Mugavustsoonist välja Huskyga

- kelgu ees ja inimese kõrval

Mugavustsoonist välja Huskyga

PostitusPostitas Marime » 07 Juun 2016 18:02

Olen koeraotsingul, kuna tunnen et aeg on enda mugavustsoonist välja astuda. Elan üksinda korteris ning töötan kodus ehk siis olen kogu aeg kodus. Kui ma sooviksin enda mugavustsoonis olla, siis võtaksin endale mõne väikese koera- spitsi või ühe oma lemmiku itaalia hurdi, kuid ma jääksin seisma oma "tegevustes". Läksin ka just hiljuti oma armastusest lahku, kellega olid plaanid olla koos terve elu, nii et mul on aeg enda elu muuta. Minu elu koosneb ainult tööst või magamisest, õnneks kaal on korras :-)

Tahaksin, et koer oleks ka mulle endale motivatsiooniks- temaga väljas käimine, pikad jalutuskäigud. Kuna olen seiklushimuline, kuid kuna mul pole mitte kedagi kellega seda teha, näen enda kõrval koera, kes mulle elu tagasi toob ning usun et Husky selleks on hea valik. Saaksime koos "rändamas" käia ning teda võtta oma sõbrana.

Kas arvate, et korterisse suur koer oleks ok? Jätaksin teda üksi ainult siis, kui vaja poes käia, kuid muul ajal oleme kas kodus või rändame linna vahel ringi või naudime loodust kuskil ja vabadust. Samuti iga nädalavahetus käin nii või naa vanematel suure aiaga kodus külas, kus saab ta end vabana tunda.

Olen lugenud, vaadanud isegi videosid palju nende kohta- aktiivsed, kaevajad ning muidu seiklushimulised aga just seda mul ongi vaja. Võiksin muidugi asendada oma elus "tühja kohta" teise inimesega kuid just koer on see, keda tahaksin enda kõrvale, kes minu elu muudaks ning tunnen, et Husky on selleks õige koer.

Koera välimus meeldib ka muidugi, kuid tunnen tugevat sidet just selle koeraga, kuna ta minuga nagu vastand. Olen ise laiskuseloom juba viimased kuud, kes veedaks terve päeva kodus (nagu täna... kuigi uued rulluisud piiluvad esikust vastu ning ootavad sõitu) ning selline seiklushimuline koer muudaks kindlasti mu elu.

Kui Teil on mingeid ideid, arvamusi, ettepanekuid, et see koer mulle ei sobiks ning siiski peaksin valima kellegi teise, siis oleksin väga oodatud arvamustele.

Kasutaja avatar

Re: Mugavustsoonist välja Huskyga

PostitusPostitas karvik » 08 Juun 2016 00:10

Siin just teema, loetud? http://www.koertekoda.ee/forum3/viewtopic.php?f=79&t=36709
Hurt peaks ka üsna vastupidav ja aktiivne koer olema, kõigile nende suurustele korraldatakse mu teada siin maastikujookse, miinuseks on muidugi külmakartlikkus, plussiks tõenäoliselt see, et teiste koertega läbisaamine on neil vist üldiselt hea (erinevalt huskydest, kes võivad üsna agressiivsed olla). Koerad on ka tõusiseselt erineva iseloomuga ja tegelikult ei tea kunagi, kelle saad ja kuidas klapp kujuneb. Parim oleks reaalis tutvuda huvi tundvate tõugudega, võivad ilmneda mõned häirivad käitumisjooned, mis aitavad valikut kergendada. Ja huskyde puhul kuna plaan teda korterikoeraks võtta, siis pigem just selliste inimestega, kes neid korteris peavad.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 08 Juun 2016 09:58

Husky ei ole just korterikoer, isegi sellisele inimesele, kes kodus saab tööd teha. Seiklushimu kipub pigem huskyle sobima - ja kui tema tahab seigelda, siis pigem oma tahtmist mööda. Tegu ikkagi üsnagi algupärase põhjamaise kelgukoeraga. Justnimelt huskydega pole mul kogemust, kuid veidi olen hakanud aru saama huskyde sugulastest - põhjamaistest jahipüstkõrvadest laikadest (ja sedagi pigem vaid ühe tõu ühe perekonna piires). Lootust, et selline koer tahab justnimelt inimesele meele järgi olla, eriti ei ole. Jah, ta armastab oma inimesi, kogu hingest. Kuid ta on piisavalt suur egoist, et ennast esikohale seada. Ja mõnusaim aeg on sellisele koerale justnimelt see, kui ilm meie jaoks väljasolemiseks kehv - külm ja kõle. Kui valida - kas peesitada soojal sohval radiaatori-ahju kõrval või magada lumehanges -10 kraadiga, siis valib selline koer kindlasti selle lumehange, isegi mitte välise varjualuse. Selles siin viidatud teemas on link inimesele, kes oma huskydega on usinalt trenne tegemas - tasub kindlasti temaga kontakteeruda! Püstkõrvatõugusid, kes vähem hasartsed ja sobivamad ka korteritingimustesse, on päris palju. Ja ka selliseid, kes karjakoeraks kujunenud ja seega inimesega koostööaltimad. Meil pole need kuigi levinud, samas ka põhjanaabritelt neid leiab (keskmised ja sellest suuremad spitsid, lapikoerad - vaid esimesena meenuvad). Aktiivset elu aga tahaks elada vist enamus koertest, kui neile seda lubatakse ja võimaldatakse. Mina soovitaks siiski alustada otsimist mitte välimiku alusel, vaid alustada koeratõugude algsest otstarbest ning jätta kohe kõrvale siiani tõsist tööd tegevad/(hiljuti)teinud tõud. Mulle endale tohutult meeldivad algupärased püstkõrvatõud, klomp tuleb kurku, kui näen kelgukoeri rakendi ees (videod, filmid, isegi fotod) ja olen virtuaalselt rohkem või vähem jälginud ka Iditarodi suurvõistlusi. Tean, et ise olen sellise aktiivse spordi jaoks liiga laisk ja külmakartlik. Millekski muuks aga ma huskyt (või mõnd teist kelgukoeratõugu - näiteks on hing kinni jäänud mõnd seni tunnustamata jakuutia laika pilti nähes) ise ei tahaks...
Maailm on värviline!

PostitusPostitas Sia » 08 Juun 2016 15:30

Minu algne plaan oli ka husky võtta. Tahtsin aktiivset püstkõrva, ka korterisse
Kuid valituks osutus lõpuks hoopis üks lapimaa tõusudest ja seda just tänu nende suuremale koostöövalmidusele,mida ka Kaja mainis. Ja see on minu meelest väga oluline asi, mida inimesed peaksid hoolikalt läbi mõtlema,et kui väga ta seda koeralt soovib

PostitusPostitas Arenzone » 23 Apr 2018 09:36

I love it so much If it is useful and knowledgeable, then this is my first place to come.

Mine Põhjarahvaste koerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline