Bussid ja koerad

mida seadus ütleb koeramise kohta
Kasutaja avatar

PostitusPostitas lebatsnok » 17 Juul 2006 18:04

Ehhh...meil vaja lähipäevil Tlna sõita ühistranspordiga. Ja koeraga. Aga vat mida kuskilt saada ei ole, on 6 kuusele taksikule sobiv suukorv. Lemmikloomapoodides (ja mitte ühes) sai uuritud, enam-vähem sobivas suuruses osati soovitada ainult mingeid tekstiilist asjandusi, milles aga koer lõõtsutada ei saa.
Kuna rongiga sõitmine tundub inimlikum ja lubatakse eeskirjade järgi ka kotti (justkui), siis lähme rongiga. Ja tõenäoliselt ilma suukorvita, sest heegeldama ma ei hakka ja nahkehistöö tegemine päevakorda ei tule (eks muidugi või meile ette heita, et miks me Hansapäevade ajal nahameistrite töötuba ei külastanud).
Igaks juhuks saadan Edelaraudteesse ja vist ka mõnesse bussifirmasse järelepärimise ning kaasa võtame ka vet.passid ja vist ka väljavõtte ühistranspordiga seotud seadustest.

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 17 Juul 2006 18:35

Mina tegin Ellile ise suukorvi, kuna nii pikale ninale poest ei leidnud ja võtsin šnitti Jessi oma pealt. Selleks läheb sul vaja nii 2 cm laia pesukummi, soovitavalt musta värvi. Siis õmbled sellest ühe rõnga ümber koonu panemiseks ja selle külge teise jupi, mis läheb ümber pea (segane seletus aga ehk on arusaada natukenegi). Siiamaani (no tegelikult 2 korral) on seda täitsa suukorviks peetud. Ja koeral on mugav haigutada :irw:
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lebatsnok » 17 Juul 2006 18:40

Nojah, muidugi saab ise teha, eriti sellise, et koer ka haigutada saab :)
Aga on ju tiba jabur, kui seadus nõuab karmilt kõigile koertele suukorvi, aga poolte koerte omanikud on neid sunnitud ise meisterdama...ja võetakse siis mingil ajahetkel vastutusele, et miks ei ole suukorv piisavalt tugev vms

Leon ja Emma
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Loom » 17 Juul 2006 19:47

Käsitöönurk:

Suukorvi ostma tormata pole mingit vajadust - piisab rihma- või nöörijupist. Kui ka seda ei ole, siis saab suukorvi jalutusrihmast - kukla tagant tuleb siis küll käega ise kinni hoida. Teen puust ette ja punaseks - sentimeetrilaiune rihm ja modell Molu:

Pilt

rihm

Pilt

sedasi pannakse rihm ümber koonu

Pilt

rihm ümber molu koonu: pealt/kõrvaltvaade

Pilt

rihm ümber Molu koonu: altvaade

Pilt

rihm kukla tagant kinni.

Veelkord: seda saab teha ka nööriga või tõmbad jalutusrihma samamoodi ümber koonu. Ja haigutamisvõimalus täiesti olemas.

Satangin Orbit Sugarfree
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lotta » 17 Juul 2006 20:24

lebatsnok kirjutas:Kuna rongiga sõitmine tundub inimlikum ja lubatakse eeskirjade järgi ka kotti (justkui), siis lähme rongiga. Ja tõenäoliselt ilma suukorvita, sest heegeldama ma ei hakka ja nahkehistöö tegemine päevakorda ei tule (eks muidugi või meile ette heita, et miks me Hansapäevade ajal nahameistrite töötuba ei külastanud).
Igaks juhuks saadan Edelaraudteesse ja vist ka mõnesse bussifirmasse järelepärimise ning kaasa võtame ka vet.passid ja vist ka väljavõtte ühistranspordiga seotud seadustest.

Mis puutub rongiga sõitmisse, siis võin omast kogemusest öelda et pole vaja ei kotti ega ka suukorvi. Sõitnud oleme piisavalt palju, et üldistust teha. Ka vet.passi pole siiani näha tahetud.
Mina olen aga bussides kasutanud Lottal koonurihma ja on täitsa aktsepteeritud. See annab piisavalt vabadust haigutada ja palavaga lõõtsutada, vajadusel saab aga lõuaaluse rõnga abil rihma ümber koonu koomale tõmmata.
Race cars not dogs!

WhippetLotta {ätt} hot.ee
. .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kylks » 17 Juul 2006 20:34

Mina olen ka oma koeraga rongiga sõitnud.. suukorvi ei kasutanud, aga kaasas oli igaks juhuks küll. Probleeme meil ei tekkinud. Ei usu et 6-kuusel taksil keegi suukorvi hakkab nõudma.

Tessa & Mona
Kasutaja avatar

PostitusPostitas nipitiri » 17 Juul 2006 20:48

Ära ole midagi nii kindel, et 6-kuuselt taksilt suukorvi ei küsita :nänä: mul oli kutsikas 2 poole kuune kui bussis küsiti miks koeral suukorvi ei ole. Kõik oleneb kontrolörist või bussijuhist, mõnele lihtsalt ei meeldi koerad. Rongiga on kindlasti mugavam sõita kui bussiga ja loomulikult ka odavam ( bussis tuleb tihti maksta täispilet va. Sebe bussides kus sülekoerad võivad sõita tasuta, rongis küsitakse ainult pagasi hinda koeralt).

ja loomaaed pagasis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas luckydog » 18 Juul 2006 08:39

Meil siis ka eilsest üks kehvapoolne bussikogemus. Ausalt öeldes sellist asja pole ma kogu oma koeramise elu jooksul kohanudki. Olime jälle koertega linna peal kolamas. Kõik sujus suurepäraselt. Pooled turistid vist vanalinna ei näinudki. Koeri pildistati iga külje pealt. Aga see selleks. Tagasi sõites läksime bussi peale Viru keskuse kõrvalt. Seal teadagi rahvast murdu aga meil lihtsalt polnud muud valikut. Ja ootajadki olid hästi meelestatud. Üllatus ootas meid aga bussis. Äkitselt hakkas üks tädi kõva häälega karjuma:uberite sobaku, uberite sobaku... Ja sinna juurde käisid käed ja kott nagu tuuleveskil. Olgu veel öeldud, et koerad olid suukorvis ja hoitud kaelarihmast, et püsiks võimalikult oma lähedal ja ei teeks tüli. Mõlema koera jaoks oli ka oma inimene. Ja siis see tädi läks aina rohkem keema, pidevalt karjudes, et ma koera ära korjaks. Noh, püüan teda mõista. Ja ei saa pahaks panna, mis iganes põhjus see siis ka oli-viha, hirm või veel midagi. Ma ei süüdistagi teda, ehk vaid oleks oodanud veidi mõistmist ka tema poolt. Kuhu mul minna oli. Uksed olid juba kinni ja rahvast oli nii palju, et koertega mööda bussi liikumine osutus võimatuks. Lõpuks suutsin vaid koerale teise otsa keerata, et ta oleks tädi poole seljaga. Pikapeale väsis ka tädi ära. Aga uus kogemus on olemas.
Ja mis ma tahtsin veel öelda. Juttu siin olnud Edelaraudteest. Aga kes plaanib sõita Tallinn-Aegviidu liinil elektrirongiga, siis seal on koerad ja rattad tasuta. Ükspuha kui palju teil neid siis ka poleks. 30 aasta jooksul halbu kogemusi pole olnud, kuigi mõned mu koertest on olnud ikka väga suured.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Smilla » 18 Juul 2006 14:17

Huvitav, kas eeskirjades pole kirjas, et märatsevad ja vehkivad kodanikud ei tohi bussis sõita? Loodetavasti ei vigastanud selline mamsel kellegi kõrvas trummikilesid.
Life is a High when you are owned by a Skye, or in other words: Life without a Skye is no life at all

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lebatsnok » 03 Aug 2006 16:44

Lebatsnokalised on nüüd oma reisult (ja koer Tallinnast tagasi). Enne reisu sai siis bussifirmadesse küsimused saadetud ja ka vastused tulid kenasti kähku. Kes soovib, võin erakasse saata. Aga igatahes taksi kohta ei mainitud mingit suukorvi ega puuri kohustulikkust. Ise printisime need kirjad välja, juhuks kui peaks probleeme tekkima.
Õnneks läksid Tallinn-Tartu bussi- ja rongisõit väga kenasti. Bussis sattus olema superarmas piiga klienditeenindajaks, polnud liiga pealetükkiv-silitadatahtev, vaid no nii parasjagu (ja koer siis muidugi eputas, kui võimalus tekkis) ja paigutas meid 2kordses bussis alla, nii et meie päralt (2 inimest pluss koer kotis) oli suisa 4 kohta. Rongis (sõitsime 1.klassis laheduse ja mugavuse mõttes) kuulutas vagunisaatja onku (või mis nende nimed moodsal ajal ongi...no see, kes piletit müüb ja süüa toob) koera eest maksmise küsimuse peale, et tema nii väikest koera üldse ei kavatse märgatagi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Suki » 13 Apr 2007 04:07

Suukorvist: oleme oma praeguse koeraga aegajalt sõitnud päris palju kõikmõeldavate transpordivahenditega just koera harjutamise mõttes. Kusjuures oleme kuulnud just bussides kokku ikka päris mitukümmend korda kommentaare kaasreisijatelt, et näevad elus esimest korda suukorviga labradori. Mõni on lausa moblaga pilti teinud :irw:

Labrador on muidu tõesti sõbralik, kui ta tajub suurepäraselt, millal tema omanik tunnetab kelleski inimeses ohtu, ja siis (üliharva) muutub ta tõesti tõsiseks kaitsjaks. Üks neist juhtudest, mis ajab omaniku ja omakorda ka koera närvi, on just piletikontroll. Veel on seda juhtunud ka siis, kui politsei oma autoga kinni peab. Isegi kui midagi pole teinud, on ikka kerge närv sees, ja koer tajub selle kohe ära - labrador, selline lahkuse etalon, on järsku hambad irevil akna peal, taga istujatel pole kunagi niipalju jõudu, et teda tagasi tõmmata, ja politseinik laseb alati kiiresti minema :irw: . Sama nalja on meie "lahke labrador" teinud ka naise noore vennaga ringi sõites, et kui kinni peetakse, olevat koer alati kohe kaitsmas... ja need on ainsad korrad koera elus, kui ta oma kihvad on paljastanud :oops: koeraloogika, ei saa ümber kah õpetada, sest selleks peab enne ise tõsiselt millegi peale närvi minema, niisugust asja aga koera ees kuidagi näidelda ei õnnestu...

Vene aja lõpul, kui oli bensiinikriis, olime mõnikord sunnitud sõidutama ka spanjelit ühistranspordis. Koer oli alati nii närvis, et olime sunnitud talle enne sõitu rahustit süstima. Läks siis tuikudes pingi alla alati magama. Mõnikord tegi silmad poollahti ja urises, aga liigutada ei suutnud. Bussist või rongist väljudes ei võtnud hulk aega jalgu alla :)

Koeraga olen kasutanud aegajalt ühistransporti alates 80ndate keskpaigast, alati on olnud suukorv peas olenemata koera suurusest. Kunagi pole veel ühissõiduki juhil ega konduktoril midagi koera vastu olnud... Laevades samas arvestatakse allergikutega ning koeraga igale poole minna pole lubatud. Iseenesest huvitav, et maa peal kulgevas ühistranspordis allergikuid diskrimineeritakse.

PostitusPostitas beyond » 13 Apr 2007 14:47

ma ausalt ei tea kui suur su koer on :hups: aga meie väike käib ainult kandekotiga. see on mul igaks juhuks alati kaasas isegi kui tema seal sees pole. selliste olukordade vältimiseks just.
kuigi enamasti bussijuht ei saagi aru, et koer kaasas on.
inglased!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emmeliine » 19 Okt 2007 23:53

Mu "kaksikud" on päris palju reisivad koerad. Rongisõit on mõlemal käpas; olen mõlemaga sõitnud nii Tallinn-Tartu kiirrongis kui tavalises - seal siis nii esimeses kui teises klassis. Koeral pagasipilet (iga kord pole piletit vajalikuks peetudki) ja koht kas põrandal või süles :) ; suukorv on kaasas olnud, aga kasutanud olen seda vaid peale minnes mõnikord.
Sel nädalal tegime Pepega esimese pikema bussisõidu, Tartu-Rakvere liinil siis. Et olen Sebe bussil koerakeelumärki märganud, küsisin enne reisi firmast meilitsi järele, kas ikka võib. Vastati, et suukorvistatult, täispiletiga ja teisi segamata võib. Ostsin kassast meile piletid varakult ära (veider on küll sama vahemaa eest rongis maksta koera sõidutamiseks alla kümne krooni ja bussis üle seitsmekümne :? ) ja mingeid probleeme ei olnud. Bussi ja maha minnes panin koerale suukorvi nina ümber, sõidu ajal ei hoidnud peas (buss oli pooltühi). Bussijuht naeratas vaid; Pepe käitus kukupailt (see tähendab et ei avaldanud kellegi-millegi kohta valjuhäälse haugatusega arvamist - nagu näiteks kord rongis, kui meist paar pinki eespool rihma otsas oleva kass-reisija avastas :hups: ). Mahutas end mu jalgade juurde, kuid et talle meeldib sõites aknast välja vaadata reisides, oli ta enamus pikast teest sülekoerake :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarika35 » 30 Okt 2007 17:11

Meie Steffiga sõitsime suvel paar korda bussiga Pärnu-Viljandi-Pärnu . Ninarihma panime pähe, vet.pass igaksjuhuks käes ja pileti ostsime bussijuhi käest. Chow sõitis tasuta ja pidas end väga eeskujulikult ülal. Leidub ikka häid ja loomaarmastajaid inimesi, tänud neile :!:
Ennäe mõmmikut...

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 30 Okt 2007 18:46

Olen palju koeraga pikemaid liine sõitnud. Suukorv ikka ilusti pähe ja piletit pole keegi kunagi nõudnud. :) Bussijuhid üldjuhul hakkavad hoopis lobisema koera teemal, kui rahvast vähe peale minnes ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Fredi Willem » 12 Nov 2007 08:26

Tallinna ühistranspordis takside ja bernaga pole ei suukorvi ega piletit nõutud. Kahel korral on kontroll peale sattunud ja taksidele pai ja minek.. teen järeldused, et pole probleemi.
Taksid enamalt kahekesi süles ja suukorvivabalt.
Bernaga pole ka probleemi olnud, peale selle, et ta kardab busse, tramme ja on lihtsalt selle taga asi.
Tallinn-Hiiumaa vahet sõidame pidevalt ja taksidele ei suukorve, ega piletit. Üks süles, teine oma tekil ja pole probleeme. Suurele koerale müüvad kohapileti. Suukorv oleks soovituslik.
Tartu-Tallinn ei nõutud taksile samuti ei piletit, ei suukorvi.
Bussijuhtidega pole iial probleemi olnud ja kuna bernal on kabuhirm, siis just siseneme esiuksest, et koer ka sisse saaks omas tempos. Bernale plaanis siiski koonurihm osta kui mõni selline kunagi tekib mõnda loomapoodi.
Pigem on kogemusi segaste reisijatega, kes lihtsalt sõimlevad, karjuvad jne.. Õnneks paaril korral.
Bernaga pole probleemi olnud, enamus tahavad pai teha ja tema seda saada. Õnneks ei reisi just sageli.
Elektriraudteel pole siiani midagi öeldud, samuti ei ole eeskirjades nõutud koerale pilet. Edelaraudteel on see nõutud aga sageli pigistatakse silm kinni.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Auli » 08 Nov 2013 14:44

vaoni kirjutas:Kui sinu koer ei klassifitseeru suuruselt ega käitumiselt ohtlikuks, siis suukorvi tänaval peas olema ei pea.
Kuna ohtlikku suurust ei ole täpsustatud, siis mina liigitan oma vasika täitsa ohutuks :angel:

Ei tea midagi, see paindlik sõnastus jätab ka teisele poole tõlgendusruumi - kui kas või üks bussis viibija peab sinu koera ohtlikult suureks või lihtsalt ebameeldivaks / hirmutavaks, siis jääb õigus temale ja koeral peab suukorv olema. Nii vastati mu järelpärimisele Tartu linnavalitsusest. Ühesõnaga otseselt seaduses suukorvi ei nõuta, aga kui lähedusse peaks juhtuma keegi, kes sellest häiritud on, siis tema sõnast piisab, et suukorv kohustuslikuks muuta. See "keegi" võib muidugi ka bussijuht olla :roll:

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 08 Nov 2013 18:11

Auli, siin on vaks vahet, kas koer on tänaval või bussis ;)
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 08 Nov 2013 19:13

Fredi Willem kirjutas:Elektriraudteel pole siiani midagi öeldud, samuti ei ole eeskirjades nõutud koerale pilet. Edelaraudteel on see nõutud aga sageli pigistatakse silm kinni.

Mind taheti üks kord, koos 5 kuuse kutsikaga, rongist, kusagil Kehra-Tallinna vahel, maha tõsta, sest kutsikal ei olnud suukorvi.

Siin oleneb palju ka teenindajast. Ülejäänud piletimüüjad on alati koera nunnutanud. Aga neil vist on ikkagi märgitud, et koeral peab olema suukorv. Elektriraudteel ei ole kordagi koera eest pidanud piletit ostma, aga edelaraudteel on koerapilet täitsa olemas ja oleme pidand seda ka ostma.
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Auli » 08 Nov 2013 19:20

Jaana kirjutas:Auli, siin on vaks vahet, kas koer on tänaval või bussis ;)

Aga selles ongi asi, et ei ole vahet - Tartu eeskiri räägib ainult "avalikust kohast", busside kohta ei ole mingit täpsustust. See suukorvi asi kehtib bussis ja tänaval ja pargis ühtemoodi, lihtsalt tehnilises mõttes on vahe selles, et tänaval ja pargis võib loomakartlik inimene sinust mööda minna, aga bussis hästi ei mahu...

Eelmine

Mine Koeramise seadused

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist