National Geographic - Koerte rünnakustiilid

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Kasutaja avatar

National Geographic - Koerte rünnakustiilid

PostitusPostitas admirable » 14 Aug 2008 21:17

Et ei oleks piinavalt valus sihitult elatud aastate pärast …
Lootusega, et inimene suudab õppida armastama läbi oma koera silmade...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 14 Aug 2008 21:44

Nohh. Tegelikult on ju ammu teada, et molossiliste hammustuse tugevus on tunduvalt suurem. Samuti on selge, et lambakoerad ründavad hoopis teistmioodi, kui molossid. Aga huvitav oli vaadata ikka :D
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 14 Aug 2008 22:38

samas kas selliste katsete puhul ei tuleks vähemalt igast tõust kahte isendit kasutatda ? sest ka samast tõust ja laadist koerte rünnakus stiil võib ju äärmiselt suresti erineda.. või noh see on minu tagasi hoidlik arvamus :roll:
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 14 Aug 2008 22:56

Üldiselt on tõugudel ikkagi füsioloogiast tulenevad konkreetsed ründamisstiilid. Vahepalana - näiteks vene spetsnazide koolituse hulka dessantvägedes kuulub koerarünnakute tõrjumise õpetus tõugude põhjal ja vastavat tüüpi ründajate kõige efektiivsema kahjutuks tegemise õpetus. Ja ainsat tüüpi rünnak, mida spetsialistide sõnul ei ole võimalik efektiivselt tõrjuda, on collie oma, eriti kui collie'sid juhtub mitu olema. Minu jaoks oli üllatav infokild :)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 14 Aug 2008 23:34

Kambakas on alati efektiivsem :irw:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas kelos » 15 Aug 2008 01:13

Mellon Collie kirjutas:Üldiselt on tõugudel ikkagi füsioloogiast tulenevad konkreetsed ründamisstiilid. Vahepalana - näiteks vene spetsnazide koolituse hulka dessantvägedes kuulub koerarünnakute tõrjumise õpetus tõugude põhjal ja vastavat tüüpi ründajate kõige efektiivsema kahjutuks tegemise õpetus. Ja ainsat tüüpi rünnak, mida spetsialistide sõnul ei ole võimalik efektiivselt tõrjuda, on collie oma, eriti kui collie'sid juhtub mitu olema. Minu jaoks oli üllatav infokild :)

Ju siis on põhjus collie ründamisstiilis nagu seda on kirjeldatud minu jaoks väga meeldejäävalt Lassie jutustuses. Kuigi minule kui tõuvõõrale inimesele on väga raske uskuda, et ka tänapäeva collied sellisel moel tahaksid/suudaksid rünnata.

Aga see Hollandlane FCI tõustandardisse küll mitte mingist otsast ei mahu.
Rotto (14.06.1999-22.07.2008)

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 15 Aug 2008 08:41

airepiret kirjutas:Nohh. Tegelikult on ju ammu teada, et molossiliste hammustuse tugevus on tunduvalt suurem. Samuti on selge, et lambakoerad ründavad hoopis teistmioodi, kui molossid. Aga huvitav oli vaadata ikka :D

Ma ise küll ei pidanud silmas molossid versus lambakoerad :D
Vaid pigem seda kuidas koera mass mõjutab rünnaku efektiivsust ja pea suurus haarde tugevust. Ehk tundub ikkagi, et suurem koer on efektiivsem ja väiksemal jääb lihtsalt massist puudu. Või äkki pigem sedamoodi, et suurem ja selle võrra ka aeglasem koer kompenseerib väiksemat kiirust oma massi ja jõulisusega. Seda ma mõtlesin miks vanglas näha olnud koerad on kõik nii suured :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 15 Aug 2008 17:45

Hollandlane on KNPV hollandlane ja ründab nagu klassikaline triibik sellest triibikutüübist. Kelos - palju sa triibikuid näinud oled ja mis tal veel standardisse ei mahu peale värvi (mida halvasti näha, kuid kindlalt on ta kuld)?

Vaatasin üle - värv mahub kenasti standardisse. Mõtled suurust. Elevant on küll. Samas sõltub kõik taustsüsteemist - st kui pikad on inimesed seal kõrval. Vaatasin nädalake tagasi eesti raskeveo täkke ja nunnusti oli näha kuidas hobuse kõrval seisva inimese suurus mõjutas üldmuljet märgatavalt. enam ammu ei hinda ma koeri lõplikult ja ainult fotode ja videote põhjal sest see on hämmastav kui palju reaalis võib asi muutuda.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

PostitusPostitas kelos » 15 Aug 2008 22:37

Mõtlesin just suurust ja lähtusin infost, mis koera kohta kirjas oli: 30 inches/130 pounds. Ma küll vaatasin nüüd Kenneliidu lehelt standardit ja seal polnud tegelikult otseselt kaalupiire välja toodud.
Rotto (14.06.1999-22.07.2008)

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mariii » 17 Aug 2008 23:15

Ooo... väga lahe, tänan postitamast:)

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 18 Aug 2008 12:44

Kui on elevant-triibik, siis oleks võinud ju elevant-mali ka võtta :P
koerad ei valeta

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mellon Collie » 18 Aug 2008 13:08

kelos kirjutas:Ju siis on põhjus collie ründamisstiilis nagu seda on kirjeldatud minu jaoks väga meeldejäävalt Lassie jutustuses. Kuigi minule kui tõuvõõrale inimesele on väga raske uskuda, et ka tänapäeva collied sellisel moel tahaksid/suudaksid rünnata.

Minu collied on kõik just täpselt niimoodi rünnanud, nii üksi kui kaksi, kaksi koordineeritult.

Kõige lihtsam on kahjutuks teha väga suuri ja puhtalt massiga ründavaid koeri nagu molossilised ja suured karjakoerad, keda armastatakse valvuritena kasutada. Mida kiirem ja liikuvam on koer, seda raskem on inimesel tema vastasena. Iga konkreetse ründamisstiili vastu on efektiivne kaitse ja vasturünnak, collie pidi aga olema tõug, kelle rünnakut ei tõrju ühegi relvaga ka, kui maastik juhtub koerale sobiv olema. Nii siis ongi spetsnazidel tugev respekt üldiselt ülisõbralikuks ja täiesti ohutuks peeteva tõu suhtes:D

Kasutaja avatar

võitlejad

PostitusPostitas spanjel » 18 Aug 2008 15:15

Molossi on kahjutuks teha ikka väga-väga raske :angel: Muide, moloss ei tule ega pigasta sul kätt vaid jookseb su lihtsalt kogu täiega pikali, jõudes seejuures ka haaret sooritada.
Ainuke abinõu on relv...juhul kui sul on kaasas relv ja sa ka jõuad seda kasutada siis ei vaidle aga muidu :wink:

olen olnud elus tunnistajaks kuidas ilus, suur ja väga kiire kolli (kes muideks tegi vene ajal väga hästi ka "varrukat" tehti kahjutuks 5 sekundiga...ja mitte lihtsalt ei tehtud kahjutuks vaid tapeti.)
:(

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 18 Aug 2008 15:23

To Spanjel:
Aga mis see vahe siis on, et ühte lihtsam ja teist raskem?
Kas selles, et pärast molossi rünnakut ei ole inimene lihtsalt enam tegutsemisvõimeline?
Ja näiteks kui võrrelda malinoiside kiirust ja sakslaste suuremat massi, siis mis on kummagi eeliseks töötamisel politseikoerana näiteks?
Või üleüldse, millised eelised oleks näiteks ühel või teisel tõul ja miks? näiteks politseistruktuurides.
Mind näiteks väga huvitab ka miks osades kohtades räägitakse, et malinois hakkab saksa lambakoera välja vahetama, ja teistes kohtades väidetakse, et pärast malinoisi katsetamist otsustati et vana hea sakslase vastu ei saa ikka miski?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nordictiger » 18 Aug 2008 15:55

Oskab keegi teravama silmaga tegelane öelda,mis looma seal mastiffi pähe esitatakse, suure M-iga mastiff, ehk inglise mastiff ta minu nägemise järgi küll ei ole. Ma ise pakuks hea meelega, et tegemist on tosaga?

Tervitades,
Nordictiger

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 18 Aug 2008 16:20

Nordictiger kirjutas:Oskab keegi teravama silmaga tegelane öelda,mis looma seal mastiffi pähe esitatakse, suure M-iga mastiff, ehk inglise mastiff ta minu nägemise järgi küll ei ole. Ma ise pakuks hea meelega, et tegemist on tosaga?

Tervitades,
Nordictiger

Mõtlesin ise (ja lausa arutasin ühe inimesega) sama, enda mõte jäi ka tosal pidama. Veel keegi? :)

PostitusPostitas ester » 18 Aug 2008 16:34

Ka minu esimeseks arvamuseks oli, et tegu tosaga. Kohe päris kindlasti ei ole see inglane.

Aga mis mind tõsiselt huvitab, mis on nii erilist collie ründamisstiilis, et teda kohe pea võimatu kahjutuks teha? Ma ei ole oma elus veel ründavat colliet näinud nii et ei oma mitte kõige õrnematki ettekujutustki, kuidas see välja võiks näha.

Mul on pooleli just üks põnev raamat koerarünnakute meediakajastusest ja selle muutumisest läbi ajaloo ning seal on paar päris värvikat kirjeldust, kuidas collied on vapralt astunud vastu nende omanikke rünnanud vihast pimestatud pullidele. Usun täiesti, et ka collie on vajadusel valmis ründama (eriti kui tegu on tema inimese kaitsmisega).

Mõeldes koera kehaehitusele, siis ilmselt seisaksin vastamisi pigem ründava collie kui molossiga.

Kasutaja avatar

Re: võitlejad

PostitusPostitas Mellon Collie » 18 Aug 2008 17:20

spanjel kirjutas:Molossi on kahjutuks teha ikka väga-väga raske :angel: Muide, moloss ei tule ega pigasta sul kätt vaid jookseb su lihtsalt kogu täiega pikali, jõudes seejuures ka haaret sooritada.
Ainuke abinõu on relv...juhul kui sul on kaasas relv ja sa ka jõuad seda kasutada siis ei vaidle aga muidu :wink:

olen olnud elus tunnistajaks kuidas ilus, suur ja väga kiire kolli (kes muideks tegi vene ajal väga hästi ka "varrukat" tehti kahjutuks 5 sekundiga...ja mitte lihtsalt ei tehtud kahjutuks vaid tapeti.)
:(

Ma ei räägi siin keskmisest kurjategijast vmt. Üldse ei vaidle siinkohal ses osas, et 999 inimest tuhandest ei saa molossi rünnaku vastu mitte midagi teha, isegi relva olemasolul mitte. Ma räägin konkreetselt dessantvägede spetsnazi koeravastasest väljaõppest. Molossilise teeb sellise väljaõppe läbinud relvastamata inimene kahjutuks ühe liigutusega (kahjuks on olnud õnnetu juhus näha), kiirusele mängiva koera vastu, kes kasutab taktikat "rebi ja jookse", on vaja relva, otse peale tulevast koerast saab igal juhul jagu. Collie on mitte lihtsalt "rebi ja jookse" koer, vaid ta ei hüppa ka üles ega vii end tasakaalust välja. Samas on collie efektiivne vaid teatud maastikul - lagedal on võimalik teda lasta, kuigi selleks peab väga hea laskur olema. Need siis selgitused 80ndate alul nimetet koolituse läbi teinud inimeselt, vast said arusaadavad...

Minu koer jookseb esimese hooga rünnatavast vastassuunas, et ringiga teisest suunast tagasi tulla, mööda sööstes madalalt rebida (jalgadest või reiest) ja edasi joosta. Pürstib uuesti mööda ja tuleb jälle teisest suunast. Kahekesi ajastasid - tulid kordamööda ja erinevatest suundadest.

Et panna collie varrukat tegema, on vaja talle kõigepealt selgekse teha "peale minek" ja kehaga ründamine, see ei ole tõuomane minu arusaamade kohaselt. Collie ründab, nagu ta karjataks. Inimest siis (ja selleks on ikka päris palju vaja, et ta üldse inimest ründaks...), teiste koerte puhul ei ole küll mingit erinevust märganud.

Minul isiklikult puuduvad oskused ükskõik, millise koeraga lähivõitlusse astumiseks. Kahe koera kakluse suudan vast lahutada, kui üks koertest on kellelgi teisel rihmapidi pihus. Ise ei tahaks olla ühegi koera rünnaku objektiks, aga eelistaksin vist "rebi ja jookse" rünnakut kui otse kõri kallele minejat, kes must kaks korda rohkem kaalub - esimese eest saab vähemalt puuotsagi minna :D

PostitusPostitas ester » 18 Aug 2008 17:34

Tänud kirjelduse eest - väga huvitav.

Et karjakoerad pole just minu rida ja ma üsna võhik nende alal, siis küsin veel, et kas selline rünnakustiil on omane vaid colliedele või ka teistele karjakoertele?

Kasutaja avatar

valik

PostitusPostitas spanjel » 18 Aug 2008 21:50

Minu arusaam malidest ja sakslastest on üsna ühene. Võib-olla nüüd tullakse tagasi sakslase juurde, kuigi see tõug on kogu aeg esirinnas olnud aga ka siin on aastate jooksul liigne aretus mitte just häid omadusi välja toonud.
Malid on kõrge instinktiga, kiired ja motiveeritud koerad keda saab kasutada nii partull kui erikoertena. Sama ka slk, eriti käib see jutt tõõliini koerte aretuse kohta.
Eks iga politseinik valib ikka oma hingele lähima, omasema ...lihtsalt need tõud on lihtsamad, universaalsemad.
Politseis on kasutuses ka spanjelid ja JRT, verekoerad ja labradorid
Aga keegi ei arva ka et politseis ei võiks olla näiteks doberid ja rotikad või suuršnautserid. Koera andekus on ikka mitmeti kinni koerajuhi suutlikuses :wink:...või vastupidi!

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 18 Aug 2008 23:33

ester kirjutas:Et karjakoerad pole just minu rida ja ma üsna võhik nende alal, siis küsin veel, et kas selline rünnakustiil on omane vaid colliedele või ka teistele karjakoertele?

Minu tervueren tahaks kasutada sama rünnakustiili nagu on kirjeldatud collie puhul, kuid kuna me üritame tegeleda IPOga, siis pole sellesuunalist tööd teinud, et teda nii ründama julgustada 8)
koerad ei valeta

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline