miks just setter

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
iiri setter ja dobermann
Kasutaja avatar

miks just setter

PostitusPostitas mariabella » 25 Aug 2005 21:13

Rääkige nüüd miks valisite just setteri ?
Mis teile setterites meeldib ja mis ei meeldi ?
http://www.freewebs.com/maria-bella-jetta/
Iiri setterid on minujaoks parimad - suurepärased õppijad, armastavad perekoerad ja tõelised punased kaunitarid!
Mannid on ka super koerad !!

setterid Lotte ja Sandy
Kasutaja avatar

PostitusPostitas karine » 25 Aug 2005 21:16

Selle pärast, et setterid on sõbraliku ja lõbusad (nad oskavad nii armsalt naerda, setter on tark ja oskab ise mõelda, tal on isikupära. Setterid on truud (minu kogemuste põhjal on gordon eriti truu). Nad on elavad. No, ja nad on setterid!
12 jalga ja 3 liputavat saba

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 25 Okt 2005 22:58

Setter on parim koeratõug üldse: sõbralik, truu, õpihimuline, andekas, lõbus, armas, heatahtlik, nutikas, vembumees, iseteadlik, iidne, parim maailmas. Vot sellepärast tuleks just setteri võtmise kasuks otsustada.

Cessu

PostitusPostitas Cessu » 23 Veebr 2006 20:57

Minul on ka Iiri setter.Ta on tõelina pruunikas-punane kaunitarike ja ta nimi on Brincessicha.Kirjapildid tundub küll olevalt raske aga hääldame lihtsalt Brinsessika.Ta on väga tark küll on mul talle eri sõnad välja mõeldud istumise asemel on itu ja õue minemise käsk on õvve.Ta reageerib sellele kohe ja sellepärast ongi minu lemmik setter.Tõesti soovitan seda kõigile :wink: :D :walk:

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 26 Apr 2006 14:12

Mulle räägiti, et peremehed ja koerad lähevad aja jooksul ühte nägu. Kuuldavasti ei ole pakse iiri settereid olemas ja ma loodan ka sama saledaks, nooreks ja ilusaks saada, nagu minu armas lemmikloom.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas MariM » 07 Mai 2006 21:24

Mina ei valinudki ise setterit. Teatud mõttes tuli ta ise mu juurde - sõbranna ostis ta ja tüdines paari nädalaga kutsikast ära. Kuna mina tegelesin koeraga rohkem, oli üsna loomulikuks asjade jätkuks koera minu juurde kolimine. Nüüd ei tahakski iial ühtki muud tõugu. tark, rahulik, sõbralik ja absoluutselt ebaagressiivne koer! Super.
Julge loomaarsti rind on karvane :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veenus » 07 Mai 2006 22:00

Meile tuli kah setter otsekui ise.Otsisin meeleheitlikult juba pikemat aega Afganistani Hurta-ei leidnud.Niisiis jäi teiseks lemmikuks setter-teadmata täpsemalt tema iseloomu ja välimust.Sel ajal elas Võrus vaid üks Setter,kes oli nii suur ja paks nagu vasikas.Miski ilmselt meeldis mulle temas siiski ja niisiis saigi kuulutuse peale Tallinna sõidetud.Selgus,et setter oli välimuselt pisut teistsugune kui siinne vana Setter ,keda olin harjunud nägema....
Palju,palju ilusam
Palju ,palju targem
Ilus punane Sõber
Usaldusväärne
Ta suudab sind alati üllatada
On salliv ja sõbralik
võibolla pisut pealetükkiv
Igatahes tõi saatus meile toreda kaaslase ja sõbra,kes oskab imehästi pisikeste lastega ümber käia.
VÕidelda tuleb hea eest,mitte halva vastu.

Diva ja Särts
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ussu » 08 Mai 2006 20:18

:) Meile ka tuli setter ise. Keegi väga paha ja kuri inimene jättis ta talvel külma ilmaga poe juurde ketti, ilmses lootuses, et ehk keegi ikka võtab ta endale.
Meie siis võtsimegi. :D Selle kuu lõpus saab neli kuud aga tunne on, nagu oleks ta eluaeg meie koer olnud! Meie pere pole seda otsust päevagi kahetsenud! Ta on väga hea, leplik ja tark koer! Nüüd, kui lumi läks, siis avastasime, et ta on täitsa hull vee järgi. Õnneks elame me jõe ääres ja nii ta saab käija ujumas alati, kui tahab. Me ei tea, kui vana ta on, aga loodame, et ta elab meie seltsis veel kaua.
Ükski inimene ei asenda koera...

ja punapea...
Kasutaja avatar

PostitusPostitas jersey » 02 Mär 2007 15:25

ta ju maailma ilusaim koer...kõik see karvakate ja hoiak...graatsilisus ise...ja jahikoerad on mulle alati meeldinud...aga kõige rohkem jumaldan tema iseloomu: alati rõõmus ja meeletult sõbralik kõigi vastu,naljakalt armukade ja alati isepäine...setterid on lihtsalt võrratud....Kui ma esimest korda kohtusin setteriga siis teadsin,et ka kunagi saab mul omal olema setter...nüüd arvan juba, et neid peaks olema veel rohkem...! :paw:
sinu liputav saba ja märg nina....armastan sind...

PostitusPostitas LiBaHuNDu » 07 Veebr 2010 15:28

Minu endal setterit pole. Aga kunagi kindlasti saab olema. Siis kui ruumi rohkem tekib.
Esimest korda tutvusin selle tõuga umbes kümme aastat tagasi. Naabermajas käis suviti üks Soome pere ja pereisal oid jahikoerteks setterid. Nende pere koertega sai mitu suve sõprust sobitatud. Siin-seal oen ikka aegajalt selle tõu esindajatega kokku sattunud. Ja nad on lihtsalt imelised. Iusad, targad, sõbralikud... ja nii edasi.
Paar aastat tagasi sattus mõneks ajaks minu kätte bokseri-setteri ristand kes mu siiani ainut positiivsete mälestustega meeles mõlgub.
"Kui inimene kaotab julguse, ei suuda tema ratsu enam kihutada" - Idamaa vanasõna

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline