Tervist

- kelgu ees ja inimese kõrval

Tervist

PostitusPostitas sven17 » 04 Juul 2011 01:38

Tervist kõigile foorumlastele,ühesõnaga on jutt üsna lühike
plaan võtta koer endale(alaska lambakoer või siis alaska maluut) olen mõelnud selle peale vist juba üle 3aasta? aga kuna mul ema väga koeri ei tahtnud ,sest meil oli mitu kassi aga nüüd lõppuks ümber mõelnud ja lubas viimaks võtta koera endale kuid kõigepealt tahaks siiski nõu küsida ja arvamust teie suust ,et mis teie arvate,koerad väga meeldivad ja 3a on pikk aeg olnud ,et mõelda kõik asjad läbi ,et loomaga tuleb tegeleda ja arsti juures käia ja kõik muud asjad mis koera võtmisega kaasnevad ja äkki oskate soovitada kust ma võiksin leida sellise tõuga koera endale,loomulikult peab koer olema kutsikas,aitäh!

Päikest :D

borderi-plika Sanna & segavereline Nella
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuuli V » 04 Juul 2011 11:23

Alaska lambakoer?? Pole kuulnud.
Kodalised võivad ju öelda, mida tahavad, aga otsus on ikka su enda teha.

PostitusPostitas sven17 » 04 Juul 2011 13:07

jah ma ei ole väga kursis nende asjadega,naabril on selline [IMG:400:300]http://i53.tinypic.com/24xj8za.jpg[/img] ja sõber ütles ,et see alaska lambakoer ma ise ka päris kindel ei olnud ,et mis tõugu koer on nüüd vastasid ,et ei ole sellisest tõust kuulnud siis tõenöoliselt on see malamuut siis.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 04 Juul 2011 13:09

Alaska malamuut jahh. Malamuudil ja saksa lambakoeral on väga erinevad iseloomud, uuri tõututvustusi ja mõtle, milleks koera tahad.

PostitusPostitas sven17 » 04 Juul 2011 13:40

sirli kirjutas:Alaska malamuut jahh. Malamuudil ja saksa lambakoeral on väga erinevad iseloomud, uuri tõututvustusi ja mõtle, milleks koera tahad.

jah alaska malamuut on koer mida ma väga tahan,hullumoodi meelbi see tõug.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 04 Juul 2011 13:47

sirli kirjutas:Alaska malamuut jahh. Malamuudil ja saksa lambakoeral on väga erinevad iseloomud, uuri tõututvustusi ja mõtle, milleks koera tahad.

OT Kui jutt lambakoerast, siis miks just sakslast mainid? Lambakoeri on ju palju erinevaid :P

PostitusPostitas sven17 » 04 Juul 2011 13:51

karvik kirjutas:

OT Kui jutt lambakoerast, siis miks just sakslast mainid? Lambakoeri on ju palju erinevaid :P

ei nojah ma ka päris täpselt ei tea neid koera tõuge aga eelpool postitatud koera pilt on malamuut ja täpselt sellist tõugu koera tahangi,nüüd on ülejäänud ainult otsida mõni inimene kes müüks ühe kutsika mulle;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 04 Juul 2011 14:02

Aga otsi siis kenneleid, neid on Eestis mitmeid :wink: Eks nad müüvad oma kutsikaid lehekuulutuste kaudu ja ja EKL-i kodukale võid ka aegajalt kiigata.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 04 Juul 2011 14:12

karvik kirjutas:

Lugesin valesti, arvasin et jutt saksa lambakoerast ja malamuudist :D

Aga muidu malamuudi pesasid on küll praegu, uuri ja võta ühendust kasvatajatega

PostitusPostitas sven17 » 04 Juul 2011 19:50

sirli kirjutas:
karvik kirjutas:

Lugesin valesti, arvasin et jutt saksa lambakoerast ja malamuudist :D

Aga muidu malamuudi pesasid on küll praegu, uuri ja võta ühendust kasvatajatega

olen otsinud jah aga ei leia nagu väga,,et kust täpsemalt ma otsima peaks,ehk oskad öelda?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bianca-Angela » 04 Juul 2011 19:59

http://www.koer.ee/Kennelid/A_-_tahega_ ... amuut.html Kas sa sellest leheküljest alustasid otsinguid?
Bianca on imeline!!!

PostitusPostitas DogLover » 04 Juul 2011 20:00

Siin võin mina ka sõna sekka öelda. Minu teada on Eestis Alaska malamuudi kasvatajaid on Eestis minu teada 15. http://www.koer.ee/Kennelid/A_-_tahega_algavad_toud/Alaska_malamuut.html
Soovitan seda lehekülge. Kõige parem ja kuulsam kennel on minu arust Llexus Quattro. Usaldusväärne pealekauba, tean mitmeid koeri, kes sealt ostetud ja tervisega neil kõik korras.

Keegi jõudis ette :D
Happiness is a happy dog.

ja loomaaed pagasis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas luckydog » 04 Juul 2011 20:39

Pildi järgi pole mõistlik koera võtta. Uuri enne tõu iseloomu, tervislikku poolt, vajadusi... Ja siis mõtle, kas sa oled selleks ikka valmis.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 04 Juul 2011 20:45

Samuti ei piisa ühe seda tõugu koera teadmisest- nägemisest. Igas tõus on oma ebatüüpilised isendid aga sellise saamine, kui tõu keskmine iseloom on hoopis midagi muud, on väga hädine tõenäosus. Ka sellise ebatüüpilise koera enda järglased võivad olla täiesti erinevad oma vanemast. Kennelitega kontakteerumine ja nende arvamuse ja nõu küsimine (esialgu tõu sobilikkuse kohta) on aga hea koht alustamiseks. Paralleelselt tuleks teha ka muud taustauuringut juhuks, kui juhtutakse sattuma kasvataja otsa kes müügi nimel ainult kiidab takka (ei tea üldse malamuutide kasvatajaid peale Reppode nii, et ei viita kellegi konkreetse pihta aga teada on, et selliseid kasvatajaid tõukoerte (ja tegelikult ju ka krantside) maailmas liigub nii, et päris kullana ei tasu ka esimese ettejuhtuva inimese juttu võtta).
If you´re not having fun, you´re not doing it right

PostitusPostitas sven17 » 04 Juul 2011 21:06

luckydog kirjutas:Pildi järgi pole mõistlik koera võtta. Uuri enne tõu iseloomu, tervislikku poolt, vajadusi... Ja siis mõtle, kas sa oled selleks ikka valmis.

loomulikult olen uurinud ja oma silmaga näinud,päris pimesilmi koera võtma ei läheks ja nagu minu esimesest postist lugeda sai siis 3aastat on päris pikk aeg ,et asjad läbi mõelda ja see ,et maeitea kust ma võiksin leida endale kutsika siis tõesti see on esimene kord üle pikade aastate kui endale koera võtan nii ,et asi on kindel ja mõelda ei ole siin enam midagi.

Mine Põhjarahvaste koerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline