Rotweilerid ja tiibetlased

- rippuv mokk, muskel ja suur süda

Rotweilerid ja tiibetlased

PostitusPostitas KoeraSõber26 » 12 Juun 2012 15:36

Tere :lehv:
Kuna siis kui maja juba on oleks tarvis ka valvekoera siis seda otsimegi ;) Kaalume ja mõtleme siinpool ekraani, milline koer on meie perele sobilik. Sõelale on jäänud rotikas ja tiibetlane. Kuna tiibetlasel on tihe ja suhteliselt pikk kasukas siis arvasime ja tundsime kõik perega kaasa kui raske ja palav tal suvel olla võib. Rotikal on jällegi õhem karvastik, kuna tahaksime ikkagit koera, kes saaks aastaringselt õues viibida. Kas siis oleks rotikas just kõige sobilikum ja õigem valik? Pere on meil suur: isa, ema, 4 last (mina seal hulgas), väike toakoer(mopsik) ja küülik. Kõige väiksem laps on aga vaid 5 kuune, see tähendab, et koer, kelle võtame peaks sobima ka väikeste lastega. Äkki oskate soovitada kumb on parem valik? Või soovitate hoopis mõnda muud koeratõugu? Kõik vastusevariandid ja küsimused oodatud!!! :D
Gucci on väga vahva loom. Kuigi vahel ei kuula sõna ja on isekas, mis siis, ta on ikka minu lemmik!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bkit » 12 Juun 2012 16:19

Tiibetlasel ei ole suvel palavam kui rotikal. Vähemalt ma keeldun seda uskumast enda koera puhul. Kõik kohanevad. Aga rotikat talvel õues küll ei pea, tal pole ju aluskarva.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 12 Juun 2012 16:29

bkit kirjutas:Aga rotikat talvel õues küll ei pea, tal pole ju aluskarva.

Standardi järgi on rotikal küll aluskarv täiesti olemas. Isiklikult tean rotikaid, kes elavad õues.
Karv: Kahekihiline = koosnedes kattekarvast ja alusvillast.

ja muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Qwerty » 13 Juun 2012 00:04

Kui lihtsalt valvekoerast rääkida, siis päris kindlasti on tiibetlane parem valik. Rotikas ei ole lihtne tõug, tegu on siiski töökoeraga, kes vajab oluliselt suuremat koormust, nii vaimset kui füüsilist, et temaga mugav koos elada oleks. Ka tiibetlane pole muidugi aiakaunistus, aga minu tagasihoidlikul hinnangul (olen mõnevõrra kokku puutunud mõlema tõuga, tiibetlastega rohkem) lihtsalt valvekoeraks sobivam.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 13 Juun 2012 00:11

Rotikat saab väga edukalt õues pidada aga siis peaks võtma talvise/kevadise kutsika/noorkoera, keda suvel saaks harjutada õues olema ja kes jõuaks enne talve korralikuma aluskarva kasvatada.Kindlasti tuleb kutsikaga tegeleda, mitte jätta ainult aiailuks, samuti tuleb seda tõugu koer sõnakuulelikuks koolitada. Soovitav oleks, et peres on inimene, kellel teenistuskoerakogemus, muidu võib kõvema iseloomuga isend hakata perele omi "seadusi" tegema.Väga meeldivad neile pikad jalutuskäigud, kus nad saavad joosta vabalt.Hea närvisüsteemiga rotikas sobib lastega hästi, kuid mõlemale poolele tuleb juba algusest peale ära näidata piirid, mille ületamine ei ole soovitav.

PostitusPostitas KoeraSõber26 » 14 Juun 2012 15:49

Jah, oleme lugenud siit-sealt mõlema tõu kohta. Koer.ee´st sain teada, et tiibetlase peab kooli viima "muidu on ta oma peremehelegi ohtlikuks relvaks"
Gucci on väga vahva loom. Kuigi vahel ei kuula sõna ja on isekas, mis siis, ta on ikka minu lemmik!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bkit » 14 Juun 2012 16:25

Rotika aluskarva kohta ma tõesti ei teadnud. Ikka tundunud mulle sileda lühikesekarvaline ilma aluskarvata koer.

Koolitust vajaks ilmselt ka rotikas. Ja rohkem vajab vast koolitust kogu pere mitte koer üksi. Meil on kahjuks hea näide, et koer lõpetab haukumise vaid minu keelamise peale. Teiste pereliikmete ütlemine on suva. Ma ei ole osanud neid koolitada ja nad pole huvi üles näidanud. Istu-lama-siia isegi töötab ka teiste puhul, enamasti.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 14 Juun 2012 16:34

Iagl koeral peab olema hea varjualune, kus on kuiv ja tuuleta ning pehme pesa. Mina tean rottweilerit, kes elas aastaringselt õues ning sai väga eduliselt hagijatega lakas heina sees magatud.

PostitusPostitas kats » 14 Juun 2012 16:44

Mina alustaks hoopis teisest otsast.
Valvekoer... Mida see reaalselt tähendab? Milline saab olema koera argipäev? Kui palju ja millist resurssi koerale võimalik kulutada on? Mida te koeralt ootate?
Kui teil on koerakindlalt tarastatud territoorium ja vähe aega, siis sobiks tiibetlane, kui ajaressurss laialt käes ja reaalselt koeraga koostegemine huvi pakub, siis sobiks jälle rotikas. Ja nii tuleks järjest kõik tegurid läbi kaaluda.

PostitusPostitas KoeraSõber26 » 17 Juun 2012 17:56

Ei oskagi kirjeldada nüüd niiviisi, aga ega me koera unarusse ei jätaks. Muidugi on tal olemas koht kuhu vajadusel minna. Koer ei oleks päevad läbi ketis, vaid vahel ja kui üldse (ketikoerad meile ei meeldi) Ootaksime koera, kes valvaks maja ei haugu iga möödamineja peale nagu naabrikoer. Ei oleks ka nüüd liiga kuri, et ühtegi võõramat sisse ei lase. ;)))))

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 18 Juun 2012 12:12

Selle kirjelduse järgi tunduks mulle leonberger või landseer vms rohkem sobilik kui tiibetlane. Tiibetlased kipuvad ikka pigem haukujad olema, eriti öösiti (samal tänaval elavate tiibetlaste kogemus). Leonberger on rahulikum ja üldjoontes sõbralik, kuid valvab oma väljanägemisega, kuna on suur ja sarnane kaukaasia lambakoerale, seega igaüks aeda küll ei roni.
Kammimist vajavad karvased koerad kõik, samuti algkoolitust.
koerad ei valeta

PostitusPostitas KoeraSõber26 » 19 Juun 2012 22:12

muidugi saaks meie tulevane koer algkoolituse ja oleme ka landseeri peale mõelnud.Loomulik ka, et kammida saab. Arvasime lihtsalt, et landseeri Eestis raskem saada, kui tiibetlast :) Kauka moodi küll !

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 19 Juun 2012 22:49

marilin kirjutas:Tiibetlased kipuvad ikka pigem haukujad olema, eriti öösiti (samal tänaval elavate tiibetlaste kogemus).

Meie tänava tiibetlased viiakse majja ööbima.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 20 Juun 2012 09:31

Ja siis nad hauguvad toas :irw:
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas bemy » 20 Juun 2012 10:56

ex kirjutas:Ja siis nad hauguvad toas :irw:

Ei haugu ega küll , kui on öö siis koerad magavad, nii lihtne see ongi :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 20 Juun 2012 13:29

Ei usu, kuulnud küll ei ole igatahes kui ma sealt öösel olen mööda jalutanud. Nad juba väga vanad ka, ei kuule igat krõpsu enam nii hästi. Üks mu asiaatidega tuttav paneb ka koerad ööseks majja, et ei lõugaks - samamoodi magavad. Vähemalt nii kaua kuni tõesti vaikus on :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Twister » 21 Juun 2012 09:40

Rotukal on osaline aluskarv...päris talvel ei saa õues elada. kui soe kuut ja väikset peale harjutatud siis ehk teine asi. Minu omal on elumajas oma ruum, mis jahe ja tema selelga harjunud. Talvel külmaga seepärast ei taha üldse õues olla kaua kuna poel harjunud ja hakkab lihtsalt külm. Ja kui -20 see tema tuba ka ikka nii 0C lähedale temp langes sisi kolis lihtsalt tuppa kus soe.....ja sai nautida salaja diivanilmagamist. Väiksese lapsega sobivad suurepäraselt. Minu rotu oli 1 aastane kui perre laps sündis ja suured sõbrad. Ja üldse, on supper tõug, intelligentne ja muheda loomuga :)

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline