mure karvaga

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Kasutaja avatar

mure karvaga

PostitusPostitas kiilike » 08 Sept 2010 17:15

Vabandan kõigepealt, äkki on seda teemat juba varem puudutatud...
Meil suur mure karvastikuga, ise ei oska enam midagi ette võtta. Pidavat olema puudulik must karv, seljal palju halli ja käppadel pruuni peal samuti palju valgeid pikki karvu, külgedelt kumab läbi punakaspruun. Oleme palju meres käinud suvel (aga kes poleks), kammime, sööme korralikku toitu (royal canin), harjame. Nüüd pidi koer veel kõhn ka olema. Olen kogu aeg andnud rohkem süüa, kui ette nähtud, sest isu oli tal väga hea aga nüüd äkki, lihtsalt topi toitu sisse, meelitan igasuguste nippidega. Minu meelest ei läigi ka karv kenasti. Mul on olnud enne ka kaks sakslast, sõid Darlingut ja läikisid nagu eebenipuu. Koer ise väga rõõmsa olekuga. Millist toitu andma hakata?
Mida ette võtta, et karvastiku korda saaks? Ussikuuri tegime just hiljuti läbi jälle. Tabletid ja 10 päeva pärast uued. Igasugune nõuanne teretulnud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bylly » 08 Sept 2010 18:25

Minu enda vaieldamatuks lemmikuks on Fromm Gold. Karva paneb ilusti läikima ja ka võttis karva kinni. Hind vastuvõetav ja isegi ehk odavam kui osaliselt Royali toidud.
Bullterjer on killuke südamest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ninatark » 08 Sept 2010 19:52

Kes on koera vanemad, mis värvi nemad edasi annavad? Toitudest-Fromm Goldi kiidan mina ka aga see ei ole ainuke toit mis kiitust väärib. Lõheõli on ka karvale hea. On veel olemas igasuguseid karvahooldusvahendeid aga mitte ükski neist ei muuda kardinaalselt kasuka värvi.
Aruta muret ka oma koera kasvatajaga, usun et ta oskab head nõu anda.

Mis aga puutub suvesse ja ujumisse, siis minu veehull koer ainult vees elaski, kasukas on praegu igati tipp-topp. Must selg on ilus läikiv must ja punane on ilus läikiv punane.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 08 Sept 2010 21:30

Merevetika pulber on karvamurede puhul hea. Eriti peaks aitama just värvi intensiivistada- musta mustemaks, pruuni pruunimaks jne.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 08 Sept 2010 23:07

Arvan, et asi ei ole seal teps mitte toidus. Toit ei muuda karva värvi - ei pane teistvärvi karvu kasvama mitte mingi valemiga. Viga peab olema kusagil mujal.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 09 Sept 2010 00:18

Punaseks -pruunikaks teeb toit küll. Näiteks Royal Canini saksa lambakoerte toit on valgele koerale andnud juurde punast tooni, samas kui Energy 4800 tõi välja süsimusta ja isegi üksikud valged karvad kadusid

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 09 Sept 2010 10:36

Kui Fred LAnting siin käis, siis tema kommenteeris, et punakas-pruun toon musta asemel on tegelikult liigse proteiini tunnus, on see tõsi või mitte ei tea.
Aga jah, oluline oleks teada su koerte vanemaid, sealt saaks värvuse osas mingigi indikatsiooni. Ja kindlasti ei teeks ka väike tervisekontroll koos vereanalüüsiga paha. Kehv karv ja isu - kahtlen kas see ikka ainult toidust kinni on. Ussitõrjet oled teinud? Kirburohtu kasutanud? jne jne võimalusi on väga palju
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas saabastega kass » 09 Sept 2010 12:51

Ma eeldaks ka, et kui on selle karva värvuse muutusega isu halvenenud siis ikka tervise kontrolli viia igaks juhuks.Ega hea isuga loomal ilma põhjuseta isu ei kao.
neljajalgsetel on alati sõnaõigus!!!
http://www.nogg.se/csaar

PostitusPostitas maag » 09 Sept 2010 13:49

Kronch on lõhe baasil tehtud toit, peaks karvale hästi mõjuma. Ise söödan oma vanemale sakslasele Kronch Active'it ja olen rahul.

Samas karva värv ja struktuur on ikka geneetilise taustaga. Mu eelmisel sakslasel oli kogu elu suurepärane karv: tihe, läikiv, kirgaste värvidega. Toite andsin igasuguseid, vahet ei mingit.
Praegusel vanemal koeral on iga kevad karvavahetuse ajal mingi jama. Karv muutub tuhmiks ja murdub ning nahk sügeleb kõvasti. Kui vana karva lõpuks vahetatud saab, on uus karv terve, kena ja läikiv. Kuni järgmise kevadeni...
Põhjust pole leitud, kuigi käisin Belova juures näitamas. Nii et olen selle igakevadise jamaga lihtsalt leppinud.

Mis puutub söögiisu kadumisse, siis minu isasel kadus see koos emase tippaja saabumisega :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 03 Okt 2010 14:41

Minu SLK Mishel sööb ka aastaid Kronchi. Vahepeal sõi Acana lammas riisiga toitu-vahet polnud, karv oli ilus mõlemaga. Kui noorena Chiccopeed sõi, siis oli küll karvaga veidi probleeme, hakkas kõõmama.
Kroch on koerte välimuse järgi otsustades hea toit. Meil sobib see nii sakslasele kui colliele. Kõhud ka korras peale kena kasuka. 7 ja poole a sakslane näeb kobe välja, on energiline ja kasukas läigib.

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline