uurin pesakondade kohta

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Pipa&Fan
Kasutaja avatar

uurin pesakondade kohta

PostitusPostitas Elo&Fan » 15 Nov 2010 22:09

Vanemate saksa lambakoer kadus ära. Ootame teda veel paar nädalat, aga kui ta kadunuks jääbki, siis hiljemalt jõuluks tahaks vanemad ikka uue kutsika majja tuua. Isa palus, et uuriksin tulevate pesakondade suhtes maad.
Avastasin üllatusega, et slk-de turg on vahepeal täitsa kokku kuivanud :o Vahepeal tähendab, et viis aastat tagasi otsisin vanematele praegust, kadumaläinud koera. Siis oli slk kutsikate pakkumisi suurel hulgal: tõuga ja tõuta. Suhtlesin telefonitsi mitmete kutsikamüüjatega. Imestasin tookord (mida ka Kojas jagasin), et paar kasvatajat, kuuldes, et maale tallu kodukoera tahan, soovitasid mul paberiteta kutsika võtta.
Tahtsin küsida, et kas juhuslikult on hetkel selline kutsikavaene seis, või ongi nii? Kas need, mis www.saksalambakoer.ee väljas, ongi kõik? Planeeritavate all pole midagi, kas lootused jõulukutsikale peaks maha matma?
Soovis ja Kuldses pole ka ühtegi paberiteta pesakonda, mis on muidugi ainult positiivne :) . Viis aastat tagasi jäi mul mulje, et varsti on paberitega slk-d Eestis välja surnud, aga tundub, et hoopis vastupidi.
Mida soovitaksite: kas on lootust, et enne aasta lõppu veel pesakondi sünnib ja kust neid otsida? Hetkel pakutakse paari täiskasvanud slk-d müüa, võibolla oleks mõistlik vanematele soovitada hoopis sinnapoole vaadata? :roll:
Konkreetseid soovitusi võib ka privas anda. Aga koeranduse seisukohalt oleks huvitav kuulata, kuidas slk-de maailmas saavutati paberiteta pesakondade oluline vähenemine :) Muidugi on peamine müügiaeg kevad-suvel, aga no nii tühi ei tohiks praegu ometi olla?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ursular » 16 Nov 2010 00:18

Koer pole veel kuu aegagi kadunud olnud ja juba otsite uut :o Ei oskagi midagi öelda.. :(

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 16 Nov 2010 00:32

Kas te olete ka sellisele variandile mõelnud, et mis saab juhul, kui uue kutsika majja toomise järgselt vana koer siis välja ilmub?
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 16 Nov 2010 00:44

ursular kirjutas:Koer pole veel kuu aegagi kadunud olnud ja juba otsite uut :o Ei oskagi midagi öelda.. :(

Mina küll oskan midagi öelda. Elo ju kirjutas, et kui vana koera üles ei leita, siis jõulude ajal soovitakse uut kutsikat. Maal, üksikus talus, kus naabrid on ca km kaugusel, ei ole ilmselt aega ega ka väga turvaline mitu aastat leinata või kadunut koju oodata. Ja ma olen kindel, et juhul kui jõulude ajal kutsikas tuleks ja uue aasta esimesel päeval vana koer koju saabuks, siis oleks neil ruumi mõlemile. (Vastus Vaonile). Muidugi selle perspektiiviga/lootusega on õigem ikka kutsikas võtta.

Kui kaua siis sinu arust oleks oodata koera kojutulekut? Pool aastat, aasta, kaks-kolm?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Pipa&Fan
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elo&Fan » 16 Nov 2010 01:13

Aitäh, Katri :)
Kirjutasin ju, et jõuluks umbes plaanitakse uut kutsikat. Ja sinna 20 ha peale mahub vabalt ka kaks koera ära, pole probleemi. Jõuluks tähendab, et see kutsikas peaks olema praegu paarinädalane. Igati paras aeg ju vaikselt sobivaid pesakondi otsima hakata? Räägitakse ju Kojaski pidevalt, et koeravõtt peab olema kaalutud samm, kutsikat tuleb hoolega valida jne. Lihtsalt üllatusin, et polegi hetkel kedagi valida :hups:
Nädalavahetusel käisime maal, tegime ühe u 30-40 km diameetriga ringi, kleepisime veel ka kaugemale kuulutusi. Lähemal juba olid ja maakonnalehes on ka kaks korda teade ilmunud.
Mina ja ema ei ole veel lootust kaotanud Kamilli suhtes. Isa vist küll on juba. Aga ega tema ka ei torma uisapäisa esimese kutsikapesakonna suunas. Lihtsalt mainis mulle, et sa tead neid koertelehekülgi, hakka vaikselt vaatama. Kamill on tõule head reklaami teinud, isa soov on nüüd, et olgu "uus Kamill", st slk.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Täpuke » 16 Nov 2010 01:24

http://www.estrellest.ee/?s=90

Seal on sept. lõpus sündinud kutsikad.

Küll aga küsin tagasihoidlikult, kuida on kavas krunti piirata, et koerad ei saaks kaduma minna ?
Frisbee 13.01.10
Armastus sakslaste vastu kasvab iga päevaga ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 16 Nov 2010 10:39

Sakslaste kutsikaid tuleb tavaliselt kevadel, sest kutsikasoovijad tahavad võtta kutsika vastu suve tavaliselt ja kasvatajad ei riski vastu talve pesakond teha, talv pole müügiks hea aeg.
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

PostitusPostitas angelen » 16 Nov 2010 13:29

Vahest Ida-Euroopa lambakoer hoopis Lätist:
http://www.rusguard.com/puppies_veo_ru.htm

Kaaluda võiks ka Kesk-Aasia lambakoera, Moissei kennelil sündis pesakond 23.10.2010. Heade valveomaduste tõttu sobib väga hästi just maale.

PostitusPostitas Mims » 16 Nov 2010 13:31

hiljuti oli jõgevamaal müütada üks harjumaa kasvandusest pärit paberiteta pesakond. suht soolane hind oli aga võin üritada tel nr üles otsida kui vaja(mul üks tuttav sattus selle toreda pesakonna peale - tervitused harjumaale siinkohal :) ).
pärnu varjukas oli ka pakkuda üks slk noor.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 16 Nov 2010 15:32

angelen kirjutas:Vahest Ida-Euroopa lambakoer hoopis Lätist:
http://www.rusguard.com/puppies_veo_ru.htm

Kaaluda võiks ka Kesk-Aasia lambakoera, Moissei kennelil sündis pesakond 23.10.2010. Heade valveomaduste tõttu sobib väga hästi just maale.

Ilma aiata maalapil elav kesk-aasialane vaevalt et hakkab korralikult kodu juures istuma, eriti kui alev on koera jaoks kiviviskekaugusel.

PostitusPostitas angelen » 16 Nov 2010 16:06

Ja dokumentidega või dokumentideta SLK kindlasti püsib oma territooriumil?
Tean küll emast bokserit, kes püsib alevis oma territooriumil, mis on vaid osaliselt piiratud hekiga, samuti ühte musta terjeri segu emast, kes püsib samuti oma aiata territooriumil, olles samas mööda teed kõndijatele nuhtluseks.
Arvestades, et lahtiste häirivate koerte mahalaskmise osas on pretsedent juba olemas, kipub aiata territooriumil koera pidamine olema eksperiment katse-eksituse meetodil, milles kodus püsiva koera saamiseks võib kutsikaid päris mitu enne ära pidada. Kui aeda ei ole, eks aitab ka raadiopiire või ketistamine.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 16 Nov 2010 16:17

Ja lugeda ei oska, et inimesed soovivad ´Uut Kamilli´?
Milleks määrida mõnda teist tõugu..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 16 Nov 2010 16:20

angelen kirjutas:Ja dokumentidega või dokumentideta SLK kindlasti püsib oma territooriumil?
Tean küll emast bokserit, kes püsib alevis oma territooriumil, mis on vaid osaliselt piiratud hekiga, samuti ühte musta terjeri segu emast, kes püsib samuti oma aiata territooriumil, olles samas mööda teed kõndijatele nuhtluseks.
Arvestades, et lahtiste häirivate koerte mahalaskmise osas on pretsedent juba olemas, kipub aiata territooriumil koera pidamine olema eksperiment katse-eksituse meetodil, milles kodus püsiva koera saamiseks võib kutsikaid päris mitu enne ära pidada. Kui aeda ei ole, eks aitab ka raadiopiire või ketistamine.

Elo&Fan väitis jah, et püsis kadunud koer üldiselt oma territooriumil. Aga kui sa arvad, et asiaadi ilma aiata pidamine on hea mõte, siis võid ju enda aia ka maja ümbert maha võtta :P Mina slk-d, bokserit ja musta terjeri segu asiaadiga ei võrdleks. Millegipärast ei ole ma kordagi kuulnud ega lugenud ühegi asiaadipidaja arvamust, et aed ei ole vajalik, just vastupidi on mustmiljon teemat, milline aed ehitada, et koer üle ei saaks. Mina ei soovitaks elusees võtta vanadel aiatu krundiga inimestel asiaati.

Pipa&Fan
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elo&Fan » 16 Nov 2010 21:37

Ma olen oma vanematega palju piike murdnud koerte söötmise pärast, loomaarstil käimise pärast, steriliseerimise pärast. Olen saavutanud mõningast edu :) Kuhugi peab tõmbama piiri. Ma arvan, et see piir on seal aia ehitamise nõudmise koha peal. Nad on ikkagi mu kallid vanemad, kuigi nad ehk ei ole päris eeskujulikud koerapidajad. Tahaks nendega normaalselt ka suhelda, mitte ainult koerte pärast kiskuda.
Muidugi mul oleks hea meel, kui seal oleks aed või aedik, mul oleks siis ju kohe oma koertele hea hoiukodu olemas. Oma koeri ma ei saa sinna üldse viia, samojeedil pole ju mingit reviiritunnetust, tema territoorium on kogu maailm :irw:
Enne Kamilli on seal kaks lahtiselt peetud emast elanud õnnelikult kõrge vanuseni. Üks oli njuufa ja teine tüüpiline "hundikoer". Kumbki neist ei olnud oma u 12 a elu jooksul kordagi kadunud ega hulkumas. Seal ei ole maja kõrval teed, mida mööda sõidetaks või mööda käidaks. Siiani ei ole lahtiselt pidamine probleeme põhjustanud.
Selle Estrellesti pesakonna perenaisega eile rääkisin telefonitsi. Aga seal on juba loovutusealised kutsikad. Päris kohe praegu veel ei tahaks võtta uut koera. Sama ka selle Jõgevamaa pesakonna kohta. Aitäh kõigile, kes on konkreetseid vihjeid andnud :)
Tegelikult ma tahtsin selle teemaga peamiselt jagada oma jahmatust, et slk-de turg on nii kokku kuivanud :) Arvasin isegi, et 20 pesakonda sügisel vast müügis pole, et on 3-4. Aga võta näpust :?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ninatark » 16 Nov 2010 22:07

Palun ärge siis unustage ka kasvatajale rääkimast et koera hakatakse pidama ilma aiata territooriumil ja et eelmine koer salapärasl viisil öösel omapäi jalutama läks ja kadunuks jäi. Või vähemalt tänase päevani kadunud on.
Enamus kasvatajatest siiski hoolib oma kenneli koerte käekäigust, seega oleks ju aus kohe kõik ära rääkida?

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 16 Nov 2010 22:07

Minu arvates on see puhtalt rõõm, et sakslaste ränk ületootmine on vähenenud. Vast hakkab vähenenud pesakondade arvu korral ka kvaliteet kasvama.

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 16 Nov 2010 23:04

OT, aga ma olen elanud pea 5 aastat ilma aiata territooriumil (alles sel suvel sai aed tehtud) ja on koerad kõik kodus püsinud. Ma ei tea, kas aia või aediku olemasolu on märk heast omanikust või ei, aga ausalt öeldes pole kunagi oma potensiaalsetelt tulevastelt kutsikaomanikelt seda ka küsinud. Samuti nagu mul pole vahet, kas koeral saab olema 400 ruutu või 4000 ruutu jooksumaad. Minu meelest defineerib hea omaniku ikka miski muu.
Õnnetusi võib ka kõigil juhtuda ja visaku esimese kivi Elo&Fani või tema vanemate pihta see, kel pole endal midagi hingel :evil:

Pipa&Fan
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elo&Fan » 17 Nov 2010 01:05

Veronts, ma olengi rõõmus, et neid pesakondi ja eriti ilma paberiteta nii vähe on! :) Viis aastat tagasi oli ikka hullumaja. Oli muidugi mai lõpp ka, kõrghooaeg ilmselt. Tundus, et kõik, kellel hoovi peal midagi mustaseljalist ja kikkiskõrvalist oli, olid seda paaritanud. Siis kuulutati veel paberlehtedes ja Soovis-Börsis oli veergude kaupa slk kutsikaid. Mul tekkis tõsine mure slk kui tõu tuleviku pärast.
Tegelikult ma praegu vaatasin, et KB-s ikka üht-teist on, paberitega vähem, paberiteta rohkem.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 17 Nov 2010 18:42

Elo&Fan kirjutas:...Viis aastat tagasi oli ikka hullumaja...Tundus, et kõik, kellel hoovi peal midagi mustaseljalist ja kikkiskõrvalist oli, olid seda paaritanud...

Nojah, aga see tõesti lihtsalt TUNDUS. 5a tagasi oli meil elujõus ja paarituseas SLK olemas ja tegelikult ka trobikond tahtjaid samuti, aga kutsikaid mitte ei plaaninud ka . Kuigi täna on ehk veidike kahju sellest, aga rong juba läind ja viinamarjad on hapud ka nagunii :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 17 Nov 2010 18:54

maarit kirjutas:OT, aga ma olen elanud pea 5 aastat ilma aiata territooriumil (alles sel suvel sai aed tehtud) ja on koerad kõik kodus püsinud. Ma ei tea, kas aia või aediku olemasolu on märk heast omanikust või ei, aga ausalt öeldes pole kunagi oma potensiaalsetelt tulevastelt kutsikaomanikelt seda ka küsinud. Samuti nagu mul pole vahet, kas koeral saab olema 400 ruutu või 4000 ruutu jooksumaad. Minu meelest defineerib hea omaniku ikka miski muu.
Õnnetusi võib ka kõigil juhtuda ja visaku esimese kivi Elo&Fani või tema vanemate pihta see, kel pole endal midagi hingel :evil:

Mis siis defineerib head omanikku? Lihtsalt hakkas huvitama. Mina küll küsisin kustikatahtjatelt, kuigi neid ei olnud murdu uksele koputamas, kas aed ikka olemas ja kas ka kindel. (Tean lihtsalt liiga hästi kurbi lugusid neist aiata peetavatest koertest, kes territooriumil lahtiselt ja oma kutsikatele analoogse käpakäiguvõimalusti ei soovi). Mina ei viska küll kedagi kiviga, kuigi ei tea patte oma koerapidamise juures- tõesti ei ole patte hingel.
Meie SLK tuli ka meile, kui aeda veel ei olnud lõplikult ümber krundi, aga siis ta ei viibinud ka omapäi seal. Tänu talle sai aiaehitus kiirelt ühele poole.Mina ei ole küll nii hea inimene, et muretseks sellepärast, mida arvab mu mees või vanemad soovist koeri hulkumast või õnnetusest hoida ja territoorium aiaga piirata. Minu enda hingerahu on mulle olulisem kui kelle tahes arvamus ja hingerahu ei ole, kui koer lahtiselt territooriumil. Loom on loom. Pealegi mõistavad mulle olulised inimesed seda ja aktsepteerivad mu soove, isegi juhul, kui need neile mõttetud või jaburad paistavad. Aia pärast pole tegelikult küll mingit selgitustööd vaja olnudki-see on nagu iseenesest mõistetav olnud. Kliinikuskäigud ja arstiarved, eriti need, mis mõnikord justkui tühja makstud, on vahel kõneall olnud tõesti, aga minu hingerahu on peale jäänud :). Samuti kõhuprobleemidega koerte konvoeerimine aias, et teada, mida toimetatakse. Lihtsalt inimesed aktsepteerivad üksteise soove, eriti, kui selgeks saab, milleks seda vaja on.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 17 Nov 2010 19:20

Ma pean ennast heaks koeraomanikuks... aga....
Nii vana-inglase kui tervuereni võtmise ajal elasin üürikorteris vähemalt 9 kuud aastas. Seega siis halb koeraomanik.
Faktiliselt ja sissekirjutuse järgi ma oleksin saanud öelda, et elan aiaga eramajas. Seega siis hea koeraomanik.
Praegu elan eramajas, mille krunt on suur ja piiramata ning koerad käivad ka üksi väljas, kuigi mitte kauaks.
Ühe aasta aga veetsin 2 koeraga 11 ruutmeetrises korteris. Mahtus mõlemale koerale pesa ja muu eluks tõepoolest hädavajalik ära (näiteks mulle voodi), mitte ühtegi ülearust asja ning saime hakkama.
Koertel oli selle 11 ruudu peal täpselt sama huvitav elu nagu neil muidu oli. Pigem on neil praegu igavam, samas väsitavam elu, kui see, millega varasemalt harjutud.
koerad ei valeta

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 17 Nov 2010 20:35

Loomulikult on palju mugavam, kui on koerad ja koerakindel aed. Aga kui ei ole, võin omast kogemusest öelda, et saab väga hästi hakkama. Paljuski oleneb see kindlasti ka sellest, kus asub see aiata elamine :wink: . Kui see elamine asub keset elava liiklusega piirkonda, siis vaevalt koeir omapäi välja lastaks. Meil on aga näiteks maakodu, kus aed kui selline on ainult ühes küljes, vahetult sõidutee pool. Edasi tuleb ühel küljel suur kuusehekk ja maja taga on suured puud, õunaaed jne. Põhiline olemine (suvel grillimine) jne toimub aga majast tagapool, kust tuleb vastu jõgi ja mets. Seega on koerad üsna hästi harjunud, et niiöelda sellest piirist, kus on maja esikülg, nad maantee poole minema ei kipugi. Sellest said ruttu aru nii minu koerad, kes seal püsivalt ei ela, kui ka meie vanavanemate koer. Ei ole selles siiani mingit probleemi näinud. Maantee on üsna suur, mis meie majast mööda läheb, aga samas on siiski maakoht, sest krundid on suured ja naabrid ei ole otse akna all, vahele jäävad teiste põllud jne.
Olen ajutiselt pidanud elama ka Tallinna külje all majas ilma aiata. Endises suvilarajoonis, kus krundid olid väikesed. Ka seal sai hakkama, aga käisin ise koertega alati õues kaasas, endal oli nii ikka kindel tunne. Sellises kohas ma oma koeri aiata õue ei usaldaks, endal närvid ei lubaks :) . Nii et saab nii ja saab naa. Mina ei ole oma kutsikaomanikelt küsinud, kus nad elavad. Aga jutu sees on see välja tulnud, kes korteris, kes majas, see pole oluline. Küll aga olen maja korral uurinud, kas koer hakkab elama ikka toas ja mitte õues ketis (jah, minult küsiti labradori kutsikat, õue ketikoeraks!). Loomulikult see inimene kutsikat ei saanud! Olgu see elamine suur või väike, sellel pole vahet. Olulised on inimesed ise, kes ja kui palju koeraga tegeleda kavatseb :wink: .
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Täpuke » 17 Nov 2010 21:09

marilin kirjutas:Ma pean ennast heaks koeraomanikuks... aga....
Nii vana-inglase kui tervuereni võtmise ajal elasin üürikorteris vähemalt 9 kuud aastas. Seega siis halb koeraomanik.
Faktiliselt ja sissekirjutuse järgi ma oleksin saanud öelda, et elan aiaga eramajas. Seega siis hea koeraomanik.
Praegu elan eramajas, mille krunt on suur ja piiramata ning koerad käivad ka üksi väljas, kuigi mitte kauaks.
Ühe aasta aga veetsin 2 koeraga 11 ruutmeetrises korteris. Mahtus mõlemale koerale pesa ja muu eluks tõepoolest hädavajalik ära (näiteks mulle voodi), mitte ühtegi ülearust asja ning saime hakkama.
Koertel oli selle 11 ruudu peal täpselt sama huvitav elu nagu neil muidu oli. Pigem on neil praegu igavam, samas väsitavam elu, kui see, millega varasemalt harjutud.

Mina pean ka ennast heaks omanikuks, küll aga minu sakslane elabki 3 toalises korteris ja seda vähemalt 5a kindlasti veel ;). Kui ma oma kutsika võtsin ei näinud kasvataja selles halba, sest aega ja tahtmist mul on, et koeraga tegeleda.
Koer saab liikuda palju ( 4-5h kindlasti päevas) ja toas vaid magab ;) Egas siis korteris elaval koeral halb elu pole. Siin käis ju aiateema vaid sellepärast läbi, et uus koer kah kaduma ei saaks minna.
Frisbee 13.01.10

ja exxon
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marii » 17 Nov 2010 23:51

Veronts kirjutas:Minu arvates on see puhtalt rõõm, et sakslaste ränk ületootmine on vähenenud. Vast hakkab vähenenud pesakondade arvu korral ka kvaliteet kasvama.

Mille kvaliteedist Sa räägid? :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 18 Nov 2010 01:05

Täpuke kirjutas: Mina pean ka ennast heaks omanikuks..
Koer saab liikuda palju ( 4-5h kindlasti päevas)

:OT: Kas sul millekski muuks ka aega jääb? 5 h koeraga õues, 8 h tööl+ umbes-vähemalt 1h tööle minekuks ja tagasitulekuks. Ongi 14-15 h otsas. Palju päevas sul aega lastele jääb? Enamus inimestel ilmselt ei ole võimalust 5 h päevas koerale kulutada.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 18 Nov 2010 01:37

Khrmmm... Teised pereliikmed savad/võivad ka ju koeraga õues käia - või ei tohi? Ja äkki on nii lapsed kui koer koos õues :oops: ?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 18 Nov 2010 09:38

A-P lapsed on tänapäeval sageli veel hõivatumad, kui täiskasvanud. :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Täpuke » 18 Nov 2010 11:52

Tegelikult tõesti ma ei selgitanud, ma olen jah veel väikse piigaga kodune ja 2a lapsuke mul naudib veel kärus olekut, seega saame päevasel ajal minna kah metsatiirule. Aga meie peres on küll asjad sedasi, et hommikul u tunnike, lõunal koos lapsega, natuke mängu natuke metsas jooksmist ( 2-3h) ja õhtul ilma lapseta kah 1.5-2h :)
Sedasi on meie elu vähemalt terve aasta veel, pisem piiga saab alles järgmine sügis aiakoha :)

Tead, kui ma päris aus oleks, siis ma tahaks, et mul oleks veel rohkem aega koeraga tegelemiseks :D Ei ma ei tunne, et mu lapsed sellest kannataks. Õhtusel ajal lähen siis välja, kui nemad juba magavad.
Frisbee 13.01.10

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 19 Nov 2010 17:14

marilin kirjutas:Ma pean ennast heaks koeraomanikuks... aga....
Faktiliselt ja sissekirjutuse järgi ma oleksin saanud öelda, et elan aiaga eramajas. Seega siis hea koeraomanik...
...

Mis Sa jamad, Marilin! Korteris elamine on hoopis teine asi ju! Ka mina olen korteris koera pidanud ja väikeses. Koer sai jalutada rohkem kui praegused aiakoerad. Isegi liiga palju-pärast olid käpad haiged, pingutasin üle :oops: -nooruse agarus. Kui inimene elab korteris, ei tee see temast halba koerapidajat. Kui inimene elab korteris ja laseb koera üksi kolama, siis on ta halb. Kui inimene elab eramajas ja laseb koera kolama, siis ka ma seda õigeks ei pea.
Meie naabruses peetakse kolme koera, kes kõik siiani olid nö vabapidamisel ega jooksnud kodust minema. Küll aga sisustasid oma aega möödujate ahistamisega. Ei, nad ei hammustanud aga hirmutasid ometi ja häirisid oma meelelahutusega inimesi ja ka nende koeri, kes sealt rihmas mööda kõndisid. Nüüd on sel majal aed (valla nõudmisel) ja kõik rahul. Koerad ei häiri möödujaid ega sea ka oma elu ohtu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 19 Nov 2010 17:27

Senssi kirjutas:Loomulikult on palju mugavam, kui on koerad ja koerakindel aed. Aga kui ei ole... saab väga hästi hakkama... Meil on aga näiteks maakodu, kus aed kui selline on ainult ühes küljes, vahetult sõidutee pool. Edasi tuleb ühel küljel suur kuusehekk ja maja taga on suured puud, õunaaed jne. Põhiline olemine (suvel grillimine) jne toimub aga majast tagapool, kust tuleb vastu jõgi ja mets. Seega on koerad üsna hästi harjunud, et niiöelda sellest piirist, kus on maja esikülg, nad maantee poole minema ei kipugi. Sellest said ruttu aru nii minu koerad, kes seal püsivalt ei ela, kui ka meie vanavanemate koer. Ei ole selles siiani mingit probleemi näinud. Maantee on üsna suur, mis meie majast mööda läheb, aga samas on siiski maakoht, sest krundid on suured ja naabrid ei ole otse akna all, vahele jäävad teiste põllud jne...

Mugavam? Nojah, eks igaühel ole õigus otsustada, kellele oma kutsikat müüa, kellele mitte. Mina ei müüks aiata majja, korterisse aga küll, kui inimene on see õige.
Olen skeptiline selle maal piiramata territooriumil koerapidamise osas. Mitu erinevat negatiivset näidet võiks tuua. Toon ühe. Kolli, keskealine, emane, elas maal vanainimesega. Koer oli harjunud piiramata territoorimiga, ei hulkunud, püsis kenasti maja juures. Majast veidi eemal oli looduslik piir - jõgi. Koer ei käinud seal üksi. St , et varem ei olnud käinud. Tol pimedal varakevadisel õhtul aga läks. Millegipärast... Perenaine kuulis koera hädahüüdu kaugelt. Jooksis vaatama-taskulambi valgel nägi ta, et koer oli läbi jää vajunud ja hulpis külmas vees, koonuke püsti ja ulgus südantlõhestavalt. Kallas oli järsk, õhtu pime, perenaine juba vanamemm, naabreid ei olnud-elamine eraldi, mis oli ka põhjus, miks aeda vajalikuks ei peetud. Mõne aja pärast ulgumine lakkas. Kõik jäi vaikseks. Koer enam koju ei tulnud. ... Ma nägin seda juhtumit tükk aega unes pärast loo kuulmist.
Kas paratamatu õnnetus või oleks saanud seda ära hoida?
Jah, ohte ei saa täiesti välistada, aga vähendada õnnetuse juhtumise tõenäosust saab. Ja seda peaks tegema hea koeraomanik.

Pipa&Fan
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elo&Fan » 20 Nov 2010 16:31

Meie enam kutsikat ei otsi, kuna Kamill ilmus täna hommikupoole koju tagasi :tants:

PostitusPostitas irisbert » 20 Nov 2010 17:19

Väga rõõmustav uudis.Loodame ,et ta teil rohkem kaduma ei lähe! :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 20 Nov 2010 18:49

No mina küll ei tea. Bibikoll oli mul suvel küll lahtiselt ilma piiramata õues maal. Ma tglt ka saan garanteerida, et ta ei lähe mitte kuskile, sest ta on ju sabas jooksev kleepekas ja on seal, kus mina olen. Kui ma just pikemat aega toas ei viibi, siis ta aeles pigem õues ukse ees ja valvas, et ma jalga ei laseks. Nojah, ta läks ka omast arust murule jooksma, aga sattus hoopis üliväga golfimuruga sarnaneva lemledega kaetud tiigi muda sisse püherdama. :irw: Kas ma peaksin teda seetõttu rihma otsas kaasas transama kapsamaale ja peldikusse? Või tuppa sulgema? Või ketti panema?

Ta ei ole muidugi õuekoer, ööbib toas ja mina olen nagunii halb koeraomanik, aga ega ei leia küll, et õkva peaks aeda ehitama hakkama.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 21 Nov 2010 00:56

Elo&Fan kirjutas:...kuna Kamill ilmus täna hommikupoole koju tagasi :tants:

Väga tore uudis! :D

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline