Kumba kliinikusse teie soovitate minna silmaprobleemidega?

- rippuv mokk, muskel ja suur süda
Kasutaja avatar
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Juul 2012 11:29

Kumba kliinikusse teie soovitate minna silmaprobleemidega?

PostitusPostitas krlstel » 22 Okt 2012 23:01

Tere!

Meil kutsil (prantsuse buldog) selline mure, et silmad pidevalt punased, millal vähem millal rohkem. Nüüd oleme siis 2x Rakveres ka arstil käinud. Esimene kord arst rääkis sellist juttu, et koeral alumine laug sissepoole pöördunud, ütles, et loputaksin NaCl lahusega hommikul ja õhtul ja kui paremaks ei lähe, siis läheksin tagasi ja ta kirjutab mingi salvi välja. Ja et kui see salv ka ei aita, siis on operatsioon. Lõigatakse alumisele silmalaole mingi soon sisse ja et siis pidi kõik korda saama.
Nii nüüd täna käisime teistkorda, kuna see loputamine ei ole paremaks teinud silmi ja koer on juba ausaltöeldes stressis kui näeb, et ma süstlaga ringi liigun. Täna rääkis arst, et temal seal polegi midagi teha, et seal võib olla see asi, et on paar pisikest ripsmekarva sissepoole kasvanud ja et nagu näha on laug ka natuke pöördunud sissepoole, aga see ei pruugigi seda punetust põhjustada, et pigem ikka paar ripsmekarva kasvavad sissepoole. Ja soovitas minna kas siis Tallinnasse või Tartusse. Kui küsisin selle opi kohta mida ta eelmine kord nii väga soovitas, siis seekord oli ta konkreetselt selle vastu. Et see pole ikka hea lahendus jne. Ja ega me parema meelega kuulaksime arvamust oma ala profesionaalilt.
Tallinnasse soovitas minna Tiina Toometi Loomakliinikusse ja Tartusse Tartu Maaülikooli Loomakliinikusse.
Küsin siit targemate käest kellel on kogemusi olnud, kuhu oleks mõtekam minna? Mõlemad kliinikud jäävad meist suhteliselt samale kaugusele, hind pole ka praegu nii väga oluline, kuna maksma peab nii ehk naa ja kutsi silmad tahaks ju korda saada. Aga kummas kliinikus on paremad võimalused, aparatuurid vms? Ei tea ju ka täpselt, mis seal peale arsti veel olema peaks.
Aitäh vastuste eest! :lehv:

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar
Postitusi: 4269
Liitunud: 24 Sept 2004 22:07
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas chilipi » 22 Okt 2012 23:21

Arst, keda vajate, on Ülle Kell. Tartus käib ta Janne Orro kliinikus (selle kohta on teema ka, ta on umbes kord kuus Tartus), Tallinnas vist tõesti Tiina Toometi kliinik. Võimalik, et Ülle ise oskaks ka mõnda teile lähemat arsti soovitada.

Maaülikoolis on Andzhela Lehtla see, kes kõige rohkem silmadega on tegelenud. Aga seda peaks teile ütlema ka registratuur, kui helistate, et silmamurega tahate arstile tulla.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Juul 2012 11:29

PostitusPostitas krlstel » 23 Okt 2012 09:39

Korras! Panime aja kirja Ülle Kella juurde.
Aitäh valgustamast :)

Kasutaja avatar
Postitusi: 103
Liitunud: 23 Juul 2012 11:29

PostitusPostitas krlstel » 12 Nov 2012 17:53

Selgus selline asi, et meie kutsul on parema silma pisarakanaliava 4x väiksem kui tavaliselt peaks olema ja vasakus silmas see pisarakanaliava üldse puudub.
Praegu saime ühed silmatilgad mida peame 2ndlat panema ja peale seda siis peame veel paar kuud 1tilk 3x päevas mingit rohtu silma tilgutama.
Aga nagu aru saime, siis selle murega esialgu ei tehtagi midagi.
Ütles, et las koer kasvab veel aastakese kindlasti, et siis on juba paremini näha, mis seisus silmad on.
Et 1.5-2aastani koertel veel silmad "kasvavad" - harjuvad ümbritseva keskkonnaga.

Loodame kõige paremat ja kõige toredam selle asja juures on see, et kutsi ei näi tema punased silmad eriti häirivat.

:lehv:

Kasutaja avatar
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Aug 2013 17:01

PostitusPostitas Harmony » 07 Sept 2013 15:02

Hei,kuidas kutsal silmad on?Kas juba parem?

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline