Ida-Siberi laikaga kutsikaid

- kelgu ees ja inimese kõrval
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Juun 2014 15:27

Ida-Siberi laikaga kutsikaid

PostitusPostitas laikabella » 27 Juun 2014 15:30

Tere!
Kodus on meil üks armas, elujõuline ja aktiivne noor emane Ida-siberi laika, kellelt sooviksime heameelega mõnelt kelgukoeralt kutsikaid. Kui siin foorumis on mõni koeraomanik, kes oleks nõus enda koera "laenama" meile jooksuajaks, et saaksime enda kutsikate unistuse täita siis oleks suurepärane. Kohale saabuksime enda emasega muidugi ise. Koer võiks olla kelgukoerte perekonnast ning soovitatavalt heledamat tooni.

Ette tänades,

laika Bella :)

Kasutaja avatar
Postitusi: 2342
Liitunud: 22 Okt 2006 19:34
Asukoht: Tallinn

Re: Ida-Siberi laikaga kutsikaid

PostitusPostitas *Kaja » 27 Juun 2014 16:50

Ida-siberi laika on hinnatud tugev jahikoer, keda Eestis vähe. Miks on vaja sellisele jahitõule teha segaverelisi kutsikaid, kus valikukriteeriumiks hoopiski - värvuse eelistus? Jahilaikasid leiab aga jahimeeste foorumist, idasiberlased on soositud laikatõug Soomes, seal on ka häid isaseid, keda aretuseks kasutada. Kelgukoeraks on kah paremaid tõugusid kui jahilaikad, ei ole vaja juhumikse selleks teha.

P.S. Soovitan veelkord lugeda ka Kojareegleid.
Maailm on värviline!

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar
Postitusi: 7261
Liitunud: 17 Aug 2004 17:49
Asukoht: Tartu, Tammelinn

Re: Ida-Siberi laikaga kutsikaid

PostitusPostitas Kirke » 27 Juun 2014 17:14

Töötades igapäevaselt varjupaigas, ütleb minu kogemus, et selline kombinatsioon - tugevate jahieeldustega koer+kelgukoer võib anda küll nunnu väljanägemisega kutsikaid, kuid probleemse iseloomuga koeri. Ja kuna tavainimesed (loe: mitte koerandusele pühendunud inimesed) ei jaksa, ei taha ja ei oma üldjuhul oskusi üldjuhul tegeleda probleemsete koertega, siis on selliste saatus kurb (on erandeid, aga need on tõesti erandid).

Mis võib sellise kombinatsiooni puhul olla probleemiks?
Kõrge energiatase (kui seda õigesti ei kanaliseerita, siis maandab koer seda endale meeldivate tegevustega, mis ei pruugi omanikule meeldida); jahiinstinkt - löögi alla võivad sattuda teised kodus olevad väikeloomad (kassid, linnud, jne); jahiinistinkt võib olla ka hulkurluse põhjuseks. Sealt edasi: kui selline koer on nn maa-oludes, siis võib ta murda või rappida metsloomi, mis omakorda toob pahandusi kaela, kui omanik tuvastatakse. Või lastakse selline koer lihtsalt jahimeeste poolt maha, kui muidu ei saa.

Millega selliste koerte omanikud selliseid probleeme lahendavad?
Esialgu püütakse ketiga (ehk et nendest nunnudest kutsikatest võivad saada elupäevad ketis istuvad koerad), siis püütakse uuele samasugusele omanikule kaela määrida (kõik need Soovi, Kuldse Börsi ja Facebooki kuulutused... Anda ära heasse peresse...) või viiakse varjupaika - kust nad suure tõenäosusega satuvad sealt samasuguste omanike kätte, sest enamik koerandusega tõsiselt tegelevaid inimesi omab oma soovidele vastavat tõukoera. Ja kui kannatusekarikas täis saab, pannakse enneaegselt magama.

Ehk et - palun ärge tekitage juurde potentsiaalseid probleemkoeri!

Ja tõesti (aitäh Kaja meeldetuletuse eest!) - kojas ei ole tolereeritud kosjakuulutused. Mittemingisugused.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Mine Põhjarahvaste koerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline