Milline on teie komondori menüü?

- komondorid, lõunavenelased, pulid, pumid...

Milline on teie komondori menüü?

PostitusPostitas Sigudik » 01 Okt 2011 17:27

Milliseid krõbinaid eelistate? Kas annate midagi veel lisaks - siis mida? Ja kas annaksite lambaliha kui need samad elukad endal kodus olemas.

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 01 Okt 2011 18:26

Meil on kolm komondori kodus.

Anname väga erinevaid krõbuskeid. Võimalusel lammas-riis koostisega. Ka putru anname paar korda kuus umbes. Ka toores supikana juhtub hambusse. Või mida saame - sea tükke, magu, kõri jne. Ideaalist on asi kaugel, aga reaalis saavad nad umbes pooled päevad kuus krõbinaid ja pooled päevad toorest, siiski ka putru.

Ja kui lammast on, muidugi anname komondoridele ka, jääke. SEE neid elavaid lambaid vähem kaitsema kindlasti ei pane. Ikka anname.

Ja kodaline Aire-Piret on ka komondoriomanik (ja Rosepearl, kuigi ma ei tea, kas ta külastab enam koda).

PostitusPostitas Sigudik » 03 Okt 2011 10:23

Küsin seda sellepärast, et kui ma oma koeraga "juuksuris" käisin (loe: tabasalu lemmikloomasalongis ) siis sealne personaal pööras mu tähelepanu sellele, et koeral olid igemete ääred veidi punased, mis siis olevat tingitud ebakvaliteetsest toidust. Ka oli olnud nahal veidi punetust. Ning silmadest tuli ( musta) rähma, mis siis tähendavat nö. keemia välja ajamist koera organismist.
Loomulikult müüdi mulle kaasa siis kvaliteetseid krõbinaid, mida olen nüüd õigesti doseerituna talle 2 + nädalat andnud aga igemete ja silmade suhtes ei näe ma olulist muutust. Võibolla ei oska ma seda lihtsalt märgata või on veel liiga vara muutust oodata. Seega otsustasin praktikutelt ka nõu küsida - millise firma krõbinaid keegi eelistab ja kuidas kogemused on.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 03 Okt 2011 10:41

Eeee..... komondoriga juuksuris? Aga miks, kui tohiks küsida?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 03 Okt 2011 11:10

Kas koer närida ei saa üldse midagi? Kui saab, siis võivad igemete ääred ka sellest punased olla (no ja hambakivist muidugi ka). Minu koera ühe hamba juures olev ige oli punane ja mulle tundus, et isegi paistes. Üritasin seda ravida, midagi peale määrida, muretsesin, muutusi ei olnud ja lõpuks lõin käega. Nüüd on möödas juba 7 aastat kindlasti ja kõik on jätkuvalt muutusteta, ige punetab, hammas on alles. Võta siis kinni, milles asi...
Mingis koguses rähma tuleb ju igal koeral, ka minu omal on see tume, kui ära kuivada jõuab ja on täiesti toortoiduline. Kõlab see postitus üldse väga sedamoodi, et salong leidis "ohvri" :D

PostitusPostitas Sigudik » 03 Okt 2011 13:46

Tohib ikka küsida :) Mul ta ei lase eriti nokitseda enda kallal, kipub kohe möllama ja närima, jube tüütu. Ja suukorvi mul kodus pole, seega käed pisikesi sinikaid tihtilugu täis. Koer on 1,5 a. vana ja iga kell valmis mängima. No viisin siis salongi - seal arutati veidi pulstunud karva, sätiti patse, kisti karvadest välja meeletu hunnik kuuseokkaid, puhastati kõrvu ja pesti ning föönitati. Kusjuures sealsetel tädidel lasi rahumeeli ennast kasida, oli vahepeal lausa magama jäänud.
Kuna tulemus oli maru ilus siis ma ei raatsinud tegelikult sellele krõbinapaki pakkumisele Ei öelda - eks ma sain ise ka aru, et nagu tehakse ka müügitööd või nii.

PostitusPostitas Sigudik » 03 Okt 2011 14:07

Aasoo aga kui nüüd teema juurde tagasi tulla siis kuskilt artiklist jäi mulle meelde ühe komondorikasvataja soovitus. Äkki ehk oli tegu lausa "perekond" Mondorist seal artiklis. Igatahes kõlas lause kuidagi nii, et kui on valida sepiku ja liha vahel siis komondori puhul võiks koerale pakkuda sepikut, kuna liigne proteiin ei pidavat väga hästi mõjuma. No et lihaga ühesõnaga ei tasuks üle pingutada.
Ma nüüd väga vabandan kui oma jutuga puusse panin või miskit valesti mäletan ! !
Lisaks tean, et mul ämm käib oma lõuna-venelasele toitu ostmas kuskilt Sõle tn. lähistelt, kus siis olevat spetsiaalne kliinik-pood just nende koerte tarvis. Ei tea ma muidugi kui tõele see jutt vastab, pole lähemalt veel uurinud.
Kõige sellega seoses siis hakkasin kahtlema, et äkki tõesti toidan oma Berta`kest täiesti valesti. Saab ta kalleid, lihtsamaid ja ka vahest päris odavaid krõbinaid. Lisaks saab konserve, supikana, liha ( mitte korraga muidugi ). Ja nüüd tegin lambajääkidest talle portsud ning panin sügavkülma. Konti saab ka.

Aga laias laastud ja vaadates Mondori vastus siis tundub, et ma olen lihtsalt ennast ülemõelnud.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 03 Okt 2011 14:24

Komondorispetsid parandavad, kui on tegemist kuidagi tõu omapäraga, aga minul hakkas kohe häirekell tirisema: konservid välja, tavapoe kuivtoit välja :!:
Ma ei tea, kas üldse on olemas ohutuid konserve (mõni koer kannatab muidugi kõik välja, aga kui on mingi kahtlus toidule ülitundlikkuses).
Kui on hetkel vaja odavamalt läbi ajada, saab seda teha edukalt igasuguste subproduktidega (kõrvad, sabad ja kõik muu selline).
Konserv iseenesest ei anna muud head kui lõhna, aga seda saaks ka teisiti lisada ju.
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 03 Okt 2011 15:39

Aino kirjutas:Ma ei tea, kas üldse on olemas ohutuid konserve

Millised on ohtlikud konservid? Ja kuidas need erinevad ohututest konservidest?

Kui me räägime ülitundlikkusest ja toidust, sest sellisel juhul on koer tundlik mingile konkreetsele komponendile (reeglina valgule) ning ei oma mingit tähtust, kas see komponent sisaldub konservis, kuivtoidus, vorstis, pudrus või ükskõik millises muus produktis.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 03 Okt 2011 15:55

Kuna teemast jäi mulje, et tegemist on selles valdkonnas algajaga ja oli viide odavamatele kuivtoitudele, siis ma eeldasin muidugi tavapäraseid skeeme, s.h kaubandusvõrgu konservid. Meie tavapoodides müüdavad konservid sisaldavad palju selliseid aineid, mida tundlikumad koerad välja ei kannata.
Konservid ka inimtoidus sisaldavad rohkem säilitusaineid ja ei ole tervisliku toidu etaloniks.
Muidugi võib olla ülitundlikkus ka põhikoostisosale, aga väga sageli esineb ülitundlikkust lisainetele.
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 03 Okt 2011 18:25

See sepikulause oli minu suust jah ja üsna kujundlikuna mõeldud. Üle 25 on meie pisikese kogemuse juures proteiinisisaldus kuivtoidus juba kurjast. Muidugi ei saa ilmselt üldistada, koerad on erinevad.

Kõige rohkem tahaksid nad ise toortoitu.

PostitusPostitas Sigudik » 03 Okt 2011 19:05

See 25 tähendab 25% jah?
Täiesti õige, olen väga algaja. Nagu öeldud on koer 1,5 aastat vana ja sellega minu kogemus piirdub.
Tänud juba kõigile vastanutele !

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 08 Okt 2011 12:01

OT aga meie tava poodides müüdavad konserividel ihasisalduse kogus on kah ala liha min 4% Nagu enamustes poe toitudeski.
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

Kasutaja avatar

Re: Milline on teie komondori menüü?

PostitusPostitas Suki » 19 Juun 2014 18:16

Menüüst: kasutame koertel krõbinaid nii vähe kui võimalik, aga kuna pidevalt pole võimalik putru vm teha, siis selle põhimõtte järgi, et iga kord ostame erinevaid krõbinaid. Loogiliselt võttes mida odavamad krõbinad, seda olulisem see on. Aga muidu söövad kõike, söövad inimeste toidu ülejääke, suures potis teeme neile lihaga/supikontidega putrusid, iga paari kuu tagant ostame koertele mõne veise reieluu koos liigestega, täna hommikul said nad näiteks kergelt keedetud terved latikad (st soolikateta). Mõne kondi või nahatüki või midagi muud sarnast saavad nad ikka iga päev, ka "krõbinatepäeval".

Ei hakanud uut teemat tegema, äkki mõni "väga villase" koera omanik oskab nõu anda - kuna peale kutsika võtmist lisandus peresse veel korraga "inimesekutsikate" paar, jäi koera kasukaga tegelemine unarusse ja rasta on tal praeguseks järgi vaid peas, selga jõudis kasvada villa asemel korralik vildikiht. Koerapoiss on toodud ühest Ungari kennelist, mõtlesime et äkki keegi tahab verevärskendust, aga see jääb vist ära, näitustel temaga käia ei plaani (välimus pole oluline), meil täidab ta eelkõige valvekoera ülesandeid ja seda väga edukalt (hulkuvad ründavad koerad on siin probleemiks, vildist on ka reaalset kasu olnud). Koer on praegu juba 3.5 aastane, nii et tagumine aeg oleks see vildikiht ikkagi seljast maha võtta ja uue villa kasvamisega patsid selga teha. Kas sellel villal mingi väärtus kah on? Oleme natuke proovinud lõigata seda, aga hirm on koera nahka vigastada. Kas see ülesanne tasuks jätta mõne koerte ilusalongi (millise? mis maksab?) teha või tasuks pigem ise see töö hoolikalt ette võtta? Kas nii ei lõika keegi, et selle töö eest saab näiteks villa omale? Või kui ma ise lõikan, siis kas on lõikamisel mingid nipid, mida peaks teadma, et seda villa oleks üldse mõtet alles jätta või viskan kõik pikemalt mõtlemata lõkesse? Koera kasuka seisukord näeb muidu hetkel välja SELLINE (kaela peal pügamise rant, kuiva ilmaga on koer ikka valget värvi :) ). Tänulik igasuguse nõu eest, pügamise tahaks teha ära lähinädalail.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 19 Juun 2014 21:33

Issand sa näed ja ei mürista. Mina nimetan seda looma piinamiseks. Milleks teile sellise villaga koer kui te temaga tegeleda ei viitsi? Mina olen ka laisk inimene ja ma ei võta endale iial kammitavat tõugu. Ma isegi ei taha teada, milline see nahk seal all võiks olla.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 19 Juun 2014 22:04

Komondori villal ausalt öeldes mingit erilist väärtust pole, kui teda just samal kujul vildiks ei kasutata :) Tegu on suht spetsiifilise "aroomiga" villakihiga paraku :) Kuskandis Harjumaal asute? Sellega pole mitte midagi muud teha, kui et kääridega maha ja lõkkesse tõesti.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Suki » 19 Juun 2014 23:56

Komondor, kammitav tõug?

Tänud Airepiretile asjaliku vastuse eest. Ma ise kujutasin ette, et ehk on väärtus võrreldav lambavillaga, koera puhul lihtsalt lisaks sentimentaalne väärtus, ega neil füüsiliselt vist eriti vahet pole :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 20 Juun 2014 10:55

Vildistunud villaga ei anna ju midagi teha, kui see looma seljas vildiks muutunud on, olgu see loom kes iganes. Ja kammitava alla pidas Katleen ma arvan karvahooldust vajavat koera silmas.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 21 Juun 2014 00:54

Noh, olgem ausad - üks meie kuulsatest händleritest, kes peab ka koerte salongi, on tegelnud komondori kammimisega... :oih: , kasseerides selle eest ka mitte just väikese summa. (Ei, tegu ei ole Kristinega :) ) Komondori karvahooldus on tegelikult suhteliselt lihtne, kui mitte öelda olematu - vanuses kusagil 6-9 kuud tuleb ilmenvad patsialged valmis patsida (ehk et tõmmata lahti villakust iseeneselikult vormuma hakkavad patsialged kuni nahani - koerale ei ole see valus, pigem võrdub sügamisega) - ja edasi kasvavad patsid ise :). Edaspidi lihtsalt vahel neid patse taaskord n.-ö.lahti tõmmata kuni nahani. Kammiga ei ole selle koeratõu juures tõesti mitte midagi teha.
Hilisemas eas - kui need patsid on juba moodustunud ja pikaks kasvanud, ei ole nendega tõesti mitte midagi teha, kuna komondori karvastruktuur ei võimalda vildistunud patse villaks tagasi muundada :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 21 Juun 2014 11:35

AP, mul tekkis teoreetiline huvi. Kui koer on 3-aastane ja tal see pulstunud karv maha ajada nüüd, kas siis tuleb uue karvaga teha nii nagu muidu kutsikatel karvaga tehakse või? Ja tulevad ikka patsid ehkki lühemad, sest kasvavad vähem aega, kui 3 aasta karv on maha lõigatud?

Ja kas nad taluvad sellist vilti edukalt? Ei saa mingeid nahapõletikke vms? Ma mõtlen seda, et kui palju praegused tõukoerad algsetest (ütleme 20.saj alguse) karjas olevatest komondoridest erinevad ses osas? Nondel ju ometi keegi ei viitsinud patsikesi algatada, ega ju?

* Ehkki nummi pilt kerkib silme ette, kus lambur istub tuisusel detsembriööl (no kui talled pole veel sündima hakanud, ma ka ei tea neid lõunamaa ajastusi :D ) pustas onnikeses ning sõrmitseb oma komondoripubeka karva. :irw:

& Black Sabbath
Kasutaja avatar

PostitusPostitas piano120 » 21 Juun 2014 23:49

airepiret kirjutas:Noh, olgem ausad - üks meie kuulsatest händleritest, kes peab ka koerte salongi, on tegelnud komondori kammimisega... :oih: , kasseerides selle eest ka mitte just väikese summa. (Ei, tegu ei ole Kristinega :) )

Kes see groomer oli? Kusagil varem mainisid sa sama teema kohapeal Kadi-Liisi, kuid tean kindlalt, et ta ei ole komondori teinud. Oli küll telefonikone ja ta oli nous koera vastu võtma, et karv üle vaadata, aga koer sinna ei jõudnudki. Kammimisest rääkis omanik.
"Põhjus, miks koeral on nii palju sõpru on sellest, et oma keele liigutamise asemel liigutab ta intensiivselt saba."
http://web.zone.ee/maarjakalma

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 22 Juun 2014 02:36

Jep, Kilpu - justtäpselt samamoodi :) KUi sa ennast kiilaks ajad, siis ka ju sinu juuksed kasvavd samamoodi nagu tavaliselt ja soengu saad ikka sättida nii nagu vaja on - kui nad on piisava pikkusega :) Karva kasv on suhteliselt individuaalne - minu Volts saavutas maani patsid ca 5 aastaga. Aga nad kasvavad ikka, ega see karva mahalõikamine siis karva kasvu ei ellimineeri. Komondori karv ei lase vett ega niiskust naha ligi (jah, vihmaga on ta pealt märg küll, aga see on ainult patside välimine kiht, mis on märg, patiside nahani märjakssaamiseks tuleb seda koera ikka tõsiselt vees leotada - ja mitte ainut tunnikese või paar. Volts on meil suht haruldanue isend - talle meeldib ujuda, aga ujumast tulles ei ole ta nahani märg olnud küll mitte kunagi). Ainukesed kohad, kus võib tekkida hotspoti või muud nahapõletikke on teoreetiliselt pea ja seljaseitel (ehk et see koht selja peal, kust patsid mõlemale poole lahknevad). Küllap need Kuba Jakobid ja muud Tenkesh kapitaniad omal ajal ikka kutsikate patsialgeid patsisid - vastasel korral ei oleks see tõug talle iseloomuliku frisuurga teps mitte :)

PostitusPostitas alfarose » 25 Juun 2014 13:35

muljetavaldav tegelane ja nii eriline karvastik. Kui koer kord juuksuris uue soengu saanud on,siis oleks huvitav näha,kuidas uus karva kasvab ja kuidas see nooridekas saab lõpuks.Selleks on tulevased pildid ja kommentaarid väga oodatud! :)
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Suki » 11 Juul 2014 17:52

Koer on hetkel pöetud. Aega kulus endal 5h puhtalt selja-külgede vildi mahavõtmiseks, mõned tunnid käppade-tagumikuga veel juurde. Sai tehtud tavaliste Fiskarsi kääridega, elektrilise pügamismasinaga polnud midagi peale hakata, varasem lamba niitmise kogemus lambaraudadega tuli muidugi kasuks, aga selle koera vill on nii palju peenem ja tihedam, et päris sama moodi teha ikka ei saa. Sisse ei lõiganud kordagi :D . Selles osas võin kah Airepireti juttu kinnitada, et ujumas käies läks vilt märjaks vaid pealtpoolt, vildi sügavamad kihid olid alati kuivad, vildi alt tuli pügades välja minu jaoks isegi üllatusena "väga meeldivalt lõhnav koer", kuna spetsiifiline lamba lõhn kadus seljast koos kasukaga. Ungaris, kus kasutatakse komondore veel töö tegemiseks, seal päris mitmed ikka lõikavad neil kasuka maha iga paari aasta tagant, neid pilte leiab ka netist. Me jõudsime enne kaksikute sündimist teha oma koerale nöörid vaid pähe, mida oleme kah regulaarselt lühemaks lõiganud. Kui nüüd nöörid selga kah saab, siis plaanime hakata lõikama ka neid lühemaks (mitte päris lühikeseks), kuna see tundub koera enda jaoks mugavam ja kuna ta meil paratamatult aegajalt tõsiselt kaklema (kaitsma) peab, siis mõistlikus pikkuses, nagu ka töökoertel, tundub lihtsalt loogilisem tema karvastikku hoida. Kuna rastakoertega varem kogemusi pole ja lähema paari aasta jooksul pole ehk suurt midagi selle koera juures kääridega vaja teha, siis kuulan loomulikult ära ka kogenenumate inimeste argumenteeritud seisukohad ja olen valmis oma arvamuse regulaarse pügamise osas ka ümber hindama :) . Hetkeseis on siis näha SELLEL PILDIL, seljapealne vilt on laotatud laua peale, kõike mujalt tulnud villa on veel peaaegu teist sama palju (ei ole pildistamiseks kokku kogutud). Nööripilte mõistagi niipea oodata pole mõtet. Aitäh nõu ja ka lihtsalt kaasamõtlemise eest!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 11 Juul 2014 20:35

Selle känaka saab nüüd lambanaha pähe maha müüa! :irw:
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

PostitusPostitas alfarose » 14 Juul 2014 10:52

Jaa,villa annab see loom nagu korralik lammas teil! :D Mäletan,et mu isa suur puudel ka pügati korra aastas paljaks ja siis oli seda villa pool tuba täis.
Koerad-minu õnne maaletoojad 365 päeva aastas.

Mine Väga karvased karjakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline