Pointer ja madu

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
Dragonhunter's
Kasutaja avatar

Pointer ja madu

PostitusPostitas Lohelend » 14 Juul 2012 15:09

Pole meil pointeritele oma nurgakest ja pole ehk vajagi selle kolme koera pärast, kes Eestis, uut kohta teha. Ju need seisukoerad ikka enamvähem sarnaselt käituvad.

Käisin oma noore pointeriga rabas jalutamas. Tavaliselt lippab peni mööda kraave ja kanarbikku hääletult ringi. Seekord aga oli tema käitumine hoopis võõras. Ühel hetkel kuulsin eemalt üksikuid haugatusi, mitte helekõlavaid vaid pigem selliseid madalamatoonilisi. Siis nägin koera võsast välja tulemas. Mõned sammud minu poole, tagasi võssa, paar haugatust, võsast välja minu poole, tagasi võssa, paar haugatust jne.
Otsustasin vaatama minna millega mu koer ennast lõbustab. Lähemale jõudes märkasin lapikuks astutud Sprite'i pudelit. Arvasin alguses, et koeral päikesepiste - no ta on ennegi metsast leitud pudeleid tassinud ja need ei tohiks ju ometigi midagi võõrastavat olla. Astusin pudelile lähemale, et näidata, et see lapik pudel ei erine oma teistest sugulastest. Siis märkasin silmanurgast rohus pudeli taga liikumist. Tegu oli pruuni, umbes 4-5 cm ümbermõõduga maoga, kes pea püsti kõikudes koera vahtis. Sain pointeril kaelarihmast kinni ja viisin ta sündmuskohast kohe hulka eemale.
Õnneks ei tundnud ta mingit vajadust maole kohta kätte näitama minna ja kiilide ning parmude ja liblikate jaht jätkus tavapäraselt.

Kuidas teie koerad madudega kohtudes on käitunud?
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 14 Juul 2012 15:35

See küsimus on ülejäänud kahele pointeriomanikule või kõigile? :D

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 14 Juul 2012 15:36

Kõigile ikka, aga tore oleks kui vastustest koera tõu või tõutuse ka teada saaks :angel:
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 14 Juul 2012 16:05

Pintser augustas mao ära, enne kui ma jaole jõudsin. Itaalia pointerid käitusid umbes sama moodi nagu sinu oma.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 14 Juul 2012 16:06

No minu kaks tuusti (shar pei ja kesk-aasia lambakoer) reageerisid nagu hiirte peale - tahtsid püüdma hakata. Kuna tegu oli rästikuga ja ma segasin vahele, siis ma muidugi ei tea, millega asi oleks lõppenud. Pei poleks ilmselt enne jätnud kui oleks sutsaka kätte saanud, teise kohta ei oska arvata, ta on ettevaatlikum.

PostitusPostitas riinare » 14 Juul 2012 16:27

Haukus ja hüppas esimeste käppadega vastu maad kuni segasin vahele ja viisin koera eemale.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaspar nuuskurtaks » 14 Juul 2012 16:29

Meil hiljutine valus kogemus rästikuga,mu pikakarvaline taks oli nädal aega peale sutsata saamist haige.Teine koer,ka taks aga haukus ja ei läinud puutuma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margareta » 14 Juul 2012 20:40

Ühel minu šotikal on õnnestunud rästik tappa ja pool temast sisse lätsutada. Salvata ei saanud. Kuidas koer käitus, ei tea, läksin õue teise koera haukumise peale vaatama ja leidsin koera pooliku rästikuga, teised juures passimas.

PostitusPostitas alfarose » 15 Juul 2012 20:32

Minu vanem koer on mind hoiatanud paaril korral rästiku eest.Õnneks ta ei lähe oma nina ligi toppima ise. Noorem koer ei karda,aga õnneks ka ei ründa. Samas on ta naiselikult uudishimulik ja tahaks lähemalt nuuskida,kellega tegemist on.Tema puhul on sattunud õnneks olema nastikud huviobjektideks.Kuna Läänemaal madusid jätkub ja ka keset linna elab meie kortermaja õuel aastaid nii nastikuid kui rästikuid,siis teame ettevaatlikud olla.Mitte kellelgi pole konflikte meie madudest naabritega olnud ja heanaaberlikult lähen ikka neile appi kui nad vareste rünnakutega hätta jäävad ja pakku ei pääse. :)
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margareta » 15 Juul 2012 23:29

alfarose kirjutas: Mitte kellelgi pole konflikte meie madudest naabritega olnud ja heanaaberlikult lähen ikka neile appi kui nad vareste rünnakutega hätta jäävad ja pakku ei pääse. :)

Äkki oli ka minu õuel juba algupäraselt vareste poolt hävitatud poolik rästik? Sest peale selle ühe isendi pole rästikuid õuel näinud, noori nastikuid küll.

PostitusPostitas ninasaba » 16 Juul 2012 16:27

Pole oma koerte puhul täpselt pealt näinud hammustusele eelnenud asjade kulgu (aga mingit suuremat möllu ega haukumist pole olnud), kuid tuttava samat tõugu koer pidi võtma kõik rästikud suhu (elusalt!) ning jooksma nendega ringi, sh ka omaniku poole :D. On vist küll ka surnuks raputanud neid. Hammustada veel pole läbi mingi ime saanud ... Kuna ma tean, kui "ergastav" võib olla üritada tõrjuda üli-innukat koera, kes üritab sulle retriivitud haavatud rebast loovutada stiiliga "tihedalt vastu kõhtu + üles näo poole ulatus" (isegi haavatud ning väga tigeda varese loovutust on tulnud õnnetu koera segaduseks tõrjuda) siis ma olen õnnelik et minu koerad rästikuid pole siiani üritanud mulle vastu rinda suruda (kuigi metsast tuuakse küll kõiksugused raiped ja raipe tükid ja pealuud). Näeksin ilmselt sellisest asjast pärast veel kuid õudusunenägusid ...

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 16 Juul 2012 16:52

Kui maoteema jutuks tuli - mis on esmaabi sellisel puhul, kui koer hammustada saab?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 16 Juul 2012 16:56

Maialiisa kirjutas:Kui maoteema jutuks tuli - mis on esmaabi sellisel puhul, kui koer hammustada saab?

Vt. KOER 2/2010.
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dalylove » 20 Juul 2012 08:36

Manchesteri terjer murdis ja sõi pooleldi ära rästiku :hups: Tervisehädasid õnneks ei saanud. Rohkem aktiivseid kokkupuuteid ei ole õnneks ette näidata.

35 kg headust ja 1 kg pirtsakust
Kasutaja avatar

PostitusPostitas belladonna » 06 Nov 2013 17:46

Minu segavereline läks lihtsalt uudishimust rästiku juurde ja nuusutas, niimoodi ta endale ninna augud saigi. Ise ehmatasin väga ära ja kiirustasime koju...kuna poole teepeal läks koera nina totaalselt paiste ja liikumine aeglustus, siis tassisin ta süles koju. Loomaarstiga ühendust võttes öeldi, et anda palju vett juua (kuna koer ise juua ei saanud, siis jootsin süstlaga). Koer oli nädal aega haige, lisaks kurgu all oli suur muna, mis taandus lõplikult teiseks nädalaks.

Koertel, kes on maomürgi vastu allergilised on, nii lihtsalt ei lähe (vähemalt mina olen niimoodi aru saanud).

Selline õnnetuke oli ta mul nädal aega

http://fotoalbum.ee/photos/belladonna/104973247
Anna koerale kodu ja veidi armastust ja tema annab sulle oma südame igaveseks.
Kui juba, siis kaks kindlalt!!!

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline