Setterid ja linnud

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
setterid Lotte ja Sandy
Kasutaja avatar

Setterid ja linnud

PostitusPostitas karine » 25 Aug 2005 20:27

Kuidas Teie koertel on suhted lindudega (näiteks pardid)?
Minu kõige piinlikum situatsioon on seista Kadriorus Hundikuristiku juures ja kutsuda toogist välja Lottet, kes arvas, et ta peab tingimata partidele järgi ujuma.Minu meeleheitlike kutsete peale ta lihtsalt ei reageerinud. Muidugi publikut oli parasjagu ja neile tegi asi nalja.
Kui Sandy näeb näiteks tuvi, siis ta hakkab liikuma aeglasel sammul, pilk suunatud linnule ja jääb lõpuks seisma.
12 jalga ja 3 liputavat saba

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siiruk » 25 Aug 2005 21:06

jah ja meil selline lugu, et pesitsesid meie kodutiigil vanasti pardid, ja tõenäoliselt olid seda juba aastaid teinud. aga pärast meie siiakolimist kulus Brandyl vaid üks suvi, et partidele selgeks teha, et see on tegelikult ikka tema tiik :? ühtki parti ta küll õnneks kätte ei saanud, kuigi neil oli mitu poega ka. tavaline situatsioon oli selline: keset tiiki ujus meie setter ja tema ümber ujus ringiratast pardipere - sinnapoole kuhu keeras koer, suundusid ka pardid, laskmata koera endale lähemale ja samas koguaeg ühtlast ringikujulist liikumist säilitades :wink:

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 19 Nov 2006 20:46

meie francuse ka eriti linnud ei meeldi küül ta on varese poja maha murdnud siis kana ja tuvi :cry:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Safikas » 11 Dets 2006 20:41

Setter ei tohi murda, kui seda juhtub siis kukub ta kohe jahikatsest välja ja praagitakse.

PostitusPostitas ninasaba » 12 Dets 2006 00:07

Hmm. Kas setter ka jahil (mõnelpool ka jahikatses lastakse linde) haavatud lindu ei tohi surnuks hammustada :o ? Minuteada haavatud linnu, keda koer tooma läheb ja kes suus tal rabeleb ja nokaga silma võib lüüa või kõrvast jm näpistada (mis on mõnele koerale tõeliselt traumaatiline ja töötegemist tulevikus takistav kogemus), võib linnukoer küll "lõpetada" ja selle peale ei vaadata kuidagi halvasti.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kivisoo » 12 Dets 2006 00:53

ninasaba kirjutas:Hmm. Kas setter ka jahil (mõnelpool ka jahikatses lastakse linde) haavatud lindu ei tohi surnuks hammustada :o ? Minuteada haavatud linnu, keda koer tooma läheb ja kes suus tal rabeleb ja nokaga silma võib lüüa või kõrvast jm näpistada (mis on mõnele koerale tõeliselt traumaatiline ja töötegemist tulevikus takistav kogemus), võib linnukoer küll "lõpetada" ja selle peale ei vaadata kuidagi halvasti.

Tegelikult ei ole setter algselt olnud retriiviv koer: tema ülesandeks oli/on seisma jäämine, saagi asukoha näitamine. Nii ei peaks setter ka ühtegi lindu murdma...

PostitusPostitas ninasaba » 12 Dets 2006 03:49

Tunnistan, setterite töös on minujaoks müstilisi kohti küll :D , nagu täpselt see retriivimine. Seega ka tänapäeval, isegi kui jahikatsetes (minu arusaamist mööda ka Põhjamaades) lastakse koeral lind ära tuua, siis mitte mingil juhul ei tohi setter haavatud lindu surnuks hammustada, punktid lendavad? Ma saan aru, algselt on mõni seisukoeratõug olnud lausa hagijas või salaküttidel tagumente katki hammustanud, aga kuidas on tänapäevase töö valguses? Päris paljude maade katsetes peab ka setter tänapäeval linnu lendugi ajama, mitte ainult pointima (mis ei olnud ka esialgne ülesanne, kui õigesti olen aru saanud)? See siis seletab, miks Läti katses lasti ära tuua ka täiesti terveid, elusaid linde (mis mulle praeguseni on üsna veider tundunud) :hups: ?

PostitusPostitas Katrina. » 12 Dets 2006 13:24

I did have an excellent red irish setter during 18 yrs. She was an excellent working dog but despite that she was quite victorius at dog shows too.

That kind of hunting dogs like setters, pointers etc. should never ever hurt the catch. Shortly..dog searches the catch via making a special kind of searching figure (that's valuated at competitions also). When dog contacts a catch he starts his "stand" and shows to hunter where excatly the catch is. Dog should stand still and his nose should point straight to the catch. After an order by hunter the dog starts so called avans which means dog rides the catch to fly without touching it. Then dog has to lie down immediately so the hunter has clear way to shot the bird. If the dropout is succesfully after an order dog pics the bird (dead or hurted) and brings it to the hunter. It is said that setter should carry the raw egg in his mouth without breaking it.

If dog hurts the catch it is useless dog. Useless in hunting. Standing, not hurting and searching the catch should all become naturally. You can't teach them. If the dog does not has those instincs it's better to keep it as a house dog.

PostitusPostitas butterflay » 15 Dets 2006 22:13

aga minu Täpi ei taha eriti linde jahtida või ei taha nendega yldse tegemist teha, vahepeal vaatab taevasse ja vaatab kuhu lind läheb aga et parte või linde taga ajax seda pole. aga kui tuvisid näeb siis üritab neile läheneda aga siis kui linnud minema lendavad siis ka kõik. aga seda ma tean , täpile meeldivad kassid. aga äkki tõps peab kasse lindudeks?
sille-sileri ja Butterfly

PostitusPostitas ninasaba » 16 Dets 2006 00:07

Hm, ma arvasin ekslikult, et see setterite kohta ka käib, aga näe, jälle targem :) Võibolla on see üks miljonist asjast jahikoerte treenigu juures, kus on sadu eri arvamusi ja meetodeid? Soomlaste foorumitest (mitte küll otseselt setterite) olen juhtunud lugema, et paljud toimivad katse- ja jahikoerad on igatepidi tiptop, aga kui ikka "saak" täiega rabeleb ja koerale silma sihib, siis .... ja peetakse normaalseks ja lubatuks, ei ole mingit kohustust, et haavatud lind tuleb ka elusalt kätte tuua (mitte sodina muidugi). Hirmsasti ja häbitult julgen kahelda, kas see nüüd kõikide seisukoerte kohta käib, et kui rabelevat saaki vigastab või surmab, siis see koer kuhugile ei kõlba :roll: Setter ehk ei omagi tahet mingit looma väga hukata :oops: ?

PostitusPostitas Steffa » 03 Jaan 2007 23:40

Minu iirlasele meeldivad kõik kodused linnud väga. Kanad, pardid jne... Hanedelt sai viimane kord kõvasti nahutada.
KUID sellest olen aru saanud, et ega ta ei murraks, ainult lõbu pärast ajab taga. Sama on meil tegelikult ka kassidega, nii kui kass enam eest ära ei jookse, siis kaob igasugune huvi ära.

Tegelikult on see "huvi" natuke vastik kah, sest oma koera ma pesitsuse ajal randa eriti lahti lasta ei tahaks.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 20 Jaan 2007 16:51

Safikas kirjutas:Setter ei tohi murda, kui seda juhtub siis kukub ta kohe jahikatsest välja ja praagitakse.

Meie koer pole jahiks mõeldud :hups:

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist