väike mure

- seisukoerad: gordoni, iiri ja inglise

väike mure

PostitusPostitas butterflay » 09 Apr 2007 10:13

kas keegi oskab öelda, mix minu butterflyl kõõm on. karvade peal onsellised tükid, nagu oleks kõõm. alguses arvasin, et äkki mõnest söögist aga siis andsin edasi neid krõbuskeid aga siis läx ära aga siis järsku olid need tykid koera karval tagasi. kas peaksin minema koertekliinikusse? äkki koeral on stress. mis täpil viga? :(
sille-sileri ja Butterfly

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 09 Apr 2007 16:32

See kõõma teema oli just arutusel.
Kena kodanlane. Ole kena ja loe eelnevalt teiste muresid, sest sinu oma ühtib täpselt nende omaga. Pole mõtet uut teemat teha :angel:

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 10 Apr 2007 19:10

Meie setukal oli ka kõõm .
aga loomaarst ütles et peab spetsiaalse shampooniga pesema .

PostitusPostitas butterflay » 10 Apr 2007 21:03

aitäh, et vastasid
ja vabandan nende ees , kes siin foorumis teemasid loevad ja teavad kus mis asub.
sille-sileri ja Butterfly

Kasutaja avatar

PostitusPostitas nnatalja » 11 Apr 2007 17:08

Tere,

Kõõma tekkimisel võib olla mitmeid põhjuseid.
Mõnikord kõõm tekkib „hetkega“ kui koer on häiritud näiteks näitusel või mingis ootamatus situatsioonis. See kõõm haihtub ka „hetkega“ kui koer on rahunenud.
Pikemaajalise kõõma tekkimist tasub juba põhjalikumalt uurida, sest põhjuseid võib olla mitmeid:
- šampoon ei sobi, kui tihti sa koera pesed? ei soovitaks pesta šampooniga tihedamini kui kord kuus, kui just erilist põhjust selleks ei ole. Julgen soovitada Specicare ja Virbac sarja šampoone, neid müüakse ainult vet. apteekides.
- Lihtsalt veega saab pesta koera nii sageli kui vajalik. Kas või mitu korda päevas. Kevadel ja sügisel kui väljas on väga mudane ja must minu koerad käivad duši all mitu korda päevas (käpad ja kõhualune).
- toit ei sobi
- või on tegemist mõne seenhaigusega.

Sina kirjutad lausa mingitest tükkidest koera kõrvade peal, need võivad olla ilmselt naharakud või mis iganes moodustised naha peal.

Esimene asi kontrollida kas ikka kõrvaotsad on puhtaks pestud :) , äkki s.o. paaripäevane pudru või mis iganes sinna jäänud. see oleks muidugi kõige lihtsam ja meeldivam lahendus.

Kui sul aga pole tegemist pesemata kõrvadega siis soovitaksin külastada mõnda HEAD ja kogenud loomaarsti, sest tegemist võib olla seenhaigusega.

Igal juhul kui sul on küsimusi võid julgelt ühendust võtta.
rõõmsalt ja sõbralikult
Natalja, Dinni, Aly, Angel ja Fairy

PostitusPostitas kaisa » 12 Apr 2007 20:24

minu arvates on tore kui keegi ka seda setterite teemat siin elavdab...mis vahet seal on kas on mujal arutlusel olnud või mitte.
minu setteril on 2 korda olnud kõõm. esimene kord oli ta eelnevalt olnud haige ja söönud erinevaid rohtusid. siis oli tal kõõm lausa mitu nädalat ja päris rohkelt. teine kord tekkis tal kööm siis kui viisin ta pikemaks ajaks vanemate juurde hoidule. siis ise arvasin,et äkki stress. ta oli peale seda ka muid probleeme nii,et oli tunda, et teda see häiris

PostitusPostitas marjuta » 12 Apr 2007 20:35

just, kaisa! :) Tahtsin jube üleeile sama öelda, aga millegipärast kustutasin kõik ära ikkagi. Minu koeral kõõma pole olnud, aga haiseb teine täna koledasti :( Põrutas koos sõpsiga aiast minema ja tont teab, kus ta kolas... jube..brr

Mine Setterid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline