Valve- ja perekoer HOVAWART

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi

Valve- ja perekoer HOVAWART

PostitusPostitas Polarfact » 17 Veebr 2013 10:59

Hovawart on väga lähedane töökoera tõug lambakoertele: temperament sarnane, valveinstinkt hästi arenenud, on sotsiaalne, lepib teiste koerte ja lastega kergelt, terve tõug. Kutsikad, kes sündinud 15.01.13. veel saadaval www.kennelpolarfact.com; tel. 58273127
Kes on armastanud looma, selle hing on avatud.

PostitusPostitas irisbert » 17 Veebr 2013 13:36

Vot ma ei mõista milleks on vaja teha mitu sama sisulist teemat? :o

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 17 Veebr 2013 14:09

Ja 7 postitust kutsikate müügiks :D

Kasutaja avatar

Re: Valve- ja perekoer HOVAWART

PostitusPostitas Miikene » 17 Veebr 2013 14:10

Hovavart on minu jaoks huvitav tõug ja meeldiva, sümpaatse välimusega. Kuigi hetkel kutsikaostu ei planeeri, soovin enam teada hovavardi iseloomu kohta.
Polarfact kirjutas:Hovawart on väga lähedane töökoera tõug lambakoertele: temperament sarnane, valveinstinkt hästi arenenud, on sotsiaalne, lepib teiste koerte ja lastega kergelt, terve tõug...

Lambakoerad on ju üsnagi erinevad nii oma välimuse kui iseloomu poolest.
Olen pidanud nii saksa kui šoti lambakoera, tunnen mitut belgia, vanainglise ja šetlandi lambakoera - üsna erinevad on nad oma loomuselt. Kas pidasid silmas , et on sarnane saksa lambakoeraga?
Kui aastate eest koeravõttu planeerisime, mõtlesin korra ka hovavardi peale. Kuna koeri tollal Eestis vähe ja ka infot napi võitu, tuli koju sakslane. Olin siit-sealt lugenud hovavardi kohta ja mitmelt poolt silma jäänud valveinstinkti rõhutamine ja domineerivuskalduvus, mis tõugu valides mind veidi heidutas ja kaalukausi sakslase poole kallutas. Kuidas on hovavardil üldjuhul suhted teiste koertega?
Mida tähendab "terve tõug"? Tean et tõug on suhteliselt noor. Millised on sellele tõule iseloomulikud terviseprobleemid või pole neid?
Kahjuks ei tunne ühtegi hovavarti isiklikult.
irisbert kirjutas: ... ei mõista milleks on vaja teha mitu sama sisulist teemat?

Minu meelest on tore, et siin teema tehti :) - kasutan kohe juhust, et tõust enam teada saada.
Müügikuulutuses pole ju mõtet tõugu tutvustada - kuulutus kaob varsti, siinne teema püsib üldjuhul kauem ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas krõõt » 17 Veebr 2013 14:58

Teema on "kikk-kõrvalised lambakoerad", kas hovawart on kikk-kõrv?

Hovawardi iseloomust

PostitusPostitas Polarfact » 17 Veebr 2013 16:23

Hovawart ei ole üldiselt väga domineeriv, kuid mõned isased võivad seda olla ja vajavad seetõttu korralikku koolitust. Hovawart on noorena liikuv ja elav, mõned neist võivad olla veidi jonnakad, kuid koolituse abiga on kõigist asja saanud. Hovawart on iseseisev ja parem on, kui talle leitakse mingi ülesanne, siis ta on eluga rahul. Minu omad valvavad meie elamist tõsimeelselt ja paistab, et sellest neile peaaegu piisab.
Tõug on üsnagi vana, teda peeti Euroopas mõisate valvuritena juba väga ammu ja leidub ka maalidel. Tõug taastati I maailmasõja järel Saksamaal. Tõule omaseid terviseprobleeme ei ole, võimalikud liigeste probleemid on viidud miinimumini rangete aretusnõuetega, samuti nõutakse aretuskoertelt silmade kontrolli pärilike haiguste suhtes.
Kellel on kogemusi saksa lambakoeraga, saab kindlasti hakkama ka hovawardiga, ta on isegi sotsiaalsem, sallib teisi koeri ja koduloomi, kohaneb perekonnatuttavatega kiiresti.
Huviline võib järelvaadata hovawardi tutvustust Kanal2 lehelt 3.veebr.2013. saatest. Eestis on hetkel 53 hovawarti, sealh. 10 1-kuust kutsikat.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 17 Veebr 2013 16:48

krõõt kirjutas:Teema on "kikk-kõrvalised lambakoerad", kas hovawart on kikk-kõrv?

Hovavart on moloss, ju siis korrektsuse huvides peaks olema "mõnusate molosside" all ;), aga kuna ta on lambakoer, ju siis seepärast siia sattuski.
Molosside hulka kuulumine/mittekuulumine on minu jaoks ka segane siiani. Osadest tõugudest saan aru, miks nad molossid on, teiste puhul ei mõista. Lihtsalt on ja kõik.
Muuseas, siin alafoorumis on varem ka kesk-aaslasest kirjutatud, kes ju ka moloss ega pole kikk-kõrv :roll: , siiski pole pahaks pandud.

Hovawart ei ole tüüpiline rippuvate mokkadega moloss

PostitusPostitas Polarfact » 17 Veebr 2013 16:53

... kuigi ta kuulub molosside alla, inimesed ei otsi teda sealt. Ei maksa pahaks panna ja tähenärija olla. Ma lihtsalt kirjutan seal, kus arvatavalt
on teenistuskoerahuvilisi inimesi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 17 Veebr 2013 17:00

Usun, et ei osata otsida molosside alt.
Tõug on huvitav. Tänan tv viite eest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Grets » 18 Veebr 2013 00:31

Lisaksin täpsuse mõttes siiski, et hovawart ei pruugi olla sotsiaalne koer, kui teda pole noorena sotsialiseeritud. Kuna ta on valvekoer ja loomult umbusklik, siis vähene sotsialiseerimine võib viia probleemkoera tekkeni. Linnas see eeldatavalt pole probleemiks, aga kui koer kasvab maal, kus on vähe suhtlust, siis peab kindlasti panustama koera sotsialiseerimisele. Hea oleks ka arvestada sellega, et hovawart on rohkem ühe inimese koer - ta küll armastab tervet peret, aga ikkagi on tema jaoks seal üks ja ainus, kes on kõige tähtsam. Oma koerte pealt võin öelda, et kui saksa lambakoeraga võrrelda, siis sakslasel on eespool saagiinstinkt ja siis kaitseinstinkt , siis hovawardil on vastupidi, aga kui kutsikast peale mängule panustada, siis saab ka hovawardist edukalt saaginstinkti kätte. Oma kogemuse pealt võin öelda, et nad on täiesti edukalt koolitatavad koerad, aga muidugi, miks ka mitte, ilusad perelemmikud. Mis mulle, kui laisale inimesele, meeldib, on see, et neil on nii mõnus karv, et hoolimata selle pikkusest vajab see üsna vähe hoolt. Ja kõrvad on neil lontis(kui kellelgi tekkis teemaga seoses segadus).
Mulle meenub , et kui mina kunagi siit foorumist (aastaid tagasi)vist teisi hovawardi omanikke otsisin ja oma jutu molosside rubriiki postitasin, siis kellegi tekkis kohe küsimus, et mis mõttes hovawart ja moloss? Klassikalise molossi mõõtu nad vist tõesti välja ei anna...

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist