Husky käitumine - maakoht

- kelgu ees ja inimese kõrval

Re: Husky käitumine - maakoht

PostitusPostitas Malle1 » 24 Juun 2016 23:17

Adele! Mul tekib kohe küsimus, kas see on teie päris nimi? Kui te olete nüüd natuke mõtlemis võimeline, siis ka teate, miks ma nii küsisin.
Hakkan siis uuest otsast pihta, mulle tundub, et siin eesti keele õpetamisega ei saavuta midagi. Ma olen juba korduvalt kirjutanud ühte ja sama, aga kui eesti keeles ei osata lugeda, pole midagi teha. Mida te inimesed koolis õppisite? Raamat tuli ju läbi lugeda, et osata küsimustele vastata.
Mina pole huskyde tõuühinguga rohkem ühendust võtnud, kui puugi probleemiga, sest ükski rohi ei mõjunud. Mis te siin väitsite?
Mulle pole vaja öelda "tubli" Ma arvestan inimestega, kes neid postitusi loevad. Ma hea meelega annan neile teadmisi, kui tulen siia "linnavurlena hüppama" Vastupidiselt siis teile, kes soovitab rohkem koeraga tegeleda ja elada ainult koerale. Ma ei ole inimene, kes on edev. Ma ei postita ei endast ega koerast pilte iga kuu sotsiaalmeediasse. Oma "mitte" edevusega pole ma endale ka koeri võtnud. Te siiani ei oska öelda miks mul just need koerad on. Need koerad ei ole valitud välimuse, ega muu järgi. Esiteks, sai Jack Russell võetud kui tallikoer. Aga ta on mul diivanikoer ja olen selle koera tarkuse, õpihimuga ja kõige muuga ülimalt rahul. See koer vist sureb koos minuga! Miks ma seda ütlen, sest tema on minu iga rahulik samm hommikust õhtuni, kui ta mu voodis jalgade juures uinub koos minuga. Ta magab mul hommikuni teki all, eranditult koon minu peal.
Milleks ma kirjutan seda kõike, sest russellist ei saanud tallikoer. Meie perekond tahtis suurt koera ja kuna meil eelmises elamises ei olnud aeda ümber, võtsime ainukese meile sobiva rõõmurulli. Nii abikaasa kui minu mõte läbi elu oli ainult hundikoer. Aga meie naabri hundikoer hiilis meie tuppa ja tappis meie jänku. Sellest saati muutus meie mõtlemine.Rusellis sai ninnutatud nännutatud koer, kes cucci kotti ei kõlba,(ei kujuta sellist piinamist ka ette) aga on ainus, kes kuuleb öösel helisid. Tema on koer, kes kuuleb kilomeetrite taha ja kui öösel hääl valjemaks läheb, siis haugub nagu põrguline. Kui me elame kohas, kus kedagi ei ole, siis koerad on need kes mind üles ajavad. See oligi see fenomen, miks just need koerad. Tegelikult on ju kõikidel koertel olemas ülim kõrvakuulmine ja nägemine. Linnakoerad on harjunud kuulma kõike, maa omad aga mitte. Neil on teatud spetsiifiline kuulmine ja kui võõras hääl läheneb, siis on koerad need, kes sellest teada annavad. Miks siis husky, meile oli tähtis pere koer, kes lapsi hoiaks ja see kord suurem koer, mida alati tahtsime. Kogu elu olen näinud lähedalt dobermane, rotveilereid. Me ei tahtnud jõu ja agressiivsuse lähedast tõugu. Malamuuti olime näinud lähedalt ja ta oli nii mõnus sõbralik nagu karumõmm. Arvestasime 100 % lastesõbraliku ja perekoera peale, meil siin maal lund ju kuhjaga. Sellest puudust ei tule, tore kui oleks koer, kes tahab lumes olla ja lastega möllata . Meie Jack seda ei taha. Kas see on nüüd suur kuritegu, et me nii mõtlesime? Milles te mind süüdistate? Selles, et internetis kirjutatakse koeratõugudest valesti?
Nüüd mis vastan päris jahikoerte teemadele, siis kumbki pole päris jahikoer. Kummagi koeraga tänapäeval jahil ei käida. PUNKT. Olen lähedalt kokku puutunud laikade ja taksidega ja seda lapsepõlvest alates aastakümneid. Linnukoertest ei tea kahjuks midagi.

PostitusPostitas Malle1 » 25 Juun 2016 00:23

Annee!
Teie koerad võivad ju jahil käia, sest nad on jahikoerad. Ma pole jahimees ,aga tean siiski sellest midagi .Mis nüüd puutub peeglisse vaatamisse, siis olge kena, võtke jahikoerte foorumiga ühendust ja vaadake seal peeglist ennast. Kõik koerad on jahiinstiktiga. Te peaksite teadma ometi seda. Kui te pole siin postitusi jälle lugenud, siis minu huskyga Eestis ei käida jahil. Ja ei käida ka vist muude huskydega. Miks te postitate siia? Kas teil pole oma foorumit?
Siin pole juba ammu küsimus husky käitumisest, vaid inimeste enda käitumisest.
Mis küla ja koer? See on ju iidvana mõtlemine. Sama nagu: käsi peseb kätt!
Kuulge lõpetage sellised naljad, ma teen oma koeraga koostööd. Ma ei ole mingi türann, sellepärast, et koer ei oska ennast väljendada, vastupidi tunnen ennast ise halvasti kui koerast aru ei saa. Nagu ma juba ütlesin, siis tegelikult pole juba ammu teie abi vajama suhtlen oma huskyga ideaalselt ja pole ühtegi siinset nõu kuulda võtnud.
Teile aga soovitan ikka ühte ja sama, palun ärge postitage sinna kus teil asja ei ole. Ja ikka ( see on nüüd küll õige eestlastlik väljend) haridus on see mis maksab, haritus on see, mida sa raha eest ei saa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 25 Juun 2016 09:00

Malle1 kirjutas:Adele! Mul tekib kohe küsimus, kas see on teie päris nimi?

On õige nimi, pole vaja rohkem peakest murda. Üldiselt on siin foorumis tegusad inimesed, keda leiab tegutsemas ka väljaspool foorumit, koos oma nimede ja nägudega. Teie aga kirjutage edasi oma tiraade, et oma tegevust õigustada ja valikuid õigustada. Selle asemel, et konktakteeruda nendega, keda siingi teemas on korduvalt nimetatud kui tõu asjatundjad. Sest lihtsam on virtuaalselt vastu rinda taguda ja teistele näpuga näidata ning teemaväliselt isiklikus plaanis tänitada. Kutsikast vaid kahju. Tea, kas ta kasvatajagi teab, kuidas asjalood. Sest miskipärast ei ole siin kordagi mainitud seda, kuidas on kasvataja probleemidele reageerinud ja aidanud. Ja ei maksa muretseda - meil on päris hea hulk asjalikke koerteomanikest jahinaisi, keda tunneb nii siinne foorum kui ka jahimeeste foorum, ja veelgi paremini teatakse väljaspool virtuaalmaailma. Piinlik lausa lugeda, kuidas nn.abipaluja suhtub nendesse, kes julgevad midagi asjast arvata... (muide - tuppa hiilinud võõras hundikoer ei saa jänest murda, sest jänes ei ela toas, tegu metsloomaga, kelle pidamiseks on vaja vastavast riigiasutusest vastav eriluba, koduloomana peetav küülik on sama palju jänes nagu rebane on koer)
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 25 Juun 2016 10:10

Mnjah, mis selles Adele nimes siis nii iseäralikku on? Malle1 pole ju ka teie nimi.
Tubli, et tegite kodutööd, kuidagi te ometi linnukoerteni jõudsite :plaks:

Mis puutub tänapäeva koertesse, kellega jahil käiakse, siis jack russell on terjer ja täiesti ka meil kasutatav jahikoer, see et ta teil voodis magab ei tähenda, et ta jahiks ei kõlba. Või peavad jahikoerad kõik lauda taga ketis elama? Jack russell + tall = Eestis reeglina mingi koer, keda jr-i pähe müüakse.
Ja kui inimene võtab 5. rühmast koera nagu seda husky on, siis ei saa ta arvata, et kui mõned sealt rühmast kelgu ette pannakse, siis nende jahiinstinkt on kadunud.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 25 Juun 2016 10:54

Malle1 kirjutas: Nagu ma juba ütlesin, siis tegelikult pole juba ammu teie abi vajama suhtlen oma huskyga ideaalselt ja pole ühtegi siinset nõu kuulda võtnud.

Elik kuu ajaga on saanud probleemsest hulkuvast-hammustavast kelgukoerakutsikast ideaalne koer, seda ilma siinse teema soovituste-nõuanneteta. Teema alguses oli see kutsikas alles 5 kuune. Fantastiline! Lausa geniaalne! Ja süvendab mu arvamust, et see teema on siin ikkagi libateema. Kord on teema algataja keskealine aastakümnetepikkuse jahikoerakogemusega (laikad ja taksid), siis aga väikese lapse ema, kes üksikus maakohas roose kasvatab. Ja kellel koer võib vabalt ringi loperdada, sest naabreid ümbruses ei ole - ometigi hiilib naabri hundikoer neil tuppa mingit jänkut murdma.... Trolle siin foorumis üldiselt ei ole sallitud ja ehk tasub ka seda teemat trollimisena võtta ning kas sulgeda või lausa kaotada. Häirib nimelt see, mismoodi suhututakse nendesse, kes ausalt on proovinud midagi asjalikku soovitada...
Maailm on värviline!

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 25 Juun 2016 11:48

Nojah, eks siis tuleb nentida, et aidata saab seda, kes tahab et teda aidatakse. Kui teie mure oli et koer murrab linde ja loomi ja palusite soovitust kuidas sellest vabaneda, siis seda teile ka soovitati, juba esimestes postitustes. On aga suht selge, et need soovitused teile ei sobi, muidu tegeleksite siin vaidlemise ja solvangute pildumise asemel juba ammu hoopiski oma koera probleemidega.
Mitte ükski tõsiseltvõetav internetisait ei kirjuta, et husky või malamuut on nunnu mõmmikoer. Igal pool kirjutatakse, et tegemist on väga tugeva ja tööd vajava koeratõuga, kelledega on vaja tööd teha ja vaeva näha. Samuti on huskydest suht igal pool kirjutatud, et neil on väga tugev jahiinstinkt. Kui te ise ei taha oma koera ohjata, vaid lasetegi tal lahtiselt ringi laperdada ja ei anna talle piisavalt tegevust, siis nii ongi, et ta hakkab ise jahti pidama (mis muuseas on ka seaduse järgi karistatav, olgugi et teie oma maa peal). Kui te ise jonnakalt keeldute igasugusest nõust ja soovitusest ja väidate vaid, et soovitajad on lollid, siis vabandust väga aga siit te heakskiitu ka ei leia.
Täpselt nii ongi, et nagu koer külale, nii küla koerale vastu.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 25 Juun 2016 18:08

Malle1 kirjutas:Miks siis husky, meile oli tähtis pere koer, kes lapsi hoiaks ja see kord suurem koer, mida alati tahtsime. Kogu elu olen näinud lähedalt dobermane, rotveilereid. Me ei tahtnud jõu ja agressiivsuse lähedast tõugu. Malamuuti olime näinud lähedalt ja ta oli nii mõnus sõbralik nagu karumõmm. Arvestasime 100 % lastesõbraliku ja perekoera peale, meil siin maal lund ju kuhjaga. Sellest puudust ei tule, tore kui oleks koer, kes tahab lumes olla ja lastega möllata . Meie Jack seda ei taha. Kas see on nüüd suur kuritegu, et me nii mõtlesime? Milles te mind süüdistate? Selles, et internetis kirjutatakse koeratõugudest valesti?

1. Teile oleks sobinud näiteks collie - väga lastesõbralik, ilmastikukindel, ümbrust tähelepanelikult jälgiv, suhteliselt kergesti koolitatav, pigem loomade karjataja kui murdja.
2. Lähedalt nähtud koerad on kõik mõmmid ja nunnud, sest kurja koera juurde keegi sind ei lase. Väga paljude tõugude koerad on inimesega sõbralikud, oma perele äärmiselt truud, isegi kui nad teise koera hea meelega maha murraks või kui iga kass on neile liikuv sihtmärk. Ükskõik mis tõust koera kohta sa ei tea ega näe, kuidas ta käitub vabal ajal. Kui tal pole kunagi olnud võimalust loomi taga ajada ja murda, siis ega omanik ka ei tea, kas ta teeks seda või mitte. Aga kui lugeda tõu kohta üldiselt, siis tuuakse sellised võimalused alati välja, et selle tõu puhul tuleb arvestada, et.
3. Kust te internetist lugesite husky kui tõu kohta? Kust selline mulje, et see on lapsesõber talvine möllumees, kes suvisel ajal puhkust peab ja magab?
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 25 Juun 2016 18:28

chilipi kirjutas:1. Teile oleks sobinud näiteks collie - ....

Ära soovita! :P Ja ära unusta, et collie nimetust kannab 4 erinevat koeratõugu, kes on küllaltki erinevad ka oma aktiivsuselt. Ja mõnel tõul tuleb vaeva näha ka karvahooldusega. Igal juhul aga pole ükski neist selline, keda saab unustada kuhugi õuele, oskavad ka collied hulkuda ja sigadusi välja mõelda/korraldada... Õnneks pole ükski collietõug praegu moes ja sellepärast üldiselt ka selliseid "tallikoeri" naljalt ei liigu. (ja teemaalgatajale, et chilipi nime all on reaalne inimene, kelle pärisnimi ka siin teada ning ka nägupidi tuttav)
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 27 Juun 2016 11:40

Malle1 kirjutas:Adele! Mul tekib kohe küsimus, kas see on teie päris nimi? Kui te olete nüüd natuke mõtlemis võimeline, siis ka teate, miks ma nii küsisin.
Hakkan siis uuest otsast pihta, mulle tundub, et siin eesti keele õpetamisega ei saavuta midagi. Ma olen juba korduvalt kirjutanud ühte ja sama, aga kui eesti keeles ei osata lugeda, pole midagi teha. Mida te inimesed koolis õppisite? Raamat tuli ju läbi lugeda, et osata küsimustele vastata.
Mina pole huskyde tõuühinguga rohkem ühendust võtnud, kui puugi probleemiga, sest ükski rohi ei mõjunud. Mis te siin väitsite?

Kujutad sa ette, täitsa päris nimi on. Vanavanaemalt "pärisin" selle.
Oleneb, mis tasemel mõtlemisvõimet nõutakse. Teie tasemeni mul ilmselt küündida tõesti ei õnnestu..
Tundub, et Teil endal on kõige suurem probleem eesti keele lugemise ja selle mõistmisega. Küsimustele on siin vastatud küll ja veel, aga ilmselt koolis siis ei õpetatud loetud tekstist aru saamist?

Ma arvestan inimestega, kes neid postitusi loevad. Ma hea meelega annan neile teadmisi, kui tulen siia "linnavurlena hüppama" Vastupidiselt siis teile, kes soovitab rohkem koeraga tegeleda ja elada ainult koerale.

Tavaliselt, kui ma siia foorumisse tulen, siis on mul aega ka eelnevad postitused otsast lõpuni läbi lugeda. Teil aga aega ei ole ju, et lugemisega tegeleda...
Tekib küsimus, et mismoodi neid teadmisi hangitakse, kui koeraga ei tegeleta, sest aega ei ole ju lugeda mitte midagi? Teoorias peab ennast harima kuid praktikata läbi tavaliselt ei saa.. Need kaks asja käivad üldiselt ikka käsikäes..
Ma ei ela koerale ja ei ole ka seda kusagil soovitanud :D. Ma elan koeraga koos ning jõuan ka muude asjadega tegeleda. Kuid iga normaalne inimene peaks aru saama, et kui sa võtad aktiivse elusolendi ja seal juures veel päris suure, siis sul peab olema aega temaga tegeleda!
Iga kell võin ninatargast 10 aastane "linnavurle" olla siis.. Hah :D
Vähemalt tean, et laps, koerad ja muud loomad on häpid, tegeletud ning oskavad käituda..
Ilmselt keegi mind siit väga ei tunne päriselus kuid noh, ütleme nii, et maaelu ja erinevate taluloomade- ja lindude (kitsed, hobused, haned, kanad, kalkunid jne.) eest hoolitsemine, põllu harimine jne., pole mulle teps mitte võõras.

Mina pole huskyde tõuühinguga rohkem ühendust võtnud, kui puugi probleemiga, sest ükski rohi ei mõjunud.

Otsisite inimesi, kellel huskyd kodus. Päris palju husky inimesi on ilmselt sellesse ühingusse endid kokku kogund.. Kas Teil pirn peakeses ei löönd põlema, et äkki saab neilt ka muud nõu küsida? Ülejäänud tõugude ja koerte omanikud on ju ilmselgelt lihtsalt lollid..
Kas siis ka kõik huskyde tõuühingu liikmed on lollid ja ei oska anda Teile asjalikku nõu?

*Kaja kirjutas:
Malle1 kirjutas: Nagu ma juba ütlesin, siis tegelikult pole juba ammu teie abi vajama suhtlen oma huskyga ideaalselt ja pole ühtegi siinset nõu kuulda võtnud.

Elik kuu ajaga on saanud probleemsest hulkuvast-hammustavast kelgukoerakutsikast ideaalne koer, seda ilma siinse teema soovituste-nõuanneteta. Teema alguses oli see kutsikas alles 5 kuune. Fantastiline! Lausa geniaalne! Ja süvendab mu arvamust, et see teema on siin ikkagi libateema. Kord on teema algataja keskealine aastakümnetepikkuse jahikoerakogemusega (laikad ja taksid), siis aga väikese lapse ema, kes üksikus maakohas roose kasvatab. Ja kellel koer võib vabalt ringi loperdada, sest naabreid ümbruses ei ole - ometigi hiilib naabri hundikoer neil tuppa mingit jänkut murdma.... Trolle siin foorumis üldiselt ei ole sallitud ja ehk tasub ka seda teemat trollimisena võtta ning kas sulgeda või lausa kaotada. Häirib nimelt see, mismoodi suhututakse nendesse, kes ausalt on proovinud midagi asjalikku soovitada...

See võib ju siin libateema olla. Kellegi õhtune meelelahutus.. Kurb on aga see, et selliseid inimesi nagu Malle1, on terve Eesti täis. Ennast täis, suure egoga kõigeteadjad. Need kõige vahvamad loomariigi isendid...
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 27 Juun 2016 12:07

Ei ole liba. Inimene on reaalne, koer(ad) on tal ka. Kui husky, see on muidugi iseküsimus, aga igatahes olemas on.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 27 Juun 2016 12:26

karvik kirjutas:Ei ole liba. Inimene on reaalne, koer(ad) on tal ka. Kui husky, see on muidugi iseküsimus, aga igatahes olemas on.

:myyr: No siis on küll kohe kordades vahvam...
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaspar nuuskurtaks » 29 Juun 2016 17:35

Heh milleks siis üldse nõu küsida kui nõu kuulda ei taha? :D Ära siis pane ka tähele :) ela ja ole :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kripa » 07 Juul 2016 09:44

Mul on üks poolhaski 10-kuune ja üks teiseringi 1a 9-kuune haski. Too viimane oli ikka üsna käest lastud kasvatusega. Ei kuulanud , lasi tuppa, tõmbas igal võimalusel kaelarihma kaelast. Õnneks pole laste ega inimeste vastu agressiivne olnud mitte sekundikski. Jahiinstinkt on ülitugev. Kui väiksemaid loomi näeb keerab kohe täitsa ära. Hetkel on seis selline veel, et mina teda ketist lahti lasta ei julge. Too poolhuski (laika+husky) on ka väga tugeva jahiindtinktiga, kuid allub mulle palju paremini ja kuuletub. Too poolhusky on aias vabalt ja teda piirab raadiopiire. Ta pole üldse seda moodi, et midagi taga ajades nii arust ära oleks, et sellest hoolimata särakast läbi jookseks. Ketis olev husky saab küll vabalt liikuda 20m trossil 5m ketiga, kuid ketis olles valdavalt siiski magab. Paraku energia jääb siis maandamatta ja öösiti kui hirved kitsed rebased ringi luusivad joostakse mööda trossi nii, et maja nihkub paigast, mille külles tross on. Seepärast, et koerad saaks oma energia maha laadida käin üldiselt vähemalt 2xnädalas harva 1x nädalas pikemal tiirul, nt 10 kuni 30 km jalgratta kõrval garanteerib paar rahulikumat ööpäeva. Tegelikult on 15 km-ne ring jalgratta kõrval jooksmist ju ainult tund aega. Selle aja peaks ju ikka leidma. Vahel käin ka niisama jalutamas ja tõesti jalutuskäigu alguses nad tirivad mõlemad ikka hullupööra. Aga vöö ümber puusade ja pole hullu, seda kergem on astuda. Käisin mõlemiga ka koertekoolis. Tegelikult oli slest ikkaabi küll. Esialgu õpetatigi seal kontakti koeraga saama, et üldse oleks mingeid eeldusi tal sind kunagi kuulata. Praeguseks vanem koer tegelikult juba kuulab mind nooremast rääkimata, aga see toimub sinnamaani, kui pole parasjagu jahiinsti kt käivitunud. Jalutuskäigul saab aru näiteks sõnadest "oota", "tule teiselt poolt"(kui flexi nööri ümber posti või puu hakkab keerama),"istu", "lama", "seisa". Kogu see kuulamine on, aga jah seal staadiumis, et see toimub sinnamaani kuni silmapiirile ilmub naabri kass. Sulle soovitan väga raadiopiiret, hoiad oma koera hoovis ja sellega saad kapeenrad piirata koera eest. Usun, et saadoma koera ka suurena piirdes püsima kui temaga nooremalt kontakti saad. Loodan ikka millalgi ka oma päris husky ketist vabastada ja raadiopiirde hoolde jätta. Koertekoolis on põhiline mõjutusvahend siiski maius ja premeerimine hea käitumise eest, mitte mingi mahasurumine ja allutamine. Soovitan varuda maiuseid palju ja hakata pihta sellest, et kutsud koera ja premeerid teda selle eest, et ta sulle otsa vaatab ja teil silmsise tekib. Maius peab olema koerale väga ihaldusväärne küll ta siis sinule meeldimisest ka huvituma hakkab. Mu vanem koer juba täitsa armastab hästi käituda ja eile kui panin nad metsas puu külge, et mõne mustika saaks lapsele korjata, oli ta väga uhke kui sai kiita ja maiust rahulikult ootamise eest samal ajal kui noorem koer kogu aeg oli riielnud nööri otsas, et miks me juba edasi ei lähe. Su koer on alles kutsikas ja olgugi, et sa terve elu ei plaaninud huskykasvatamisele pühendada pead sa siiski kutsikaeas temale pühenduma võib-olla rohkem kui kuldsele retriiverile või kollile peaks, küll temast ka asja siis üks kord saab. See käest lastud koer 1a ja 2-kuusena küll enam mingeid asju ei närinud usun, et ka sinu koeral on see iseenesest mööduv nähtus. Edu ja jõudu meile mõlemile!

PostitusPostitas ylleh » 16 Veebr 2017 17:06

Malle1 kirjutas:Ma võtan selle teema kokku oma pea poole aastase husky põhjal.
Jah, koer sai võetud pärast mitme aastast mõtlemist ja kaalumist. Kahjuks ühtegi husky omanikku ei tundnud, lugesin kirjandust ja vaatasime videoid.
Tänaseks kahetseme terve perega husky võtmist. See koer ei ole loodud vabaduses olema, ka oma kinnisel krundil mitte. Kõik lilled, peenrad, muru on ta üles kaevanud. Nüüd saan aru, miks neid alati aedikutes peetakse ja ketis.
Ta sööb ja murrab kõike, mis liigub või ei liigu. On tige ja näitab hambaid, kui temaga riielda. Teise vanema koeraga ei saa ta üldse läbi. Samuti ei näe ma tulevikus, et see tõug lapsesõbralik on. Praegugu hüppab ta lapsed pikali, ka mu 11 a. lapse. Riidlemine ja õpetamine läheb sellel koeral mööda külgi maha.
See koer ei pese ennast kunagi, ta tahabki olla mudaga üleni kaetud. Olen 4 kuud ainult põrandaid pesnud, mööbel, diivanid on rikutud, näritud.
Husky pidi ka vähese söömisega olema. Ma muidugi saan aru, et ta on kutsikas alles, aga ta sööb meid vaeseks. Ma ei jaksa neid laadungeid talle ette anda, ikka passib ta köögis näljane nägu peas. Sööb kõhu täis ja läheb pistab mõne linnu veel magustoiduks nahka.
Ma jah kujutan seda koera ette hoopis suures korteris, kus peremees käib temaga rihmaga jalutamas. Vabaduses see koer küll ei oska olla.
Nagu ma juba ütlesin, see on meie koer ja loodan südamest et teised huskyd on "õiged" huskyd. Vastasel juhul ma tõesti ei soovita seda koera võtta, sest minu närvid peavad vastu, aga teiste omad ei pruugi pidada.
Olen juba maininud, et oleme perega suured looduse ja loomade armastajad (sellepärast oleme ka linnast maale kolinud) Me armastame oma koeri ikka ega loobu neist kunagi. Südamest loodan, et meie huskyst kasvab siiski rahulik koer lõpuks. Meil on küll pikk maa veel ees, aga me ei loobu ja olgu see teistele õpetuseks. Ärge uskuge kõike mis netis kirjutatakse ja näidatakse.

Vov...Seda teksti lugedes mõtlen wfk:S Meil 1,2 aastane. Rahulik, meil 2 aastane laps maadleb ja mängib, kodus territooriumilt välja ei lähe. Kui riielda-õpib väga hästi. Kunagi pole lubamatuid asju hävitanud. pthui pthui-seda teksti lugedes saan ainult jumalat tänada et meile hea eksenplar on sattunud:D

Eelmine

Mine Põhjarahvaste koerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline