Saksa bokser ja trepid

- rippuv mokk, muskel ja suur süda

Saksa bokser ja trepid

PostitusPostitas Aisberg » 21 Sept 2015 16:58

Tere

Olen värske saksa bokseri kutsika omanik. Oleme hetkel 2-kuused. Olen kuulnud, et saksa bokserid ei tohi kuni kuuenda elukuuni ise trepist alla minna, kuid treppidest üles võib joosta. Miks see nii on? Mis võib juhtuda kui kutsikas ikkagi tahab või kogemata jookseb trepist alla? Meie kutsikale väga meeldivad trepid. Kutsikas kasvab väga kiiresti, mis saab siis kui elad teisel korrusel, ainsaks vahendiks, et koju saada ja kodust väljuda on trepp, kuid füüsiliselt enam lihtsalt ei jaksa koera tassida?

Palun sõbralikku nõu. Olen uus ja tahaks kõike niiöelda õigesti teha.

Teie tagasisidet ootama jäädes

Marjut ja Reddington

Kasutaja avatar

Re: Saksa bokser ja trepid

PostitusPostitas muumiliina » 24 Sept 2015 02:28

Põhjendatakse sellega, et trepist alla minnes langeb kogu kutsika keharaskus esikäppadele ja seega saavad liigesed liiga suure koormuse. Tegelikult asi muidugi nii hull ei ole ja kuni pooleaastaseks saamiseni ei ole kindlasti vaja kutsikat süles trepist alla viia. Mitte midagi ei juhtu, kui kutsikas ise trepist alla läheb :) Kindlasti peaks kutsikas trepi peal rihma otsas olema, no tite asi, võib koperdada, kukkuda ja endale haiget teha. Samal põhjusel ei tasu lasta tal trepi peal mürada ja üles-alla joosta.

Re: Saksa bokser ja trepid

PostitusPostitas Aisberg » 24 Sept 2015 12:45

Suur aitäh vastuse eest! Kivi langes südamelt.

Mine Mõnusad molossid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline