Siberi husky ja puugid

- kelgu ees ja inimese kõrval

Siberi husky ja puugid

PostitusPostitas Malle1 » 11 Apr 2016 20:12

Tere! Olen uustulnuk siin ja tänud, et mind vastu võeti.
Kuna elame maal, siis on väiksem sileda karvaline Jack Russelli tüüpi koer saanud kevadest kuni sügiseni puugi rohtu turjale. Ma pole kahjuks kunagi nendesse puugi-kirbu rimadesse uskunud, siin on aga puugi uputus igal aastal. Aga meie peres on nüüd husky ( 4 kuune), panin talle ka aprilli alguses turjale rohu. Täna oli tal aga 2 puuki küljes. Probleem on selles, et tal on beebikarv ja nahapinda ma isegi ei näinud. Mul on esimest korda sellise karvaga koer, oskab ehk keegi nõu anda. Tundub, et puugirohi ei jõudnudki tema nahakudedesse. Täna panin teise veel, sest mul kutsikate rohi. Kas huskyde omanikud teevad kuidagi teisiti?
Veel küsin naljaga: kas teie husky kutsikas ka otsis kraave, solgiveesid, igasugu musti kohti, kus püherdada? Sõi igasugu solki sisse (meil sööb mulda, liiva, puud)? Ehk siis nali naljaks, olen hädas. Mul küll ta kolmas kutsikas elu jooksul, aga eelmised erinevad tõud on puhtuse hullud olnud. Nüüd jooksen mööda põlde ja kraave, ajan taga tohmanit. Lõpuks tuleb märg, ligane, suu ja nägu on sodi täis.

Re: Siberi husky ja puugid

PostitusPostitas Malle1 » 29 Apr 2016 22:56

Vastan ise oma postitusele. Oma huskyle leidsin loomakliinikust sellise kirbu ja puugi vastase toote nagu närimistablett, no selline kuubik mis koerale nagu maius. Kummaline on see, et see Eestis müügil juba 2015, mulle pole kunagi seda pakutud. Ikka neid tilkasid alati turjale.
Koer sõi selle rõõmuga ära, aga.... Meil on ikka puugid! Iga päev leian koeralt puugi, kui mitte kaks. See tuub turjale maksab kliendihinnaga 6 eur sentidega, närimiskuubiku eest maksin 9 eur. Kui nii iga kuu, siis võiks koerapidamist maakohas luksuseks pidada. Ausalt öeldes võtab nõutuks!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 03 Mai 2016 01:05

Bravecto? Netis liigub palju kuuldusi selle kohta, et hulk koeri on selle ravimi tõttu mürgituse saanud ja surnud. Kas need leitavad puugid on end külge imenud? Üldiselt puugirohud peaksid erinevalt toimima, mingid hoiavad puugid eemale ja mingid tapavad külge imenud puugi mingi aja pärast. Äkki kaelarihm tõrjeks kui koer palju looduses liigub? Scalibor peaks väidetavalt puugi enne kinnitumist seljast ära ajama.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

PostitusPostitas Malle1 » 07 Mai 2016 21:04

Võis olla küll Bravecto, see närimiskuubik. Võtan teadmiseks selle jutu ja enam ei osta. Momendil on seis selline, et kaks päeva pole puuki leidnud. Kolm päeva tagasi oli kutsal lausa silmalau peal, täpselt ääres. Kuna ta mul kutsikas, siis ega ta neid puuke ei lase ära võtta. Ta koerust täis, ega seisa paigal. Igasugu nippe pean juurutama, tavaliselt mul endal viiner hammaste vahel, siis seisab natuke keskendunult.
Puugid on jah kinnitunud, aga ühtegi herne suurust pole leidnud. Variant on veel, et surevad siis kui sisse söövad ennast. Kuna ma pinsettidega üritan ta kasukast kätte saada, siis lihtsalt lömastan selle puugi. Ega ma tea, nad ehk surnud seal juba.
Ma olen mõelnud ka puugirihma peale, aga kui sellest abi pole, siis jälle tühi väljaminek. Koerad on mul lahti kogu aeg ja veedavad päeva õues. Meil heinamaad ümberringi ja sealt nad need puugid saavadki. Husky käib end tiigis mitu korda päevas jahutamas, pärast suplust tulevad tal hullutuurid peale ja lendab kohe heina sisse püherdama.
Müügil on ka mingid ripatsid, ka inimestele. On kellelgi kogemust? Meil terve pere ensefaliidi vastu vaktsineeritud, laps suutis eelmine suvi siiski borrelioosi saada.
Olen aru saanud, et ka koerad võivad haiguseid saada. No on va seda puugi nuhtlust vaja!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 09 Mai 2016 11:38

Jah, ka koerad võivad puukidelt haigusi saada ja üldiselt kipub siis asi nii olema, et abi on vaja väga kiirelt, muidu koer sureb. Puugirihmade osas peab valima mida osta, igaga ujuda ei tohiks, seda Scalibori tuttav mitme koera pidaja kiidab, et ei ole siiani ühtegi puuki leidnud (eelmisel aastal kasutas kindlasti, ma ei tea kas ka enne seda), aga seda vist Eestis ei müüda.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 10 Mai 2016 01:45

Eestis müügil olevatest rihmadest soovitaksin Foresto rihma, see näib toimivat, olen katsetanud. Maksab küll suhteliselt palju, aga mõju peaks kestma 9 kuu jooksul ja kui ma väga ei eksi, oli selle rihmaga ka ujumas käimine lubatud. Mul küll lühikarvaline koer, kui hästi pikakarvalistel toimib, seda ma ei tea. Kuna sul tegemist kutsikaga ja kuna ta juba saanud nii tilkasid kui närimiskuubiku, siis enne rihma panemist soovitaksin siiski loomaarstiga konsulteerida, et millal tasuks puugirihma peale mõelda - no iga paari nädala tagant pole ka mõtet uue vahendiga katsetada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Auli » 12 Mai 2016 12:30

Minu koer ei ole kuigi pika karvaga, aga see-eest lihtsalt väga suur ja mina olen ka alati skeptiliselt suhtunud nendesse rihmadesse ja tilkadesse. Lihtsalt et kui kaelast kandadeni on ikkagi kõvasti üle poole meetri maad, siis ei kujuta ette, kuidas see toimeaine peaks nii kaugele mõjuma üle paari päeva. Seega annan talle ka tablette ja need on seni paremini toiminud. Nimi on NexGard ja usaldan oma loomaarsti piisavalt, et ravimit ohutuks pidada. Ravimi infolehel on selgelt öeldud, et tablett sisaldab puukidele mürgist ainet ja kui nad ka koerale kinnituvad, siis paari päevaga surevad maha. Reaalsus on miskipärast pigem see, et ma enam koeralt üldse puuke ei leia. Võib-olla nad korra hammustavad ja lasevad kohe lahti enne kui ma märkan...
Mis puutub puukborrelioosi ja entsefaliiti, siis muidugi need võivad koera ohustada. Aga sellega peaks olema nii, et haiguste tõenäosus suureneb ajaga, millal puuk on peremehe külge kinnitunud, ja esimese 24 h jooksul on nakatumistõenäosus kaduvväike. Seega tablett on veits piiri peal: kui see puuk tõesti oma paar päeva jõuab seal verd imeda, enne kui rohi mõjuma hakkab, siis võib puuk küll juba koerale haigustekitajad edasi anda. Aga nagu mainisin, siis mina eriti oma koeralt pole puuke leidnud pärast rohu võtmist, nii et see vist ikkagi tõrjub neid mingil määral.
Ja puukide eemaldamiseks on olemas spets puugipintsetid, mis on oluliselt tõhusamad kui tavalised. Aga koer peab jah ikkagi paar sekundit paigal püsima.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 13 Mai 2016 16:03

Borrelioosi osas peaks jah puuk olema mingi aeg kinnitunud, entsefaliidi puhul ei olevat aeg oluline ja on ka muid haigusi, nagu babesioos näiteks. Rihma tööpõhimõte peaks olema sama mis tilkadel minu teada, rihm on immutatud toimeainega, mis imendub organismi. Kuidagi nii olen mina aru saanud.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

PostitusPostitas lumenina » 10 Mai 2017 10:29

Meie kasutasime eelmisel aastal tilka turjale ja leidsime ka meeletult puuke koera küljest (husky), korjasime neid nagu marju põõsast. Selleks aastas valisin foresto kaelarihma. Juba eelmisel aastal kiideti seda husky omanike poolt. Eks siis praktika näitab kas ka toimib. Kuna elame metsa ääres siis saame varsti näha ka kindlassti.

Mine Põhjarahvaste koerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline