Elektrihuviline slk

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi

Elektrihuviline slk

PostitusPostitas maag » 24 Okt 2008 11:53

Probleem: aias elavale noorele slk-le pakuvad suurt huvi elektrijuhtmed. Mis ei vedele sugugi mitte kergesti kättesaadavalt laiali, aga ta paraku suudab need ka maa alt välja nuhkida. Olin siiani veendnud, et süsteem on korralik ja koerakindel, eelmise slk-ga probleemi polnud. Aga eksisin.
Mitu korda on lahti ühendanud aia välisvalgustuse kaablit, autoväravate juhtmeid (mis on nö. koerakindlad - painduva metalltoru sees). Täna öösel üritas välja kaevata maa-alust peakaablit ja osaliselt see tal isegi õnnestus. Õnneks on koer siiani elus (ilmselt päästab avariikaitse, mis süsteemi välja lülib) , aga kui nii edasi läheb, siis ptui-ptui-ptui... ei taha mõeldagi.
Olen leidnud, et ainsana peletab teda veidi vedel tõrv. Autovärava kaablid on sellega kokku mökerdatud. Aga igale poole seda kahjuks toppida ei saa. Samuti aitab veidi, kui ta oma junne kaevekohta panna, see hoiab ka vähe eemale. Aga seda samuti igal pool ei kasuta - väravas näiteks :)
Oskab keegi veel head nõu anda?

Lota (IM) jälgedes kõndija Brendi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rulumbus » 27 Okt 2008 14:43

Kui juhtmed on korralikult torude sees, siis saaks nende kulgemiskohale kivid (vanad, kasutatud tellised näiteks) peale laduda - terves pikkuses. Ehk aitab?
...tal on kaks niisket silma, mis võtavad Sinult rahu... (J. Kaplinski)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas harri » 11 Aug 2009 19:26

minu koer tundis ka huvi maija tuleva telefoni kaabli vastu.kiskus maaseest välja ja näris peaaegu läbi,aga peale paari selgitustööd ,et nii pole ilus, jättis juhtmed rahule.Veel meeldib talle,kui tikk põlema süüdata siis on vaja see suhu püüda ja ära kustutada.Kuid kõige paremad on uusaasta raketid,neile hüppaks või taevasse järgi. :|
nii nunnu annab olla

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 12 Aug 2009 09:16

Ma ei tea - äkki panna kõvemate torude sisse need kaablid. JA kui koer kaevetöid teostab kui pere eemal - siis miks mitte anda ta söögikorrad pudistades selle üle hoovi laiali - äkki toidu otsimise käigus unustab et kaevata ka vaja - aga tüütu probleem on küll...
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

PostitusPostitas marx » 12 Aug 2009 09:30

tänan nõuannete eest. Aega on esialgsest postitusest kolmveerand aastat mööda läinud ja koer enam vähem täiskasvanuks saanud. Elektrihuvi on õnneks kadunud.

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline