Prantsuse buldog.

- rippuv mokk, muskel ja suur süda

Prantsuse buldog.

PostitusPostitas beritv » 31 Mai 2011 11:10

Tere koerahuvilised!:)

Plaanis on võtta prantsuse buldog ning tegemist oleks meie pisikeses peres esimese lemmikloomaga üldse. Seoses sellega on mul praegu ja kindlasti edaspidigi palju küsimusi.
Kõigepealt, mis te tõust üldse arvate, millised probleemid võivad esile kerkida, mida tuleks silmas pidada koera soetamisel?Kui raske iseloomuga nad tavaliselt on, kui karmi kätt nad kasvatusel saada tahavad? Käisin üht pesakonda ka vaatamas ning müüja ütles, et tegemist pigem seltsikoeraga ning erilisi ,,trikke,, talle ei õpeta ehk siis tema oma koeraga kutsikakoolis ei käinud. Kas see vastab tõele, et kooli pole mõtet minna? Plaanis oli küll kutsikakool läbi teha ja kuulekust ju ometi tuleks treenida või kuidas??? Ei soovi saada väikese koera omanikuks, kes oma nässut ei õpeta ning iga teise koera, inimese või lapse läheduses koerakese sülle haarab selle asemel, et teda juba varakult ,,normaalseks,, kasvatada-õpetada.
Siis veel, vaktsiinid, ussirohud, kiibid jne teeb kõik müüja, kuid tuttava isane inglise buldog pidi veel kutsikana erinevaid ravimeid vitamiine jms sööma. (e-vitamiin vms) Mida talle veel peaksin ostma andma? Millised on tema hooldamise reeglid ja kuib tihti neid täita tuleks? Mõtlen kõrvade puhastamine, küüntelõikus, pesemine ja veel äkki midagi, mida ma ei teagi??:)
Mida ühele tublile ja tervele buldogile üldse süüa anda´? Olen kohe kulusid kokku lüües (et teaks arvestada et, peale kutsika maksumuse läheb veel palju kulutusi) välistanud igasugused marketite toidud. Olen kuulnud nende sõltuvust tekitavate ainete sisaldusest. Kas neile võib vahelduseks ka tavalist sööki anda. Olen kuulnud, et mõned inimese jaoks tavalised toiduained on koerale lausa toksilised. Mida koerale kindlasti anda ei tohi?
Küsimusi oleks veelgi, aga vaataksin alustuseks, mis neile vastate:) Ja tänud juba ette, soovin olla võimalikult kursis kõigega, mis minu valitud tõusse puutub, et mitte hiljem liiga palju üllatusi saada. Seega, kui keegi peab veel miskit vajalikuks teadmiseks mulle siis palun andke teada!

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 31 Mai 2011 12:26

Mina käisin küll oma prantslasega koolis ja oli ta ikka väga tubli õpilane. Neid ei saa õpetada jõuga- kohe, kui teda suruma hakata, ta surub vastu. Ma mäletan, et ma kunagi proovisin Porthost istuma suruda- ma oleks vist võinud talle tagumiku peale istuda ja ta ei oleks oma kanni maha pannud. Käsu peale sai see selgeks imekiiresti. Vanusega muutuvad nad küll laisemaks ja iseteadvamaks ja väledat trikikoera ei ole mõtet oodata, aga kui söögiisu on hea ja mängida ka tahaks, siis on nende õpetamine mõlemale väga lõbus tegevus :)

Koolis käia nendega tegelikult otsest vajadust ei ole kui ise oskad vajalikud asjad selgeks õpetada aga sotsialiseerimine on küll kohustuslik programm.

Mina oma koerte küüsi lõikan iga nädal, kõrvu puhastada ja koera pesta tuleb vajadusel.

Söögi poolest on nad nagu koerad ikka. Allergia on küll sagedasem külaline kui võiks mis võib teatud asjadele piiri peale panna aga hea algus on jätkata sama toiduga millega kasvataja kutsikat söötnud on. Ei pea nad ka ilmtingimata kuivtoitu sööma- toortoit on samuti söök ja koerte jaoks veel päris hea selline :) On teatud asjad mida kindlasti ei tohiks koerale suuremates kogustes anda (sibul, šokolaad, rosinad, viinamarjad) aga need ei kuulu kindlasti ühegi mõistliku koeradieedi sisse nagunii.

Toidule lisaks võib anda erinevaid asju, korraliku valmistoidu puhul otsest vajadust ei ole. Lõheõli ja e-vitamiini annan mina enda omadele küll koguaeg ja (kui koer just pärisallergiline ei ole) kahju see küll ei tee.

Tegelikult on palju kõigest siin foorumis mujal juba ka juttu olnud, tasub natuke uurida ja kaevata :)
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kennel Uueveski
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mymla » 31 Mai 2011 15:06

Inglas(t)e omanikuna leian, et see koerakooli-osa on väga vajalik ja ka lõbus - vajalik ennekõike sotsialiseerimise mõttes, vajalik omaniku ja koera omavahelise koostöö õppimise suhtes. Eks seda omavahelist suhtestumist saab kodus ka teha, aga teine keskkond annab nagu uue tasandi.
Ma käiksin küll iga järgneva isendiga koolis tiiru ära - kõigepealt beebikool (meil Viljandis on sellega väga hästi läinud, treener Katrin Juurak on ikka tubli ja vahva!!!), siis tavaline koerakool - aga mitte see grupp, kus käivad teenistuskoerad ja muud "kiirreageerijad" - buldogid on mõtlevad koerad ja nad enne kaaluvad, kas igat käsklust on ikka mõistlik kohe täitma hakata
:irw:

Meie kogemusest igapäevase hoolduse alal - ei ole iganädalast küüntelõikamist. Nad kulutavad oma küüned kividel-asfaldil niigi ära. Kord kuus "trimmimisest" piisab meil küll. Kõrvapuhastus vastavalt vajadusele (kui kõrv on nähtavalt rokane või sealt mingil põhjusel palju vaiku tuleb), muidu pole mõtet surkida. Pesus käivad harva - emased üldjuhul peale jooksukat ja enne näituseleminekut, haaremivalvur vastavalt vajadusele - paar korda aastas näiteks. Tubased loomad siiski.

Meie bullud on kodutoidu peal. Toores+riis+mõningad piimatooted+väike vitamiinilisand.

Mis aga on ülioluline - et see üksi elav koerake igavusest lollusi ei hakkaks välja mõtlema :irw: - selles suhtes tuleb küll juba eelnevalt omanikul väheke mõtlemistööd teha, kuidas seda probleemi vältida.

PostitusPostitas sukelnorsu » 01 Juun 2011 10:58

Esiteks tahan öelda - väga tore valik! Prantslane on mõnus tegelane. Minu kuts oli kutsikana tõeliselt hüperaktiivne, nii et tema puhul kehtis tõesti väljend:"Hea kutsikas on magav kutsikas :D " Aga vanuse lisandudes on muutunud rahulikuks. Selline "mugav" koer pidamiseks.
Igal juhul soovitan, kui endal huvi on - mine ikka kooli. Ma ei saa üldse aru, miks kasvataja peab tulevasele kutsikaomanikule rääkima sellist asja, et prantslasele erilisi trikke ei õpeta. Nad õpivad ikka suht kiiresti ja väga hea meelega. Ja nõus Snowblindiga - jõuga ei saavuta seal midagi.
Oma prantslasega olen isegi KK1 eksami ära teinud. Kogu point on selles, et pead leidma õige motivaatori, vahel lihtsalt on seda õiget "nuppu" veits keeruline üles leida. Muidugi MM-i kandidaati selle tõu esindajast ei saa, aga toreda harrastuskaaslase ikkagi.
Edu oma tulevase parima sõbra leidmisel!

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline