Setterid...

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2009 14:52

Setterid...

PostitusPostitas kiisu1 » 01 Veebr 2012 14:46

Tere!


Minu lapseootel tuttav unistab juba lapsepõlvest saadik endale setterit. Ta palus mul natuke uurida kas kolmel setteril (inglise, gordoni ja iiri) on mingi erinevus ka peale värvuse? Kas nad üldse sobivad lastega ning kuidas nad elaksid ära korteris?
Tean nii palju, et õue koerad nad ka just pole. Kuna ta on lapseootel, siis kodune veel pikka aega ning saaks koeraga tegeleda pikalt ja hoolikalt.

Äkki toimub kuskil mõndasid kokkusaamisi või näituseid, kuhu ta saaks selle tõuga tutvuma tulla? Ostuga kiiret ei ole ning ta sooviks kindlasti emast koera, sest isaste koertega on tal halvad kogemused (tal on varem olnud koeri).

Kuidas need koerad teiste loomadega lepivad? Kas neil on jahiinstink väga sees? Mida nende koertega harrastada saab (agility, näitused jms)?

Kõik sellised küsimused võiks vastuse saada. AITÄH kõigile, kes viitsivad vastata! :)

Kasutaja avatar
Postitusi: 5699
Liitunud: 18 Aug 2004 07:47
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas maris » 01 Veebr 2012 14:51

www.setter.ee

Ja neid on neljas eri värvitoonis ;).
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar
Postitusi: 47
Liitunud: 17 Mär 2006 19:43
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas liinis » 02 Veebr 2012 00:17

Setteriklubi kodulehe tõututvustused tasub kindlasti alustuseks hoolega läbi lugeda. Tegemist on nelja eri tõuga, mitte lihtsalt eri värvi koertega. Katsun anda lühidad vastused küsimustele, lähema huvi korral võib julgelt setteriklubiga ühendust võtta.

Kõige levinum nii Eestis kui mujal on Iiri punane setter, teda peetakse ka kõige sõbralikumaks ja rõõmsameelsemaks, on üldiselt energiline ja õpihimuline, uudishimulik ja heatahtlik. Gordonid on tunduvalt umbusklikumad ja rohkem "oma inimese" koerad, tugevama jahiinstinktiga, kangekaelsemad, eeldavad omanikult järjekindlust ja kannatlikkust. Inglise setter on väidetavalt veidi boheemlaslik, võibolla veidi raskemini motiveeritav kui teised. Iiri punavalge on üsna haruldane tõug ja ka tema on võõrastega veidi umbusklikum kui punane setter. Üldiselt on aga kõik setterid inimsõbralikud ja elavaloomulised koerad, agressiivsus ei ole neile omane, ka mitte teiste koerte suhtes. Lastega klapivad setterid hästi, eriti kui nad on kutsikast peale lastega harjunud. Ei tohi unustada, et setteritel on suur liikumisvajadus, kindlasti on vajalikud igapäevased paaritunnised jalutuskäigud, ideaalis vabalt jooksmine metsas, mererannas või põllul, eriti koos mõne teise setteriga! Kui seda setterile võimaldada, võib ta ka korteris elada. Kindlasti ei ole setter valvekoer, keda aias või ketis pidada.

Setteriklubi korraldab igal aastal setterite erinäituse, tänavu toimub see augustis. Seal on kohal umbes 70-80 setterit, esindatud kõik neli tõugu. Suurematel Eesti koertenäitustel võib samuti settereid näha ja loomulikult võib neid vaatama tulla ja tutvust teha. Aretustegevus Eestis hetkel kuigi aktiivne ei ole ja pesakondi sünnib vähe.

Harrastada sobib setteriga mitmesuguseid koeraspordialasid, nt sõnakuulelikkust või agilityt, kuid päris tipptasemel jäävad nad karja- ja teenistuskoertele alla. Hobina sobivad need aga suurepäraselt. Karmid koolitusmeetodid setteri puhul ei tööta. Setter on hea pikamaajooksja, nii et ka canicross on sobilik spordiala. Muidugi võib setteriga käia näitustel, kuid arvestama peab karvahooldusega.
Oltsu, Mamm ja Liina

Kasutaja avatar
Postitusi: 30
Liitunud: 22 Aug 2009 21:44
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Raili » 02 Veebr 2012 01:09

Kõige lähem aeg, millal neid lähemalt näha saab, on see kuu toimuv näitus Saku Suurhallis 11.02
Setterid on ringis umbes 13.00-st. Aga tuleb arvestada, et sissepääs maksab natuke :)
Sinu koera armastust ei suuda muuta miski......

Kasutaja avatar
Postitusi: 4297
Liitunud: 08 Sept 2007 21:16
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas karvik » 02 Veebr 2012 03:24


Kasutaja avatar
Postitusi: 2124
Liitunud: 24 Mai 2005 11:22
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas kilpkonn » 02 Veebr 2012 10:53Nad on kojas ka täitsa olemas. :) Eriti lahe video on neist kutsikatest.

Kasutaja avatar
Postitusi: 1897
Liitunud: 19 Aug 2004 16:49
Asukoht: Saue vald

PostitusPostitas dutch » 02 Veebr 2012 11:06

Minu arvates on lapseootuse ajal kutsika soetamine üks väga riskantne ettevõtmine. Hetkel tundub küll, et aega on palju ja igav ka nagu kodus aga tegelikult ei tea ju keegi, milliseks kujuneb elu peale lapse sündi. Kusjuures, see on väga tavaline, et just sellel ajal tahetakse omale kutsikas soetada, ilmselt hormoonid annavad oma osa aga tasuks ikka lapse sünd ära oodata, et ei peaks hakkama kutsikale uut kodu otsima. :roll:

Kasutaja avatar
Postitusi: 4297
Liitunud: 08 Sept 2007 21:16
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas karvik » 02 Veebr 2012 12:37

kilpkonn kirjutas:


Nad on kojas ka täitsa olemas. :) Eriti lahe video on neist kutsikatest.

Oijah, vabandust, ma kutsikakuulutusi pea kunagi ei vaata, a seal jäi silma :hups:

Postitusi: 9
Liitunud: 30 Aug 2009 14:52

PostitusPostitas kiisu1 » 02 Veebr 2012 13:11

Ega ta ei plaanigi koera kohe homme osta. Ta alles uurib ja tahab just teiste arvamusi selle tõu suhtes.
Võib-olla selgub, et see tõug ei sobigi temasugusele inimesele.

Kasutaja avatar
Postitusi: 63
Liitunud: 10 Apr 2005 00:24
Asukoht: tartu

PostitusPostitas Eva » 02 Veebr 2012 23:01

Soovitaks ka ennem lapse sünd ära oodata ja siis vaadata, kas on veel tahtmist. Isiklikust kogemusest oli iiri setteri kutsikas ikka täitsa segane tüüp ;) Üldiselt väga energiline tõug, kes vajab paar esimest aastat palju tegelemist, et säilitada kodurahu :)

Soovitaks oma tuttaval läbi mõelda, miks ja mille jaoks tal koera on vaja.Ja võrrelda oma soove tõututvustusega.

Keeruline on see igaljuhul, kasvõi see, et kutsikas vajab tihti väljas käimist ja ega iga kord ei hakka ju lapsega koos välja minema...oluline põhjalikult läbi mõelda.

ja Benjamin
Postitusi: 380
Liitunud: 28 Okt 2005 18:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Segavereline » 02 Veebr 2012 23:33

Lisaks sellele, et väikese lapse kõrvalt on keeruline noore ja tõenäoliselt energilise koeraga pikki jalutuskäike teha ning temaga tegeleda, on viiimasel ajal liiga palju juhtumeid, kus sündinud lapsel on allergia looma karvade vms suhtes. Tasuks ka see igaks juhuks läbi mõelda ;)
[img:150:15]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img]
Koerad on kõige armsamad olevused, keda tean :)

Kasutaja avatar
Postitusi: 116
Liitunud: 05 Dets 2009 02:35
Asukoht: Laagri

PostitusPostitas Täpuke » 03 Veebr 2012 00:05

Mina võtsin endale koera, kui noorem laps oli alla 2a. ja vanem oli 4a.
Olin kodune ja aega oli jube palju, et koeraga tegeleda ;)
Noorem laps oli vankris ja vanem rattaga kõrval ja jalutasime ikka mitme tunnised ringe. Mänguväljakute kõrval viskasin koerale pall, lapsed said ise liivakastis ja liumäe peal hakkama.
Kui vanem laps aias oli, siis jalutasin ikka käruga terved päevad ringi.
Esimesed kuud, kui koer tuli, käisin iga 2h tagant õues. Lapsed said ilusti 10 minutit toas hakkama. Mina nii mustades toonides seda koera koju toomist ei näe ;)
Kui siin meenutan, siis kui esimene lapsuke sündis, magas ta vaid liikuvas vankris, jalutasin ikka päevas mitmeid tunde. Koer oleks saanud väga palju liikuda vankri kõrval rihmas. Jalutasin iga ilmaga, et piiga natukenegi magaks ;).

Nüüd, kus terve pere aias/tööl, siis peab tunnistama, et koer enam nii palju liikumist ja tegelemist ei saa, lihtsalt aega pole päevas nii palju.
Aga anname endast parima ja usun, et koer elab õnneliku koeraelu meie juures ;)
Frisbee 13.01.10
Armastus sakslaste vastu kasvab iga päevaga ;)

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist