põhjakoerad ja pakane

- kelgu ees ja inimese kõrval
Pipa&Fan
Kasutaja avatar

põhjakoerad ja pakane

PostitusPostitas Elo&Fan » 05 Veebr 2012 21:30

Kas keegi on oma õuekoertele praeguse pakasega ka mööndusi teinud ja lasknud koerad ööseks tuppa? Just need, kel muidu koerad õues elavad?
Pean tunnistama, et mina üks selline pehmesüdameline, kel koerad nüüd viimased kaks ööd toas olnud ja täna ka sama ilmselt. Kuigi neil on pehmet põhku täis kuut ootamas. Siiski tundus kuidagi julm selle pakasega nad välja magama saata. Eriti kui Fan on meister tegema haledat nägu, seistes terrassiakende taga ja tõstes kordamöööda käppi nägoga: sa ju ometi näed, kui külm mul on?
Kui öised külmad jälle alla 20 langevad (või õigem oleks öelda vist, et ülespoole tõusevad), siis nad hakkavad jälle oma majakeses ööbima.

& leod
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Enely&Johnny » 05 Veebr 2012 22:38

Meil on leonberger ja kaukasegu koguaeg õuekoerad olnud.. Eile päeval vanemad toimetasid garaazis ja lasid koerad ka siis sisse ahju ette nina soojendama - max 10 min olid koerad nõus seal olema siis nõusti juba uksest välja tagasi.. Öösiti magavad nad ikka kuudis, aga päeval vaid terassi peal..

Ehk nad on ise valiku teinud, et õues olla, ju siis ei ole midagi nii katastroofilist nende jaoks.
Ükskord leonberger - alati leonberger!

ambullid Daisy ja Diego
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ann » 05 Veebr 2012 23:14

Minu njuufa ja samojeed siis nii ja naa, mõned ööd sees, mõned väljas, kuid pean ütlema, et kaks viimast korda, kui olen neid sisse kutsunud, siis njuufa paneb kohe aediku ja kuudi poole jooksu, et jumala eest sisse ei peaks tulema, aga kuri perenaine on vaese looma siis ikka sisse kamandanud :lol:
AB hakkas pähe
http://www.ambull.ee/

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Veebr 2012 00:00

Noh, meil on karvased koerad päeval ikka õues - ja on rõõmuga, ööseks tulevad siseruumidesse - kes tuppa, kes eelistavad esikut.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 06 Veebr 2012 00:13

Meie njuufa on ilmselt ära hellitatud, aga tema keeldub välja jäämast.Vahet pole, kas on suvi või talv.Ööseks nõuab ikka tuppa.Ja tegelikult ka päeval tahab ikka kontrollimas käia, kas inimesed kõik alles on ja siis võib õues edasi olla, aga mitte öösel.
Aga ilmselt magaks ta hea meelega ka öösel õues, kui mina või keegi teine perest, temaga sinna koos magama läheks.
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Veebr 2012 01:08

Adele, te ilmselt peasks talle sinna õue sõbra võtma :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 06 Veebr 2012 02:57

Ja minu karvutul nunnukesel jalakesed külmetavad, jalutadagi ei saa, peab vist papusid kuduma hakkama :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tintsu » 06 Veebr 2012 09:41

Minu kaks muuti iga ilmaga õues, vahel õhtul on tunnikese toas- aga siis hakkavad hullult ähkima ja küsivad õue tagasi. Neil on suur põhku täis kuut, sinna mahuvad ilusasti kahekesi ära ja vaevalt neil seal külm on, sest vahel tundub terrassile sulanud "aukude" järgi et üks neist magab väljas. Päeval on kuudis harva- magavad keset hoovi nagu karvamütsid keras:) Mina arvan et suure külmaga selline sisse-välja solgutamine ei ole üldse hea.

PostitusPostitas maag » 06 Veebr 2012 11:34

Ma arvan ka, et temperatuuri vahe ligi 50 kraadi on liig mis liig (õues -25, toas + 23). Mu õuekoerad on viimase nädala öösiti sees olnud, aga õnneks on neil oma ruum, kus sooja ca 3-4 kraadi. Õhtuti lasen neid ikka tuppa, kus +22, aga peale paaritunnist toas olemist vaatab vanem koer mind sellise näoga, et miks sa mind piinad. Ähib ja käib aina vett joomas. Ega ise ei tahaks ka kasukaga saunas istuda tundide viisi.
Eks nad seltskonna mõttes tahavad muidugi toas perenaise juures olla (kõige parema meelega lausa süles), aga paks kasukas teeb selle vaevaliseks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 06 Veebr 2012 22:28

airepiret kirjutas:Adele, te ilmselt peasks talle sinna õue sõbra võtma :)

OT: :irw: Oma laiskus ja arunatuke ei luba veel ühte 70 kg karvast juurde võtta.Kolm erinevas suuruses karvast olemas ja no ei kujutaks ette, et lisaks nendele kolmele, oleks veel üks 2 meetrit pikk ja lai karvakogu, keda pidevalt kammida. :oops: (lisaks muidugi mõeldes kõigele muule- toit, vet.kulud, kui midagi peaks juhtuma jne.).

Seega on lihtsam ta soovidele lihtsalt vastu tulla ja las ta siis magab toas, kui tahab.Päeval mürgeldame väljas, kas kõik koos või siis Männi ja Kelly kahekesi ja tundub, et ta ei ole sellisest elukorraldusest põrmugi muserdatud.
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sirgu » 09 Veebr 2012 13:38

Minu omad on õues, neil on miski 14m2 suurune endine laut, kus sees veel suur põhupall, kuhu nad on omale urud uuristanud :) Et siis päris õues ei maga. Päeval käivad meil vahest toas külas, aga pikalt ei malda olla :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 09 Veebr 2012 14:22

Meil üks njuufa pole 7,5 aastat kuuti magama läinud, magab keset hoovi lageda koha peal ja naudib kogu hingest tuisku ja tormi - ühesõnaga võtab "heast" ilmast alati viimast, ka -35ga. :irw: Teine kipub alla -20C temperatuuridega olema rohkem toakoer. Sõltub ikkagi konkreetsest koerast, ka sama tõugu koertel on erinev külmatunnetus ja karvkate. Kumbagi puhul pole ma kunagi näinud, et neil kuiva kasukaga ükskõik mis miinustemperatuuril külm oleks.
Vanasti idaka võtsime -25ga tuppa, see laamendas nii kaua, kuni sai tagasi õue magama.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas saa » 16 Veebr 2012 10:43

Lapi porokoer Noita on iga ilmaga õues, kuut paksult heina täis ja kuudi ukse ette panen riide, et külm ja tuul peale ei käiks. Söömas käib toas, sest suurte külmadega õues eriti süüa ei taha. Aastatega olen tähele pannud, et enne suuri külmasid söögiisu tõuseb ja kõva külmaga söögiisu väheneb üpris minimaalseks.
Saksa jahiterjer- kirglik jahtija
Kääbusšnautser- võrratu habemik
Lapi porokoer - truu ja visa kaaslane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bkit » 16 Veebr 2012 13:31

Mina tõin koera ööseks tuppa sel ööl, kui varahommikuks alla -30 kraadi lubati. Hommikul ta küll avaldas soovi õue minna, aga miskipärast tahtis kohe tuppa tagasi. Enamasti ei taha ta üldse toas olla kauem kui 5min, aga siis sobis hästi. Ju oli ikka liiga külm õues.
Kuigi Annil on ligi 10cm paksuste seintega väga soojustatud kuut, siis neil külmadel päevadel hommikul kuudist tulles oli ta ikkagi üleni härmas.

Mine Põhjarahvaste koerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist