SLK kõrvad ei tõusegi kikki?!

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Kasutaja avatar

SLK kõrvad ei tõusegi kikki?!

PostitusPostitas Dakota Mare » 28 Nov 2007 17:01

Tahaks teada laiemate rahvahulkade kogemusi. Ma ise pole elades lontkõrvalist sakslast näinud. Ehk seepärast, et selliseid peidus hoitakse või siis ikkagi seepärast, et neid ei ole?
Nüüd ühel minu koera kutsikal ei tõuse kõrvad ülesse. Kutsikas on juba 9-kuune. Kõrvasid on küll seotud, küll liimitud, antakse mitmeid toidulisandeid, aga ei midagi. Vahel harva viskab hetkeks ühe kõrva püsti, kuid muidu ikka täiesti lontis. Ja mitte kutsika "tuulest viidud" pehmed või viltused vaid ikka lontis mis lontis. Emapoolne suguvõsa ja lähemad sugulased on kõik kohalikud ja peo peal, pole kellelgi isegi mitte pehmeid kõrvu. Isa peaks olema samuti täiesti korralik, kuigi tema kohta kõike ei tea.
Aga kas on siis võimalik, et igati tõulistel vanematel tuleb lontkõrvaline järglane? :o
Ja kui see tõesti peakski nii jääma, kas on siis kuidagi võimalik (meditsiiniliselt)sekkuda, et siiski kõrvad pärast püsti oleks?
Abivalmis, avatud ja ümbritsevate suhtes salliv

ja exxon
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marii » 28 Nov 2007 17:10

Tere, Mare,

Olen näinud selle kutsika isa ja selle isase mitmeid järglasi, pehme kõrv on mõnes pesakonnas probleemiks, aga ainult pehmed, mitte täitsa lontis kõrvad.
Olen ka näinud konkreetset kutsikat ja öelnud, et koera kõrvad peaksid olema KOGUAEG teibitid, seda nõuannet aga pole kas laiskuse või muul põhjusel järgitud ja seda ma ültesin juba, kui oleks veel lootust olnud kõrv püsti saada. Nüüd 9-kuusena on see vast võimatuna näiv missioon..

Olen näinud ka 4-5-kuuseid täitsa lontis kõrvadega kutsikaid, kõrvad sai kinni teibitud ja alati olid teibitud!! Üks koer, kellel olid täitsa lontis kõrvad, on preagu pooleteiseaastane täitsa kikkis kõrvadega ilus isane(kuigi ta on kodukoeraks müüdud, aretuses teda ei kasutada kindlasti)!

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 28 Nov 2007 18:42

marii kirjutas: Nüüd 9-kuusena on see vast võimatuna näiv missioon..
Tooksin paralleeli dobermannidega. Peaks olema võrreldav.

On küllalt olnud kupeeritud 9-kuuseid kutsikaid, kel kõrvad veel hästi ei seisa, kuid hiljem on kõik OK.

Olen näinud ka dobermanni, kellel 1.5a (omanike oskamatuse või laiskuse tõttu) kõrvad olid suures osas lontis ja ikkagi saadi püsti lõpuks.
9 kuusel peaks raudselt andma veel kõrvu tulemuslikult siduda (peaks olema aga järjekindel). Eriti kui on tegemist tõuga, kellel eeldus ikka olla püstiste kõrvadega.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 29 Nov 2007 01:23

Riskides saada kohutava põlguse osaliseks küsin siiski - milleks kõrvu siduda ja liimida? Kas poleks ausam asi nii jätta nagu ta on ja leppida olukorraga kus kõigil ikkagi ei ole kikkkõrvad?
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 29 Nov 2007 02:52

Lohelend kirjutas:Riskides saada kohutava põlguse osaliseks küsin siiski - milleks kõrvu siduda ja liimida? Kas poleks ausam asi nii jätta nagu ta on ja leppida olukorraga kus kõigil ikkagi ei ole kikkkõrvad?
Omanike otsus. Kui ise tahavad jantida, siis miks ei.
Aus kelle suhtes? Kui tegu pole just suure aretusloomaga.

Aga kui omanikke ennast ei häiri, siis muidugi parem olgu nagu on.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 29 Nov 2007 03:09

Lohelend - puhtalt minu arvamus. Kui ON võimalik muuta tõu välimust ilusamaks (olgu siis teipimis meetmed) ja standardi kohasemaks siis miks mitte seda kasutada?
Oletame ,et sul kah SLK ja juhtub, et ei tõuse üks kõrvadest üles. On ilus? - Ei. Ja sa TEAD, et ,kui teipida siis saaks korrektseks. Sa ei kasutaks seda võimalust?

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 29 Nov 2007 03:34

Veronts... oleneb mida ja mis eesmärgil teha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 29 Nov 2007 11:32

Teipimist on aastakümneid kasutatud pehmete kõrvade püsti ajamiseks , idakate puhul oli see eriti levinud tegevus ja see on ka häid tulemusi andnud. Sakslastel tuleb sellist asja harva ette. Kõrvade tõusmine on raske sellepärast, et nad on vähe suured ja rasked tulnud kutsika jaoks. Minugi idakas sai kunagi endale nii kikkis kõrvad 4 kuuselt , vend 5 kuuselt , täiskasvanuna olid tal head tugevad ja paraja suurusega kõrvad ja mitmel pesakonnal kutsikatel polnud mingeid probleeme kõrvade tõusmisega ja ei vajanud nad ka mingit teipimist kunagi . ... aga peale 6 kuud on asi juba kaheldava väärtusega ja usun, et 9 kuuse puhul on asi juba maha magatud. Omanik pole järjekindlalt kõrvade teipimisega tegelenud.
Lohelennule võiks selle peale öelda, et miks pügada puudleid, nad on niigi ilusad.
:P
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ilvi » 29 Nov 2007 11:42

Mare, kas see on see kutsikas, kellega mina tuttav olen?
Kui see, siis ma arvaks küll, et kui kogu aeg teibituna hoida, oleks pilt parem. See kõrv vahest ikka seisab ka kui tuul õiges suunas puhub. Aga ma ei näe teda miskipärast teibituna.

Lohe: miskipärast paljud inimesed kujutavad ette, et nende sakslane või muu eesti hundikoer (jajah, nad teibivad ka mukke) on vähemväärtuslik kui kõrv(ad) lontis.
Always look on the bright side of life...

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 29 Nov 2007 11:50

Kingpool kirjutas: Lohelennule võiks selle peale öelda, et miks pügada puudleid, nad on niigi ilusad.
Kui mingi puudel pidevalt nulliga maha oleksd pügatud, siis mul tekiks küll kahtlus antud isendi karva struktuuri kohta. Ja ma poleks sugugi kindel, et ma puudlite aretuses just seda koera kasutaks. Sama on püstimeelitatud kõrvadega või mingi imepuruga mustaks värvitud ninadega.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 29 Nov 2007 12:02

Lohelend kirjutas:
Kingpool kirjutas: Lohelennule võiks selle peale öelda, et miks pügada puudleid, nad on niigi ilusad.
Kui mingi puudel pidevalt nulliga maha oleksd pügatud, siis mul tekiks küll kahtlus antud isendi karva struktuuri kohta. Ja ma poleks sugugi kindel, et ma puudlite aretuses just seda koera kasutaks. Sama on püstimeelitatud kõrvadega või mingi imepuruga mustaks värvitud ninadega.

Ära muretse pehmeid kõrvu sakslaste aretuses teadlikult ei kasutata, sakslaste aretajad ei ole meil lollpead. :P
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 29 Nov 2007 12:15

Kingpool kirjutas: Ära muretse pehmeid kõrvu sakslaste aretuses teadlikult ei kasutata, sakslaste aretajad ei ole meil lollpead. :P
Paljukest meil siis neid aretajaid on? Arvestades slk-de suurt populaarsust on arvata, et ega ikka kõik, kellel pesakond tekib, ei ole kursis mingite teiste koerte kõrvade kikitusega. Siiski usun, et tõsiaretajad, kes käivad suurtel näitustel Saksamaal ja oma valikuid seal ka uurivad, need kindlasti teavad oma väljavalitud isaste lapsepõlve ja noorukiiga.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 29 Nov 2007 12:20

Lohelend kirjutas:
Kingpool kirjutas: Ära muretse pehmeid kõrvu sakslaste aretuses teadlikult ei kasutata, sakslaste aretajad ei ole meil lollpead. :P
Paljukest meil siis neid aretajaid on? Arvestades slk-de suurt populaarsust on arvata, et ega ikka kõik, kellel pesakond tekib, ei ole kursis mingite teiste koerte kõrvade kikitusega. Siiski usun, et tõsiaretajad, kes käivad suurtel näitustel Saksamaal ja oma valikuid seal ka uurivad, need kindlasti teavad oma väljavalitud isaste lapsepõlve ja noorukiiga.

Tead, sakslaste puhul on tegemist suht kindla seltskonnaga, kes on tegelenud sellega aastakümneid ja uued, kes juurde tulevad, nende tegevus on tavaliselt vanade tegijate silma all ja sealt saavad nad ka alati head nõu. Sakslastel on aretusnõuded, mis panevad piirid suvaliste tegijate tegemistele 8)
Aga juhtumiste eest ei ole kaitstud keegi.
Jäära tähemärgi jäär

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 07 Mär 2008 10:33

Kuidas nende kõrvadega nüüd on? Kikkis või lontis?
Et ei oleks piinavalt valus sihitult elatud aastate pärast …
Lootusega, et inimene suudab õppida armastama läbi oma koera silmade...

Kasutaja avatar

Lontis

PostitusPostitas Dakota Mare » 07 Mär 2008 12:44

Ei jää need püsti midagi :(
Ja järjest rohkem näen teibitud kõrvadega saklaste kutsikaid päris nimekatest paaritustest. Seega teadvustan seda nüüd enda jaoks küll kui ühte süvenevat sakslaste probleemi. :?
Sakslasel võiksid siiski kõrvad olla loomulikult kikkis kui ta on igati tõuline ja vägisi kikki aetud kõrvadega sakslast ei tohiks kunagi aretuses kasutada. Minu meelest ei tohi seda normaalseks pidada, et sakslase kõrvu peabki püsti aitama. Aga tundub, et mitte kõik kasvatajad nii ei arva.
Abivalmis, avatud ja ümbritsevate suhtes salliv

Kasutaja avatar

Re: Lontis

PostitusPostitas Kingpool » 13 Mär 2008 11:52

Dakota Mare kirjutas:Ja järjest rohkem näen teibitud kõrvadega saklaste kutsikaid päris nimekatest paaritustest. Seega teadvustan seda nüüd enda jaoks küll kui ühte süvenevat sakslaste probleemi. :?

Huvitav kus sa neid siis nüüd karjakaupa näed, mina nägin küll esimest korda üle 10 aasta seda sinu kutsika puhul.
Ja kui sa neid näinud oled, võib- olla on need kõrvad teibitud omaniku hirmust üles aga tegelikult tõuseks ise ka püsti ilma abita . :roll:
Jäära tähemärgi jäär

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 13 Mär 2008 12:11

Kingpool kirjutas:Huvitav kus sa neid siis nüüd karjakaupa näed, mina nägin küll esimest korda üle 10 aasta seda sinu kutsika puhul.
Ja kui sa neid näinud oled, võib- olla on need kõrvad teibitud omaniku hirmust üles aga tegelikult tõuseks ise ka püsti ilma abita . :roll:
Millest selline ründav toon? Kingpool, Sa ise ei ole ju slk kasvataja. Ja kui kõrvakikitus ei ole tõus probleem, siis kuskohast peaksid uued omanikud üldse selle peale tulema, et kõrvu teipida?
Dragonhunter

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 13 Mär 2008 13:04

Rexi nägema harjunud värske kutsikaomanik võib vabalt ära ehmatada kui kõrv(ad) ära vajuvad või üldse püsi tõusta ei taha ja uurima hakates leiavad, et on võimalik teipida (internetist näiteks leiab ohtralt erinevaid soovitusi) ja kasvõi igaks juhuks toestavad. Tean enda kogemustest. Aga minule soovitati loomaarstide poolt, et ei ole mõtet teipida, ilmselt tõusevad nagunii ise ja kuigi ma selles sügevalt kahtlesin, said nad end ikka ilma abita püsti aetud. Mõni hoolsam inimene (ja ilmselt ka mina praeguseks) ei jätaks asja juhuse hooleks.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 13 Mär 2008 13:09

Snowblind kirjutas:Tean enda kogemustest. Aga minule soovitati loomaarstide poolt, et ei ole mõtet teipida, ilmselt tõusevad nagunii ise ja kuigi ma selles sügevalt kahtlesin, said nad end ikka ilma abita püsti aetud. Mõni hoolsam inimene (ja ilmselt ka mina praeguseks) ei jätaks asja juhuse hooleks.
Et siis ikkagi esineb juhuseid kus kõrvad ei tõuse? Ja kasvatajaga konsulteerimisest ei rääkinud Sa seepärast,et Sinul ei olnud seda võimalust, eks. Teistel ju ikka kasvatajapoolne abi ja tugi (ic, mittetahtlik nali) käepärast. Või on nii, et ka kasvatajad soovitavad teipida igaks juhuks ja harjumusest ja nii ongi linnalegendile alus pandud?
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 13 Mär 2008 13:18

Mina ei pea õigeks et mingisugune koera kehaosa on selline vaid seetõttu et ta on kutsikaeas selliseks teibitud.

Sarnase paraleeli toon afgaanidest - on kenneleid kes teibivad sabad silmusesse juba enne kui need loomulikult kaardu minema hakkaksid. Tulemuseks on see et kui ringis koeri vaadata on tihti vähemalt pooltel võltsid silmused sabas. Aretuses aga ei pööra keegi tähelepanu sellele et kas koer on loomult hea sabaga või on see kunstlik. Rääkimata sellest et tänapäeval on kasutusel suisa kirurgilised meetodid saba korrigeerimiseks et see oleks kooskõlas tõustandardiga.

Vahet pole, on see saba või kõrv - üks asi kõik. Näituseringi ja aretusse on minu tõekspidamise järgi siiski asja koeral kes on selliste välimiku omadustega nagu loodus temale kaasa andis. OK - kasvataja ehk teab et koeral ei olnud hea saba, aga uus omanik ei pruugi seda teada, rääkimata sellest et nimetatud koera lapselapse omanik ei pruugi osata seda isegi küsida.
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 13 Mär 2008 13:43

Mina ei jõudnud oma koera kasvataja käest küsima tõesti. Samas ei ole näinud ühtegi lontkõrvalist SLKd (ühte või kahte "paberiteta aga muidu täiesti tõupuhas" kellel üks kõrv ei seisa). Ei oska öelda, kas on see hoolika teipimistöö tulemus. Olen kuulnud, et kasvatajad on soovitanud igaks juhuks toestada (juhuslikud jutulõngad jalutuskäigul või trenniplatsi ääres nii et ei oska öelda, kes need kasvatajad võivad olla). Küll aga olen näinud kõrvu, mis ilmselgelt vale teipimise tulemusena väga imelikult hoiavad- on olnud ilmselt lihtsalt pea peale kokku seotud mille tulemusel on kõrvad ebaloomulikus asendis (ei ole küll ekspert aga kindlus, millega ühe koera kõrvad seisid jättis mulje, et oleks ilma sidumatagi püsti tõusnud).
Mulle on tundunud, et SLK on üsna popp tõug ka nende seas, kes ei viitsi mingite nö. tõukoerte peensustega jamada. Kas kõik nad viitsivad tegeleda kõrvade teipimisega? :hups:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 13 Mär 2008 14:03

Lohelend kirjutas:Et siis ikkagi esineb juhuseid kus kõrvad ei tõuse? Ja kasvatajaga konsulteerimisest ei rääkinud Sa seepärast,et Sinul ei olnud seda võimalust, eks. Teistel ju ikka kasvatajapoolne abi ja tugi (ic, mittetahtlik nali) käepärast. Või on nii, et ka kasvatajad soovitavad teipida igaks juhuks ja harjumusest ja nii ongi linnalegendile alus pandud?

Tegelikult on see sakslaste puhul (vähemalt Eestis) tõesti tõeliselt harv asi, et kõrvad kikki ei tõuse. Olen küll näinud pehmet kõrva ja seda, et kõrvade tõusmine võtab väga kaua aega aga seda, et lonti on jäänud, kuulen esimest korda. Olen selle teemaga ise väga lähedalt kokku puutunud kuna Ameerika liinides on seda palju sees ja mina ühel oma valgel teipisin ja kaua. Ja tema esimese pesakonna järglastel olid kõikidel tüdrukutel väga head tugevad kõrvad aga mõlemal poisil ka teibiti, et kikki jääksid (poisid aretusse edasi ei lähe). Samas väidavad päris mitmed vanemad sakslase kasvatajad ja ka valgete kasvatajad: et siis kui nemad said aru, et kikki tõusevad kõrvad igal juhul ka ilma teipimata siis lõpetasid nemad teipimise ära ja kõigil on kõrvad ise kikki tõusnud. No ma siis seekord otsustasin, et ei teibi ja ootan ära. Ühel pesakonna kahel kutsikal oli 3 kuuselt nii ilusti kikkis ja kui siis kukkusid lonti, terve kuu olid lontis, mul hing värises aga ootasin nii nagu Ameeriklane soovitas. Ja üllatus üllatus, nagu kevadel pungad ei jää tulemata nii läksid ka kutsikate kõrvad ikka rohkem ja rohkem kikki ja nüüd 5 kuuselt on nii ilusate kikkis kõrvadega. Samas olen ma internetist piltide pealt näinud nii lontkõrvalisi valgeid kui ka sakslaseid. Ja ega ma ei tea, kas minu koeral oleks kõrvad kikki tõusnud kui ei oleks teipinud või ei oleks. Sest teipimine ise samuti ärritab kõrva ja vastavalt mõne spetsialisti arvamusele hoopis segab kõrvade korralikku arengut (ei mina tea). Samas on pehme kõrv väga väike probleem (eriti võrreldes terviseprobleemidega), sest sellest on võimalik ühe põlvkonnaga lahti saada (eeldab muidugi, et järgmise aretuspõlvkonna üheks valikukriteeriumiks on kõrvade tugevus). Minul on selline emane koer ja ma kohe kindlasti ei ole nõus teda selle tõttu aretusest välja jätma kuna ta on muude asjade poolest väga hea. Aga ma ei ole sellest ka kunagi saladust teinud, et selline probleem eksisteeris. Ja olen nõus, et koera kehaosa ei peaks olema selline nagu ta on teipimisest aga samuti olen arvamusel, et kasvataja peab aitama kutsikaomanikul need kõrvad siiski püsti saada isegi kui selleks on vaja teipimist. Ja see on ka tõsi, et pehmet kõrva tuleb tunnistada kui probleemi aretuses ja seda väga tõsiselt võtta. Sest kikk-kõrvalisel koeral peavad ikka kõrvad iseenesest püsti minema. Looduses huntidel on palju väiksemad kõrvad näiteks kui meie koertel :)

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 13 Mär 2008 22:24

Mina olen oma vähese kogemusega SLKde suhtes näinud küll vähemalt kahte tõutunnistusega lontkõrvalist koera ja Mare kutsikat ma näinud pole. Ühte tundsin väga lähedalt, papa vägagi nimekas ja üks kõrv hoidis õige tuule suunaga püsti, teine mitte. Sai kvaliteettoitu, teibiti, kuna taheti näitusele minna. Ilmselgelt on lontkõrvalised pigem koduaedadesse varjunud ega tule tihti avalikkuse ette.
Tegelikult on kolmas tuttav koer ka lontkõrv, aga kuna ma kindlalt ei tea, kas tal TT on, siis ei lisa nimekirja, kuigi seal majas eelmine SLK oli küll paberitega, Venemaalt toodud, aga praeguse londiku kohta ei tea väita.
koerad ei valeta

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 14 Mär 2008 11:43

Lohelend kirjutas:
Kingpool kirjutas:Huvitav kus sa neid siis nüüd karjakaupa näed, mina nägin küll esimest korda üle 10 aasta seda sinu kutsika puhul.
Millest selline ründav toon? Kingpool, Sa ise ei ole ju slk kasvataja. Ja kui kõrvakikitus ei ole tõus probleem, siis kuskohast peaksid uued omanikud üldse selle peale tulema, et kõrvu teipida?

Sina, lohe, vaata hoolega uuesti minu emotikoni, kust ei loe mitte välja ründavat tooni vaid mõtisklust ja kahtlust. Miks sa pead alati selle halvema variandi valima, mul on ka häid omadusi. :P
Ja see , et ma praegusel ajal ei ole viitsinud endale kennelit tekitada ja pole superaktiivne sakslaste kasvataja aga olen seda kunagi olnud, praegu pidevalt asjaga kursis-olev ja miski ei välista seda , et võiksin seda homne päev jätkata, sakslastega tegelenud ja sakslasi omanud tänase päevani- ehk ma siis ikka natuke olen näinud ,30 aastat sakslaste arengut Nõukogude Eestis ja Eesti vabariigis, ja natuke ka tean milles räägin , seepärast ehk ma võin ka miskit natuke arvata ja väheke sel teemal suud pruukida ...või kuidas? :P
Eile vestlesime ka sakslaste kasvatajate-omanike ringis selle lontkõrvasuse teema üle ..... ühismõtteks jäi ikka see, et sakslastel on igasugu muid probleeme ja lontis kõrvad on selle kõrva olematu probleem, mida peaaegu ei eksisteeri.Ei ole nemad ka karjakaupa näinud lontkõrvalisi ja teibitud isendeid. 8)
Jäära tähemärgi jäär

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 14 Mär 2008 11:59

Kingpool kirjutas:Ja see , et ma praegusel ajal ei ole viitsinud endale kennelit tekitada ja pole superaktiivne sakslaste kasvataja aga olen seda kunagi olnud ja miski ei välista seda , et võiksin seda homne päev jätkata, sakslastega tegelenud ja sakslasi omanud 30 aastat tänase päevani- ehk ma siis ikka natuke olen miskit näinud ja natuke ka tean, seepärast ehk ma võin ka miskit arvata ja väheke sel teemal suud pruukida ...või kuidas? :P
Eile vestlesime ka sakslaste kasvatajate-omanike ringis selle lontkõrvasuse teema üle ..... ühismõtteks jäi ikka see, et sakslastel on igasugu muid probleeme ja lontis kõrvad on selle kõrva olematu probleem, mida peaaegu ei eksisteeri.Ei ole nemad ka karjakaupa näinud lontkõrvalisi ja teibituid isendeid. 8)
Ma kummardan Sinu tarkuse ja kogemuste ees. Seda enam hämmastab mind Sinu lause, et omanikud igaks juhuks kõrvu teibivad kui tõus see probleem puudub.
Näiteks võib greyhoundil, kellel liiga väike ja kerge kõrv, olla kikkkõrv. Ja sellest hoolimata võin kätt südamele pannes öelda, et greyomanikud lihtsalt igaks juhuks oma loomade kõrvu ei teibi. Ei ole sellest kunagi juttu olnud, ei ole kunagi näinud ei teibitud kõrvu, ega teipimisjälgedega kõrvu. Kikkkõrvu olen näinud. Kas ma pean nüüd arvama,et slk omanikud on ettenägelikud, ettevaatlikud, eelarvamuste küüsis või on tõus probleem? Kuskohast nad tulevad sellise asja peale, et kõrvu teipida?
Ma ise ei ole lontkõrvalisi slk-sid kohanud. Aga mul pole muidugi ka nii pikka slk kogemust
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 14 Mär 2008 12:04

[quote="LohelendMa kummardan Sinu tarkuse ja kogemuste ees. Seda enam hämmastab mind Sinu lause, et omanikud igaks juhuks kõrvu teibivad kui tõus see probleem puudub.
quote]
Mine kummarda kuskil mujal, ma ei vaja seda :irw:
Muide ma pole näinud ka teibitud isendeid, ma vaid pakkusin seda varianti, kui keegi juhuslikult seda kuskil näinud on. :roll:
Räägime parem d -jalgadest ja haigetest selgadest mis on tunduvalt suurem probleem, kui üks erakordne juhus "lontis kõrvu". :roll:
Jäära tähemärgi jäär

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 14 Mär 2008 12:24

Küll Sina, kingpool, oled üks viisakas inimene.

Mis nüüd puutub d-jalgadesse,siis kas sa vihjad düsplaasiale? Räägiks siis juba ka slk-de ülipikkadest tagumistest jalgadest mis x-i hoiavad. Siin otse kasvatajate töö ju.
Dragonhunter

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 14 Mär 2008 12:29

Lohelend kirjutas: Ma ise ei ole lontkõrvalisi slk-sid kohanud. Aga mul pole muidugi ka nii pikka slk kogemust

Mina olen näinud väga palju lontkõrvalisi nn ilma paberiteta hundikoeri. Tundub isegi, et vähe on ilma paberiteta korraliku välimikuga koeri. Üldse tundub, et selles tõus on ilma paberiteta koerte gasvatajaid palju.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karamell » 14 Mär 2008 13:36

Minu ühel kasvandikul (SLK) oli 15 aastat tagasi üks lontis kõrv. Kui asja lähemalt uurisin, siis selgus, et päeval oli kutsikas kodus koos vanaemaga. Nagu vanadel inimestel ikka juhtub, veetis ta enamus ajast tugitoolis telerit vaadates. Loomulikult ihkas kutsikas inimese seltsi, kuid vanaema tugitooli juurde pääses ainult ühest küljest ja kui juba tooli juurde istuma sai sätitud, siis vanaema muudkui paitas ja paitas ja ikka üle parema kõrva.... :twisted: Nii tekkiski ühe lontis kõrvaga koer...Rohkem lontkõrvalisi koeri pole näinud (tõupaberitega SLK). Usun, et probleem võib olla ka toitmises - mingisuguseid krõbuskeid tol ajal polnud, ikka sai arvestatud, palju liha-tangu-juurikaid vaja anda ning hammaste vahetumise ajal, kui kõrvad eriti pehmed, suurendatud kaltsiumi kogust :D Nüüd väidetavalt kuivtoidus kõik vajalik olemas, kuid kas on ?
Koerandus - hobist kasvab välja elustiil

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 14 Mär 2008 13:47

karamell, kui koera paitada, siis ta tõmbab kõrvad pealigi. Kas see parem kõrv hoidis siis niimoodi tahapoole lonti eluaeg, või mis kujuga see üks kõrv oli?
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 14 Mär 2008 14:40

Aino kirjutas:Mina olen näinud väga palju lontkõrvalisi nn ilma paberiteta hundikoeri.

Kui saksa lambakoer saab kutsikad lontkõrvalise krantsiga siis suure tõenäosusega jäävad enamikel pesakonna kutsikatel ka kõrvad lonti aga värvimarkeeringute järgi võib koer tunduda saksa lambakoerana. Ehk siis tõukoer on ikka tõupaberitega koer. Aga kui te räägite, et on olemas puhast tõugu saksa lambakoeri, kellel kõrvad kikki ei lähegi ja et neid on veel massiliselt.... Selles suhtes olen tõesti ma sama üllatunud nagu Kingpoolgi. Ja ma ometi peaks ju ometi mingil määral Eestis saksa lambakoerte seas toimuvaga kursis olema. :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 14 Mär 2008 17:22

Lohelend kirjutas:Küll Sina, kingpool, oled üks viisakas inimene.

Mis nüüd puutub d-jalgadesse,siis kas sa vihjad düsplaasiale? Räägiks siis juba ka slk-de ülipikkadest tagumistest jalgadest mis x-i hoiavad. Siin otse kasvatajate töö ju.

Eks ma ole jah üks hirmus viisakas inimene , ma olen seda ise ka tähele pannud - võta heaks, võta heaks! :P
Aga sel teemal võiks kasvatajad rääkida küll :roll:
Jäära tähemärgi jäär

Kasutaja avatar

PostitusPostitas admirable » 14 Mär 2008 17:58

Kingpool kirjutas:Aga sel teemal võiks kasvatajad rääkida küll :roll:

Väga lihtne, käib kaasas ülitugevate taganurkadega. Kohtunikud aga valivad näituseid võitma tugevalt ülenurgistunud koerad ja tagumist x-i ei diskvalifitseeri. Seega, näitusekoerte aretajatel, kellel eesmärk esiotsas olla, ei olegi ju alternatiivi. Või siis peab endale otsuse tegema kumb on tähtsam näitused või koera tervis. Lisaks tagumisele x-le käib ülenurgistumisega kaasas ka "logisemine", mis on veelgi hirmsam. Aga "logisemisest" kasvavad koerad vanusega välja ja siis saavad neist maailma kõige ilusamad ja efektsemad ülenurgistunud koerad ja hüper-super võitjad. 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karamell » 14 Mär 2008 18:48

Lohelennule : see lontis kõrv hoidis külje peale lonti. Tegelikult tõmbab ju koer kõrvad taha esimeses rõõmutuhinas, aga kui niimoodi pikemat aega koera pead siluda, hoiab ta kõrvu "normaalselt" :D
Koerandus - hobist kasvab välja elustiil

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 15 Mär 2008 17:03

Mina tean kahte SLK, paberitega, kel üks kõrv voldiga ja hoiab küljele lonti. Ja ma ei tea väga paljusid SLK-i. Imelik, et just need, keda mina tean, kõrvaprobleemiga on. Võimalik, et see tuleb sellest, et ma tunnen just "koduaedadesse varjunud " SLK-i, nagu Marilin neid nimetas. Misheli kasvataja lubas Mishelli pea pealt silitada- me nimelt küsisime silitramise kohta, sest olime ka seda linnalegendi kuulnud, et kõrvad ei pruugi nii hästi hoida pealaelt silistamisel. Mishelil olid 3 kuuselt kõrvad nii kikkis kui võimalik ja pole kunagi "mänginud" ega loperdanud, ka hambavahetuse per. mitte. Ja silitanud oleme teda kõrvade vahelt ja peapealt ja mitte alati ei lase ta kõrvi pea silitamisel longu. Ka joostes pole need kunagi laperdanud. Mina olen näinud päris mitmeid SLK, kel kõrvad väga ehku peal püsti. Eks colliedelgi ole kõrvade probleeme, neil küll pigem liigse kikkitõusmisega. Ma ei teagi, kas loomupoolest kikkkõrva saabki mingi vahendiga murtudkõrvaliseks ja lontkõrva kikkkõrvaliseks võluda. Võimalik, et vahendid aitavad mingil määral neid, kel probleem väga suur ei ole. Nagu näha, ei aita SLK kõrvade teipimine sugugi alati

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 16 Mär 2008 09:39

Miikene kirjutas:Mina tean kahte SLK, paberitega, kel üks kõrv voldiga ja hoiab küljele lonti.

Nüüd me oleme siis 3 lontkõrva kokku saanud - mitme nulliga arvust sakslastest , kelle käpad Eestimaa pinda puudutavad, äkki keegi veel teab mõnda? Mõnel laiema- haardega kennelil võib teoreetiliselt sündida 50- 100 kutsikat aastas (parematel aegadel). Appi missugune koeravabrik !!! Ega vist tiibetlased ja kuldsed eriti maha ei jää aga nüüd on kahjuks majanduslik langus ja äri ei lähe. Pingutage mälu, äkki saame kuidagi ühe pisikese osa e. u. 100 kokku- saaks täie õigusega teha üldistust sellele sakslaste massile kes siin eksisteerib :P
Jäära tähemärgi jäär

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 19 Mär 2008 22:05

Kingpool kirjutas:
Miikene kirjutas:Mina tean kahte SLK, paberitega, kel üks kõrv voldiga ja hoiab küljele lonti.

Nüüd me oleme siis 3 lontkõrva kokku saanud - mitme nulliga arvust sakslastest , kelle käpad Eestimaa pinda puudutavad, äkki keegi veel teab mõnda? ...

Ei, kuis siis kolm, minu arvestust mööda ikka 5- minu poolt 2, Marilini poolt ka 2 ja siis veel teemaalgatanu koer, seega 2+2+1 ja see on kokku 5. Millegipärast ei usu, et need loendatud nüüd ainsad lontkõrv-SLK Eestis on.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 26 Mai 2008 11:28

Nägin Gruusias näitusel sellist kutsikaklassis (peatselt junioriikka jõudvat) slk-d. Sellel küll kunagi kõrvad kikki ei tõuse. Minu arust ei saanud ta ringist isegi kirjeldust.
[img:647:802]http://www.freewebs.com/suvalist/lontkorv.jpg[/img]
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

PostitusPostitas BosWid » 06 Dets 2008 15:51

Miikene kirjutas:
Kingpool kirjutas:

Nüüd me oleme siis 3 lontkõrva kokku saanud - mitme nulliga arvust sakslastest , kelle käpad Eestimaa pinda puudutavad, äkki keegi veel teab mõnda? ...

Ei, kuis siis kolm, minu arvestust mööda ikka 5- minu poolt 2, Marilini poolt ka 2 ja siis veel teemaalgatanu koer, seega 2+2+1 ja see on kokku 5. Millegipärast ei usu, et need loendatud nüüd ainsad lontkõrv-SLK Eestis on.

Mina tean ühte paberitega SLK, kellel on üks kõrv kikkis ja teine lontis, mis lontis :) aga nii armas nägi välja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas HuskyLove » 21 Apr 2009 21:17

Hmm... ma ei ole küll mingi tegija :hups: , aga kui kutsikaeast pole juba selleks ajaks kõrvad kikki läinud, võib mingi kõrvahaigus olla äkki.Kontrollige kindlasti läbi! Näiteks minu sugulase koeral Mierlly'l tuli alles 6-aastasena veekott kõrva.Temaga ei mindud kohe arstile ja nüüd jääbki see lonti tal.Vaene kutsuke nühib praegu kõrvast natuke mingit vereplöga välja..... :cry: Kui aga omanikuga arstist rääkida....ei julge teemat üles võttagi kohe.... :| Aga kindlasti kontrollige!

NB! Hoiatan igaksjuhuks, et pole suur teadja nendest asjadest!
Huskyd... :heart:

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 21 Apr 2009 23:19

No kuue aastasena ei tasu küll enam loota, et kõrv kikki tõuseks... :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas HuskyLove » 22 Apr 2009 13:49

annee86 kirjutas:No kuue aastasena ei tasu küll enam loota, et kõrv kikki tõuseks... :roll:

Jah, seda tean ma isegi :irw: .Lihtsalt koer saaks vaevast lahti :wink:
Huskyd... :heart:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Corgihuviline » 22 Apr 2009 14:14

Tean üht kikkõrvalist krantsi, kes mingi pisitrauma tõttu lapsepõlves jäi ühest kõrvast lonti. Oli see nõelamine või mingi pisem loom hammustas, ei mäleta keegi. Igatages polnud miskit näha algul, mingi hetk hakkas hoidma lonti ja siis oli juba vedelikupaun kõrvaotsas ja peale ravi jäigi lonti. Pigem laikalaadsed, kui sakslase kõrvad olid.
Meie poolevereline sakslane, kelle teine vanem samuti sinnakanti peaks olema sest nende lähiümbruses vaid sakslased ja sakslaselaadsed olla elanud. Igatahes käisid meie Tigil need kõrvad enne mitu korda kikki-lonti, kui pidama jäid. Ei teipinud, poleks selle pealegi tulnud :D . Jälgisin lihtsalt huviga, mis toimub. Umbes kolmekuuselt olid kikkis ja umbes hambavahetuseaegu päris lontis. Siis vahepeal oli murtud otsaga ja taas kikkis. Mingi hetk peale poolt aastat olid jälle sellised väga vedelad, kord nii, kord naa. Täiesti üks päev lontis, teine kikkis. Arvasin tollal, et kiire kasv võttis vajalikud mineraalid ja kõrvade jaoks jäi väheks. Nagu hammaste kasvuga kaasneb. Aastaselt oli selgelt kikkis kõrvadega koer, kes voldib neid sageli kokku, pea külge ja taha. Toit oli ka nagu oli. Siinse maja vana kombe kohaselt enamasti leib lisanditega ja minu nõudmisel, mehe suu läbi, oldi nõus ka krõbinaid andma. Ei ole kerge olla minias :irw:
Palju sest nüüd kasu aga sellised tähelepanekud on.
corgi - hinge korgitser ja südamete lahtimurdja

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline