Rakvere 20.04

näituste korraldusliku külje kommenteerimise koht :P
Kasutaja avatar

Rakvere 20.04

PostitusPostitas Kaspar nuuskurtaks » 20 Apr 2013 16:35

Numbrid sassis,pikk järjekord mis liikus teosammul ja seetõttu ringi sisenemine nagu reaktiivlennukiga,kataloogi ei saanud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 20 Apr 2013 22:08

Numbrite jagamine oli õudus kuubis. Kui küsisin, et kas homseid numbreid ei saaks, siis vastati ei. Samas jagajad kõlgutasid alates kella 1 jalgu. :evil:
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 20 Apr 2013 22:16

Mu reisikaaslastele vastati homse numbri küsimise peale, et uksed tehakse lahti 8.15 .... mis siis ,et ring hakkab peale ühteteist.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaspar nuuskurtaks » 20 Apr 2013 22:23

Algul isegi vastati,et me põlegi kirjas ja sellist numbrit pole ja see number ei ütle midagi neile.See oli tõesti õudusunenägu,kuna järjekord venis teosammul ja kõik üksteise seljas, seetõttu koerad närvilised ja omanikud ka.Trügiti ette.Vahepeal oli küll tunne,et elusana sealt ei pääse, mõned põhjanaabrid kasvõi astuvad puuri koos koeraga puruks.

Tessa & Mona
Kasutaja avatar

PostitusPostitas nipitiri » 21 Apr 2013 17:48

Minu kui pealtvaataja jaoks oli ka näitus väga suur üllatus. Esiteks ehmatasin ma kohe ära selle pika järjekorra peale mis uksest laupäeva hommikul välja lausa ulatus. Teiseks see et ei olnud ringide juures enam neid nn infotahvleid kus kirjas mis koeri mis kell ringis näha võib. Pole enam mitu aastat näitusel käinud oma koertega ning jäingi lollina mõtlema et äkki niimoodi siis asjad käivadki :D Aga võibolla käibadki :hups:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 21 Apr 2013 21:29

No pühapäevaks oli numbrisaba kadunud, ei teagi mis siis muudeti.

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 21 Apr 2013 23:46

Mis jama see siis oli? Prooviti mingit uut süsteemi?

PostitusPostitas Chester » 22 Apr 2013 10:19

Väga tobe süsteem oli välja mõeldud. Lauas istub 3 inimest. Ühele ütled nime, otsib kaustast paberi välja ja annab järgmisele. Järgmine otsib paberi alusel numbri välja ja annab kolmandale. Kolmas kontrollis passi ja siis andis numbri kätte.
Mina olin laupäeval üks nendest pahadest, kes järjekorras ette trügis. Eespool olijatele vabandasin aga kuklas tundsin vihaseid pilke. Vabandust! Ringi jõudsime napilt- rihm kaela ja lauale.
Kuigi pühapäeval teadsin oma numbrit, siis pidi ikka sama kadalipu läbi tegema. Nimi, number, pass. Selle asemel oleks saanud vähemalt 2 inimest korraga numbreid jagada.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 22 Apr 2013 12:01

Kas sellel vanal numbrite postitamise süsteemil oli midagi kapitaalset viga, et seda enam ei rakendata? Ma saan aru vihmametsade vajalikkusest, aga koerainimesed on ka inimesed ja see järjekorratamine oli esiteks ootamatu ja teiseks väga närve närutav... :cry:
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 22 Apr 2013 13:30

Variandiks võiks olla ka numbri saatmine e-mailile ja neile, kel pole e-maili aadressi, siis kohapeal number, kui "vihmametsade" pärast mure... :roll: Järjekorras passimised on küll nõmedad, nõus.
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 22 Apr 2013 13:59

Lohelend kirjutas:Kas sellel vanal numbrite postitamise süsteemil oli midagi kapitaalset viga, et seda enam ei rakendata? Ma saan aru vihmametsade vajalikkusest, aga koerainimesed on ka inimesed ja see järjekorratamine oli esiteks ootamatu ja teiseks väga närve närutav... :cry:

Postitamise hind näiteks, hind ca 40 senti kirja kohta, 600 osalejat, kulu 240 EUR?

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 22 Apr 2013 18:28

Kui arvestada, et kõik kirjad ei ole ju kohalikud siis päris kallis lõbu. Kuid kas see kulu ei ole niigi juba regamistasusse kirjutatud?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 22 Apr 2013 20:21

Mõnes ümbrikus on ju mitu numbrit. See selleks, mul on kama2, kuidas numbrite jagamine lahendatud on, aga sellist jama nagu laupäeval oleks saanud vältida.
Lisaks on Rakveres eriline ka karikate jagamine. Rühmavõitjale karikat kätte ei anta. See pannakse BIS-il tagumisse ringinurka põrandale, kus bestil mitteplatseerunud kodanikud/koerad selle siis hiljem ära peavad võtma. Oleks siis, et veel kutsutakse (nagu näiteks Narvas shampuseid jagatakse), aga ei, igaühe oma asi, kuidas ta sinna karikani jõuab. Kogu muu rahvas juubeldab võitjatega ja ülejäänud kuus, siis longivad/hiilivad, kes kuidas siis oma karikateni. Selle asemel, et kohe rühmas kätte anda. Ainus silmaga nähtav põhjus on muidugi säästmine, et BIS 1-4 ikka topelt karikat ei peaks andma. :evil:
Aga arenenguid muidugi on, vanasti said ainult rühmavõitjad karikad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 22 Apr 2013 23:11

Maialiisa kirjutas:
Lohelend kirjutas:Kas sellel vanal numbrite postitamise süsteemil oli midagi kapitaalset viga, et seda enam ei rakendata? Ma saan aru vihmametsade vajalikkusest, aga koerainimesed on ka inimesed ja see järjekorratamine oli esiteks ootamatu ja teiseks väga närve närutav... :cry:

Postitamise hind näiteks, hind ca 40 senti kirja kohta, 600 osalejat, kulu 240 EUR?

Mina oskan PKKK nimel rääkida. Probleem pole mitte postikulus vaid selles, et suurele hulgale inimestele ( ja vähemalt pooltele soomlastele) ei jõua numbrid ka 7 päevaga kohale. Nii, et niikuinii tuleb uusi numbreid kirjutada. Euroopas nt. paljudes riikides väljastatakse numbreid üldse ringis, tund enne ringi tõö algust.
Ilmselt oli näitusel tegemist ettevalmistamatusega numbrite jagamiseks, sest ka Eestis jagatakse paljudel näitustel juba numbreid koha peal ja mingit üüratut saba ei ole. Saba on pigem siis kui pääseb näituseruumidesse ja aega hindamiseni on ~ 1,5-2 h.

Katleen, kas BIS-i võitjad said BIS-l siis rüma- või BIS-i karikad ?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 23 Apr 2013 07:43

90ndate alguses väljastasime ka Eestis ringist numbreid. Igati praktiline oli - ringikorraldajal oli täpselt teada, millised koerad olid kohal ja millised mitte. Tõsi, vahel tulid omanikud ka ringi töö ajal numbreid küsima, ent tollal ei olnud ringikorraldaja jaoks probleem neid siis väljastada. Tänapäeval aga väideti mulle vastu, et nii ei saa, see segavat ringi tööd..

PostitusPostitas Cromit » 23 Apr 2013 09:12

Maialiisa kirjutas:

maili aadressid on ju kõigil tänapäeval ja kui mõnel tõesti puudb, siis neile pole palju jagada kohapeal numbreid. Igal juhl hoiab aega ja närve kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Apr 2013 10:25

Katleen, kas BIS-i võitjad said BIS-l siis rüma- või BIS-i karikad ?

BIS-i võitjad rühmavõidu eest karikat ei saanud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 23 Apr 2013 11:53

Maialiisa kirjutas:90ndate alguses väljastasime ka Eestis ringist numbreid. /---/Tänapäeval aga väideti mulle vastu, et nii ei saa, see segavat ringi tööd..

Tollal oli üldse selline segane aeg, ringikorraldajad olid enamasti asjast huvitatud inimesed, mitte akrediteeritud rahvas.
:OT:
Ja üldse oli aeg teistsugune (rohi oli rohelisem ja taevas sinisem :D ). Minu arvates tollal tundsid ringikorraldajadrohkem muret sellepärast, et inimesed õigeaegselt ringis oleksid ja üle näituseplatsi numbrite kõva häälega ja erinevates keeltes hõikamine polnud häbiasi; praegu käiakse ringi ääres ja küsitakse poolsosinal, ega kellelgi ringi asja ole. Kui siis on mõni aeglasem või kaugemal olev võrdlemisi kogenematu kuju, siis jääbki ringi hiljaks...
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 23 Apr 2013 12:30

Heili kirjutas::OT:
Ja üldse oli aeg teistsugune (rohi oli rohelisem ja taevas sinisem :D ). Minu arvates tollal tundsid ringikorraldajadrohkem muret sellepärast, et inimesed õigeaegselt ringis oleksid ja üle näituseplatsi numbrite kõva häälega ja erinevates keeltes hõikamine polnud häbiasi; praegu käiakse ringi ääres ja küsitakse poolsosinal, ega kellelgi ringi asja ole. Kui siis on mõni aeglasem või kaugemal olev võrdlemisi kogenematu kuju, siis jääbki ringi hiljaks...

Ja jätkan siis seda OT-d. Olin toona ja olen ka praegu (mitte küll seekord Rakveres), ja häält jagub samamoodi ka jätkuvalt. On täna ajakava, mis on ka igal koeraesitajal olemas. Kas on väga palju palutud, et oma tõu ringi ajal oleksid inimesed koertega kuuldeulatuses? Mul on läbi aastate üksikud korrad olnud juhtumid, kus ei ole ringi ääres hüüdmist kuuldud, üks neist oli mulle nägupidi tundmatu soomlanna, kes oli samas ringi ääres (näitus Kalevi spordihallis), ilma mingigi reageerimiseta sellele, mis toimub ringis, koera ega numbrit ma temaga ei näinud. Kui ring oli läbi, siis tuli solvunult, et - teda ei kutsutud! Samas imestasid absoluutselt kõik temaga koos olnud, et - kuidas ei kutsutud.... Ja kutsutud sai ka soome keeles. Nii et kui ikka ei kuule ega näe, siis ei ole sugugi reeglina süüdi selles ringikorraldajad ja nende hääle tugevus/nõrkus! Või see, et kunagi oli rohi rohelisem. Eks see rohi olegi enamasti aprilli lõpuks rohelisem olnud kui on tänavu.... Täna suhteliselt konkreetsele ajakavale oleks seda ringiäärset tähelepanu vaja vaid üsna lühikeseks ajaks - kui seegi on liigne kohustus ja arusaamatu pingutus, siis ehk on selline inimene üldse vales kohas ja vale harrastusega tegelemas?

Olen olnud vägagi erinevatel aegadel tegev, ka siis, kui kogu registreerimine käis hommikul enne ringide algust, kui polnud mingeid ajakavasid ja ringid kestsid sageli terve pika päeva õhtuni välja. Ei jäänud keegi sellepärast ringi tulemata, et tema seda ei teadnud, et tema ring juba käib. Ikka ise peaks kah tundma huvi, kus ollakse ja mis toimub! Numbreid tullakse siiani ringist küsima, kuigi infost numbri andmine on väga ammune tava. Infosse läks see mitte niivõrd ringikorraldajate ajapuudse tõttu, vaid sellepärast, et teinekord oli korraldajatel vaja täiendavalt kontrollida, on olnud välismaalastele kohapeal tasumist, on olnud vaja numbritele veterinaari märget jms. Miks seekord oli tõrkeid numbritega - selles osas ei oska sõna võtta, ei olnud ka kohapeal. (muide - soomlaste Lemmikkipalstate Kehän laita alafoorumis on värske Rakvere näituse postitus seda näitust väga kiitev, vahendan sealt: Muutenkin mukavasti järjestetty näyttely. Osallistumislahjat on kiva muisto ja koko näyttelyn ilmapiiri oli todella hyvän tuulinen ja iloinen. Tuomarit hymyili ja ryhmäkehissäkin taputti jalalalla musiikin tahdissa tai heiluivat, jopa lauloivat musiikin tahdissa. Ihan huippu näyttely!)
Maailm on värviline!

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 23 Apr 2013 13:09

*Kaja kirjutas:[(muide - soomlaste Lemmikkipalstate Kehän laita alafoorumis on värske Rakvere näituse postitus seda näitust väga kiitev, vahendan sealt: Muutenkin mukavasti järjestetty näyttely. Osallistumislahjat on kiva muisto ja koko näyttelyn ilmapiiri oli todella hyvän tuulinen ja iloinen. Tuomarit hymyili ja ryhmäkehissäkin taputti jalalalla musiikin tahdissa tai heiluivat, jopa lauloivat musiikin tahdissa. Ihan huippu näyttely!)
Muusikast ja mikrofonist - minu muidu igati tasakaalus närvisüsteemiga koer läks lõppvõistluste alguses laua alla ja värises seal nagu haavaleht. Muusika ja mikrofonijutt olid inimkõrvalegi liiga valjud, mis siis koerast tahta.
Aga ringid olid piisava suurusega :)
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 24 Apr 2013 22:35

Rakveres tegi järjekorra pikaks mitte ainult see, et number ja paberikene anti käest-kätte, vaid ka see, et veterinaarkontroll tehti igale koerale.
Kui oli näha, et järjekord koguneb ja inimesed on pabinas, et kas nad jõuavad ringi või ei, kas ei oleks saanud siis selleks ajaks teha pistelist kontrolli?
Minu meelest antakse numbrid kätte koha peal enamikel näitustel ja mulle see sobib, sest siis tean vähemalt, et ma ei saa neid koju unustada. Aga kuskil varem pole sellist järjekorda kohanud.

Mine Kiitused & kriitika

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline