palju teie koer kutsikana näris-laamendas?

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Kasutaja avatar

palju teie koer kutsikana näris-laamendas?

PostitusPostitas tiina85 » 08 Apr 2008 08:30

Nii, nüüd siis plaan, et järgmine nädal tuleb meile emane SLK kutsikas. Elukaaslane muretseb veidi mööbli jms pärast, mistõttu küsiks, et kas, mida ja palju teie SLK-d kutsikana elamist laastasid? Endal on vanemate juures kaks koera olnud ja vähemasti seal polnud närimisega küll muret, sellepärast ei oska karta ka.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 08 Apr 2008 09:17

Tere,

Minul küll ainult kaks sakslast kodus üles kasvatatud, aga mitte kumbki neist ei närinud kohe üldse. Muidugi on selles kindlalt osa ka tegelemisel. Ehk siis kui kutsikaga tegeleda ja mängida ja jalutada, siis tõenäosus, et ta näriliseks hakkab kahaneb. Hea kui talle mingi vana king või toss kätte anda, siis on rõõmu pikaks ajakas. Aga kutsikas on kutsikas ja tema puhul kehtib reegel - mis ripakil see ära. Nii et väärtasjad peitu :) igaks juhuks.

Jõudu!
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Hingelt sülekoer
Kasutaja avatar

PostitusPostitas brandiit » 08 Apr 2008 09:25

Toas käib me plika ainult koos meie valvsa pilguga. Kohe, kui valvas pilk temalt kadus läks juhe, mis ühendas DVDs telekaga, närimisele - tulemuseks on mustvalge pilt :irw:
Põhikohaga elab me SLK hingega tegelane õues ja kohe kui temaga pole mingil põhjusel piisavalt tegeletud lähevad nt aialipid ja autol ventiil on ka ära järatud... Kui tal on alternatiiv olemas, mida järada, siis polegi hullu. Väga palju ta pole tegelikult kahju teinud, sest me proovime teda alati põhjalikult väsitada ja närimiskonte regulaarselt ees hoida. Usun, et sama asi kehtib tal toas ka, selle vahega lihtsalt, et kui õues läheb aialipp, siis toas oleks see lauajalg või midagi veel raskemalt asendatavat.
34kg puhast armastust ja 4 musta käpakest

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 08 Apr 2008 09:47

Minul koer, kelle 'hellitusnimeks' oli kutsikana Psühhopaat. Samas ma ei ütle, et ta oleks midagi hullult ära närinud. Üks paar susse ja 18 paari sokke, jalutusrihm ja villane tekk. Eks kõik minu lohakusest. Psühhopaat oli ta samas seetõttu, et see tegelemise hulk, mida ta vajas, oli kolossaalne. Sai tegeletud ja nüüd on toas vaikne rahulik kutsu, kes samas oma energilisuselt ei ole igaühele sobiv. Kui ma ei oleks tema väikest kutsikaaju piisavalt väsitanud, siis ei oleks mul tõenäoliselt ühel hetkel olnud enam kodu, kuhu koolist/töölt tulla.

Et siis - kooli kutsiga ja piisavalt positiivset tegelemist, et tal ei oleks viitsimist mõelda negatiivse peale ;)
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

& kennel Alfablitz
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Helenike86 » 08 Apr 2008 11:08

Meil näriti ainult seetõttu, et tal oli siiski igav, kui mina tööl-koolis olin.Paratamatus seega.Läksid 2 suurt ilusat vaipa, raadio pult, telekapult tehti korda-töötavaks, seinalt näriti tapeeti maha...kuni betoonini välja.Voodi sai "vuntsitamist"...rääkimata siis diivanilauast, mille alumist plaati ilustavad mõlemalt poolt ilusad armsad hambajäljed.Muidugi suutis koer peale näitust oma väikese karika kätte saada ja seda ilustati ka hambajälgede ja muljumistega.Minu ühed pidžaamapüksid läksid ka mängu ja äraviskamisele.Ja ta leidis ka, et saab minu teksad kuskilt ime koha pealt kätte ja teeb neile veel ühe nööpaugu aga nööbi võtab ära.Ja...muidugi ka tema oma tekk, mida siiamaani vahel rapsitakse, natukene küll, tema oma tekk ikkagi.Rääkimata siis igasugu pehmetest mänguasjadest, mida talle jubedalt meeldis hävitada, et toas oleks pehme, kohev lumi maas.Ja üht konkreetset raamatut meeldis talle väga lugeda...seda naksiti, kuni ma peale sattusin.

Seega, kannatlikust, kui ise juhtute kodust ära olema ja koju jõudes on mõningatest asjadest vähe järgi :P
http://www.skyli.ee Artemis koeratoidud, Isle of Dogs karvahooldustooted, Mimigreen disainer rihmad
http://www.alfablitz.ee Kennel Alfablitz

Kasutaja avatar

PostitusPostitas DeLya » 08 Apr 2008 14:00

Kui meie valge lambakoer oli veel päri titt, siis eraldasime talle ruumi, kus polnud midagi lõhkuda, olid vaid tema mängu- ja närimisasjad. Vaiba kerisime kokku ja mõned mööbiltükid tõstsime ka ajutiselt mujale. Kuid siiski leidis ta põradaliistu ja selle kangutas seina küljest lahti ja augustas ära. Kui ise olime kodus, siis jooksis kutsikas toas vabalt ringi ja kui pahanduse tegemiseks läks, sai kohe järsult keelatud. Igasugused telekapuldid, lillepotid (ka kardinad) jm. vidinad sai pandud kõrgemale ära, et ei tekiks kiusatust. Kui keegi jättis näiteks oma sokid vedelema, siis tänu kutsikale, said ka inimesed õpetust ja asju ikka nii lihtsalt vedelema ei jäetud:) Hiljem, kui kutsikas oli juba suurem ja sai ta üksi õue jätta, siis kalpsas ta ikka üle lillepeenarde ja kevadlilledel (tulpidel) napsas õied ära. Ka suvelilli käis ampsamas, kuid õnneks jäi seda järjest vähemaks ja kui istutada sellised lilled, mis uued võrsed ajavad, siis polegi asi niiiiii hull. Ja muidugi tasub suvelilli panna hoopis amplitesse, kõrgusesse, siis on rohkem lootust et lilled ikka alles jäävad:)
Nii et tegelikult tasub kõik võimalikud asjad, mis võivad närimisohvriks langeda, kuhugile mujale ajutiselt ära panna ja seda kohe.
õnnelik on see, kel ustavaid sõpru

ja Caro
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinuraanu » 08 Apr 2008 14:28

Caro oli, kuni poole aastaseks saamiseni, üksi olles esikus, kus kõik närimiseks sobilik oli ära pandud. Siis tundus, et hea koer ja sai liikumisruumi juurde - lisandus kaks tuba. Ja siis läks lahti - vana sekstioonkapi uksed ja uksenupud, diivaninurk, saapad, kummikud, tossud, minu aluspesu jne jne. Kusjuures õppis avama nende kappide uksi, kus jalanõud peidus olid, seda seni, kuni haagid ette said. Kui vahel lapsetuppa pääses, siis mõned barbied, karvaste asjade silmad-ninad. Röövel ta oli, ometi sai üsna palju tegelemist ja tuba oli nagu saekaater tänu talle närimiseks toodud puuokstele. Need kaks tuba sai talt muidugi jälle ära võetud, kuni kahe aastaseks saamiseni. Nüüd on ontlik 5-aastane koeratüdruk, ei näri vaid magab üksi olles. Võib olla allub vahel ka kassi provokatsioonile ja ajab teda veidi taga.

PostitusPostitas Käblik » 08 Apr 2008 20:10

Kodus 3 slk plikat. Vanim neist elas ka linnakorteris - toas võeti ka veidi tapeeti maha kuni betoonini, kusjuures koeral oli pidevalt käepärast kaminapuid järada. Keskmine koer oli "viisakas" - ei tekitanud majapidamises kahju. Noorim seevastu hoolitses selle eest, et ma saaksin endale uusi talvesaapaid ja tosse hankida ning vahepeal on meil erimeelsused põrandaliistude disaini suhtes... Praegusel ajal on koertel pidevalt saadaval suuremas koguses kaminapuid ja tundub,et neid on neil kõige meeldivam järada ja saepuru toota kohe peale vaiba puhastamist. Senised "kahjud" on olnud ikka enda süü, et asjad ripakil. :wink:

& Nero

PostitusPostitas sirli » 09 Apr 2008 17:58

Näris küll.

Esijalgu ei olnud meil puuri, kuskil viie-kuue kuuselt hakkas jama pihta. Voodi, kooliasjad.. Rohkem ta ei NÄRINUD, ta laamendas :)
Aga siis hakkasime teda puuris hoida, kui ta üksi oli . Kõik sai korda.
Nüüd kusjuures ei pea teda enam puuri ka panema - kõik on seal kohal, kuhu me asjad panime :)Ahjaa.. Kingapaari on ka ära närinud.. :)
We learn from failure, not from success!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bulle » 09 Apr 2008 18:35

2 bullterjerit kodus üles kasvanud ja ainult 1x proovis Borka minu mobiili peal hammast teritada aga tõesti rohkem meil jamasi pole olnud.Ei ole keegi mööblit puutunud,jalanõud jäid terveks,pesas olnud tekid,padjad terved jne.

PostitusPostitas marx » 09 Apr 2008 23:53

Olen küll kuulnud ilusaid legende slk-dest, kes midagi ei näri, kuid minul kahjuks pole niimoodi vedanud. Eelmine sakslane näris mööblit ja tõmbas lõpuks kardinad koos kardinapuudega alla. Praegune 3-kuune sama tõu esindaja istub siin mu kõrval ja närib innukalt sedasama tooli, kus ma istun. Kuna tegemist vana tooliga, siis las närib, õngitsen lihtsalt vahepeal ta suust puutükke välja.
Ja uskuge mind, ma tegelen temaga. Sikutan nutsu, mängin palliga jms. Ta on lihtsalt krokodill.
Kadestan inimesi, kellel on nii suurepäraselt käituvad kutsikad, kes midagi ei lõhu. Ja pean lõpetama, kuna nüüd püüab mu krokodill arvuti klaviatuuri hambaga proovida ,0,2

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 10 Apr 2008 00:14

Mäletamist mööda juba ka kunagi varem sarnane teema olnud - a ju siis on igihaljas :irw:
10-aasta tagune kogemus 1,5 aastase buldogi ja 0,5 aastase lambaga läks maksma diivani - sellest jäi järele ainult karkass :angel: Jalanõud jms. oli selle kõrval köömes köögipõrandal.
2-aasta tagune kogemus buldogikutsikatega maksis mitu paari jalanõusid (kusjuures - olid kapi sees).
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 10 Apr 2008 08:53

marx kirjutas:Olen küll kuulnud ilusaid legende slk-dest, kes midagi ei näri...

See pole legend, mul on olnud 2 sakslast kes pole miskit ära närinud. Eelmise erivajadus oli ainult köögipõrandat disainida ja magustoiduks läksid elektrijuhtmed , praegune on ka suht viisakas olnud, maiustas vaid 4 kapinupu ja kapiliistuga, spanjeli menüüsse kuulusid ainult jalatsid. Üldiselt on neil olnud üks kindel asi, mis eriti meeldib ja muid asju pole puutund... kuid mul on ka kogemus (30-aasta tagune. Mulle tundub , et tänapäeva koerad on selles suhtes tunduvalt mõistlikumad ) ida-euroopa lambakoera näol, kes retsis elamist valimata, jättes alles korterist vaid suure kapi ja laua . Tuled koju- näed juba kaugelt, kuidas kardinad kahtlaselt nartsuna akna ees ripuvad.... :P
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Kasutaja avatar

PostitusPostitas inglane » 10 Apr 2008 10:10

Mina samuti ärahellitatud sakslaste poolt. Esimene katkus vaid väikese tüki linoleumi köögipõrandalt ja disainis ühe trepinurga; teine tegi mu kinga kontsale paar hambajälge ja ampsas tüki ühe sussi kannast, aga suss jäi ikkagi kantavaks. Ühtki asja spetsiaalselt ära ei peitnud.
Jõud ilma mõistuseta hukkub oma jõust. Horatius

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 10 Apr 2008 10:40

marx kirjutas:Praegune 3-kuune sama tõu esindaja istub siin mu kõrval ja närib innukalt sedasama tooli, kus ma istun. Kuna tegemist vana tooliga, siis las närib, õngitsen lihtsalt vahepeal ta suust puutükke välja.

Soovitaks mitte lubada tal ka vana mööblit hävitada- koer ei tee vahet, kas on tegemist uue või vana tooliga ja kuna sina käitud nagu oleks see närimine täiesti normaalne nähtus, siis ta ei saagi ju kuidagi teada, et tegelikult inimestele meeldib mööbel ilma hambajälgedeta. Lõpeb see asi ilmselt sellega, et kogu mööbel hävitataksegi ära- see ei ole ju ometi keelatud tegevus, ega ju!? Eks ta alguses keeruline on aga järjekindlus annab tulemusi.

Minu SLK ei olnud ka suur närija. Muusikakeskuse pult sai "surma" ja telekapuldile jäeti hambajäljed aga muud suuremat ei mäletagi, et oleks ära "tapnud." Samas sai ta ka pidevalt tegelemist ja suurem osa päevi veetsime tallis, kus liikumiseks vaba ruumi meeletult, võimalus liblikaid püüda, kaikaid närida ja maastikuringide ajal kaasa joosta.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kar123 » 10 Apr 2008 14:12

Meie kutsikas saabus koju jaanuari kuus. Algul oli ikka päris hirm, et mis kõik ära näritud saab, kuna tubane elu kestab ju mitu kuud enne kui ükskord õues magama hakkab. Õnneks piirdus see ainult jalatsiriiuli nurkadega.
Tõeline närimine algas õues - puud,põõsad, ämbrid, reha-luua-harja varred (need tassiti ise kasvuhoonest välja), terassi nurgad, aiamööbel, grill, rääkimata mõned istikud mis tänini ei meeldi.
Tase oli muidugi kui koer oli nats üle aasta. Läksime perega puhkama ja koer jäi isa hoole alle. Koju saabudes ei jõudnud kirumist ära kuulata, loosi läksid siis põllumaa-tüüpi (ei oska muudmoodi kirjeldada) traktori rool ja pink, milledest jäi järgi ainult raam. Tänini ei saa aru, mis moodi ta sinna otsa oli roninud :roll:
Nüüdseks koer üle 2 aasta, eks aegajalt teeb ikka mingeid trikke, aga selliseid andeks antavaid. Kusjuures koguaeg oleme koolis ja jalutuskäikudel käinud. Eks mõni laps lihtsalt kasvab kauem :)

PostitusPostitas marx » 11 Apr 2008 23:24

Snowblind kirjutas:Soovitaks mitte lubada tal ka vana mööblit hävitada- koer ei tee vahet, kas on tegemist uue või vana tooliga ja kuna sina käitud nagu oleks see närimine täiesti normaalne nähtus, siis ta ei saagi ju kuidagi teada, et tegelikult inimestele meeldib mööbel ilma hambajälgedeta. Lõpeb see asi ilmselt sellega, et kogu mööbel hävitataksegi ära- see ei ole ju ometi keelatud tegevus, ega ju!? Eks ta alguses keeruline on aga järjekindlus annab tulemusi.

Põhimõtteliselt on sul muidugi õigus, et vahet ta ei tee.
Asi lihtsalt selles, et ca kuu pärast kolib mu krokodill õue elama ja seal pole mööblit, mida närida. Nii et ma lihtsalt ei taha temaga ka selles küsimuses kakelda, niikuinii on meil pidevad lahingud hammustamise teemadel. Ja hambajäljed kätel ja jalgadel valmistavad mulle hetkel oluliselt rohkem pahameelt, kui hambajäljed mööblil. Poiss on nimelt kõva iseloomuga ja dominantne ning kipub mind varrukana kasutama. :)
Aga lohutuseks teema algatajale: mu eelmine sakslane küll näris kutsikana mööblit, aga muidu oli igati tore ja mõnus perekoer.

PostitusPostitas krissakas » 12 Apr 2008 09:22

No panen siis enda kahjud ja kogemuse ka kirja :)
Esimesed paar kuud elas kuts päeval õues ja siis erilisi kahjusid ei olnud (kui hiiglaslikud augud lillepeenardes välja arvata) aga siis kolis ta olude sunnil tuppa.

Päeval üksi olles on ta meil vahelduva eduga olnud pööningul (selline suur korralik akendega, mitte pime ja kole) ja toas. Pööningul sai ta mingi imevalemiga lahti ühe kapiukse, mida meil endal päris raske lahti saada. Sealt läks kaubaks üks ema king (või õigemini selle konts), siis näriti veel kušeti keskele suur auk (ei saa mina aru, miks keskele; äärest oleks ju palju lihtsam olnud närida :P), kõrgematelt riiulitelt üritati ka ühte asju täis olevat pappkasti kätte saada (see õnneks ei õnnestunud) ning igasugust pudi-padi ka.

Toas üksi olles on tema jaoks vabad tuulekoda, 2 esikut ja köök. Esikus läks kaubaks põrandaliist, kapi nurk ja uksed on ära kriibitud (sest tema teab, et lingile hüpates võib ukse lahti saada; ps. meie kodus enam linke ees ei ole - igaüks käib oma link taskus ringi :hups: ). Köögis näriti kraanikausi kapi alumine nurk täiesti ära. Seal haigutab nüüd ca 30 cm sügavune auk. Ja no loomulikult veel vaipade ääred, tema enda ase ja lugematul hulgal kindaid ja sokke (nii kui mõni kusagil vedeleb, läheb ka nüüd kaubaks) ja kindlasti on neid asju veelgi. Peale seda kui üks tapeedinurk ka hambusse jäi, hakkas ta päeval jälle pööningul olema.

Ühesõnaga, enamus näritud asju on meie enda poolt lihtsalt laokile jäetud ja midagi katastroofilist olnud ei ole. Ja meiega koos olles selliseid asju ei tehtud, ikka siis kui üksi ja igav oli.

& Pluto-naator
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Krisbella » 12 Apr 2008 11:06

krissakas kirjutas: Esikus läks kaubaks põrandaliist, kapi nurk ja uksed on ära kriibitud (sest tema teab, et lingile hüpates võib ukse lahti saada; ps. meie kodus enam linke ees ei ole - igaüks käib oma link taskus ringi :hups: ).

Vot see on tuttav tunne! Maal on kassil ja koeral koostöö-Kass teeb tubade vahelised uksed lingile hüpates lahti, koer teeb välisukse(välisuks käib lükkamisega,mitte lingiga)Meie puhul aitas kassi hüppamise vastu see, kui isa pööras lingid suunaga allapoole, et kui lahti teed, siis tõmbad üles vms. :) nüüd kui kass hüppab, siis vajub alla tagasi. :D

karjakoer Greta
Kasutaja avatar

PostitusPostitas miki » 13 Apr 2008 19:04

mul pole küll mitte slk, vaid acd kutsikas, aga panen ta pahandused ikkagi kirja. :)
tema eriliseks lemmikuks on juhtmed - 3x on lambijuhtme pooleks närinud, viimane kord just täna öösel! kusjuures see toimub tal nii vaikselt ja enamasti minu silme all nii, et ma ise ei saa midagi aru enne, kui pahandus juba tehtud... :evil: lisaks lõi ta täna hambad auto käigukangi nupu külge, kus on nüüd õrnad kikujäljed sees (sain õigel ajal jaole, seega rohkemat kahju ei teinud)! loodetavasti hansa liisingule ikka meeldib... :P
ka on ta kapi otsast alla tõmmanud pika rippuva lille nii, et lillepott läks katki. lisaks läks kassi taga ajades veel teinegi lillepott... esimestel kuudel viisin üldse kõik suured toalilled ära tööle, sest möödaminnes võeti ikka mõni suutäis või kaevati niisama muld välja. nüüd on lilled tagasi (koer 9k vana) ja tundub, et olukord on paranenud. vahel lööb mõnda lehte hambad sisse, aga üldse enam mitte nii fanaatiliselt kui alguses.
kingad on igaks juhuks kõik ära pandud, muidu ilmselt järaks neid ka. sokke ikka vahel lutsutab, kui kätte saab, aga katki ei näri. esimesel nädalal siin uues kodus olles tõmbas ta laualina koos läpakaga laua pealt maha, jube kolin käis ning ehmatas ta ise ja ehmatasin mina. õnneks jäid kõik terveks, kaasaarvatud läpakas.
samuti hööveldab ta pliidipuid ning spetsiaalselt talle tuppa närimiseks toodud õunapuuoksi. pidevalt on põrand puukoore tolmu ja pinde täis.
kunagi oli põrandal maas suur valge lambanahk, aga see on nüüd kappi ära tõstetud, sest koeratitt asus seda juba esimesel päeval "murdma". samuti nakitses ta tuttuue kasuka altservast ühe ribakese ära, aga kuna see ongi nö rebitud servaga kasukas, siis ei paista välja midagi. lihtsalt uus moekas disain. ;) ilmselt karusnaha lõhn on asi, mis ta jubedalt pöördesse ajab.
sellele kõigele vaatamata arvan ma, et mul on vägagi viisakas koer. acd kutsikast ootasin ausalt öeldes vähemalt 10x hullemat!!! muretsesin lausa puuri ja kujutasin ette, et kui õhtul töölt tulen, on diivan ja lauajalad ära söödud... praegu on seis selline, et puuris pole ma teda üldse hoidnud ning üksi kodus pole ta suurt pahandust teinud ka. kuigi siiamaani ei pääse koer üksi kodus kõikidesse ruumidesse, noh nii kindluse mõttes.
kõik see ülalkirjeldatud hävitustöö on käinud siis, kui mina ka kodus olen olenud ja nii vaikselt, et ma pole lihtsalt ise midagi kuulnud... üldiselt on võtmesõnadeks muidugi pikad jalutuskäigud, SK ja AG - siis on väsinud ja viisakas kutsikas kindlustatud! :)
If it can't work cattle, it's just a dog!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 24 Apr 2008 22:02

Mishel, SLK, oli kutsikana väga pai terjeriga võrreldes. Mööblit ta ei närinud üldse, veidi nakitses uksepiita ja trepiastet, näris katki saapa sääre, aga õnneks nii, et kingsepp sellest taas paarilisega sarnase sai teha. Saapa osas olime ise ka süüdi- jalanõud peab kutsika eest kindlasti kättesaamatusse kohta panema. Tõmbas maha suure toapalmi, kraapis mulla laiali ja lappis vaipu. Edaspidi jätsime talle üksi jäämise ajaks närimisliha ja probleeme rohkem ei olnud. Kusjuures kumbki praegune koer ei närimud meie juuresolekul eriti. Pigem ikka siis, kui üksi jäid. Collie näris igatsedes katki korvtooli käsipuu ja kujundas veidi koerte tooli külge, millega Mishel kutsikana oli algust teinud. Meeri ajal käis meil minu ema abis koeri valvamas ja nii kasvas Meeri ka üles, ilma et suuremat kahju teha oleks jõudnud.

PostitusPostitas Maritake » 30 Juun 2008 13:53

Ma nüüd arvatavasti panen teemast mööda. AGA,
Meie koer siis saab aastaseks ja ikka veel närib päris palju. Närib ta ka oma punutud puidust pesa.
Kas see on koerale kahjulik või ohtlik kui ma pritsin korvi ääres juukselaki või mingi jalanõu spreiga kokku ?
Meil on see koeri peletav sprei ka (spetsiaalne) aga seda ta lihtsalt lakub rõõmsalt.
Igal koeral on oma mõtted ja tunded, .Sellega peab arvestama !

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kats55 » 30 Juun 2008 16:15

Minu koerad on mõlemad väga palju lõhkunud. Tehti lausa koridoris kapi uksi lahti ja võeti jalatseid närimiseks. Nooremal lõi see lõhkumise komme hiljem välja. Alles nüüd vahetasime välja suuretoa laua,nüüd kui koer on 2 aastane, enne ei julenud, kuna ta veel näris seda. Siiani on jäänud komme oma madratseid lõhkuda. Kui noorem koer üksi kodus on, siis ta mõnikord võtab lihtsalt mõne jalatsi endale kaissu ja magab sellega, lõhkunud enam pole.
Maailm on jõudnud niikaugele, et igast ahvist ei arenegi enam inimest...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Alice » 30 Juun 2008 18:54

Minu shoti terjer oli viks poiss ja ei lõhkunud midagi. See-eest airedale terjer tegi puhta vuugi, tema tehtud kahjusid vist ei jõua kokku lugeda. Tema hävitas praktiliselt kõik, mis ette jäi - võttis maha tapeedid, üles põranda, kiskus puruks diivani koos patjadega, sõi ära hulgaliselt fotoaparaate, mobiile, pulte jms, kiskus kõikidelt asjadelt (millelt sai) ära lukud ja nööbid jne. Asju sai ta kätte väga osavalt, kuna ta avas kapiuksi ja kiskus välja kõike, mida kätte sai. Ja seda ca 3,5 aastat. Nüüd viimasel aastal on ta rahunenud :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas saabastega kass » 01 Juul 2008 15:50

Meie slk tegi koralikku hävitustööd kuni aastaseks saamiseni. Jalanõur proovis ta kõik endale jalga ja kui vee kusagil oli nahka jalatsite külge pandud siis oli maiuspala-saabastest oli jrgi vaid talad mis ei maitsenud.
Teine lemmik oli punutud korvid.....neid meil kulus palju, mulle meedis kui neid oli palju ja temale kui korvide jupid igalpool laiali olid :D
Mänguasjadest tehti yprs ruttu saepuru jne jne.
Aga ajapikku saime sellest üle, kusjuures oli abimeheks see närimisvastane spray mida loomapoodides müüakse.
Vanema dogiga oli aga probleemiks mööbel......seda tahtis too koguaeg tuunida et tema äranägemise järgi välja näeks, kui dogiga probleemid algasid soetasime puuri, kui kodunt lahkusime siis veetis oma aja magades puuris ning kui me koju tulime siis sai tundide viisi õues olla. Teise dogiga seevastu on ainsaks probleemiks siiani prügi sorteerimine ta on vist rohelistega liitunud :P
neljajalgsetel on alati sõnaõigus!!!
http://www.nogg.se/csaar

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline