Valvuri omadused

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Kasutaja avatar

Valvuri omadused

PostitusPostitas Muhv » 30 Apr 2008 16:03

Heips,

Ma arvan, et kellelegi ei ole uudis, et tänapäeva saksa lambakoerad (just näituseliini esindajad - kuna Eestis tööliini nii palju ei ole, et mingeid järeldusi teha) on suhteliselt sõbralikud tegelased ka päris võõraste vastu kes nende aeda tulevad - andke siis teada sakslaste omanikud, milliste koerte järglased teie arvates näitavad üles ka reaalseid territooriumi valvuri omadusi. Miks ma küsin - sest tore oleks saada ülevaadet - teiseks kui oma järgmise sakslase võtan siis sellisest ülisõbralikust lillekesest (ma ei räägi varruka tegemisest - lillekesed võivad seda ka edukalt teha) ma huvitatud ei ole...

Minule tuleb esimesena silme ette Ungwari Star Flamme... kes teile?
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 01 Mai 2008 09:17

Ei tea kui sõbralikud nüüd nad ikka kõik on. Minu Admira (puhas näituseliin) ründab inimest, kui see astub tema territooriumile. Admira on nii palju inimesi hammustanud, et see on olnud lausa probleemiks (omanik liiga pehmekäeline). Tema isane järglane Fred (puhas näituseliin), kes ei olnud kunagi kaitsekoolitust saanud kaitses 14 aastast tüdrukut, kui teda äsja vanglast vabanenud ja 8 aastat vägistamise eest istunud mees ära lohistama hakkas. Ilma mingisugust koolitust saamata oskas koer tegutseda ja hüppas koheselt mehele käsivarde ja raputas seda nagu jaksas. Kui mees eemale läks lasi ka koer kohe lahti. Sellega teeks juba ilma koolitamata aretuskontrolli ära 8)
Et ei oleks piinavalt valus sihitult elatud aastate pärast …
Lootusega, et inimene suudab õppida armastama läbi oma koera silmade...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 03 Mai 2008 13:05

Suhteliselt sõbralik Mishel näiteks ründab tulijat, kui see omaalgatuslikult siseneb - viimast sageli ei juhtu, sest juba eos suretavad sellelaadse plaani Misheli hoiatused. Minu loal tulijaid ta ei puutu, st, et mina või keegi meie perest peab värava avama ja tulija sisse laskma. Sellisel juhul on tulija Misheli jaoks tabu. Muul ajal on minu SLK leebe. Alles täna soovis ühe puukooli külastaja 2 a laps koera silitada, mida ma koeraga territooriumilt väljudes oma aia taga ka teha lubasin. Läbi aia ei tasuks küll kellelgi peale heade tuttavate seda teha. Olen meelega Misheli laste vastu sõbralikuks harjutanud. Pisikeste laste peale ei haugu ta ka läbi aia, kuigi meie peres väikelapsi ei ole. Territooriumi valvur on ta tubli ja on ka collie välja koolitanud. Või on viimane ise vanema järgi koolitunud, pigem vist tõesti viimane variant.
Misheli õde aga olevat nii leebe, et valvuriks tuli võtta juurde veel teine SLK.
Mina arvasin, et oma territooriumi valvamise instinkt on SLK veres nagu colliel karjatamine. Mishel hüppab instinktiivselt üles, rünnatava käsivarre poole. Paari omalkäel siseneja peatamise nägemine pani mind oma arvamust tema leebusest ja sõbralikusest muutma. Oma aeda ja maja valvates pole ta leebe ega sõbralik. Mulle tuli see toona täieliku üllatusena, sest pidasin teda nunnuks diivanikoeraks. Hammustamiseni noil korril ei läinud, meestel oli aga vesi ahjus- seega polnud enamat ka vaja. Ma siiski kahtlen, kas minu koer hammustama hakkaks. Ent mine tea.
Arsti juures on ta alati ilma suukorvita ja leebus ise. Kui teda metsas inimese poolt rünnati, jooksis ta minu juurde ega rünnanud õnneks vastu. Minu jaoks on tal sobivas vahekorras sõbralikkust pereliikmete, ükskõiksust külaliste ja sallivust väikelaste vastu ning varuks veidi ka ägedust ja südikust oma karja ja kodupaiga kaitseks. Rohkem pole mulle vajagi, sest nii saan teda kergemini usaldada. Salalikku näksamist pole iial ettetulnud. Soovin, et ta oleks ka kõigi koertega sama tasakaalukas - selles on tal kahjuks puudujääke, kuna ärgitab osadele koertele enda varustuse ägeda demonstreerimisega neid samaga vastama. Arvatavalt ebakindlusest, sest omasuguseid ja pisikesi ta sallib ega tee neile iial liiga, kuna ohtu nende poolt endale ei näe. Mida väiksem, seda parem :P - küllap ta tajub oma üleolekut sedavõrd, et väiksemale on isegi lubatud ülbe olla. Seega on ta järelikult pisut arg, kuna endasugust ähvardama kipub. Kuigi mitte alati. Sõltub koerast ikka ka. Mishelil on ka enda kasvu sõpru, aga need on kõik leebed ja mittedominantsed koerad, kes nähtavasti lasevad vaidlusteta domineerida hoopis temal. Sest tema võib neid rullida ja kaelast närida, aga ise enamasti sama rolli võtta ei taha. Kui, siis ainult väga-väga hea tuttavaga, näit. Meeri või mõni vana lapsepõlve sõber. Ja oma kiiksud on tal ka- taltsutamatu jahikirg jäljeajamisel, millesse on ta ka collie nakatanud. Ja siis ei ole ta absoluutselt kuuldel. Selline on minu SLK. Ei ole ta seega kõiges päris ideaalne ka minu jaoks, ent enamustes olulistes asjades on kõik ok. Kui saaks selle teiste koertega suhte ka paremaks, siis oleks 90% ideaalne mulle. Ja kui jäljel ka enam metsa ei paneks, siis :angel: Minu koer on enamuse ajast siiski lilleke ja mulle see sobibki :)

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist