setterid on hirmuäratavad koerad.... ?!

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise
Kasutaja avatar

setterid on hirmuäratavad koerad.... ?!

PostitusPostitas Safikas » 31 Okt 2007 16:39

Nimelt meil setter kes hea meelega jookseks kõigile vastu, tervitaks, poeks ja sooviks pai. Isegi koertele, mnda tõugu küll väldib ja pisikesi klähvijaid ka. Pole kordagi ühegi koeraga tülitsenud või inimese peale kuri olnud. Pigem naiivselt sõbralik. Käime maja lähedal põllul jalutamas (koer jookseb lahiselt), nüüd sihuke lugu et 1 tädike lubas politsei kutsuda kui koer ometi keti otsa ei panda...... :S

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elois » 31 Okt 2007 16:53

No meil ka sõbralik setter ja kogu probleem selles ongi, et on liiga sõbralik. Jookseb iga inimese juurde ja tahab pai. Aga võõras inimene ei tea ju seda, tema vaatab, et mingi suur lontrus tuleb lihmat-lahmat ja hakkab üles kargama, muidugi ehmatab ära ja lisaks veel määrib ilmselt ka riided ja kui on kaasas ka lapsi siis tõenäoliselt hüppab pikali. Jalutame samuti tühermaal lahti aga kui on teisi inimesi siis paneme alati kinni. Teised inimesed ei pea olema hirmul kas sinu koer tahab hammustada või pai. Neil on samasugune õigus rahulikult ja segamatult jalutada nagu sinulgi, sellepärast ongi kõige lihtsam võtta oma koer kõrvale kui liigub ka teisi. Niimoodi käitudes ennetad probleeme ja säästad nii enda kui ka teiste närve.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas veenus » 31 Okt 2007 17:07

Jah,eks see olegi....et koer peab ikka rihmas olema ,kui kaaskodanikud ligiduses.Aga vahel ei piisa ka sellest....minu setter lubati maha lasta ,,,et kui haugub ,siis ilmselt üks kord ka hammustab!!Ja kui on rihmas ,siis järelikult peab suukorv kah olema.Oh ...neid juhtumeid on palju.
Ei ole asi vaid setterites .Meie ju teame ,et tegemist nunnu koeraga,kes kõiki armastab,,,,aga jah......inimene ,kes pole koertega eriti kokku puutunud või on olnud vaid negatiivsed kogemused koertega ,siis on selline käitumine ka mõistetav.
Nii nagu on igasuguseid koeri ,on ka erinevaid inimesi ja suhtumisi.
VÕidelda tuleb hea eest,mitte halva vastu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Safikas » 31 Okt 2007 17:08

Nujah, ma saan aru. Aga samas joksutavad paljud oma koeri lahtiselt. Ja inimesed võiks ikka enne sõbralikult uurida mis koer ja kas tasub kohe karta. Kuidas see setter siis nii hirmuäratav välja näeb.... Ahh, ok, lihtsam on vist koer rihma otsa panna.

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 31 Okt 2007 17:17

See, et teised sedasi teevad (ja üldse palju imelikke ja keelatud asju teevad), pole küll mingi õigustus. Ja mittekoeraomanik ei pea küll kohe mitte uurima, mis koer see on ja aks ta hammustab, see on keoraomaniku töö ja kohustus selliseid asju ennetada, seletada või vabandada ja kahjud hüvitada. Koerapidamine pole kohustus, vaid privileeg, mida tuleb õieti osata kasutada :porgand:

PS: Ka koeraomanikuna pole ma huvitatud, kui mõni lahtine koer minu poole tormab, olgu ma kas üksi või koos koeraga(koertega), omanik kusagilt kaugusest midagi hõikumas. Võib-olla on mul kiire ja see lahtine koer segab mind (meid), võib-olla teen ma koeraga parasjagu trenni just? Kui eelnevat kokkulepet pole, pole viisakas oma koera lasta teiste juurde joosta.
Take your time

kennel Free Choice
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kapistvälja » 31 Okt 2007 17:47

Elois kirjutas:No meil ka sõbralik setter ja kogu probleem selles ongi, et on liiga sõbralik. Jookseb iga inimese juurde ja tahab pai. Aga võõras inimene ei tea ju seda, tema vaatab, et mingi suur lontrus tuleb lihmat-lahmat ja hakkab üles kargama, muidugi ehmatab ära ja lisaks veel määrib ilmselt ka riided ja kui on kaasas ka lapsi siis tõenäoliselt hüppab pikali. Jalutame samuti tühermaal lahti aga kui on teisi inimesi siis paneme alati kinni. Teised inimesed ei pea olema hirmul kas sinu koer tahab hammustada või pai. Neil on samasugune õigus rahulikult ja segamatult jalutada nagu sinulgi, sellepärast ongi kõige lihtsam võtta oma koer kõrvale kui liigub ka teisi. Niimoodi käitudes ennetad probleeme ja säästad nii enda kui ka teiste närve.
:plaks:
"Aeg muudab inimesi, aga mitte loodud imidzit" Swanni armastus

& Corry
Kasutaja avatar

PostitusPostitas arneak » 31 Okt 2007 18:41

Jaana kirjutas:See, et teised sedasi teevad (ja üldse palju imelikke ja keelatud asju teevad), pole küll mingi õigustus. Ja mittekoeraomanik ei pea küll kohe mitte uurima, mis koer see on ja aks ta hammustab, see on keoraomaniku töö ja kohustus selliseid asju ennetada, seletada või vabandada ja kahjud hüvitada. Koerapidamine pole kohustus, vaid privileeg, mida tuleb õieti osata kasutada :porgand:

PS: Ka koeraomanikuna pole ma huvitatud, kui mõni lahtine koer minu poole tormab, olgu ma kas üksi või koos koeraga(koertega), omanik kusagilt kaugusest midagi hõikumas. Võib-olla on mul kiire ja see lahtine koer segab mind (meid), võib-olla teen ma koeraga parasjagu trenni just? Kui eelnevat kokkulepet pole, pole viisakas oma koera lasta teiste juurde joosta.

Rihmastatult ?

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 31 Okt 2007 19:21

Kas rihmastatud koeraga ei saagi trenni teha? :irw:
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Safikas » 31 Okt 2007 20:57

Jah, muidugi võib kõike oletada. Antud olukorras ei tehtud trenni jne, setter jalutas 1m kauguselt mööda.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 31 Okt 2007 21:43

Safikas kirjutas:Jah, muidugi võib kõike oletada. Antud olukorras ei tehtud trenni jne, setter jalutas 1m kauguselt mööda.

miks ma peaksin üldse tundma huvi selle vastu, kas võõras koer on sõbralik või mitte? kui koer tuleb minu juurde ja omaniku käskudele ei allu (või kui omanik ei suvatse teda üldse ära kutsuda), siis võin ma kutsuda politsei - sest see on ju loomulik, et ma ei taha näkku ei võõra koera hambaid ega (sõbraliku koera puhul) tema ilast keelt, samuti mängivad minu koerad teiste koertega siis, kui ma olen selleks loa andnud, mitte nii, et suvaline tolgus teisel pool põldu laseb oma pitsu lihtsalt rihma otsast lahti, et "mine mängi nüüd, pojake" :evil:

ja juhtmeta tolmuimeja Prada
Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 31 Okt 2007 22:11

rents kirjutas:
Safikas kirjutas:Jah, muidugi võib kõike oletada. Antud olukorras ei tehtud trenni jne, setter jalutas 1m kauguselt mööda.

miks ma peaksin üldse tundma huvi selle vastu, kas võõras koer on sõbralik või mitte? kui koer tuleb minu juurde ja omaniku käskudele ei allu (või kui omanik ei suvatse teda üldse ära kutsuda), siis võin ma kutsuda politsei - sest see on ju loomulik, et ma ei taha näkku ei võõra koera hambaid ega (sõbraliku koera puhul) tema ilast keelt, samuti mängivad minu koerad teiste koertega siis, kui ma olen selleks loa andnud, mitte nii, et suvaline tolgus teisel pool põldu laseb oma pitsu lihtsalt rihma otsast lahti, et "mine mängi nüüd, pojake" :evil:

Absoluutselt nõus.
Ilma iseloomuta juba Chow'd ei kasvata! ;)

Kennel Flygance Flying Elegance
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu » 31 Okt 2007 22:46

setterid on ääretult toredad ja sümpaatsed, aga kui ma olen linnariietes, siis eelistan neid näha distantsilt, sest nad kipuvad oma toredusega käppi mu riietele toetama ja ausaltöeldes eelistaks ma mitte oma heledat sulemantlit jälle 180 krooni eest keemilisse viia...
Kui mul on seljas koerajalutamise riided, siis ei häiri mind lahtised koerad..aga ka seda ainult juhul, kui mul enda koeri kaasas pole, sest mul on piisavalt negatiivseid kogemusi dominantsete setteritega, kes jooksevad lahtiselt ja näitavad hambaid.
Niisiis eelistan, kui minu peale ei tule hüppama ega mu koertele hambaid näitama ükski lahtine koer, olgu ta kasvõi setter.
9 aastat handlerikogemusi+sheltied, kokkerid, tzud ja pulipliks

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Safikas » 31 Okt 2007 23:37

Selge, ehk ma siis olen kiiksuga. Aga ma ei hakka kedagi politseiga ähvardama sellise asja eest kui see juhtub kohas kus koeri jalutatakse ja kus koer ei tee midagi. Mind isiklikult ei ole siiani häirinud ükski koer. Ok, vist teema lõpp. Koerad kett!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas harri » 28 Apr 2009 17:31

mõne inimese jaoks ongi koera pidamine et koer on kuskil taga aianurgas kuudilobudikus lühikese keti otsasja pole sealt kunagi lahti saanud.Kui nüüd talle ilma rihma ja suukorvita koer ligi tuleb ja otsa ka vaatab arvab ta kindlasti et koer tahtis teda rünnata.Paljud inimesed ei jaga koertest ja nende käitumisest mitte mõhkugi. :(
nii nunnu annab olla

Kasutaja avatar

PostitusPostitas laanelill » 28 Apr 2009 17:57

Tegelikult ammendus see teema vist juba poolteist aastat tagasi ja järeldus oli, et koerad kontrolli alla! :angel:

Aga ei suuda loobuda kiusatusest öelda sõna sekka ja mainida, kuiväga mind ikka üllatab inimeste suutmatus koeri nö "lugeda". Vist ei saa sinna mitte midagi parata. Lihtsalt on nii, et mõned on saamatud inimestega suhtlemisel, mõned ei saa loomadest aru. Normaalne vist...
No kasvõi mu oma abikaasa. Jalutame koos ja näeme saja meetri kaugusel pargiservas dogi. Koer on rahulik, kindel, veidi uudishimulik, igal juhul mitte ärevil ega agressiivne. Mina näen seda, aga mu mees mitte. Tema näeb ainult, et eemal on suur koer, kes võib olla ohtlik. Tal pole omal ka kunagi varem koeri olnud.
Aga mind üllatab, et ka kauaste "koerainimeste" seas on selliseid, kes ei suuda koerte kehakeelest peaaegu mitte midagi välja lugeda. Vahepeal oletasin, et põhjuseks on suurte ja väikeste koerte kehakeele ja käitumise erinevused. Et kui inimesel on omal olnud vaid väikest kasvu koerad, siis võib vast olla, et ta tõlgendab suuri koeri valesti. Aga kui tal on olnud ka suured koerad ja ikka ei suuda ta koerte meeleolusid mõista.
Lihtsalt mõtisklen omaette ja püüan maailma paratamatusega leppida ;)

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline