Hispaanlane ja kannused(lisavarbad)

- rippuv mokk, muskel ja suur süda

Hispaanlane ja kannused(lisavarbad)

PostitusPostitas Basenji » 27 Okt 2012 22:43

Tervist!
Nagu võibolla paljud teavad, olen uhke tiigrivärvilise Hispaania Mastiffi omanik. Kuna kuts on ilus ja tahaks ka ametlikku arvamust teada tema kohta, siis on plaan näitusele temaga minna.
Sellest aga ka küsimus nn kannuste kohta. EKL'is Hispaanlase tõustandardit lugedes, on seal mustvalgel kirjas et
Ühekordsed või topeltkannused peavad olema amputeeritud.

Samas aga inimene, kellelt kutsika tõime, ütles, et üks kannus on hea, aga kaks veel parem näitusel.(Meie omal siis kummalgi tagajalal üks.) Rakvere näitusel olnud kahele hispaanlasele pilku peale visates, siis neil kannused puudusid samas. Lisaks loen igasugu teemasi, ja nagu aru saan, siis nende nn kannuste eemaldamine on keelatud? Kuidas saab siis EKL tõustandardis nõuda, et need oleks amputeeritud? Või kui on ettenähtud, siis võib?
Miks küsin just täna? Sest täna Ta mulle neid nö meelde tuletas. Kutsukooli minnes istus auto (Toyota LC - mainin, et keegi ei arvaks, et ma suurt koera kuskil väikses autos piinan) tagaosas(pagassis) ja näkitses ja lakkus oma kannuseid pikalt... Ei saanud aru, miks... Et kas haiget saanud või niisama sügeles.

Eliise.(andke andeks algaja näitusehuvilise lollid küsimused)
In Memoriam! Red Dingo Rast 13.05.2008 - 08.07.2012 :rbow: :lein:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 27 Okt 2012 23:36

Kõigepealt teeme selgeks paar asja :) Standardid kinnitab FCI ehk siis Rahvusvaheline Künoloogiine Organisatsioon . EKL lehel on üleval ainult standardite tõlked - seega ei nõua EKL selle koha pealt mitte midagi :)

Mis nüüd puudutab topeltkannuseid, siis ütleb FCI lehel üleval olev hispaania mastifi standard inhlise keeles nii:
Hind feet : Cat feet, very slightly oval. Dewclaws present or not, may be simple or double; their removal is permitted

Kergelt ovaalsed nn.kassikäpad. Kannused kas on või ei ole, võivad olla ühe- või kahekordsed, eemaldamine lubatud.

Seega - kui sinu koeral on topekltkannused, siis võivad nemad kenasti seal olla. See, miks ta neid lakkuma hakkas, võib olla tingitud sajaühest erinevast asjaolust :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

Tere Eliise,

PostitusPostitas pittheur » 23 Dets 2012 12:32

meil on kodus 8 hispaania mastifit, nendest 6 (täiskasvanud koerad) on ka Rahvusvahelised Tsempionid. Nendest kuuel on topeltkannused, ühel 1 x kannused ja üks ilma kannusteta.
Ka Teie koera isa Indiano Mastibe on minu koer.

Oleme just sellest lausest korduvalt kirjutanud EKL-ile, koos teise (ja eraldi) Eestis tegutseva hispaania mastifite kasvatajaga (kennel Anuler), et Maret Kärdi tõlge originaalist on väga vale, aga muudetud seda lauset ei ole. Viimased meilid sai saadetud sellel teemal EKL-i 2010.aastal, peale seda loobusime. :(
Oleme lihtsalt kõiki oma kasvandike omanikke sellest veast EKL-i standardi tõlkes informaarinud.
Airepireti tõlge originaalist on täpselt õige.

Eliise, kuna Teie koera kasvatajal puuduvad endal üldse koeraga näitusel käimise kogemused, siis võite alati mulle kirjutada : renate@mastin.eu või helistada , tel. 5061755
Ei ole olemas rumalaid küsimusi, me kõik oleme ükskord esimest korda koeraga näitusel olnud. Jagan heameelega oma kogemusi :)
Mis iganes küsimusi teil tekib hispaania mastifite või näitustel käimise kohta, küsige julgelt! :)

Mis teie koera nimi on? Selles pesakonnas oli 3 tiigrikarva kutsikat: Akira, Axel ja Albi.

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline