Saksalambakoer ei lähe kuuti ja ei haugu ka enam.

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Kasutaja avatar

Saksalambakoer ei lähe kuuti ja ei haugu ka enam.

PostitusPostitas miisu » 08 Jaan 2008 11:01

Minu 10 kuune saksalambakoer ei lähe kuuti. Kas võib olla nii, et kuut on vales kohas? Olen nimelt mures, et õues nii külm ja äkki jääb haigeks.Koer on pikakarvaga. Eile hommikul kui koer haukus, tundus mulle ,et tal nagu hääl ära ja pole rohkem haukunud ka.Ise ta lõbus ja tahab hirmsalt mängida kui välja lähen.Veel niipalju,et tal hetkel jooksuaeg ka aga sellepärast ta nüüd vaevalt jättis haukumise.Kuidas teha kindlaks, kas koeral on kurk haige?
Elagu loomad:)

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 08 Jaan 2008 11:07

Oi, miisu, kui koeral on jooksuaeg, siis ära teda küll praegu õues hoia.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas miisu » 08 Jaan 2008 11:18

Kuna mu koeral alles hakkas jooksukas ja olen ise kogu aeg kodus siis on mu silm kogu aeg koeral peal. Ja siiamaani pole ühtegi koera meie aia taga hiilimas käinud.Pole ühtegi koerajälge ka aia taga ja meie alevikus pole hulkuvaid ja lahtiseid koeri.Aga kui tippaeg käes siis kindlasti igaksjuhuks võtan ta tuppa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dutch » 08 Jaan 2008 11:27

miisu kirjutas:Kuna mu koeral alles hakkas jooksukas ja olen ise kogu aeg kodus siis on mu silm kogu aeg koeral peal. Ja siiamaani pole ühtegi koera meie aia taga hiilimas käinud.Pole ühtegi koerajälge ka aia taga ja meie alevikus pole hulkuvaid ja lahtiseid koeri.Aga kui tippaeg käes siis kindlasti igaksjuhuks võtan ta tuppa.

Kui on käpajäljed aia taga, siis võib juba hilja olla! Kas sa öösel ka teda valvad? :wink:
Ja kuidas sa tead, millal on tippaeg? :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 08 Jaan 2008 13:01

Teema juurde:

Külm su koeral vaevalt et on. Sakslased on suhteliselt ilmastikukindlad loomad. Ja see kuuti mitteminek - see ei ole kinni kuudi asukohast ma oletan.
Minu koer ei käi lumega kuudis peaaegu mitte kunagi - ainult kui väljas on mudane ja vihmane, siis läheb sinna vahel põõnutama. Lumega aga keerab ennast lumehange kerra, paneb käpad kõhu all, nina saba sisse ja põõnutab mõnuga. Nii et muretsemiseks pole põhjust, kui kuut olemas, siis koer läheb sinna ikka kui tõesti liiga külm või märg.

Aga hääle kohta - kui ikka tõesti muret teeb siis arsti juurde - muidu kui ta sul haukumislemb on siis pika haukumise peale lähebki neil hääl kähedaks. On veits vait - ja uuesti haukuma hakates jälle hääl korralik...
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kadry91 » 08 Jaan 2008 21:25

Mul endal kah sakslane. Elas mingi vähemalt 6 aastat ühes kuudis ja see talv lõi talle midagi pähe. Üks päev enam lihtsalt ei läinud kuuti, ööd olid kah külmad ja magas trepi peal. Olime juba mures ja mõtlesime et peaks uue kuudi ostma, aga siis no umbes 2 nädala pärast, äkki läks ise kuuti ja nüüd põõnab seal poole päevani. Et me ei teagi mis tal viga oli, et vahepeal ei sobinud kuut, aga nüüd jälle kõik korras. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tom Bombadil » 09 Jaan 2008 00:14

Koera koht pole kuudis vaid toas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 09 Jaan 2008 00:17

Tom Bombadil kirjutas:Koera koht pole kuudis vaid toas.

:OT: Vaidleks vastu. Näiteks kaukaaslast toas pidada oleks loomale suhteliselt karm. Võimalik, aga karm.
Everyone around you was corrupted

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 09 Jaan 2008 00:21

Antagu andeks, aga mina ka ei mõista, miks ei võiks vastava karvastikuga koera õues pidada. :?:
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tom Bombadil » 09 Jaan 2008 00:23

Eks ma ka rohkem nalja pärast - mõnel tõul on ilmselt õues parem küll. Samas ma vist ei julgeks ka kaukat üksi õue jätta - kardan liialt teiste inimeste pahatahtlikust. Küll siin tulistatakse ja mürgitatakse koduaias olevaid kutse. Lihtsalt jube. :|

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 09 Jaan 2008 00:35

Teemaalgatajale - kui koeral on jooksuaeg, siis parem olgu ta sul toas silma all, kui õues läbi akna jälgimisel. Küllap leiab ka majapidamises niisuguse koha, kus koeral palev pole :) Kingpoole vanasõnandusse laskudes - parem karta, kui kahetseda :wink:

Mis nüüd puutub kaukade toaspidamisse... siis allakirjutanul on kaks kaukat Lasnamäe koerteris edukalt elanud. Üks oli varemalt suht õuekoer ja teine kasvas ja elas kuni 3 eluaastani sealsamas 4.korruse korteris. Polnud kummalgi häda nagu midagi.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

Re: Saksalambakoer ei lähe kuuti ja ei haugu ka enam.

PostitusPostitas katri » 09 Jaan 2008 00:36

miisu kirjutas:Minu 10 kuune saksalambakoer ei lähe kuuti.... Eile hommikul kui koer haukus, tundus mulle ,et tal nagu hääl ära ja pole rohkem haukunud ka.Ise ta lõbus ja tahab hirmsalt mängida kui välja lähen.Veel niipalju,et tal hetkel jooksuaeg ka aga sellepärast ta nüüd vaevalt jättis haukumise..

Kuna mu koeral alles hakkas jooksukas ja olen ise kogu aeg kodus siis on mu silm kogu aeg koeral peal. Ja siiamaani pole ühtegi koera meie aia taga hiilimas käinud.Pole ühtegi koerajälge ka aia taga ja meie alevikus pole hulkuvaid ja lahtiseid koeri.Aga kui tippaeg käes siis kindlasti igaksjuhuks võtan ta tuppa.

Diletandina ütlen, et hoidke oma koera toas ja tore kui hilja pole. Õues silma peal hoidmisest ei pruugi kasu olla, ega kogu aeg aknale nõjatu.

Jooksuajal võivad emased vägagi veidralt käituda või kummalisi hääli teha. Jooksuaeg pole haigus.

Ja kui ka teie alevikus pole vabapidamisel koeri, kelle peale siis koer üldse haukuma peaks? Ülelendavate vareste?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Hingelt sülekoer
Kasutaja avatar

Re: Saksalambakoer ei lähe kuuti ja ei haugu ka enam.

PostitusPostitas brandiit » 09 Jaan 2008 10:03

katri kirjutas:
Ja kui ka teie alevikus pole vabapidamisel koeri, kelle peale siis koer üldse haukuma peaks? Ülelendavate vareste?

Brandi ei haugu kunagi võõraste koerte peale, aga kaklevad varesed aia taga ajavad küll "auhi" suust välja :irw:

Kui teda haukuma ajavad faktorid puuduvad (liiga aiale lähedal seisma jäävad inimesed ajavad ta ka närvi), võib ta terve päeva vait olla. Alguses ka külmaga muretsesime. Aga niipalju kui mina tean, võib jooksukas anda igasugu huvitavaid sümptomeid.

Üldiselt on meie sakslase tüüpi krants ka täiesti ilmastikukindel ja lebotab terrassil ka lume ja külmaga. Kuudi võõristust tal ei ole ja tuulega poeb alati sinna põhku, ainult nospel väljas. Praegu ta meil muidugi toas, sest anti-kutsika op seljataga ja meil toas tema pärast Arktika, et ta meil igalt poolt karva maha ajada ei paluks.
Tean, kui keeruline on õue koera (kes naudib seda, et iga kell kusagil midagi toimub) toas pidada, kus on veel parkett ka ja hirmus libe selle tõttu (ei saa mainimata jääda, et proovisime aidata ja panime ajalehed maha, aga ta on ajalehe foobik).
Ka on vaja pissipausidega arvestada, mida ju õue koeral ei tunne ka (meie õnneks avastasime, et koer on täiesti toas peetav ja annab väikse niuksatuse ja meie-uks marsruudil jooksmisega endast märku).

Samas eelistaks pigem seda toas pidamise sebimist, kui et soovimatuid kutsikaid mõne ära eksinud Jussiga.
34kg puhast armastust ja 4 musta käpakest

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 09 Jaan 2008 11:53

airepiret kirjutas: Kingpoole vanasõnandusse laskudes - parem karta, kui kahetseda :wink:

....veel Kingpool ütleb, et tema tähelepanekute tulemusel on mõne sakslase tippaeg väga kummalisel ajal olnud- kõige varem 8 päeval ja kõige hiljem 28 päeval ( mida Kingpool kohe kuidagi ei suutnud uskuda aga nii väideti ja väitis kogemustega kasvataja, järelikult peaks nagu uskuma) , mõlemal korral kutsikad ka sündisid ja loomulikult mittesoovitud.
Veel üks Kingpoole vanasõna: Parem 1 koer toas kui (2 kuu pärast ) 13 koera õues . :wink:
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Kasutaja avatar

PostitusPostitas miisu » 10 Jaan 2008 15:52

Kuna me elame kohe tammiku servas siis haugub meie koer ikka kitsede ja jäneste liikumise peale. Ja vahest kõnnivad aia taga peale inimeste ka mu enda ja naabri kassid.Ja koeri pole ma aia taga üldse liikumas näinud.Meie ülenaabrite isane koer on aias kinni ja ta ei tee sellist nägugi, et tahaks meile külla tulla.Nagu polekski minu koeral jooksukat.Ja tuppa me koer ei tahagi tulla ,kuna kardab parkettpõrandat,see libe tema jaoks.Meelita kuidas tahad aga ei tule.Ööseks olen pannud ta garaazi aga päeva ajal ikka õues.
Teistel naabritel ka emane sakslane ja nende koer on ka koguaeg väljas olnud jooksukaga ja naaber väidab sama, et ei ühtegi isast käi uudistamas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 11 Jaan 2008 09:45

Palju õnne siis! :porgand:
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 11 Jaan 2008 13:19

Koera koht on voodis!
VOT
:irw:
Et ei oleks piinavalt valus sihitult elatud aastate pärast …
Lootusega, et inimene suudab õppida armastama läbi oma koera silmade...

Hingelt sülekoer
Kasutaja avatar

PostitusPostitas brandiit » 11 Jaan 2008 14:04

Meie vastse (ja õnneks ajutise) toakoera arvates on ainuke õige koht otse perenaise süles, või siis võimalikult tee peale ees, kus iganes ma ei viibiks.
Hommikuti istub ja vahib silma sisse kui meikida, süüa, riietuda, kotti kokku panna...
Kohutav memmekas lihtsalt, läksin dušši alla ja olin ilmselgelt seal liiga kaua (viis minutit) sest me pätt oli juba ühe mu soki endale kaissu varastanud ja magas seal õnsalt otsas, ise täpselt vannitoa ukse taga, et ma jummala eest põgeneda sealt ei saaks, ilma et ta näeks :angel:
34kg puhast armastust ja 4 musta käpakest

Tessa & Mona
Kasutaja avatar

PostitusPostitas nipitiri » 11 Jaan 2008 20:31

miisu kirjutas:Kuna me elame kohe tammiku servas siis haugub meie koer ikka kitsede ja jäneste liikumise peale. Ja vahest kõnnivad aia taga peale inimeste ka mu enda ja naabri kassid.Ja koeri pole ma aia taga üldse liikumas näinud.Meie ülenaabrite isane koer on aias kinni ja ta ei tee sellist nägugi, et tahaks meile külla tulla.Nagu polekski minu koeral jooksukat.Ja tuppa me koer ei tahagi tulla ,kuna kardab parkettpõrandat,see libe tema jaoks.Meelita kuidas tahad aga ei tule.Ööseks olen pannud ta garaazi aga päeva ajal ikka õues.
Teistel naabritel ka emane sakslane ja nende koer on ka koguaeg väljas olnud jooksukaga ja naaber väidab sama, et ei ühtegi isast käi uudistamas.

Elukohaks on sul pandud Rakvere nagu ma näen :lehv: . Ega ma väga palju neid tammiku taguseid koeri tea, aga nii palju ma tean küll, et seal on üks äärmiselt sõbralik "eesti hundikoer", kes on väga heas füüsilises vormis ja ta lausa lendab üle kõrgete aedade :irw: Ning selle hea füüsilise vormi on ta just saanud sellepärast, et ta on selline vabapidamisel peni, kes väga pikki vahemaid läbib ja tüdrukutel külas käib :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas miisu » 13 Jaan 2008 17:52

Elukohaks on jah pandud rakvere aga tegelikult elan rakverest suht kaugel ja vaevalt ,et see hüppekoer suudab 10 km lennata.:)

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 14 Jaan 2008 02:36

miisu kirjutas:Elukohaks on jah pandud rakvere aga tegelikult elan rakverest suht kaugel ja vaevalt ,et see hüppekoer suudab 10 km lennata.:)

Ega see siis mingi vana uudis ei ole, et isased käivad ka pruutidel 15 km kaugusel külas. Või mõtlesid sa selle 10km all aia kõrgust? :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mariii » 12 Aug 2008 14:01

Meil oli ka alguses enda belglasega jama, et ei lähe kuuti ja selle ümber olevas aias ei taha ka olla. Kuna võtsime ta talvel, siis kartsime, et tal seal külm. Nii saigi temast toa koer.

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline