Inglise buldogid

- rippuv mokk, muskel ja suur süda
Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

Inglise buldogid

PostitusPostitas airepiret » 03 Dets 2005 00:07

Kirke väitel olla meid siin 5. Mina tean nelja, kelledest üks peaaegu et foorumis ei käi. Aga lugejaid-omanikke on kindlasti veel - vähemalt ma loodan.
Mõte aga selline, et koondaks äkki ridu? Kui nüüd külalisi juhtub seda teemat lugema, kel veel inglast kodus pole, aga nimetet tõug sinine unistus on - siis ka paluks endast märku anda.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas triinu16 » 03 Dets 2005 14:39

Minul on unistus endale tulevikus inglise buldog võtta( tegelikult on see küll kindel teadmine, et seda tõugu tahan :irw: ). Kuid praegu lepin nende imetlemisega.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Merike1 » 03 Dets 2005 20:06

Minu mehel 100 % kindel soov, et järgmine koer, kes meile tuleb peab olema inglise buldog. Mina senini imetlen neid teiste käes. :)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 03 Dets 2005 20:54

Gut-gut-gut. Ikka on sihukesi, kes inglasest unistavad - see teeb kohe südamest hääd meelt :)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 05 Dets 2005 23:07

Osaliselt on see kopipasteet verekoerast, kuid minu oma tekstist.

Paaril-kolmel viimasel aastal on õnnestunud idapoolsemas Euroopas natuke ringi liikuda ja tutvust teha sealsete inglaste kasvatajatega. Samuti olen olnud viimase aasta jooksul ringisekretäriks tõu käekäiguga hästi kursis olevate kohtunike juures. Ja millegipärast on jõudnud kõik ringiga ikka ühe ja sama teema juurde tagasi - tänu populaarsuse pidevale tõusule kaotab tõug kvaliteetidis iga aastaga rohkem ja rohkem. Mitte ainult meil siin Eestis - tendents olevat üldine. Kurb on seda olnud kuulata ja kurb on olnud sellega nõus olla. Oma silmaga olen vaadanud aastase vahega näiteks Ungaris (ja seal asub üks tunnustatuimaid kenneleid Euroopas) kolme näitust - ja aastaga oli üldpilt muutunud halvemuse poole. Sellega olid nõus ka sealsed inglaste omanikud ja kasvatajad. Ei taha hakata tekitama mingeid globaalseid diskussioone ega muutusi. Tahaksin lihtsalt paluda inimesi, kes kavatsevad endale buldogi soetada või juba olemasolevat paaritada - mõelge hästi järele, kaaluge, uurige erinevaid võimalusi, uurige oma koerte sugupuid mitte ainult paberil, vaid ka muid erinevaid kanaleid pidi.
Mina leian, et selle - ja ilmselt ka iga teise tõu - peaks võtma inimene, kes tunneb, et ta enam päevagi ilma konkreetse tõu esindajata elada ei suuda.
Inglaste aretus Eestis puudub. See ei ole aretus, kui kaks ühest ja samast kennelist pärit koera kokku pannakse vaatamata nende välimiku ja iseloomuvigadele. See ei ole aretus, mille vastu me ajakirjas Lemmik üles astusime.
Terry Thorn selle aasta Haapslu näitusel ütles mu meelest kuldsed sõnad: "Inimesed on segased, nad paaritavad oma emaseid inglasi esimese vastujuhtuva isase inglasega, vaatamata sellele, et mõlemal koeral on praktiliselt kõik vead, mida standard üles oskab lugeda. Ja selliste kutsikat eeest küsitakse hingehinda - 2000 inglise naela (mitte eurot). Kahekuuse kutsika eest, kellest ei oska mitte keegi ennustada, mis temast tuleb. Tõug on populaarne ja - tänu sellele mandub ka oma kodumaal." Teine kohtunik, kes on ka ise inglaste kasvataja otsib juba 2-3 aastat uut emast oma kennelisse - ja ei saa, kuna keeldub maksmast 2000 eurot 2-kuuse kutsika eest. Ja õigesti teeb. Temal on oht, et tema oma aretus sureb niimoodi välja.
Jah, ka mulle pakuti Euroopa ühest tuntuimast kennelist kutsikat 2000 euro eest. Kui oleks pakutud sama hinnaga juunior- või noorteklassi koera, kellest on juba midagi näha - ma oleksin mõtlema jäänud ja juhul, kui koer ise ja tema taga olevad vered ja liinid oleksid sobivad olnud, oleks ka selle raha kokku kraapinud. Küsisin selle kuulsa kasvataja käest, et mis garantiid ta mulle annab, kui ma selle hinnaga kutsika ostan? Mitte mingeid, vastas ta.
Ma olen ausalt öeldes õnnetu. Sellepärast, et ei ole inimesi, kellega üritada edasi viia inglasi Eestis. Ma tean, et sellele sõnavõtule võib järgneda totaalne sõimuvaling minu aadressil - andke tulla :) , aga ainult põhjendatult, palun.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Dets 2005 00:18

Unistada võib ikka - ja unistama peabki, sest muidu ei liigu see maailm (ükskõik, mis teemal) kuhugi, vaid jääb paigale seisma :wink:
Ega mina kah teadnud, et mu kallihinnaline mööbliraha läheb... hoopis Winstoni soetamiseks. Ja ei kahetse - elasin ilma raamaturiiulite ja kappideta ja kui sõbrantsile kurtsin, siis ta soovitas asjad buldogile selga siduda/paigutada - tema ju n.-ö. mööbel :D

lömmnäod&näud

PostitusPostitas Kath » 06 Dets 2005 10:39

Tuleb tunnistada, minagi unistasin inglasest, aga otsustasin siiski ambulli (buldog ikkagi ju ;) ) kasuks - kartsin tervisevigasid ja Lätist x-hinna eest osta ei julgenud.

Airepiret, aga mida siis teha saaks? Importida Eestisse kahekuuseid 2000naelaseid koeri lootuses, et mõned neist on tervise ja välimiku osas eeskujulikud ja siis sealt edasi liikuda? Ma näen selle teooria juures juba enda kogenematu silmaga ca 10 riskikohta. Aga midagi muud ei oska ka pakkuda...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Dets 2005 11:08

Ma ei arva, et peaks sisse ostma suvalisi 2000 naelaseid/euroseid kutsikaid ja siis hea õnne peale lootma (kuigi ka seda peab vahel olema :wink: ) jääma.
Teha - praegu ja kohe - ei saagi vist midagi. Aga perspektiivis - kui tõu vastu huvi on - siis uurida, kontakte luua ja saadud infot arutada teiste huvilistega. Kasvõi näiteks siin foorumis :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas reili » 06 Dets 2005 11:36

Siingi üks inglase huviline. Tänu oma abikaasa buldogi unistusele :) .
Olen nüüd poole aasta jooksul üritanud saada mingitki selgust sellest tõus aga jah, kurb on olukord. Sai just Vilniuses käidud ja nendegi inglasi vaadatud - masendav, aga mulle ei meeldinud täielikult ükski neist. No ei olnud sellist inglast nagu mina otsin :( . ärge aga kirjeldust küsige, lahti seletada ma seda ei oska
Kuna mina nendest liinidest ja sugupuudest eriti ei jaga, siis otsustasin vaadata ringi sellise koera järele kelle välimik mulle meeldib ning siis alles uurida edasi kas on paarituse plaane ja kellega seda plaanitakse...
Aga tegelikult ei jõua arvatavasti see koer veel niipea meie juurde, kuigi paar kennelit on silma jäänud...

Lihtsalt sõbrad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas mardik » 06 Dets 2005 11:45

No nii, kutsikas olemas. Ei maksnud küll palju-palju EUR-e vaid natuke dollareid, sest vanemad Venest. Kena sugupuuga, vanavanemad päris kuulsast (mitte Vene) kennelist . Silmnähtavaid vigasid selle 2 kuu jooksul külge kasvanud pole Ja kui koerajumal äkitse annab ei tule kah, neid silmale nähtamatuid probleeme ka mitte. Ja mis siis edasi... Muidugi pole ma miski aretaja ( veel :oops: ), aga tulevikus??? Kui mul jätkub julgust, pealehakkamist ja muidugu häid nõuandjaid? Kuskilt võiks ju tõesti peale hakata.

väike Baruto
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Meepu » 06 Dets 2005 15:13

Üsna mõtlikuks teeb see loetu.Minugi unistustes on koht Inglasele reserveeritud( tulevikus)-kuid kui terve koera saamine suuresti juhus on?Ei ole vist midagi troostitumat,kui haige sõber,keda aidata ei saa.Kuidas oleks siis õigem,kas väiksemate kogemustega koerasõbrad peaksid hoopis mõttest loobuma?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 06 Dets 2005 15:49

Ei ole inglane sugugi haigem kui teised tõud. Neil on küll jah omad omapärad - kuid millisel tõul pole? Praegusel hetkel aga kahjuks näitab elu, et populaarsus ei ole tõule küll kasuks tulnud, pigem vastupidi. Aga eks see ole ju igas tõus nii - mida populaarsem, seda valimatumalt paljundatakse. Ja nii ilmnevad terviseprobleemid ja muud hädad.
Mardik hakkab tasapisi uurima oma koera sugulasi ja vaatab, millist jälge on mõlema vanema esivanemad jätnud - ja ma usun, et sealt saab kunagi kenasid ja terveid kutsikaid :wink:

PostitusPostitas ester » 08 Dets 2005 16:17

juhtusin eile telekast nägema üht kohtulugu lennukis hinge heitnud koerast, kes oli teel oma uute omanike juurde. tegelaseks oli MINI inglise buldog. mis imeloom see on? kas ameeriklaste oma leiutis jällegi? (märgin veel, et koera müügihinnaks oli 3600usd)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 08 Dets 2005 16:27

Eks ta jah kipu sinna ameerikamaa leiutiste kanti minema küll.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 21 Dets 2005 21:38

Tere teile :lehv: meie siin terve perega ühed inglaste fännid :irw: ja kohe kindel plaan endale see koer sebida :)
Koeri mul üldse olnud kaks ja need mõlemad bokserid . Aga unistus ja kindel soov ikkagi buldog :wink:

Anonymous

Inglise buldogid

PostitusPostitas Anonymous » 12 Jaan 2006 17:55

tere, tere
liitusin just hiljuti ja seepärast tutvun nüüd tasapisi siin kirjapanduga. Minu inglane Hugo sai võetud kaks ja pool aastat tagasi ja ütleme nii, et sellega täitus minu suurim unistus ..... öeldakse ju et inglast kas armastad lõputult või ei meeldi ta sulle kohe üldse - külmaks ei jäta ta kedagi (oma kogemusest pole veel kohanud kellele Hugo ei meeldi - mulle meeldib mõelda et asi on ikka Hugos :D )
igatahes olen vist üks nendest omanikest kellele siin eel pool vihjati - st. unistus nii suur ei uurinud ma eriti koera tausta (tegelt puudusid ka kogemused) ja sai mindud riskile ja võetud paberiteta kutsikas (kuna poisil oli peitmunandilisus) aga samas lepisime kokku, et kui juhuslikult peaks ikkagi kõik korda saama, siis saab paberid ka. Kõik läks õnneks ja nüüd on paberid ka....
tegelikult tahtsin oma jutuga sinna jõuda, et minu jaoks polnud oluline paberid ega näitused vaid sõber ! Tänaseks tean kuidas mul on vedanud, et koeral pole mingeid tervisemuresid jne. olnud aga tulevikus kindlasti olen põhjalikum kui Hugole sõpra hakkan vaatama.

PS näitustel ma pole käinud ega lähe ka ja kuna ma kutsa suguvõsas jm nii kindel ei ole siis arvatavasti Hugol ei saa poegi ka olema .... aga sellegipoolest on ta parim koer maailmas !

tervitusi kõigile inglastele ! :P

kennel Free Choice
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kapistvälja » 12 Jaan 2006 23:19

Mismõttes sa sugupuus kindel ei ole? Kas Su koeral on siis valed paberid, ma ei saa aru? Ja miks peitmunandilisuse puhul ei või koeraomanikul paberid käes olla? Kas eestist pärit koer?
"Aeg muudab inimesi, aga mitte loodud imidzit" Swanni armastus

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 13 Jaan 2006 10:04

Hea küsimus !!!
võibolla väljendasin ennast veidi valesti mis puudutab sugupuud ...
aga selgituseks, et ma pole oma koera vanemaid näinud ega kohanud ka nende omanikku - alles paberitelt selgus et on lätist (või vähemalt on paberid välja antud lätis). tegu on vist nö. vahenduskoeraga. Näitustel käinud ei ole ja ise ma oma koera hinnata ei oska ja tegelikult polegi vaja ! mulle piisab et ta on terve ja rõõmus ja rahul !
aga sellise teadmisega ma temaga paaritama ka ei lähe (kuigi on pakutud)

ja miks paberid kohe ei võinud käes olla - ma ausõna ei tea !! sai nii kokku lepitud ja kuna olin täielik võhik ei osanud nõuda.
vahendaja kohta ei ole mul tegelikult ühegi halba sõna öelda, küsis kohe kas tahan näituse koera või mitte ja ka hiljem on palju abi olnud (mis puudutab toidu valikuid, kasvatamist jne)

kennel Free Choice
Kasutaja avatar

PostitusPostitas kapistvälja » 13 Jaan 2006 10:23

Noh, peaasi et koer terve ja ise rahul olete ning paberid ka lõpuks kätte saite.
"Aeg muudab inimesi, aga mitte loodud imidzit" Swanni armastus

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 13 Jaan 2006 10:56

Mina olen tellinud emase bulldogi kutsika Euroopast. Kasvatajaga on tuttav ja vägagi edukas oma koertega. Kuid iga paar pesakonda kasvatanud inimene, teab kui libe tee on selline suhtumine- paneme kaks tervet ema ja isa kokku ning meile tulevadki terved, head ja toredad kutsikad. Kui asi oleks nii lihtsustatud, siis oleks ju kõik kasvatajad saanud ainult terveid ja ilusaid kutsikaid. Kuid uskuge mind, asi on ikkagi keerulisem ja iga kasvataja teeb iga pesakonna vanemate valikul järelandmisi mingis punktis. Seda muidugi sel juhul, kui ta on uurinud hoolega sugupuud. Laiem sugupuu uurimata jätmine ja kahe hea isendi kokkupanek on kindlasti südant rahustavam variant. Mida rohkem tead, seda keerulisemaks asi läheb. Mida rohkem on hakatud tõuge uurima, seda haigemaks nad miskipärast lähevad. Mõelge, kas ikka asi on nii lihtne. Igas tõus on tõuse ja mõõne - kui rõhud väilimikule, kipub käest ära minema tervis või iseloom. Inglased on väga suuri väljakutseid esitav tõug. Jõudu ja jaksu sellel teel kõigile, kes selle tõuga soovivad elada koos.

PostitusPostitas bullonotsu » 25 Mär 2009 15:30

Hiiglama vana teema, aga ega helesinine unistus küsi ajast :) . Olen näitustel ja kojas uurimas-puurimas käinud. Loodan, et kunagi läheb asjaks ka, hoolimata kutsikate vähesusest ning päris kopsakatest hindadest. :saba:
bullo-lemb :)

PostitusPostitas raxu1 » 11 Juul 2011 17:01

Teema paistab küll juba väga vana olema aga proovime seda siis üles soojendada. Minu pere unistas inglasest juba paar aastat...ja nüüd on ta meil olemas :D Isane 7 kuune Hermess

ehk Punased Sülekoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mari&Betti » 17 Apr 2012 18:36

Pole aastaid käinud juba koertekojas, aga kuna plaan on ka inglise buldog võtta meie perre siis mõtlesin, et tulen uurin siit ka, mis räägitakse! Inglased on võitnud mu südame juba ammu ja olen neid jälginud tasapisi ja imetlenud kaugelt. Nüüd võtsin asja kätte ja olen uurinud nende kohta nii ajalugu kui ka natukene standardeid ning tundub, et leidsin sobiva kenneli Soomest, kellel tunduvad põhimõtted paigas olevat! Lähen kohtuma Tallinna võitjale kenneli omanikega, et kas ma oleksin üldse sobiv kanditaat neile ning pesakond on plaanitud neil sügisesse ehk tita saaksin kätte talve poole! See selleks,
Aga nii palju kui ma uurisin, ei ole Eestis jah suurt midagi käsil inglastega, kuigi plaan on ka hakata näitustel käima ja hirmutav on tõesti see aretus teema ja kõik vead, mis võivad koeral juures olla. Mina olen tegelikult võhik inglaste koha pealt ja kust ma tegelikult tean, mis kutsika ma saan ja mis temast saada võib, isegi kui kenneli omanikud tunduvad sümpaatsed ja tundub nagu tahaksid nad tagada ainult terveid järglasi aga samas kes ei tahaks?

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 17 Apr 2012 19:57

Mari&Betti kirjutas:Lähen kohtuma Tallinna võitjale kenneli omanikega, et kas ma oleksin üldse sobiv kanditaat neile ning pesakond on plaanitud neil sügisesse ehk tita saaksin kätte talve poole!

Tallinna Võitja oli möödunud nädalavahetusel, 14-15.04.
Koerala kodanik.

ehk Punased Sülekoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mari&Betti » 17 Apr 2012 21:51

Jaa ise ka juba avastasin oma vea! Kenneli omanikud saatsid mulle, et 14 mai Tallinna võitja, et kohtume nendega seal, ei vaadanud ise üle ka ja nüüd täna vaatasin, et oih oli ära juba! Juba määrasime uue aja ja kohtume juunis Eesti võitjal!:)

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline