TM külmal ajal öösel toas - mõju karvale?

- rippuv mokk, muskel ja suur süda
Kasutaja avatar

TM külmal ajal öösel toas - mõju karvale?

PostitusPostitas tibukene » 21 Okt 2011 01:30

Nimelt küsimus selline:
et kui külmal/talvisel ajal hoida tiibetlast öösel toas - kas see kuidagi talvekasuka kvaliteeti sooja hoidmise mõttes ei kahanda?

Sest viimaste talve näitel on väljas keskmiselt külma ca -20. Toas ca +21 ja soojem. Seega on kraadide vahe lausa ca 40 kraadi!
Ja pea poole ööpäevast veedab koer siis nö soojas kliimas ju...
Et kas talvekarv on nõnda siiski sama tihe ja soe ja vajalikul määral olemas, et ülejäänud ca 12 h olla õues, kus on ju ometigi nii mõjus külm ilm ja lumi ja "mäed" jne?

Päris talvel on koeral öösel toas muidugi palav, aga ei saa öelda, et ta olukorra üle just väga kurvastaks.
Toas hoidmine ei ole aga tingitud oma soovist ja suvast, vaid hommikuse haukumise tõttu. Postiljon ei ole just suur sõber...

Tänades!

PostitusPostitas margusm » 21 Okt 2011 08:47

võtab kasuka hõredamaks küll ja päris tõsiselt. Omal käel kogetud. Kuna koer on paras jutupaunik, siis on ta öösiti meil toas olnud. Nüüd viimane talv oli jälle väljas, sest siis oli tal Pontu, kellega tegeleda, kasukas oluliselt asisem kohe.

Kennel Braveheart Pyrs!
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nanny Ogg » 21 Okt 2011 09:43

Ei võta. Enda koerad on alati öösel toas, aastaajast olenemata, ja kasukad on neil superluks. Absoluutselt igal näitusel on kirjeduses olnud lause suurepärase karva kohta!! Mul pole küll tifid, aga pikakarvalised on nad sellegipoolest. Alumisel korrusel, kus koerad magavad, on lihtsalt radikad maha keeratud ja ongi kõik.
'Hoiatus: Madalikke tähistavad poid on tihti paigast ära, mistõttu neis rannavetes sõitvatel meremeestel tuleb olla ettevaatlik'. G.Durrell

PostitusPostitas margusm » 21 Okt 2011 09:49

võibolla oleneb konkreetsest indiviidist. Aga Jossul läks küll aluskarv oluliselt hõredamaks peale seda, kui ta öösiti toas hakkas olema (pealiskarval vahet ei olnud). Kui nüüd eelmine talv jälle õues hakkas olema, kasvatas jälle korraliku aluskarva.

PostitusPostitas bemy » 21 Okt 2011 10:09

Tiibetlaste karva see nüüd küll ei mõjuta, kas koer on toas või väljas. Mul kõik koerad magavad ööseti toas, kuna ma ei saa magada kui koerad hauguvad. Samas mu kõik koerad on paksu aluskarvaga ja noor isane on ka väga väga pika pealiskarvaga. Ja emased peavad jooksukajal toas istuma ka päevasel ajal.

Proovin panna oma galeriise öösel toas magava isase pildi. Eks siis iga üks saab otsutada milline karv on.
Kahjuks ei oska otse siia teemasse pilti lisada :cry:

PostitusPostitas margusm » 21 Okt 2011 15:59

ega välisel vaatlusel on Jossu ka samasugune praktiliselt, kui muidu. Samas, kui ma olen ajanud näpud karvkattesse, siis toas magamise perioodil oli aluskarv oluliselt vähem... nohh... saate aru küll. Mai oska seda tunnet seletada :) Kui eelmise talve teisel poolel õue läks, muutus see aluskarv oluliselt tihedamaks ja noh... selliseks teistsugusemaks :)

Kennel Braveheart Pyrs!
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nanny Ogg » 21 Okt 2011 16:13

Kuna mina oma koerte lahtise karva kõik kenasti maha kammin ja lõngaks ketramiseks kokku kogun, siis võin kinnitada, et aluskarva kvaliteet on samuti suurepärane, see on lopsakas, ilus, pikk ja tihe.
'Hoiatus: Madalikke tähistavad poid on tihti paigast ära, mistõttu neis rannavetes sõitvatel meremeestel tuleb olla ettevaatlik'. G.Durrell

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 21 Okt 2011 17:52

Ka mina pikakarvalise korterikoera omanikuna võin öelda, et karv on vägagi pikk ja paks. Kõhu all ei ole isegi paljast laigukestki, nii karvane on. Olen kuulnud jutte, et korteris elades ei kasva pikakarvalisele koerale sama paksu kasukat kui õues olles, eriti seda ei usu, ju on asi ikka geenides, kuid mõni vähe karvane koer õue elama sattudes võib küll suurema vammuse selga tekitada. Meil oli ühel aastal majas hirmus külm ja hamster kasvatas ennast poolpikakarvaliseks :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas annaclamoure » 21 Okt 2011 20:12

Endal oli ka pikakarvaline koer, kelle mõlemad vanemad ja ka õed-vennad on päris korraliku karvaga. Minu oma aga korterikoerana oli suht niru karvaga, värv oli jah ilus, aga sellist pikka(või isegi maani) ja kohevat karva, nagu ma paljudel teistel colliedel näinud olen, no vot seda me ei saanudki, toas oli koguaeg nii soe, et ega selga midagi ei kasvatatudki.

PostitusPostitas margusm » 21 Okt 2011 20:18

eks ta siis konkreetses koeras kinni ole, eks näis, mis Pontu sellel teemal ette võtab...

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline