Saksa lambakoera toitumisest

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Anonymous

Saksa lambakoera toitumisest

PostitusPostitas Anonymous » 21 Mär 2005 12:05

Tere,
Mul on kodus segavereline saksa lambakoer.
Äkki keegi räägiks kuidas teda õigesti toitma peaks :angel: ..et umbes mis kellaaegadel ja mitu korda päevas, mis toidud jne..
Koer saab aprillis 2005 2-aastaseks..siiamaani olen toitnud teda täiesti tavalise kodutoiduga. Vahest harva ka krõbinatega. :P

lilli

PostitusPostitas lilli » 22 Mär 2005 16:10

Kui olete toitnud ja viitsinud keeta oma koerale kodutoitu,siis tehke seda ka edaspidi. Juurde võite anda Beaphar Vitamin Cal toidulisandid,et vältida liigeste probleeme,kui koer saab vanemaks. Või siis GRAU toidulisandeid.

in memoriam
Kasutaja avatar

PostitusPostitas SLK » 23 Mär 2005 09:50

Mida te arvate Royal Canini spetsiaalsest saksa lambakoerte toidust?

ja exxon
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marii » 23 Mär 2005 23:29

SLK kirjutas:Mida te arvate Royal Canini spetsiaalsest saksa lambakoerte toidust?

Mu koeral tekkis näiteks allergia. :roll:

inetu pardipoja lugu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Janett » 24 Mär 2005 08:22

Meie omad matsutavad seda küll hea isuga :)
saksa lambakoer - suur, ilus, tugev ja julge

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 24 Mär 2005 18:51

Mishel sai kasvataja juures ka Royal Canini ja meile soovitati seda kui parimat. Ostsime siis püüdlikult just seda parimat, aga kõht oli pidevalt pehme, liiga palju oli hunnikuid, sageli kõhulahtisus ja kui lõpuks koer end ka kratsima hakkas, loobusime Royalist. Proovisime mitut-setut erinevat toitu, nüüdseks oleme Acana peale jäänud. Olen kuulnud, et paljudele sakslastele Royal sobib ja samas on ka palju neid, kellele ei sobi. Nüüdseks, kui oleme toitu vahetanud, pole seedeprobleemid enam meie mure. On see kokkusattumus või toiduga seotud, ma muidugi 100 % kindlusega väita ei saa. Võimalik, et asi polegi Royalis, vaid kanas. Mishel nähtavasti ei talu kana. Peale kala ja lambatoitude tarbimist on meil kõik ok.
Viimati muutis Miikene, 18 Apr 2005 08:12, muudetud 1 kord kokku.

tantsib ja ulub koos huntidega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ieska » 07 Apr 2005 09:23

Ieska hundid söövad poe- ja kodutoitu ning parematel päevadel konti. Väiksem Nutra Nuggetsit ka. Alguses sai täistoobine ikka ainult NN-it. Aga siis läks see suurema kauss ikka liiga ahvatlevaks ja kaua ma kaklen. Nüüd segan krõbinatele kodu- ja poetoitu juurde ka kutsikale. Konti annan ikka ka. Vanamoodne elukas olen, arvan, et koer on ikka natuke hunt. Eks ma väljaheite järgi vaata kuhu poole toidusedelit kallutada.

2 korda argipäeval. Trennipäeval jääb hommikusöök vahele, õhtul saab rohkem.

Lilli

PostitusPostitas Lilli » 13 Apr 2005 09:58

Olen oma sakslasi toitnud Eukanubaga. Nüüd kui juba teised 5 ja 7 aastased siis proovin Acanad. Eukanuba päevanorm on ainult 300g ja maksab 680.- see siis täiskasvanud koera oma. Arvutame, kahe koerale 600g. Nii, kott 15kg see teeb siis 25 päeva,või minu matemaatika longab :irw:

& kennel Alfablitz
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Helenike86 » 12 Apr 2006 22:10

Aga kuidas Hills'iga lood on?
Kas maitseb üldse?
http://www.skyli.ee Artemis koeratoidud, Isle of Dogs karvahooldustooted, Mimigreen disainer rihmad
http://www.alfablitz.ee Kennel Alfablitz

PostitusPostitas Käblik » 13 Apr 2006 08:20

Minu koeralised söövad Mera Dog sarja tooteid (igaühele on oma kott) - olen rahul ja tundub, et ka koerad - kõhud on korras ja nahaprobleeme pole. Vanem koer sai kutsikapõlves Hillsi sarja (lammas riisiga, kuna ta on ka kanale allergiline) - nüüd sööb kenasti Mera Dog sensitive toitu; keskmine kuts sai kutsikapõlves algul Royal Canin sarja, kuid kõht oli pidevalt lahti, edasi läks üle Virbacile ning nüüdseks Mera Dog Energy peal. Kutsikas on saanud ainult Mera Dog Prestarti, kuid vahepeal Kotka näituselt auhinnaks saadud Royal Canini slk toiduga tekkis tal 1 nädalaga kõhunahale lööve ja lisaks koer kratsis end meeletult - tõenäoliselt allergia, kuid Mera Dogiga on kõik jälle korras. Lisaks saavad nad loomulikult ka kodutoitu (reeglina 1 toidukord päevas on kodutoit).

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sookoll » 13 Apr 2006 09:25

Minu sakslane oli ka kutsikast alates Royali peal. Aga sama mure, nagu Miikesel - kõht kogu aeg vedel.
Nüüd olen üle läinud Nutra Goldile ja väga rahul. Kõht korras ja toidu päevane kogus on ka 300 gr. Hea on ka see, et vees paisub minimaalselt.
Lisaks annan veel toorest ja ka keedetud loomaliha, südant, magu(ainult toorelt), kodujuustu ja vahel limpsida Gefilus keefiri.
Sõber on alati toeks!

sonaarne SLK
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roby » 13 Apr 2006 10:23

Ka meie sööme MeraDogi (Agility) ja muidugi toorest liha (looma magu, looma krõmpskondid, seakõrvad, kalkuni sabad , kaelad jne. )
Ja ka kodutoitu, kui on midagi sellist, mis sobib koertele anda, aga see ikka nagu pidupäev neile, kui seda saavad.
Meil ongi üldiselt nii, et üks söögikord liha ja teine krõpsud.
Ja jogurt on ka magustoiduna meil menüüs.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sax » 13 Apr 2006 10:35

Jaa,jaa,mis siis on juhtunud Rojaliga. Kuulen tihti,et tekitab allergiad :roll: või siis kõhualused lähevad kärna. Ainult kes ei kurda, on taksiomanikud. :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 13 Apr 2006 11:13

Kunagi Maxi Adultiga olid Lanno hunnikud ka pehmed/vedelad, nüüd popsib Maturet kahe suupoolega ja enam paremini olla ei saaks.

Rinal vist Maturest silmad veidi rähmavad, aga võibolla ta lihtsalt pole nõus vanurite toitu sööma ja avaldab seda kaudu oma arvamust :irw: .
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 13 Apr 2006 15:36

Meie sõime Merat, kuid korra oludesunnil, pidime Royalit ostma.
Alguses ei koer tahtnud üldse süüa. Kõht kinni nädal aega. Nüüd juba läheb, aga arvan, et lähme Merale uuesti üle.
Kas selline edasitagasi vahetus kurnab koera organismi?

ja exxon
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marii » 13 Apr 2006 16:01

Jonts kirjutas:/.../Kas selline edasitagasi vahetus kurnab koera organismi?

Kui üleminekuperiood on pikem, siis nagu ei tohiks koormata.

Me sööme nüüd ka Merat, kõik on korras :)

Tessa & Mona
Kasutaja avatar

PostitusPostitas nipitiri » 13 Apr 2006 18:57

Tessa on kutsikast peale söönud Royalit ja seni küll väga rahul. Kõht korras ja meel hea. Praegult sööb spetsiaalselt sakslastele mõeldud Royali toitu ja selle toidu juures meeldib mulle kõige rohkem see, et see on parajalt suur et koer peab seda närima mitte lihtsalt alla neelama. Teised toidud läksid kõrist alla ilma igasuguse närimiseta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SwordBlade » 13 Apr 2006 21:24

Minu omad on specificu ja mera dogi peal viimasel ajal. Aga vahetan toite aeg-ajalt, kui kogu aeg ühte toitu annan, siis nad ei taha enam eriti. Ja lisaks saavad nad kõike muud - liha, kala kodutoitu, püüan neile anda mõistlikkuse piires kõike, mille järgi neil isu on. Toorest liha või kala saavad ka paar korda nädalas. Just lõpetasime Brendaga aprikoosikompoti :) Kõhuhädasid meil pole, samuti pole täheldanud ühegi toidu puhul allergiad ega ka muid probleeme, valik käib rohkem selle järgi, mis maitseb. Kiffi meil nati kehva isuga, ja valib väga toitu, tema siis ka dikteerib, mida süüakse ja millal toitu vahetatakse. Brenda on enam-vähem kõigesööja.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 13 Apr 2006 22:41

Royali puhul võib kõhulahtisuse ja allergiate ilmnemise taga olla suur valgusisaldus, mis päris paljudele koertele ei sobi, kes vähegi tundlikumad on. Enda sakslasepoolik sööb ka Royal Maturet, selles on valku oluliselt vähem, kuna on nn "vanemate" koerte toit.
koerad ei valeta

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sax » 15 Apr 2006 01:01

Oma koerte peal olen olude sunnil kõik toidud ära proovinud,lõpp tulemus, ainuke mis on ikka sobiv Eukanuba. Vana ja hea tuntud toit :wink: Kahjuks on nii,et toit mis pole nii tuntud ja hakkab sinu koerale sobima kaob lettidelt,sest piiritaga leitakse,et see toit turul ei lähe ja ta kaob tootmisest :roll:

Anonymous

õige toit on tähtis

PostitusPostitas Anonymous » 25 Sept 2006 21:17

meie peni sööb pro pac- i. lisaks saab toorest liha ja emme keedetud putru. kuni poole aastani söötsime teda, aga Roburiga. toitumisega probleeme ei ole. isu on hea, karv läigib, tundub, et kõik on ok :D .

Roks, vana kelm
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Angela » 03 Nov 2006 22:37

Koeral jääb puudu igasugustest vitamiinidest! Usu mind- mul on kah üks 2aastane jõnglane kodus ja alguses proovisime seda meie kah, aga ma ei tea kuidas teil on, aga iga tahes meid võiks ta nii paljaks süüa! Nüüd saab ta krõbuskaid(koera ikka! :irw: ) hommikuti ja lõuna ajal siis läheb alati kellelgi süda härdaks ja viskab talle ka mõne kondi või vorsti! :)

PostitusPostitas Ktuu » 04 Dets 2011 15:23

Meil kutsikas sööb SPECIFIC CPD-XL Puppy Large & Giant Breed sarja toitu, aga kas keegi toidab oma koera ka BLUE LifeSource Bits sarja toiduga.

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline