Ära anda isane Saksa Lambakoer

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi

Ära anda isane Saksa Lambakoer

PostitusPostitas Mahna » 04 Apr 2011 18:07

Ära anda isane Saksa Lambakoer. Sündinud 26.juuli.2009
Koer on vaksineeritud ning kiibistatud.
Koeraga on käidud kutsikate koolis, kuid kuna Viljandis ei olnud koole eelmine aasta siis kahjuks koerte kooli me ei jõudnud.
Teda on väga hoitud ning hästi toidetud.
Hoiab väga oma peret kuid võõraste inimeste peale on kuri. Ta on hammustanud ühte meest ning tänu sellele me ei saa teda enam siin linnas pidada. Võib ohtlik olla võõrastele.
Sobib kuskile maale kus on tal eraldi aed ning ta oleks hea valvur kodule.

[img:580:435]http://uniteddogs.s3.amazonaws.com/profile_580_1232760.jpg[/img]

Siit saate vaadata rohem pilte:
http://www.uniteddogs.com/et/dog/skipper13

rehabiliteeritud

Re: Ära anda isane Saksa Lambakoer

PostitusPostitas Edelweiss » 04 Apr 2011 18:21

Mahna kirjutas:Hoiab väga oma peret kuid võõraste inimeste peale on kuri. Ta on hammustanud ühte meest ning tänu sellele me ei saa teda enam siin linnas pidada.

Vabandage mu kommentaari aga kuidas on võimalik, et koer võõrast hammustab, kui KOER ON RIHMAS või kindlalt oma aias?
Võtke seda, kuidas tahate aga kas te ikka olete jalutusrihmast (käib koera kaelas oleva kaelarihma külge) olete kuulnud?
Kes keelab teil koera pidada? Hammustas ühte inimest ja on teiste peale kuri ja koera sunnitakse väevõimuga linnast välja või mismoodi see asi nagu täpselt on?
Oleks ehk kergem ka uuel omanikul aru saada, kus probleem on ja kelle tekitatud..

PostitusPostitas Mahna » 04 Apr 2011 19:05

Koer on kogu aeg meil olnud kas meiega koos toas või väljas. Kui kedagi kodus ei ole siis me oleme ta ketti pannud. Ja alati kui jalutamas käime on tal rihm kaelas.
Talvel oli tal suukorv peas, kui väljas oli üksi, sest siis olid lumehanged nii kõrged ja ta lihtsalt hüppas üle aia ning kimbutas möödakäijaid.
Üks päev näris oma suukorvi katki ning oleks peaaegu jälle kallale läinud inimesele, saime ka politseilt hoiatuse.
Asi on selles, et see on meile nõnda šokk, et ta selline on. See tuli üleöö, et ta läks tigedaks.
Koer pääseb kogemata välja aiast, nagu täna juhtus. Isa käis temaga jalutamas, jõudis koju tagasi, lasi koera lahti oma hoovis ning läks ketti võtma, et teda kinni panna, samal ajal koer hüppas üle aia ja läks naabrimehele kallale.
Ja selliseid olukordi lihtsalt juhtub.
Ma kardan temaga isegi jalutamas käia juba, sest ma elan suht kesklinnas ja nende teede peal käib palju inimesi.

Ps: Ei tahaks temast loobuda mitte üldse, see on nii kurb meie jaoks. Ta on ju meie enda koer ja nii kalliks saanud. Aga me tõesti ei tea mida enam teha. :(
Oleme koolitajatega ka rääkinud aga eriti abi pole saanud. Ei oska kuidagi enam käituda.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 04 Apr 2011 19:30

Kuidas saab koer üle aia hüpata? Vaadake peeglisse ja te näete viga- kas ei ole aed piisavalt kõrge või on aiaäärne lund täis ja rookimata ja vaba pääs koerale on teie tegemata töö.
Ei tahaks küll näpuga näidata, kuid nii see kahjuks on.
Kutsu portaali piltidelt on näha, et koer ei ole teil väljas olles alati rihmas, kõik pildid on ilma rihmata koerast.
Koera tuleb koolitada (kui ei ole koolitajaid, kes TEID õpetaks, siis tuleb võtta kätte kõikvõimas internet ja leida probleemidele lahendused).
Ma ei usu, et ükski koolitaja soovitaks teil koera ära anda nii kergekäeliselt.

Mis abi te koolitajalt täpsemalt saada tahtsite?

PostitusPostitas Mahna » 04 Apr 2011 19:50

Nagu ma juba ütlesin juhtus see tigedaks minemine üleöö. Need pildid, mis on ilma rihmata tehtud on eelmine aasta suvi-sügis, kus ta ei olnud üldse kuri ning väga sõbralik loom meil. Ning talvel on pildid oma hoovis tehtud.
Esimest korda märkasin, et ta on inimeste peale kuri, kui ta tahtis ühte last hammustada ning see juhtus novembri lõpus eelmine aasta. Peale seda oleme olnud hoolsamad ja pole enam parkides kunagi teda lahti laskunud.

Ja kas te teete nalja? Kuhu me selle lume paneme? Kõik kohad on ikka veel lund täis, mitte kuskile ei ole seda rookida. Ja aiad on piisavalt kõrged, et suvel ta välja ei pääseks. Alles nüüd sulab lumi ära ja enam ta välja ei saaks, kuid me kardame, et selliseid olukordi ikka juhtub, kus ta pääseb inimeste juurde ning on võimalus neid tõmmata.

Koolitaja käis mitu korda meie juures, käisime temaga jalutamas ning põhimõte oli, et koera tähelepanu viia inimestelt kõrvale. Kuid see jäi pooleli, kuna koolitajal on väikesed lapsed ning ta peab nendega olema. Olen rääkinud ka teiste inimestega, kuid abi pole saanud. Ma ei tea, kuidas sellisest tigedusest lahti saada.

Ja mis me valesti oleme teinud, et sa meid maha teed?
Me kardame ainult seda, et ta võib uuesti inimest hammustada ja ei taha sellega riskida ning loodame, et ta saab parema kodu kuskil maal äkki, kus pole nii palju inimesi liikumas.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 04 Apr 2011 20:16

Üleöö käitumise muutumine (nt tigedaks minemine) kipub olema terviseprobleemidest. Loom üldiselt oskab oma valu hästi varjata.
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Täpuke » 04 Apr 2011 20:20

Lumega oleks pidanud tegema vaod sisse ;) ehk siis aia kõrvalt ära kaevama kuskile krundi keskele, siis ei saaks koer üle aia. Ja kui koer on tähtis siis tulekski koera pidada nii, et vabalt ja üksi ta olla ei saaks. St käitegi mitu korda päevas koeraga jalutamas, muidu toas teie valvsa pilgu all ;) Loobuda on alati lihtne, ehk minna ntx treeneri juurde praegu ja saada soovitusi. Ma kardan, et teil lihtsalt karjasuhted paigast ära.
Kui jalutad mööda tänavat, siis kas koer lihtsalt ründab, või annab ennem märku kah urisemisega ? Selles suhtes tuleks ta kontrolli alla saada ja selgeks talle teha, et see mis ta teeb pole lubatud.

Minul endal emane sakslane kodus ja ta mul kah selline suht äkiline, meil väiksed koerad probleemiks, aga kui ma näen juba, et turi tõuseb ja väike mõmin hakkab peale, siis matan selle eos maha. Koer tuleb paika saada ei muud !
Frisbee 13.01.10
Armastus sakslaste vastu kasvab iga päevaga ;)

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 04 Apr 2011 20:36

Mahna kirjutas:
Ma kardan temaga isegi jalutamas käia juba, sest ma elan suht kesklinnas ja nende teede peal käib palju inimesi.

Ps: Ei tahaks temast loobuda mitte üldse, see on nii kurb meie jaoks. Ta on ju meie enda koer ja nii kalliks saanud. Aga me tõesti ei tea mida enam teha. :(
Oleme koolitajatega ka rääkinud aga eriti abi pole saanud. Ei oska kuidagi enam käituda.

Mina leian-et õigesti teete-et otsite koerale uue kodu.Nähtavasti teil varem kogemusi selliste koertega polnud-Ja nüüd kardate-ei tea,kuidas edasi probleemi lahendata.Koer vajab tugevad kasvatust-ta on alles alla 2 aasta-shanse on veel-et temast saaks normaalne koer.Keti koera temast teha ei tohiks-läheb kääst ära.Minu arvamus.

PostitusPostitas Mahna » 04 Apr 2011 20:46

Terviseprobleeme tal küll ei tohiks olla. Ussirohi antud ja kõik vaksiinid on tehtud. Karv läigib ilusasti samuti.
Meil ei olnud tõesti kuskile seda lund panna, meil pole nii suur krunt, et seda oleks saanud kuskile keskele lükata. :/
Ja tal oli kogu aeg suukorv peas, kui ta lahti oli. Nüüd küll sulavad need hanged ära ja ta ei saaks enam välja. Aga me kardame, et selline asi võib korduda ja enam ei tahaks küll, et koer hammustaks inimest. Kuigi me võime teda kogu aeg kinni hoida aga kogu aeg on see kartus, et äkki ta pääseb jälle lahti kuidagi vms.

Aga oskate soovitada, kas koertekoolist oleks veel mingit asja? Kui äkki see aasta nüüd Viljandis mõni koertekool tuleb.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 04 Apr 2011 21:14

Vaktsiin ja ussirohi ei tee koera terveks, noorus ka mitte, st et need ei ole iseenesest haigust välistavad tegurid. Ka pealtnäha rõõmsameelsus ei ole märk tervest koerast - tean mida räägin, oman aastaid koera, kellel vahel on liikumine nii valus, et eelistab mitte liikuda, aga karv läigib, isu on hea ja ta on kogu aeg rõõmus, kas siis kui püsti ei saa.

Miks ma pakkusin tervisehäda on teie oma viide, et muutus toimus üleöö. Kasvatusprobleemid tekiksid ju aegamööda.

Kojas korduvalt soovitatud probleemkäitumisega tegelev koolitaja - Alla Petrova (5276587, aliftina(ätt)hot.ee). Alguseks piisab vast helistamisest, et oma mure põhiloomus ära rääkida. Vajadusel ei ole ju ilmvõimatu ka Tallinna tulla või kuskil vahepeal kokku saada kui vaja peaks olema?
Kui tegemist on käitumisprobleemiga, siis muidugi tasub esmalt mõelda, kas kõigil peres on ikka tahtmis koeraga nii palju tegeleda, et probleemist lahti saada.

Kui huvi, siis koolitaja taustast saab lugeda siit: http://www.saksalambakoer.ee/est/koolit ... ecb8e46607
Koerala kodanik.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 04 Apr 2011 21:19

Ma ei ole küll koolitaja ega ka eriti SLK-de hingeeluga kursis, aga pidev suukorvistamine ja ketis hoidmine ja üksindus võib teha iga koera kurjaks. Kuna tegu on noore koeraga, siis ilmselgelt mängib rolli ka puberteet ehk et koer tahab ennast kehtestada. Üldiselt näitab minu kogemus suurte ja kurjade tõugudega (mis ei ole küll SLK-d), et kurjaga ei saa, heaga saab paremini. Ja ka siin, Kojas, on tegelikult õpetust küllaga, kuidas koera kodus õpetada ja ka kuidas teda sotsialiseerida. Koolitaja ei tee imesid - ikka teie ise peate koeraga iga päev tööd tegema: kuulekusharjutusi, mängu jms. tegevust.
Mis puutub terviseprobleemidesse, siis ussirohi ja läikiv kasukas ei näita sisemist valu... Düsplaasia ja spondüloos on sellised asjad, mis välja ei paista, aga koerale teevad valu. Diagnoosida saab neid kliinikus röntgenpildiga. Viljandis soovitaksin Männimäe kliinikusse minna - seal on head tohtrid, kes asjata koera ei kiusa, aga diagnoosi kindlasti oskavad panna - kui seda panna on. Ja ma usun, et leiab Viljandis ka inimese, kes sind või sinu vanemaid õpetab, kuidas koera õpetada - kui teil endil muidugi ainult tahtmist on. Ja see viimane on peamine - teil endil peab olema tahtmist ja aega koeraga tegelda. Üksik ja õnnetu koer ketis ja suukorvis - ei ole just parim variant kogu asja juures.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas Mahna » 04 Apr 2011 21:49

Aitäh, Päike. Kindlasti kirjutan Alla Petrova kirja. :)

Ja, koer on ainult siis ketis kui meid ei ole kodus, sest praegu ei ole meil teda kuskile panna. Kui me ta hoovi lahti jätaks siis ta hüppaks lihtsalt lumehangede pealt üle aia ja siis läheks inimestele kallale. Õnneks need lumehanged sulavad juba jõudsasti.
Ja suukorviga ta ei ole ka kaua olnud, vb max tund päevas, siis on jälle toas meie juures.

Me oleme nii kokku surutud ja ahastuses, et ta järsku selliseks läks. Ja tõesti arvasime, et parim variant on ta ära anda, kuid siin olles saan aru, et me ei taha oma koerast loobuda, kes on meile nii kalliks saanud. Kavatseme midagi ette võtta enne kui liiga hilja.

Ja kusjuures, täna hommikul ta hammustas naarbimeest ning kohe peale seda sai ta karistada. Terve päev otsa on ta nii alandlik olnud ja kõrvad lontis ning saba jalge vahel meie juurde tulnud. Ma arvan, et ta sai aru, et ta on valesti käitunud ja nii ei tohi teha. Kuigi see on ainult minu arvamus.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 04 Apr 2011 22:01

Kas koera tuppa kinni ei saa panna, kui kedagi kodus pole?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas Mahna » 04 Apr 2011 22:22

Kutsikaeas ta ikka jäi meil tuppa, kui meie ära olime, kuid alati ta tegi mingit pahandust siis. Ajas lillepotte ümber või ekseldas ajalehe pisikesteks tükkideks, lihtsalt igavusest, ma arvan. Ja peale seda me ei ole teda enam tuppa lasknud, kui meid ei ole kodus.
Aga väljas ta mängib oma puutokkide ja okstega ja jookseb niisama ringi jne.

Me ise ei tahaks ka üldse kohe teda ketti panna, see on kõige hullem üldse aga meil ei jää muud võimalus üle lihtsalt. Aga kohe kui keegi koju tuleb, laseb ta lahti.

Jalutamas käime temaga hommikul, umbes 5-10min enne tööle minekut siis päeval kui mina koolist tulen pikemalt- suvel ulatub see isegi 3 tunnini, talvel max 1h. Ning siis enne magamaminekut ka 5-10min, kuni ta oma hädad ära teeb.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas liisubertha » 04 Apr 2011 22:39

Kui kedagi kodus pole, siis koer tuppa ja puuri. Või tuleb hoovi peale teha koera kindel aedik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 04 Apr 2011 22:53

Mahna kirjutas:Ja kusjuures, täna hommikul ta hammustas naarbimeest ning kohe peale seda sai ta karistada. Terve päev otsa on ta nii alandlik olnud ja kõrvad lontis ning saba jalge vahel meie juurde tulnud. Ma arvan, et ta sai aru, et ta on valesti käitunud ja nii ei tohi teha. Kuigi see on ainult minu arvamus.

Vanasõna ütleb, et: "Loll läheb pekstes lollimaks!"
Peksuga kellegist tigedust küll välja ei juuri, selles olen ma 100% veendunud. Saba oli jalgevahel, sest ta arvas, et te olete tigedaks läinud ja võite talle jälle ootamatult kallale tulla. See süütunde jutt on jama.

Veel küsimus, kuidas sai koer jälle kellegile kallale minna? Kui koera koju edasi jäämine on niigi kaalul, siis sellised asjad ei saa "juhtuda". Enne suukorv pähe, alles siis toast välja või ketist lahti. Kui laseb kohe üle aia jalga, siis veel jalutusrihm ka enne külge.

Tigedikele aitab vaid metallist suukorv (mis iseenesest laseb palju paremini õhku läbi) ja sinna tuleb üle otsaesise lisarihm panna, sest muidu tuleb see kohe ära. Kui ikka tirib ära, siis eraldi kinnitus kaelarihma külge. Hammustava koera omanikel peavad silmad olema ees, taga ja külgedel 24/7. Ja nii koera elu lõpuni, isegi kui ta juba ammu kedagi hammustanud pole.

Suukorv pole koerale mingi karistus, kui ilma selleta väljas ei käida on see märguanne jalutama minekust. Olen 7,5 aastat pidanud koera, kes käis olude sunnil alati vaid suukorviga väljas - ta kargas rõõmust suukorvi nähes, sest talle oli see märk, et minnakse pikale jalutusretkele. Suukorviga ei saa hammustada ja s... süüa, kõik muu elu on nagu tavaliselt. Suukorvi pärast oigavad inimesed, kes on seda elus paar korda kasutanud või üldse mitte. Koer, kes sellega harjunud on, ei tee sellest mingit numbrit.

Kuni te otsite võimalusi koera käitumise muutmiseks (ja ka hiljem), peate te igal juhul tagama kaaskodanike turvalisuse. Teil pole mõtet hakata palju aega ja vaeva nõudva koolitusega tegelema, kui teil pole võimalik koera iga sammu kontrollida. See on pidev närvipinge ja enesekontroll, alati - puhkepäevi ei ole ja mingeid järeleandmisi a la "ta on mitu päeva tubli olnud" ka mitte.

Ma arvan ka, et sel koeral on igav ja palju probleeme tuleb sealt. Aga kett ei ole kõige halvem asi üldse. Kõige halvem asi on, kui see koer näiteks mõnda last väga hullusti hammustab. Selliseid asju tuleb 110% vältida ja vajadusel koer kinni panna. Jalutamine teda ei väsita, pigem erutab üles. Kas tõesti Viljandis pole kedagi, kes teile näitaks mõned harjutused, mida koeraga teha. Õppimine väsitaks koera palju rohkem ja ta hakkaks ka paremini sõna kuulama.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Täpuke » 04 Apr 2011 22:55

Tahtsin kah just puuri soovitada või aedikut õue ;)

Mul kah koer üksi olles palju pahandust tegi ja eks see oli minu enda süü, sest alguses ei õpetanud väga üksi olemist talle...
Nüüd kui taas tööinimene olen, siis soetasime koerale koju puuri, et ei saaks pahandust teha ( nu mul ikka suuremad asjad, kui lillepoti ümber minek, ntx diivanis auk :irw: )
Aga 2 nädalat ta nüüd seal olnud ja nüüd on puurist juba pesa saanud, kus magatakse väga tihti. Harjutasin nii, et süüa saab vaid sealt seest ja maiust kah annan puurist. Et tema jaoks on see väga meeldiv. Paar esimest päeva oli vigisenud puuris ( naabrite käest kuulsin), aga nüüd pidi juba vaikus olema. Jätan ka puuri alati midagi närimist, kui ära lähen.
Minul koerterikoer ja pakun natuke rohkem liikumist ja tundub, et tema jaoks suht piisav, et on rahulikult oma puuris. Hommikul käin 1-2h õues ja tagasi tulles samuti 1-1,5h ja päris õhtul veel 30minti kuskil. Selle aja sees pakun nii mängu, kui kuulekuse ülessanded, kui ka vabalt liikumist ilma rihmata metsas ;)
Sakslane, ikka selline tõug, kes tahab tegevust, igavusest hakkabki lollusi tegema.
Igatahes palju jõudu teile ja edu. Tegelikult on ta ju nii noor veel ja ma usun, et seda käitumist annab ilusti muuta.
Frisbee 13.01.10
Armastus sakslaste vastu kasvab iga päevaga ;)

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 04 Apr 2011 23:49

Nagu aru on saada siis tegemist on laps kasutajaga ning peamised otsused, kas ketti-suukorvi-peksa-loobuda tulevad eelkõige kõrgemalt. Kui vanemad on otsustanud, et koerast loobutakse siis kusagil siin foorumis näpunäidete jagamine neid vaevalt kõigutab. Eriti, kui kergem on probleemi enda kaelast ära lükkamine, kui sellele potensiaalse lahenduse leidmine.
5+ ,et nooremalt poolt on tekkinud motivatsioon koerale lisa võimalus perre jäämiseks tekitada. Vast vanemad võtavad seda samuti kuulda ning saavad juhatatud õigete inimeste juurde, kui ise on jänni jäädud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 05 Apr 2011 00:16

Kui koeral on mõni valu tegev ortopeediline häda kallal, ei ma usu, et ta üle aia hüppaks igal võimalusel, mul on probleemsete jalgadega koer kodus ja ma näen, kuidas ta on terve elu vältinud hüppeid (ka pisikesi) jms liigutusi, mis valu võivad tekitada.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 05 Apr 2011 08:19

karvik kirjutas:Kui koeral on mõni valu tegev ortopeediline häda kallal, ei ma usu, et ta üle aia hüppaks igal võimalusel, mul on probleemsete jalgadega koer kodus ja ma näen, kuidas ta on terve elu vältinud hüppeid (ka pisikesi) jms liigutusi, mis valu võivad tekitada.

Lill kargab vabalt näiteks pool meetrit õhku kahel käpal, järjepidevalt ja vabatahtlikult. Nii et hüppab küll.
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 05 Apr 2011 09:38

Väljaspool kõike muuda, pildi järgi näituseliini saksa lambakoer, kes alla 2 aastaselt on nii kuri, et koolitaja ei oska aidata. S*** koolitaja ütleks ma.... ja otsiks kindlasti uue ja pädeva... ma kipun kahtlustama, et ta on lihtsalt nats ülekäte...ja kontrolli alla saaks ta suht väikese vaevaga...

Ja veel see kallale minek, kirjelda seda, sest sellist paugust ründamist ei ole ma küll eriti näinud aga tihti näeb/kuuleb, et ründeks peetakse sellist ebakindlusest tiirutamist või inimese peale kaugelt haukumist, mis kindlasti on palju kergem välja õpetada kui reaalset tühja koha pealt ründamist, mis lõpeb kümnete õmblustega...
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 05 Apr 2011 09:45

karvik kirjutas:Kui koeral on mõni valu tegev ortopeediline häda kallal, ei ma usu, et ta üle aia hüppaks igal võimalusel, mul on probleemsete jalgadega koer kodus ja ma näen, kuidas ta on terve elu vältinud hüppeid (ka pisikesi) jms liigutusi, mis valu võivad tekitada.

Tean olematute küünarliigestega koera, kes ometi ületab aedasid ja muid takistusi igasuguste probleemideta... nii et kui instinkt üleval, siis ega see valu ka miskit ei peata ...
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ilvi » 05 Apr 2011 11:14

Rebane auuu...
Always look on the bright side of life...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 05 Apr 2011 11:30

Muhv kirjutas:

Tean olematute küünarliigestega koera, kes ometi ületab aedasid ja muid takistusi igasuguste probleemideta... nii et kui instinkt üleval, siis ega see valu ka miskit ei peata ...

Ma tean olematute puusaliigestega kaukat, kes lendab kah aedadest üle (mitte eesmärgiga rünnata vms, vaid mänguhoos ja lõbu pärast), kohutavad liigesed tundub, et ei tähenda alati valu või siis on tõesti tung midagi teha nii suur, et miski ei pea, aga puhkehetkel selline koer ju oma valu ikka näitab? Üritab ennast hoida. Või ei? Mu Vandal oli randmeliiges haige, õues ei jäänud seetõttu midagi tegemata, kodus hoidis küll jalga väga.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 05 Apr 2011 11:44

karvik kirjutas:
Muhv kirjutas:

Ma tean olematute puusaliigestega kaukat, kes lendab kah aedadest üle (mitte eesmärgiga rünnata vms, vaid mänguhoos ja lõbu pärast), kohutavad liigesed tundub, et ei tähenda alati valu või siis on tõesti tung midagi teha nii suur, et miski ei pea, aga puhkehetkel selline koer ju oma valu ikka näitab? Üritab ennast hoida. Või ei? Mu Vandal oli randmeliiges haige, õues ei jäänud seetõttu midagi tegemata, kodus hoidis küll jalga väga.

Küsimus polnud küll mulle, aga Lill nt ei hoia ennast üldse, kuigi on näha, et tal vahepeal on tugevad valud, lausa nii et püsti ei tõuse. Selles osas pean mina tema eest hoopis mõtlema.
Koerala kodanik.

Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

PostitusPostitas lõvi » 05 Apr 2011 12:32

Ma pakun, et sellel koeral on väga igav ja ta saab liiga palju tasuta süüa. Andke üks söögikord päevas talle süüa käest, nii, et ta peab selle eest midagi tegema. Kasvõi istu-lama-istu või mida ta teil oskab?

Viljandis on kindlasti raamatukogusid, kust saaks võtta raamatuid, kuidas koerale midag õpetada, samuti youtube on selliseid videosid täis. Kui päris kuulekuse võistlusele ei taha minna, siis kõlbada aju töö mõttes trikid ka.

Näiteks selle kasutaja omad on väga head: http://www.youtube.com/user/hsinyicohen ... 1AFEF034F4

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 05 Apr 2011 12:39

Siin räägin nüüd natuke endale vastu - ajutöö ajutööks, see sunnib koera rohkem aias püsima - aga kui koeral on tugev territooriumi kaitse instinkt, siis peab ikkagi aed olema selline, mis looma peab - sõltumata sellest kui väga see koer tahab välja murda. On selleks siis lumehangede elimineerimine aia äärest või aia kõrgemaks ehitamine või koera toas hoidmine ja ainult rihmas jalutamine kuni lume sulamiseni.
Sest mingid aeda maha visatud või mänguasjadesse peidetud vorstid (mida vahel väga soovitatakse et koeral oleks aias pere äraolekul põnev) kaotavad tähtsuse kui on vaja ära ajada kas või tõrjuda võõrast.
Jussi puhul selleks ülimaks ärritiks on näiteks üle aia lendavad lennukid, ta oleks nõus need koos reisijatega pintslisse panema. Lennuki ja kassi vahel ta pole pidanud valima :) nii et uurige ja mõelge...

PostitusPostitas Mahna » 05 Apr 2011 12:54

Koer leppis ka suukorviga juba hästi, ta ei tekitanud mingit probleemi, kui me selle talle pähe panime. Me ju õpetasime ta välja sellel alal.
Samuti kuulab koer meie sõna hästi, saab aru mis tähenab "ei", kuid kui inimest näeb siis enam ei tee meist välja, karju kui palju tahad. Muidu kodus ta võtab väga kiiresti õppust. Seda "oota" sai ta selgeks ainult paari korraga. Mina läksin temast kaugemalt, ütlesin "oota" ja koer alles siis tuli mulle järgi, kui ma kutsusin. Ta võtab küll väga hästi õppust, kuid me ei oska teda lihtsalt tigeduse koha pealt kuidagi õpetada.

Ma usun, et kui päeval, kui meid kodus ei ole, on tal igav küll kodus üksi olla, sest nüüd on ta kogu aeg päeval ketis, kella 8st kuni 3ni päeval.
Mu isa ei taha teda toas ka hoida, kui me oleme koolis/tööl, ütleb et õuekoer on ju, vill all ja tal on lihtsalt palav toas.

To Veronts: ma pole enam midagi nii laps, 19 saan suvel nüüd ;)
Aga koeraga tegeleme põhimõtteliselt mina ja isa. Isa annab talle süüa, mida käin rohkem väljas ja mängin temaga.
Ema on 100% kindel, et ära anda koer, sest ta on kõige nõrgema närviga meie peres ning tema ahastab ja nutab kõige rohkem. Meie isaga ikka kaalutleme variante ja mõtleme veel, mida teha.
Isa ütles mulle just, et tema ka ei tahaks koera ära anda aga sel juhul me peame tõesti koolitaja võtma, kuna meie üksi ei saaks hakkama.

Kallale minek oli selline, et isa tuli temaga hommikul jalutamast, lasi koera korraks lahti, tahtis keti võtta, et ketti panna, kuid enne seda käis korra karaazis läbi ja selle ajaga oli koer üle aia hüpanud ja naabrimehele kallale. Ta ei haugu kunagi ega urise ennem, vaid lihtsalt hüppab märkamatult jalga kinni. Kui ta on aias ning välja ei pääse siis ta haugub võõraste peale vahel aga tavaliselt lihtsalt jälgib neid, ei tee midagi. Ja kui mõni laps läheb näiteks mööda, samalajal kui meie oleme väljas siis tal lähevad kohe karvad selja pealt turri ning pea läheb alla poole, kehaga samale tasapinnale, kõrvad hästi kikki. Selline varitseja postitsoioon vms. Ja siis ma lihtsalt tõmbad ta enda poole ja ütlen "ei tohi", püüan ta tähelepanu viia kõrvale.

Ta saab üks kord päevas süüa ja see käib nii, et me paneme söögikausi maha ning paneme ta istuma. Ja kui meie anname alles käsu, siis võib sööma minna.

Ma olen talle igasuguseid trikke õpetanud, neid mida mina tean. Istu, lama, oota, ei tohi on ammu ammu selged. Peale seda veel kõrval, otsi ning nina peale toidu panemise ning selle mitte võtmise sai ka selgeks nüüd hiljuti.

Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

PostitusPostitas lõvi » 05 Apr 2011 13:08

Mahna, väga tore, et kiiresti õpib ja midagi juba ka selge on. 10 minutit iga päev ajutööd lõpetab lollused ja koer magab. Ka toas.

See kui ta istuma peab enne sööki on tore, aga see ei anna talle pikemaajalist ajutööd. Kui ta saab ainult ühe korra päevas süüa, siis tehkegi terve see toidukausitäis toidu jagu talle harjutusi, korrake vanu või õppige uusi juurde. Meil on dobermann, kes käib koos teiste teenistuskoertega trennis ja seal treener ütles kõigile, et "tasuta lõunaid" võiks vähem olla. See distsiplineerib koera väga hästi.

Teenistuskoer ei olegi nunnukutsu. Teenistuskoer tähendab, et sellele koerale tuleb võimaldada tööd - ta peab saama oma aju kasutada. Iga päev.

Ka arstil võiks igaks juhuks ära käia ning teha uuringud, et ega tal kuskilt midagi ei valuta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 05 Apr 2011 13:36

Üks põhjus miks koer järsku vihaseks läks võib olla ka lastes.... minu eelmise koera suutis naabripoiss kahjuks kõikidele lastele ohtlikuks narrida enne kui ükskord jaole sain. Minu juuresolekul võis ta olla koos lastega - aga kellegi muuga ei - siis oli koer toas...

Ahjaa, kui hüüad, et ei tohi ja koer reageerib, kas kiidad ja premeerid? Kui ei - provotseeri sarnast olukorda ja näita koerale, et sinule kuuletumine toob väga palju boonuseid :) see ei ole lahendus, aga üks samm edasi ikka.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 05 Apr 2011 15:01

Lihtsalt selgeks õpitud käsklustest ei ole kasu, kui ta täidab neid ainult siis, kui paremat teha pole, selleks olekski vaja treenerit, kes õpetaks koera kuuletuma ka segajate korral.

PostitusPostitas Mahna » 05 Apr 2011 15:06

Tegelikult, alguses ta ei teinud suurtest inimestest üldse välja. Ainult kodu juures, kuid mul on tunne, et ta peab ka naabri aeda oma territooriumiks ning seda maja ees olevat tänavat samuti ja sellepärast tahabki kõigile kallale minna, kes tulevad meie kodu poole.
Kui me jalutame siis ta vaatab ainult lapsi sellise pilguga ning mõndasi naisi ka, kes on lühikesed või väikese kondiga. Tavaliselt ta kõnnib lihtsalt mööda täiskasvanutest, mõnda üksikut vaatab juba kaugelt ja karvad lähevad turri. Aga mida aeg edasi, seda rohkem ta hakkab ka sellise pilguga suuri inimesi vaatama. Muidu on ta rohkem laste peale tige ning sealt see kõik alguse sai ka, ma arvan.
Aga see laste vastu kurjus tuli ka nii järsku kuidagi ja mida aeg edasi, seda rohkem ta läheb kurjemaks.

PostitusPostitas Janec » 05 Apr 2011 15:12

Erinevaid variante ja nõkse on palju ning kindlasti on ka nendest, mida siin juba pakuti, abi.

Aga EKL-KKK pakub Viljandis koolitajaks Lea Mengel tel: 52 95 497

Mina teda küll isiklikult ei tunne, kuid ilmselt oleks mõistlik esialgu oma mure temale ära rääkida ja kohtumine kokku leppida.

Tarri & Fera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas AIE » 06 Apr 2011 14:14

See, et koer üleöö kurjaks läks ei ole fakt vaid arvamus. Tihtipeale inimesed ei oska lugeda koera esimesi ebakindluse või agressiooni märke ja arvavad, et koer läks kurjaks sellest hetkest, kui ta kedagi esimest korda ründas. Kindlasti ei soovita koera karistada agressiivsuse pärast, see muudab asja ainult hullemaks. Koolitaja poole pöördumine on hea mõte, aga iga koolitaja ei oska kindlasti probleemkäitumise puhul aidata. Valed soovitused toovad rohkem kahju kui kasu.
Koer-ninaotsast sabani üks suur emotsioon!

PostitusPostitas ester » 06 Apr 2011 17:55

Riskin nüüd üsna karmilt kõlada, kuid siin on minu nägemus.

Nagu juba AIE mainis, siis ilmselt ei läinud see koer kurjaks mitte üleöö, vaid ohumärgid jäid lihtsalt märkamata.

Maale koduvalvuriks kolimine ei ole lahendus. Lahendus oleks uus kogenud omanik, kes teab mida sellise koeraga pihta hakata ning on piisavalt vastutustundlik, et vältida selle koera edaspidiseid rünnakuid. Esimesele väljailmuvale soovijale selle koera äraandmine on lihtlabane vastutustundetus ning oma tekitatud probleemi kellegi teise kaela sokutamine.

Kui otsustatakse probleemiga tegeleda, siis pädev koolitaja tuleb leida TÄNA. Mitte homme või nädala pärast. Kojas on piisavalt inimesi, kes suudavad õige inimeseni juhatada. Viljandi ei ole mingi pommiauk, kus midagi ei toimu ning kui on tõsine soov koera probleemiga tegeleda, siis ei tohiks paljuks pidada ka väikest vahemaad koolitajani.

Senikaua on minuarust ääretult vastutustundetu antud koera üksi välja jätmine. Kui kedagi kodus pole, koer tuppa ja puuri (kui lõhkumistööd on probleemiks). Kett ei ole lahendus. Mis saab siis kui koer keti puruks tõmbab? Naabrid peaks saama siiski omas koduaias rahulikult toimetada.

Kui kõik ülalpool toodu on võimatu, siis tuleb langetada otsus ning koer magama panna. Oma koera eest tuleb vastutus võtta.

Saan aru, et Mahna on alaealine ning ei saa mingeid otsuseid vanemate eest langetada. Loodetavasti õnnestub sul omi vanemaid veenda kiirete sammude astumiseks. Inimeste vastu agressiivne koer ei ole naljaasi (seda enam, et koer on ka laste vastu aggressiivsust üles näidanud). Kurb. Ma küll ei tea koera päritolu, kuid kas kasvataja poole olete oma murega pöördunud?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 06 Apr 2011 18:45

ester kirjutas: Saan aru, et Mahna on alaealine...

Ei ole enam, suvel pidi 19 saama nagu ta ise eespool ütleb.

landsu & paksbokser
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ferdinand » 07 Apr 2011 14:30

Esteri jutule jätkuks, isegi kui koer hakkab käima koolitaja juures mõne oma pereliikmega siis üksi ei jätaks ma seda koera aeda iialgi. Naabrid peavad saama rahulikult elada ja ka inimesed tänaval kõndida, on täiesti kuritegelik anda koerale võimalus rünnakuks aiast jalga lasta.

PostitusPostitas Mahna » 07 Apr 2011 19:50

Nüüd kui lumi ära sulab siis kindlustame oma aia ära. Teeme selle kõrgemaks, et koer ei saaks enam kuidagi üle aia minna.
Samuti ei lase teda enam kunagi lahti rihma otsast, isegi kui inimesi pole kauguses näha.
Selliste asjade peale mõtleme ka nüüd rohkem, näteks, kui isa sõidab väravast autoga välja siis paneb selleks ajaks koera kinni, et ta kasvõi kogemata ei pääseks tänavale.
Ja uurin koerte kooli kohta ka veel, tahaks väga seal ka ära käia. Samuti on helistatud juba koolitajale ning ta lubas meid abistada.
Helistasime ka oma koera vanemate omanikele, nemad ütlesid, et isa on kuri ning suur vend on samuti kuri ning nad hoiavad neid puuris. Et äkki on geenides ka siis asi.

To ester: Minu sõna maksab väga palju siin majas. :)

Suur tänu kõigile, kes meid püüdsid aidata, me saime väga palju abi siit!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas panther » 08 Apr 2011 08:11

Mahna ,tubli oled ,et liigud edasi ainumõeldava õigsuse poole . Kui istud ja ta sulle pea sülle paneb, teadvusta tules -tormis külmas, rõõmus ja õnnetuses, on TA tingimusteta teiega. Mina ei tõlgendaks tigedaks ta on tugeva kaitse tahtega. Ära mõtle kunagi tema suunas halbu plaane , usu kui vaatad nendesse tarkadesse silmadesse , tundub et tajuvad ja mõistavad kõike. Suurt edu ja pikka kannatlikkust kõik loksub ise paika ,mõnel rutem teisel kauem.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas harri » 09 Apr 2011 20:44

kas ei või olla, et koera on varem üksi kodus olles aia taga narritud ,a la lapsed ,naaber ja sealt edasi on viha kasvanud kogu inimkonna peale.Minu koer kuri ei ole aga haugub ainult ühe inimese peale -naaber, ja ma ei tea miks ,on ta ju ka kutsikast peale päeval üksi kodus :o
nii nunnu annab olla

PostitusPostitas Mahna » 12 Apr 2011 17:59

Alguses oli ainult laste peale kuri, nüüdseks on juba kõigi inimeste peale, va vanad inimesed miskipärast, nende peale pole kuri.
Ema on mitu korda näinud aknast, et väikesed poisid õrritavad meie koera aia taga, on keelanud ning poisid on ära läinud.

PostitusPostitas Mahna » 20 Mai 2011 19:18

Ma arvan, et selle teema võib nüüd ära kustutada. :)

Koer on meil alles ja väga tubli õppija ning enam ta ei tee isegi inimestest välja, kes mööda lähevad jne.. iga päevaga aina paremaks läheb!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 20 Mai 2011 22:29

Supertublid olete :) sõltumata sellest kuidas tulemuseni jõudsite :)

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline