Kust leida pranstuse buldogi?

- rippuv mokk, muskel ja suur süda
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2012 12:58

Kust leida pranstuse buldogi?

PostitusPostitas jdz » 27 Veebr 2012 19:42

Soov on leida endale prantslase kutsikat emast,aga siiani otsinud tulutult.Kas teab keegi,kust võiks mõne sellise armsa leida.Olen palju interneti erinevatelt lehekülgedelt otsinud,aga juba pikemat aega pole silma jäänud.
Oleks väga kena,kui mõni teadja märku annaks,millal on mõni pesakond tulemas või juba pakkuda.
Aitäh:)


Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2012 12:58

PostitusPostitas jdz » 27 Veebr 2012 20:29

Issand super,aitääh,hoian silma peal.Kuigi kennelliidu kutsad on vist ülikõrges hinnas,kuigi mõistan jah,et sellel ka natuke suurem garantii,kui suvaline kuts suvaliselt müüalt.

& santlaager
Kasutaja avatar
Postitusi: 2553
Liitunud: 04 Sept 2004 10:52
Asukoht: Taaralinn, Ülejõe

PostitusPostitas vaoni » 27 Veebr 2012 21:14

Kennelliidu kutsad (?) ei ole ülikõrges hinnas, vaid enamasti täiesti tavalises konkreetsele tõule kujunenud hinnaklassis. Kennelliiduga seostuvad sellised kutsikad vaid nii palju, et nimetatud organisatsiooni poolt on neile väljastatud korralikud tõutunnistused, mis tõendavad nende kuulumist kindlasse tõugu - põhimõtteliselt on tegemist kutsikate sünnitunnistustega, kui tuua paralleele inimeste maailmast.
Suvalise kutsi suvaliselt müüjalt võib ka muidugi osta, aga sellisel juhul ei ole mitte mingit pädevat tõendit, et antud koer ka tegelikult nimetatud tõust on, samuti ei saa sellise kutsika järglased mitte kunagi ametlikult antud tõu esindajateks. Lisaks soovitan enne otsustamist uurida, kust meile need imeodavad "paberiteta tõupuhtad" kutsikad sageli tulevad. Pean silmas eriti piiri tagant toodud ja siin odavamalt müüdavaid kutsikaid.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2012 12:58

PostitusPostitas jdz » 27 Veebr 2012 22:04

Ei saan täiesti aru kõigest,arvan sama,et leedust,valgevenest jne üle piiri toodud koerad ei pruugi olla pikemas perspektiivis hea tervisega.
Aastaid tagasi,kui enda bokser pojad sai,olid koerapojad ilma tõutunnistuseta,ometi terved loomad ja puhtast tõust,müüsin loomulikult odavamalt kui kennelliidu kaudu hind oleks olnud.Mõte oli ka selles,et kui keegi teab mõnd loomaarmastajat,kelle enda prantsalne pojad saab,et siis oleksin ostja,ka ilma tõutunnistuseta.
Vabandan,et siin viimasel väikese tähenärimisepideemia tekitasin.
Kutsad(!)-arvan,et ennegi kuuldud hüüdnimi koeral.
Müüja-väike aps.

& santlaager
Kasutaja avatar
Postitusi: 2553
Liitunud: 04 Sept 2004 10:52
Asukoht: Taaralinn, Ülejõe

PostitusPostitas vaoni » 27 Veebr 2012 22:16

jdz kirjutas:Aastaid tagasi,kui enda bokser pojad sai,olid koerapojad ilma tõutunnistuseta,ometi terved loomad ja puhtast tõust,müüsin loomulikult odavamalt kui kennelliidu kaudu hind oleks olnud


Kennelliit ei kehtesta hindu, samuti ei mõjuta EKL mitte kuidagi seda, kes millise hinnaga kutsikaid müüb. Kutsikate müümise osas puutub Kennelliit asjasse vaid nii palju, et registreerib kutsikad ja väljastab neile tõutunnistused, mille maksumus on minu teada 20€ ühe kutsika kohta, muidugi juhul, kui kasvataja on täitnud kehtestatud aretusnõuded. Kui kasvataja on kehtestatud määrusi rikkunud, siis jah lisandub kutsikatele tõutunnistuste väljastamisel teatav trahvisumma.
Kennelliit ei müü kutsikaid, ka ei ole see kutsikaid vahendav asutus. Müüb ja hinna määrab ikkagi konkreetne müüja. Mitte keegi ei keela müüa registreeritud ja EKL tõutunnistust omavaid kutsikaid ka näiteks 1 € eest. Selles mõttes jääb mulle arusaamatuks nii väljend "Kenneliidu kaudu müüma" kui ka see, mistõttu sellisel juhul hind kohe kõrgem peab olema.
Iga inimene, kes oma tõutunnistusega koera järglastele tõutunnistust ei vormista, arvab oma kutsikad vabatahtlikult antud tõu populatsioonist välja ja edaspidi neid ei käsitleta kui selle tõu esindajaid. Nii lihtne see ongi. See, mida inimene kutsikate tõulisuse kohta väidab, ongi ainult väide, millel ei ole mitte mingit pädevat tõestust.
Lihtsalt loomaarmastusest ja sellest, et on parasjagu emane ja isane koer käepärast, minu meelest ei piisa.
Küsimärk ei käinud mitte kutsade kohta, vaid väljendi "kennelliidu kutsad" kohta - EKL ei oma ühtegi koera, mistõttu see väljend ei ole eriti kohane. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar
Postitusi: 4297
Liitunud: 08 Sept 2007 21:16
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas karvik » 27 Veebr 2012 23:05

On ka tundmatute inimeste kuulutusi:
http://www.okidoki.ee/item/1452924/
http://www.okidoki.ee/item/1434149/
Seal tõutunnistusi olla ei pruugi. Odav koer võib hiljem väga kalliks maksma minna. Kui raha üldse maksta ei soovi, siis soovitan oodata, millal järgmine prantslane uut kodu hakkab otsima, võib minna aastaid, aga äkki jõuab ära oodata :P

Kasutaja avatar
Postitusi: 71
Liitunud: 05 Aug 2008 12:42

PostitusPostitas fizy » 28 Veebr 2012 13:15

Eriti küll ei soovitaks võtta ,nö suvalist prantsuse buldogi, sest nagu öeldud võivad nad muutuda väga kalliks.Tean inimesi ,kes on võtnud nii ja saanud meeletult allergilised koerad ,kes praktisiliselt miskit süüa ei saa.

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline