Pikakarvaline SLK nüüdseks lühikarvaline!

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi

Pikakarvaline SLK nüüdseks lühikarvaline!

PostitusPostitas BosWid » 16 Jaan 2009 20:20

Tere

Sain omale emase 2 aastase SLK, kes oli kasvult normaalne aga kaalult kõhna 23kg. Ta oli nii kõhna, et ainult suur pea ja pikk karv koosnes koerast, ühesõnaga pikakarvaline SLK. Kaalu ei tahtnud kuidagi juurde tulla.lihtsalt ei söönud Sain veel teada, et kõhna on ta koguaeg olnud.Toidulisanditega hakkas ta lõpuks sööma ja päris hästi. 1,5 kuuga võttis ta juurde 7,5kg.

Naljakas on see, et karvkate on küll ilus läikiv aga pikk karv on peaaegu kadunud! Pikemat karva on veel kõrvade juures ja saba peal. Koer on puhtatõuline SLK, kas siis nii on võimalik, et 2 aastane pikakarvaline pole enam järsku pikakarvaline, ma ei ole SLK juures eriti pädev.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 16 Jaan 2009 20:33

Huviline niisamaküsija. On sul näitena pilte lisada? Soovitavalt siis enne & pärast variandis. :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 17 Jaan 2009 01:25

Kui koer on vahepeal karva ajanud, siis uus ei ole lihtsalt täies pikkuses tagasi kasvanud. Minul on ka suhteliselt karvane koer ja alates karvaajamisest läbib ta mitu etappi, siis alates kiilast lõpetades pikakarvalisega. Tema lühikarvaline variant näeb väga kena välja, keegi ei kahtlusta pikakarvalisust. (Ainult et mul ei ole SLK)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 17 Jaan 2009 01:40

Vihje :wink: - sellises karvafaasis SLK-ga võib isegi korraliku näöitusehinde kätte saada :wink:

Aga jah - Karvikul on õigus. Siia lisaks küsiks, et millal viimane jooksuaeg oli?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas BosWid » 17 Jaan 2009 11:35

karvik kirjutas:Kui koer on vahepeal karva ajanud, siis uus ei ole lihtsalt täies pikkuses tagasi kasvanud. Minul on ka suhteliselt karvane koer ja alates karvaajamisest läbib ta mitu etappi, siis alates kiilast lõpetades pikakarvalisega. Tema lühikarvaline variant näeb väga kena välja, keegi ei kahtlusta pikakarvalisust. (Ainult et mul ei ole SLK)

Kahtlustasin ise ka karvavahetust, et talv tuli peale ja siis nüüd lühem paksem talvekarv seljas.Samas arvasin, et äkki oli ta ainete puudusest selline tuustak nägi välja, karv ei läikind ka. Igaljuhu on koera ilus vaadata, silm puhkab kohe kobeda koera peal :) ehki olen kuulnud, et slk peavad näitustel suht kõhnad välja nägema.

Mul pole hetkel fotokat

PostitusPostitas BosWid » 17 Jaan 2009 11:40

airepiret kirjutas:Vihje :wink: - sellises karvafaasis SLK-ga võib isegi korraliku näöitusehinde kätte saada :wink:

Aga jah - Karvikul on õigus. Siia lisaks küsiks, et millal viimane jooksuaeg oli?

Kutsikad olid tal eelmise omaniku käes olles septembris, peale kutsikaid sai ta minu juurde ja rohkem pole tal jooksuaega olnud. Kas see mängib ka karvkatte juures rolli?

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 17 Jaan 2009 12:18

Pärast kutsikaid on koerad päris tihti väga viletsas karvas ja taastumine võtab aega - mine loe Emane koer ja ... kutsikad alafoorumist - seal all peaks olema teemasid, kus sellest juttu. :)
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Kasutaja avatar

karvutu sakslane

PostitusPostitas Dakota Mare » 20 Jaan 2009 12:53

Neli kuud peale poegimist ongi kõige karvutum. Vähemalt mu oma koer (emane sakslane) oli küll täielik roots sel ajal.
Soovitan anda lisandiks ka mingit karvaõli (Coatex või Nutrolin), siis peaks 1-1,5 kuu pärast kaunis täiuslik karv seljas olema. Aga emas ekoera puhul ole selleks alati valmis, et ta ennast jooksuaegadel karvutuks ajab.
No ja kaal hoidke 30 kg juures. Emane sakslane ei peaks rohkem kaaluma. See hakkaks tervisele kahjulikuks minema. Neil niigi selja probleemid tavalised.
Abivalmis, avatud ja ümbritsevate suhtes salliv

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sirje » 20 Jaan 2009 15:33

Minu sakslane ajas karva iga 3-4 kuu tagant maha. Oli see periood lausa kiilakas kaela ja rinna pealt. Siis hakkas uus karv kasvama ja see oli väga ilus, läikiv ja tihe. Tasapisi muutus karv tuhmimaks ja vanus ära. Siis ajas jälle maha. Ja nii kogu oma elu (13 aastat)
Duracellikoer- BULLIKAS!!!

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline