Tere setteri omanikud!

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise

Tere setteri omanikud!

PostitusPostitas Cessu » 26 Juun 2007 12:04

Käisin alati taksiklubis,sest meil oli armas sõber taks nimega Perta.Kahjuks aga jäi ta autoalla.Olime väga löödud ja raske oli temast üle saada.Kavatsesime kindlalt kunagi taas taks võtta.Nüüd aGA ARUTASIME LASTEGA,ET KAS IKKA ON MÕTTEKAS,HAKKAKSIME JUU UUES TAKSIS OMA pERTAT KINDLASTI OTSIMA.nÜÜD SIIS TULI MINUL MÕTE,ET ÄKKI SETTER?Meil on maal oma suur maja,ja maad on ka küllalt.Peres kasvab meil 3 last (9a,6a ja 1,4aastane.)Kuidas setterid lastega käituvad?Mulle on nad alati välimuselt väga meeldinud ja need,keda olen lähedalt näinud ja katsunud,on ka igati mõnusad tegelased tundunud.Muidugi on suur muutus taksist -setteri poole,aga olen ka suuri koeri lapsepõlves kasvatanud ja tegelikult kulukski suurde majja suurem koer ka ära.Kirjutage kõike setteriga kaasnevat,mida teate!
JÄÄN OOTAMA!
Iga loom vajab armastust ja hoolt, olgu ta hiir või hobune !

PostitusPostitas Cessu » 26 Juun 2007 12:05

Vabandan suurte ja väikeste tähtede segi minemise pärast.. :oops:

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 26 Juun 2007 14:13

Kahjuks mul endal setterit ei ole, aga olen tuttav mitme perega, kus on erinevat tõugu setterid ja lapsi mitmekaupa, nii et olen kõrvalt näinud seda elu nii oma pere lastega kui võõrastega (minu laps siis võõra rollis :) ). Seni, kuni setteriomanikud jõuavad sõna võtma, räägin, mida olen kõrvalt näinud.
Lastega, nii suurte kui väikestega ei ole mina näinud kunagi mitte ühtegi probleemi.
Setterid on tohutult energilised (eriti õues), nagu kitsekesed tuiskavad ringi, aga väga armsa olekuga ning koolitada saab neid ju ikka.

ja punapea...
Kasutaja avatar

PostitusPostitas jersey » 26 Juun 2007 14:13

noo setter on kõige sõbralikum koer maailmas ja absoluutselt kõigiga...kurjust tema ei tunne...meeeletult rõõmsameelne ja setter pidavat jääma surmani lapseks...
sinu liputav saba ja märg nina....armastan sind...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kyylik » 26 Juun 2007 15:02

Lastega saavad nad suurepäraselt läbi. Minul endal on 16, 15 ja 7 aastane, saavad ideaalselt läbi, kuulavad ka 7 aastase sõna. Setterid on meil olnud 5 aastat juba.
Soovitan soojalt, igavesti truud ja jaumaldavad sind meeletult. Tõsi ta on, käituvad nagu lapsed, hästi lapsemeelsed koerad, tahavad mängida-mängida ja joosta, joosta ja veelkord joosta.

PostitusPostitas Cessu » 26 Juun 2007 15:46

Aga kuidas ta käsklustele allub,s.t. kas teda on raske või kerge koolitada,olen nüüd nende kohta juba piisavalt lugenud,kuid tahaks teada,kuidas praktikas on ette tulnud.Ja tahaks veel teada nende isendite nõrgad kohad,ma mõtlen,tervist.
Ette tänades. :roll:

ja punapea...
Kasutaja avatar

PostitusPostitas jersey » 27 Juun 2007 10:42

ütleks, et aega võtab aga asja saab...:D
sinu liputav saba ja märg nina....armastan sind...

PostitusPostitas karukann » 27 Juun 2007 10:59

Setterit on üsna lihtne koolitada. Võtab kiiresti õppust ja on hästi motiveeritav. Kuna tegemist on jahikoeraga siis tuleb meeles pidada, et ta tahab palju tegelemist, ta ei ole padjakoer. Seega olenemata et sul on suur õue ja palju lapsi vajab antud tõug ka ajutööd - õppimist, jahti ja füüsilist väsitamist (gallopi jooksmine ei väsita koera, vaid toodab koera organismi adrenaliini, mis oma korda soodustab koerale stressi - rahutust, närvilisust isegi agresiivsust).

Mõtle hästi läbi milleks sa koera tahad ja kui palju sa soovid talle aega pühendada. Ära vali endale koera välise ilu järgi vaid koera funktsionaaluse järgi - karjakoer, jahikoer, seltskonnakoer, kelgukoer, teenistuskoer, päästekoer, valvekoer jne jne.
Sa võtad koer endale järgmiseks 15a mitte 1 aastaks, seega leia enda elustiiliga sobiv koeratõug ja ta on sulle maailma parim sõber!
Edu!
Piret
Koertekoolitaja

NB! Kui soovid rohkem asja üle arutleda, siis aitan sind rõõmuga
Kes korjab marke, kes mängib viiulit aga Mina,armastan koeri.

PostitusPostitas Cessu » 27 Juun 2007 16:26

No ma ei vaatagi koera ainult välimuse järgi,tahakski omale koere,kellel oleks minu jaoks vajalik välimus ja samas,kes ise ka oleks huvitav isiksus.Ja loomulikult ei taha ma koera niisama hoovi peale jooksma.Mulle meeldib koera õpetada,temaga mängida jne..Mul oli taks,keda ei ole ka teps mitte väga lihtne kasvatada(isepäised koerakesed üsna),aga ta oli mul väga tubli ja maailma parim sõber ja no nii truud koerakest annab ikka otsida.No ma muidugi poputasin teda ka ikka kõvasti :P Kahjuks teda mule polnud ette nähtud kauemaks,kui 11-kuuks :cry: ,Aga nüüd,kus see suurem valu on üle läinud,tahaksin siiski oma perele üht mõnusat sõpra,sest ei oska kuidagi elada,ilma,et hommikul ärgates üht truud silmapaari köögi kapi ääres sulle otsa ei vaata.
Seepärast teengi siin uurimustööd,kuna mulle setteri välimus väga meeldib,siis tahaks teada teiste kogemusi nende koerte kasvatamisel ja hooldamisel,seejärel teeme järeldused,kas selline koer sobib meie peresse või mitte.
Aga tänud postituste eest!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liinis » 29 Juun 2007 16:28

Settereid on ju mitu tõugu (iiri punane, iiri punavalge, inglise ja gordoni) ja iseloomud veidi erinevad. Minul on iiri punane (see ongi Eestis kõige levinum) ja tema on kõigi inimestega ülisõbralik, samas taibukas ja võtab päris kergesti õppust, kui ise järjekindel olla. Minu koer (1,5-aastane) ei ole ka liiga energiline, vaid päris rahulik ja kannatlik, kuid enamasti on nad muidugi väga mänguhimulised ja tahavad palju joosta. Kui on igav, võivad kodus üksi olles pahandust teha, aga eks igaüks ole veidi omamoodi. Igal juhul soovitan kindlasti, kui on viitsimist temaga iga päev mitu tundi vabas õhus aega veeta! Ujumist ja vett armastab ka väga.
Oltsu, Mamm ja Liina

PostitusPostitas kaisa » 04 Juul 2007 01:04

Ma ütleks küll,et setter on ideaalne perekoer.

PostitusPostitas butterflay » 04 Okt 2007 12:07

mulle ka meeldib minu setter aga ytlex, et tal ikka iseloomu ka on. kui tahab siis teeb mida iganes tahab. :irw:
sille-sileri ja Butterfly

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist