitunud: 29 Mär 2005 13:52
Asukoht: Viinistu

PostitusPostitas katlink » 20 Nov 2005 12:33

EST V CH tiitliga koer saab Läti tshempioniks 1 serdiga. Muidu peab koguma 3 serti kolmelt erinevalt kohtunikult, neist esimese ja viimase vahe ei tohi olla vähem kui 52 nädalat.
Täpsem info siit.

Kasutaja avatar
Postitusi: 270
Liitunud: 02 Sept 2006 10:01
Asukoht: Tartu

küsimus

PostitusPostitas Safikas » 09 Nov 2006 17:54

Millest need jahikatsed koosnevad? Mid akoer peab tegema/oskama? Kus neid katseid teha saab või on olemas koht kus saaks õppida?

Postitusi: 3080
Liitunud: 15 Jaan 2006 17:19

PostitusPostitas ninasaba » 09 Nov 2006 18:07

Hetkel kehtivad katsed sisaldavad endas otsingut põllul, koer peab korralikku sik-sak otsingut tehes üles leidma linnu(d), tegema õiget (jäika) seisakut piisavalt kauguselt, ootama käsku ja käsu peale linnu lendu ajama. Peale linnu lenduminekut peab koer paigale jääma. Võimalusel lastakse lind alla ja koer toob käsu peale linnu omanikule kätte, muul juhul tehakse retriiv külma linnu/pauguga. Eks seal on palju, mida kohtunik vaatab ja näha tahab, ei hakka kõike kirjutama. Katseid saab teoorias teha küll, meil on paar kohtunikku, kes katset vastu võtavad, hetkel ei ole õnnestunud katset sooritada. Asukoht on see, mis kohtunik ütleb, ehk siis suvalises kohas Eestimaal, kus on sobiv põld ja muud tingimused. Korraldamine oleneb ka looduslike kanalindude olemasolust, mida meil teatavasti peaaegu et ei olegi. Õppida saab igaüks ainult ise, natuke oskab aidata linnukoerte õppeväljaku haldaja Kalev Võitla, tema kontaktid on olemas, kui soovi on. Seal on vähemalt võimalik koera lindudega tutvustada ja paugukindlust treenida, ka retriivi. Kuna meil praktiliselt pole inimesi, kes oleks head, treenitud seisukoera töös näinud, siis pole ka oskajaid treenereid/nõuandjaid.
Võimalik, et praegune katse läheb muutmisele, millises ulatuses, ei oska praegu veel arvata. See loomulikult ei tähenda, et sooritamine/õppimine veel lähiaastatel oluliselt kergemaks läheb.

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist