Mure Saksa lambakoera käitumisega

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi

Mure Saksa lambakoera käitumisega

PostitusPostitas REX » 28 Jaan 2013 04:19

Tere,

Mure järgmine minu sakslane on juba 2a saanud ,esimesel aastal sai korralikult koolis käidud ja põhilised asjad selgeks õpetatud ja kuni praeguse ajani saab õpitut pidevalt korratud.

Nüüd pole pea aasta koeraga koolis käinud ,mure järgmine ,nimelt koer ei tee vahet oma kodu inimestel ja võhivõõrastel. Iga inimene kes aiast mööda jalutab ja koeraga kontakti astub , saab saba liputamise ja niuksumise osaliseks. Vahet ei ole kas tegu on vanema või noorema inimesega kõik on sõbrad. Ma saan aru ,et meil käib palju inimesi külas ja nendega sõbrustamise vastu pole midagi aga võhivõõrad inimsed tänavalt ,kes mööda jalutavad ,see ei ole õige.

Kus kohas on kasvatamisel viga tehtud ja kas sannab veel midagi teha ? Kuidas teha koerale selgeks et võhivõõrad inimesed ,ei ole need kellel lasta end silitada ja söögipoolist tuua.

Teine mure on ,see ,et koer on väga vägivaldsesks muutunud teiste koerte suhtes ,ükskõik kui milline neljajalgne maja eest või kaugustes mööda jalutab on minu koeral karv turris ja lõuad laiali , mitu korda on lahtisest väravast välja pääsenud ja teist looma üritanud rünnata. Kõik see juhtus pärast koertekooli pooleli jätmist....

Igasugune abi on oodatud!!!! :roll:

PostitusPostitas UrrNurr » 28 Jaan 2013 13:44

Tere! Sain aru, et koer on Teil 2aastane ja seega siis jõudnud täiskasvanu ikka. Varem kui Te koolis käisite oli ta veel kutsikas ja käitumine ka teistsugune nagu kutsikatel ikka. Siis nad pole kurjad oma liigikaaslaste suhtes, aga kui saavad täiskasvanuks siis käitumine muutub ja tuleb talle selgeks teha, et teisi koeri ei rünnata ja vajadusel ka karistada.
Kas koolis käies käitus ta inimestega tänavalt teistmoodi? Ma ei usu, et koolitusel on viga tehtud.
Minu sakslane on praegu pooleteiseaastane ja käime koolis praegugi. On samuti leebe võõraste suhtes...see ikka rohkem koera iseloomuga seotud.
Britta meil haugub möödaminejaid, kuid siis kui näeb, et keegi hakkab just värava poole tulema, jätab haukumise ja ootab rõõmuga ja saba liputades:)...
umbes nii, et ohh kui tore, et otsustasid ometi sisse astuda:).
Kui Teil käib palju inimesi, siis seda enam on koer võõrastega harjunud ja külalised kindlasti ju pööravad talle tähelepanu, silitavad jne. Mina soovitaks Teil, kui külalised tulevad, koer oma aedikusse kinni panna või teise ruumi. Külalistel võib paluda mitte koerast välja teha. Võibolla see aitab. Siis ta näeb, et võõrastega pole üldse lõbus. Mina oma koeraga olen nüüd nii teinud ja tundub, et asi hakkab toimima.
Kui kont on hambus ka siis saab uriseda!:)

PostitusPostitas REX » 28 Jaan 2013 21:41

Jah senimaani on alati kui keegi külla tulnud ,koer vabalt hoovis ringi jooksun, ja 99% juhtudel on jooksun saba liputades tulijatele vastu.. nagu oleks oma inimesed.. mõnikord läheb eriti pööraseks ja hakkab rõõmust niutsuma.. Eks üritan teda nüüdsest iga kord kinni panna kui keegi külla peaks tulema ,vaatame kas mõjub !

Koerte koolis käies harjus ta teiste koertega ära aga nii kui paus sisse jäi , on ta kõigi teiste koerte vastu ülimalt agressiivne v.a naabrikoerad ,keda ta päevast päeva näeb !

Olen teda korduvalt karistanud ,et nii ei tohi ,antud hetkjel ta saab aru ,kuid kuni järgmise korrani ja kõik kordub taas , ta reageerib ainult siis kui ma ise õues olen ja käratan ta peale, siis jookseb kõrvad lontis ja saba jalge vahel minu juurde, kuid vahel ei tee mind kuulmagi..

kusjuures eriti ärritavad teda tänavapuhastusmasinad ja muruniidukid ,kuid need lollused on ta naabri koeralt üle võtnud ,kes alati sääraste asjade peale lõugavad ,ilma et keegi neid keelaks. Varem sellist asja polnud.. :roll:

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 29 Jaan 2013 00:22

Lugupeetud REX - kui koer on kõikide inimestega sõbralik, siis olge pigem õnnelik. Tänapäevases maailmas pole enam vaja kodukoeri, kes võõrastega agressiivselt käituksid. Uskuge mind, Teie ja Teie pere elu on palju lihtsam sõbraliku koeraga, kui inimesi umbusaldava ja neid rünnata püüdva koeraga.
Iseasi on, kui Te püüate ohjata tema ülekeevat käitumist võõraste / külaliste suhtes, mis ei pruugi ka igale inimesele meeldida ja mis tegelikult on tõesti kasvatuse küsimus.

Agressiivsus teiste koerte suhtes võib olla samahästi sotsialiseerimise puudus kui ka loomuomane. Sellest lahti saada on peaaegu, et võimatu. Lihtsalt Teil peavad olema silmad ka "kuklas", et vältida konfliktsituatsioone, mis võiksid kurvalt lõppeda. See lihtsalt on nii. Kõik koerad ei peagi olema kõikide koerte sõbrad.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emmeliine » 29 Jaan 2013 12:50

REX kirjutas:...on ta kõigi teiste koerte vastu ülimalt agressiivne v.a naabrikoerad ,keda ta päevast päeva näeb !

Olen teda korduvalt karistanud ,et nii ei tohi ,antud hetkjel ta saab aru ,kuid kuni järgmise korrani ja kõik kordub taas...

Mulle jäi see koht kuidagi silma. Et koer saab siis karistada teiste koerte suhtes agressiivsuse ilmutamise eest? Mismoodi karistatakse ja mismoodi see hetkeline "arusaamine" väljendub?

Olen küll lugenud, et sakslased sageli ongi parajad "kakupunnid" ega armasta teisi koeri, aga mu kesise koera(ja mitte-sakslase)kogemuse põhjal oleks teda kaugustes mööduvat koera ehk lihtsam ignoreerima saada kuidagi positiivsema seose läbi? :roll:
Ja Kirkega täiesti nõus selles suhtes, et mul aedadest mööduja mätta otsast vaadates on raudselt meeldivam näha seal saba liputavat looma kui vihast vahutavat ja mind lihtsalt tänaval kõndimise pärast "sõimavat" koera. Kui möödujad saavad aias olevat koera silitada ja toita (või kuidas sellest "Kuidas teha koerale selgeks et võhivõõrad inimesed ,ei ole need kellel lasta end silitada ja söögipoolist tuua" aru saada), oleks ehk abi ka näiteks mingist hekist, mis ei lase koera päris aia äärde :roll:

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline