Cane Corso välismaalt

- rippuv mokk, muskel ja suur süda

Cane Corso välismaalt

PostitusPostitas Mob » 28 Dets 2012 14:44

Plaanime tuua Cane Corso kutsika. Eelkõige otsime me sõpra kuid ikkagi hea sugupuuga ja tervet koera.
Millele peaksime tähelepanu pöörama? Et ikka terve kutsika saaks? Millised uuringud peaks olema tehtud? Või peaks ise tegema?
Samuti jäi silma kupeeritud koerte puhul see, et paljudel on kõrvad-saba juba väga väiksena lõigatud. Paljud pakuvad varianti, et kärbivad kõrvad-saba nii nagu vaja(ka 2-3 kuustel kutsikatel).
Kuna me otsime kupeeritud koera siis sooviks ka teada millal on seda üldse kõige valutum teha? Niipalju kui lugenud olen siis sabad lõigatakse paari päevaselt, kõrvad hiljem?
Tänud ette!

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 28 Dets 2012 16:25

Kupeeritud koera saad sa tuua riikidest, kus on kupeerimine lubatud, ehk sisuliselt venemaalt ja endistest nl riikidest, vastasel juhul ei pääse sa temaga näitustele, mis aretuse seisukohast (saan aru, et seda soovitakse, muidu ei viitsiks ju välismaale koera tooma minna) on vajalik. Vastuolu tekib aga siin, kus soovid ühtlasi tervet ja terviseuuringutega vanemate koera... terviseuuringutega sealkandis eriti ei tegeleta ning kui need ka olemas on, siis tuleb neid äärmiselt kriitiliselt vaadata.

PS. miks on köndistatud koer parem, kui köndistamata? Arvad, et köndistatud koertel on parem iseloom, või vingemad tööomadused, või koguni parem tervis?
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 28 Dets 2012 16:39

Korraliku koera saamine välismaalt eeldab tulevase omaniku korralikku koerandusalast CV-d. Jah on erandeid ja võib ka olematu CV-ga lotovõidu saada.
OT-Läti kupeeritud corsod ei pääsenud viimati ka Läti enda näitusele. 8)
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

PostitusPostitas Mob » 28 Dets 2012 17:21

Olen täiesti kursis sellega kus on kupeerimine lubatud ning kus mitte.
Praegusel juhul vaatame kutsikat Venemaalt või Ukrainast.
Saan täiesti aru, et inimesed jagunevad kahte leeri kupeerimise kohapealt.
Meie soovime endale kupeeritud koera ning ei pea siin hakkama põhjuseid lahkama. Ei ole ka arvamusel, et kupeeritud koer on parem mingil põhjusel.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 29 Dets 2012 09:12

http://pskovfaunaclub.ucoz.ru/forum/23-312-1

Pihkvas on praegult corsode pesakond.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 03 Jaan 2013 16:29

Nõus Katleeniga. Corso on väga raske tõug aretada, tihti tõestab vaid tõutunnistus, et tegu on corsoga...Kui välimust veel saab vanemate pildi järgi valida, siis tervise ja iseloomu (mis on palju tähtsamad) "ennustamiseks" peaks koera vanemaid ja sugupuud lähemalt tundma.Kindlasti peaks vanematel tehtud olema puusa- ja küünarliigesedüsplaasia uuringud ning tulemused korras.Iseloomud peaks mõlemal vanemal olema tasakaalukad, palju esineb neil kahjuks ebakindlust/argust.Corsodel ei lõigata kõrvu paaripäevaselt, kuna lõikust tuleb ka "modelleerida".Eestis on kupeerimine keelatud, nii, et kui soovite lõigatud koera, peab ta tulles juba olema lõigatud.Venemaal olid corsod just väga populaarsed ja nagu teada, ei tule see tõule just kasuks. Loodetavasti on teil aega süveneda, uurida, oodata ja tuua hea tõuesindaja Eestisse, edu teile! :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 03 Jaan 2013 16:52

Ja olgem ausad, need kes minuga Pihkva 23.12. näitusel käisid, nägid oma silmaga neid Venemaa "corsosid" . Oli taas kord päev, mil tuli kataloog appi võtta, et tõugu tuvastada. :irw:

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 03 Jaan 2013 21:23

katleen kirjutas:Ja olgem ausad, need kes minuga Pihkva 23.12. näitusel käisid, nägid oma silmaga neid Venemaa "corsosid" . Oli taas kord päev, mil tuli kataloog appi võtta, et tõugu tuvastada. :irw:

Pihkva ei ole veel "terve" Venemaa.....ja Pihkvas on väga häid corsosi..muidugi mina ei jaga midagi sellest tõust.....et sõna võtta. 8)

[img::]http://pskovfaunaclub.ucoz.ru/_fr/3/s5071890.jpg[/img]

Minu tuttava corso Pihkvas.Ostetud Moskvast.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 04 Jaan 2013 10:22

Mina arvan, et mina jagan, sest kunagi 90 lõpus tahtsin ma seda tõugu.
Üks näide Pihkvast veel - Venemaa piirivalvur, kuuldes, et me läheme näitusele, ütles, et tal on corso. Näitusel pealtvaatajana olev meesterahvas, kurtis meile oma muret, et tal on corso, kes pole suurem asi... jne. Cane corso on muutunud sellel maal väga popiks ja see ei tähenda tõule midagi head.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 04 Jaan 2013 10:53

Pihkvast oli näitusel 3 koera-2 isast ja üks emane.Isased väga head corsod-emane mitte midagi head.... :( Ja veel.Ei saa olla-et ühes riigis on supper pupper-teises ei ole.Kui meie varjupaika toodi koer-nu mõtlesime et mingi labradori mix.Aga ei.Puhast tõugu kesk -aaslane-tõutunnistusega.Kohalik aretus.

Ja veel-Corso on olnud Venemaal läbi aegade pop tõug.Ja kallis.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 04 Jaan 2013 11:52

Pihkva 23.12.2012 kataloogis on 7 koera. 3 isast ja 4 emast. Olid ka kõik kohal, sest ma vaatasin neid. Ma ei tea, mis näitusest sina räägid.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 04 Jaan 2013 12:18

Tamara kirjutas: Ja veel.Ei saa olla-et ühes riigis on supper pupper-teises ei ole.

Ei olegi, head corsot on raske leida, ka Itaaliast.Sellepärast rõhutangi, et kui tõesti täispanga peale minna, peab tundma ka vanemaid ja sugupuud.

Ma olen sellest enne kirjutanud siin, et meile Ladyga tulid Lasnamäel ligi inimesed, kellel rihma otsas selline lõigatud bokserimixi sarnane koer ja küsisid meilt huviga, et mis koer meil rihma otsas on, nendel pidavat olema corso..... :P
Kah kuuldavasti Venemaalt toodud, näitusteks aga iseloomuga pidi olema probleeme. No nuta või naera. :(
Ausalt, sellist koera nähes/tundes ma ei mõtlekski corsost ja sinnani, kui ma endale "teise ringi" corso sain, ei vaadanudki neid, nüüd on see tõug mul südames sama tugevalt, kui kunagi olid dobermannid.Hea corso on otsimist väärt! :heart:

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 04 Jaan 2013 14:27

katleen kirjutas:Pihkva 23.12.2012 kataloogis on 7 koera. 3 isast ja 4 emast. Olid ka kõik kohal, sest ma vaatasin neid. Ma ei tea, mis näitusest sina räägid.

Samast ikkagi-3 ainult olid Pihkvast.Ülejänud teistest kohtadest.Muud midagi.

PostitusPostitas Mob » 04 Jaan 2013 16:10

Meie aretuseks koera ei otsi. Omale sõbraks ja kui vaja siis käime ka mõned näitused läbi.
Praegusel juhul on jäänud sõelale üks pesakond Ukrainas :)

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 04 Jaan 2013 16:28

Njaa.. ja siis kasvab süües isu ja kui on emane, siis võiks ju pesakonna kah teha. Nii lihtsalt paraku on inimese loomus.

Aga - miks Eestist ei sobi võtta? Ainult kupeerimise pärast?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 04 Jaan 2013 17:18

Tamara kirjutas:Ei saa olla-et ühes riigis on supper pupper-teises ei ole.Kui meie varjupaika toodi koer-nu mõtlesime et mingi labradori mix.Aga ei.Puhast tõugu kesk -aaslane-tõutunnistusega.Kohalik aretus.

Ja veel-Corso on olnud Venemaal läbi aegade pop tõug.Ja kallis.

Igal pool on nii- ja naasuguseid koeri, oleneb, kes "aretab". On meil Eestis corsosid, kellest ei saa aru, on see kehv dogi või mis ja on ka Venemaal paberitega asiaate, kelle tõugu raske määrata. Kui ikka emase omaniku meelest on aretus see, kui panna kokku suvaline emane ja suvaline isane, siis sealt ei saagi ju midagi head tulla. Kui koer on ostetud kindla eesmärgiga teda paaritada, siis kasvagu sealt mis tahes, ikka paaritatakse. Aitäh tuleb sellistele "aretajatele" öelda ja suur osa neist on ju veel ka pimedad oma koera (koerte) ja tema vigade ning kõige muu suhtes.

PostitusPostitas Mob » 04 Jaan 2013 18:16

Meil plaan tuua isane koer. Kuid keegi ei välista, et kunagi ka emase toome
:irw: Süües kasvab isu jah :wink:

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline