Arglik-ründav?!

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
Kasutaja avatar
Postitusi: 64
Liitunud: 31 Juul 2007 23:27
Asukoht: Tartu

Arglik-ründav?!

PostitusPostitas Gaala » 29 Dets 2007 04:01

Tere,
11 kuune gordoni tüdruk on arg. Elame eramajas, mis on piiratud aiaga ja koeral jooksmis võimalus olemas. Kirjutasin pika teksti ära erinevatest situatsioon käitumistest aga jõudsin järeldusele, et kogu probleem selles, et koer on võõraste suhtes arg. Argusest aga järgmine samm võib olla juba hammustamine ... püüaksin seda vätida, kuid kuidas? Näiteks minu isa ta kardab, kuigi isal on koertaga suured kogemused - 5 põlvkonda laikasid ja takse ülesse kasvatanud aga vot minu gordon on liigitanud ta ohtlikuks inimeseks. Argus väljendub selles, et isegi peale nuusutamist ja n.ö aksepteerimist on ta kogu aeg konkreetse isik suhtes valves ja ega ikka pai teha lase. Isa ei saa tihtipeale oma enda kodus ka liikuda rahulikult ühest toast teise, kui meie külas oleme ja koer ja trajektori peale ette. Hakkab haukuma või urisema. Üldse võõrastesse suhtub väga ettevaatlikult. Oma kodus külalised nuusutab ära, mõnega tahab isegi mängida aga üldiselt pai ja katsumisi ta endale teha ei luba. Saba jalge vahel tagurdab minema. Sama kehtib ka teiste koertega suhtlemisel. Esimene reaktsioon on jooksu pista, kuigi näha, et huvi mängida on väga suur. Siis pean lihtsalt passiivselt kõrval olema ja ootama, millal ta julguse kokku võttab ja teise koeraga ka tutvust teeb. Edasine on juba jooks ja trall.
Ühesõnaga - sotsialiseerumise probleemid.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar
Postitusi: 5645
Liitunud: 18 Aug 2004 14:16
Asukoht: Hagudi

PostitusPostitas Lohelend » 29 Dets 2007 04:27

Kas ta on kohe kutsikast peast selline umbusaldav olnud või on nüüd, vanusega, ettevaatlikuks muutunud?
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar
Postitusi: 89
Liitunud: 15 Mai 2007 09:15
Asukoht: Harjumaa, Harku vald

PostitusPostitas marilex » 29 Dets 2007 11:57

Meie gordonipoiss on 1 aasta ja 3 kuune. Jah, gordon tundubki olevat selline koer, kelle usalduse pead võitma. Range allumise nõudega inimesele ei tee tema puhul midagi ära. Ja kui hetkel tema ikka paitamist ei taha, no siis ei taha :) Selles mõttes on ta ääretult intelligentne koer, et ta mõistab tegelikult palju rohkem, kui me arvame.
Meil oli ka kutsikana vahel probleemiks argus, eriti teiste koertega suheldes. Lihtsalt mõne koeraga tõmmati kohe saba jalge vahele ja heideti pikali. Sellisel juhul me ise lõpetasime olukorra selliselt, et läksime oma koeraga eemale. Suhtlesime siis valdavalt koertega, kellega asi kohe alguses klappis. Nüüd on argus ammu üle läinud ja suheldakse uudishimulikult iga koeraga. Eks koertel on nii nagu inimestelgi - kõik lihtsalt ei sobigi omavahel. Ja kui gordon ei taha, siis ei ole mõtet teda sundida suhtlema. Agressiivsetest koertest muidugi läheme kohe eemale. Ka võõraste inimeste suhtes on ta umbusklik ja paitamist eriti ei salli. Aga me ei ole teda ka selleks sundinud. Selles mõttes saab ta ise valida, kas kõnnib eemale või suhtleb võõra külalisega. Käsu täitmisega on nii, et meie gordonile täiesti piisab natuke rangemast hääletoonist või maiusega motiveerimisest - kohe saadakse aru, mida on vaja teha või millega hakkama saadi :)
Seda veel, et gordoni jaoks on oma aias jooksmisest kindlasti vähe. Ta tahab ikka avarust ja võimalust pikka maad maha joosta. Me teeme palju retki mere äärde ja metsa. Trennis käime ka 3 korda nädalas. Selle tulemusena on meil kodus väga hea ja rahuliku käitumisega koer :)
Ma ei tea, kas kõik meetodid, mida meie oleme oma koera õpetamisel kasutanud, on päris õiged. Ta on meil esimene koer ja meie ise sellel alal ikka harimatud veel. Aga tundub küll, et meie koera puhul asi toimib ja oleme oma gordonipoisiga igati rahul ning loodame, et temagi on :)
gordon-setteri-sõltlane

Kasutaja avatar
Postitusi: 64
Liitunud: 31 Juul 2007 23:27
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Gaala » 29 Dets 2007 16:47

Kuni 4-5 kuuseni oli ta hästi julge aga siis hakkas asi süvenema ja süvenema. Jooksmise kohapealt, siis tõesti viimane kuu aega on ta natukene hooletusse jäetud. Nimelt sündis perre teine laps ja lihtsalt ei jõua. Titega veel väljas ka otseselt ei käi jalutamas. Ka trennis käimine jäi selle pärast hetkeks katki, kuigi ... arg oli ta juba ennem. Pigem tite sünniga seoses on tal tegevust vähe, kuid peale uut aastat hakkame jälle trennis käima ja ka jalutamas. Kuidas aga Teie setterid käituvad üleüldiselt? Meil ikka nii kui selja keerad, siis keerab käki kokku :-) Teab väga hästi, et ei tohi aga ... Ilmnenud on ka "kättemaksu" iseloom. Näiteks saab karistada millegi eest, siis võtab ta konkreetselt selle isiku asja ja lihtsalt purustab. Mitte kohe aga paari tunni jooksul kindlasti.

Postitusi: 3080
Liitunud: 15 Jaan 2006 17:19

PostitusPostitas ninasaba » 29 Dets 2007 21:04

Tuttaval on setter, kes tema sõnul oli kutsikana arglik, isegi niivõrd, et ta mõtles, mis koer sest koerast kasvab. Tolle koeraga käidi väga palju ringi, võeti praktiliselt igalepoole kaasa, ta on ka selline inimene ise, et ta ei tee millestki numbrit, ei ninnunännuta, lasi koeral enamvähem lihtsalt olla neis olukordades. Nüüd on sest koerast kasvanud üks mõistlikumaid koeri, keda mina tean. Leebe, võõrastele pea märkamatu, mitte ülisõbralik, aga lepib igasuguse olukorra ja inimesega leebelt ja rahulikult. Mine kasvõi ballile, toda koera ei märkagi. Ja nagu ütlesin, ei tehtud sotsialiseerimisest mingit keerukat teadust, lihtsalt koer veeti igalepoole kaasa ja tal tuli kohaneda, omanik elas oma elu. Kui omaniku elu on vähe ... rahulikum ja koduseinte vahel, siis on muidugi keerukam.

Kasutaja avatar
Postitusi: 128
Liitunud: 29 Mär 2005 13:52
Asukoht: Viinistu

PostitusPostitas katlink » 29 Dets 2007 22:21

Ninasaba, mis tõugu setter su tuttaval on?

Gordon setteri standardis on kirjas tõu iseloomu kohta:
Intelligentne, suure töövõimega ja väärikas. Vapper, avatud suhtumisega ja sõbralikult leebusele kalduv.


Eks see tõug setterit selline siis iseloomult olema ka peab. Igasugune argus ja agressiivsus kõigil setteri tõugudel on taunitav.

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline