SAKSALAMBAKOER

- belgia, hollandi, saksa, šveitsi
Anonymous

SAKSALAMBAKOER

PostitusPostitas Anonymous » 28 Sept 2006 00:35

Mul tekkis selline küsimus , et vaadake ned sakslased onju on pikakarvalised ja lihtsalt saksalambakoerad.Kunagi veneajal said kõik näitusele nii valged, hallid ,mustad ,kui musta pruuni ja pikakarvalised aga miks nüüd aint see tavaline saksalambakoer saab näitusele ja pikakarvalised ei saa enam näitusele.Vahest sünnivad pesakonda mõni pikkakarvaline mis nendest siis saab lähevad lihtsalt valve koeraks või töö koeraks,Muideks on nad väga ilusad koerad. :roll:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 28 Sept 2006 00:40

Äkki honeybee tutvub SLK-de stanrdadiga? Ja kummastav tundub, et ta seda teinud ei ole - kuna ühest teisest teemast võib välja lugeda, et ta on ka oma koerale pesakonna teinud ja kutsikaid müünud... :roll:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 28 Sept 2006 01:17

ei meil ei ole pesakonda , mul endal ei ole yldse praegast koera mind lihtsalt huvitas see asi ma olen kõigega kursis ja telkust olen vaadanud et nyyd valged sakslased on ilukoerad ,aga mind lihtsalt huvitas see et miks see muudeti kunagi veneajal käisid nad ju näitusel?

& Muud Loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas -Minna- » 29 Sept 2006 22:02

Saksa Lambakoerte värvus:
ühevärviline must või hall;must "sadul" koos tan-värviliste laikudega või laikudega kuldkollasest kuni helehallini;hall koos heledamate või pruunide (sooblivärviliste) laikudega;sinised, maksavärvilised ja valged toonid ning albiinod on äärmiselt ebasoovitatavad (mõnes riigis on heleda karvkattega saksa lambakoerad tõustandardiga siiski lubatud) .

& kennel Alfablitz
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Helenike86 » 29 Sept 2006 22:35

Pikakarvalised on välja praagitud ,sest pikk karv ei lähe kokku nende nö tööpostiga.
Nimelt teadagi on sakslased teenistuskoerad ja töötades pikk karv on segav tegur.
Värvustest nii palju ,et on välja kujunenud kindel standard end see standardis olevate värvide hulk on iseenesest päris lai.
Värvustest siis veidi :must korrapärase punakaspruunide,pruunide,kollaste kuni helehallide piiretega,ühevärviline must või tumeda varjundiga hall,musta sadula ja maskiga.
Väikesed valged märgid rinnal või väga heledad jäsemete siseküljed on lubatud(mitte silmatorkavad) aga ei ole muidugi soovitavad.Aluskarv peab olema hallikat tooni.Ninapeegel peab olema alati must.
Kui on ka kahvatu mask või üldse mask puudub või on silmatorkavalt heldad silmad(kollakad) ,heledad märgid,sabaots punane või luitunud,ähmased värvid -siis loetakse nõrgalt pigmenteerituks.
http://www.skyli.ee Artemis koeratoidud, Isle of Dogs karvahooldustooted, Mimigreen disainer rihmad
http://www.alfablitz.ee Kennel Alfablitz

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 30 Sept 2006 12:13

ma ju ei küsinud mis värvi peab sakslane olema tean seda ise ka väga hästi,mis värvi ta peab olema,musta ja pruuniga ja vahest sünnib pesakonda ka mõni sonaarne kes käib ka näitusel ja saavad häid kohti oleneb kohtunikust ,mis ärvid talle parasjagu meeldib kas musta punakas pruuniga või veits heledama pruuniga emased on tavaliselt heledama pruuniga kui isased.ma küsisin et miks pikkakarvalised näitusele ei saa enam , et varem said kuigi neil on ka tõupaberid.koolis saab temaga käia aga näitusele ei saa .ma ei küsin kas temaga tööd saab teha!

PostitusPostitas Käblik » 30 Sept 2006 12:42

Pikakarvaline on nö karvapraak (kuigi nad on väga ilusad koerad :wink: ) ja ei vasta tõustandardile. Pikakarvalistel slk-del on vähemalt 2 aastat juba toimunud Raplas oma väike mitteametlik näitus - samas on kohal olnud küllalt vähe koeri (eriti sel aastal, kus osales ainult 9 koera), kuid auhinnalaud on seevastu olnud rikkalik. :D
Helenike86 kirjutas kenasti, et see ei lähe kokku nende nö tööpostiga - slk on ju teenistuskoer ja peab tööd tegema iga ilmaga - ka vihma ja lörtsiga, kuid pikakarvalistel esiteks karv kuivab juba oluliselt kauem kui nö õigekarvaga koeral ning kergemini tekib haudumine ja hot spot (see ka enda kogemus) ning osadel pikakarvalistel slk puudub üldse aluskarv ja siis on märjaks saades ka külmetuseoht oluliselt suurem... Talvel ei saa pikakarvalise koeraga eriti ka pikki jalutuskäike ette võtta kui käppadel padjandite vahelt on karvad lõikamata - veidi aega on koer lumes ja ta ei saa enam ka jääkmakate tõttu käppadel kõnnitud....

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 01 Okt 2006 17:48

tänan hea vastuse eest!mulle ka nad jubedalt meeldivad , hästi ilusad sakslased on nad!!kahju et nad hakkavad ära kaduma! aga mul endal on palaanis võtta saksalambakoer!

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 08 Okt 2006 18:45

Ja veneaegsetel saksalambakoertel, räägin siis nn.Ida-Euroopa lambakoertest, ei olnud pikka karva! :vana:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 08 Okt 2006 23:12

Käblik kirjutas:Pikakarvaline on nö karvapraak (kuigi nad on väga ilusad koerad :wink: ) ja ei vasta tõustandardile...
Helenike86 kirjutas kenasti, et see ei lähe kokku nende nö tööpostiga - slk on ju teenistuskoer ja peab tööd tegema iga ilmaga - ka vihma ja lörtsiga, kuid pikakarvalistel esiteks karv kuivab juba oluliselt kauem kui nö õigekarvaga koeral ning kergemini tekib haudumine ja hot spot (see ka enda kogemus) ning osadel pikakarvalistel slk puudub üldse aluskarv ja siis on märjaks saades ka külmetuseoht oluliselt suurem... Talvel ei saa pikakarvalise koeraga eriti ka pikki jalutuskäike ette võtta kui käppadel padjandite vahelt on karvad lõikamata - veidi aega on koer lumes ja ta ei saa enam ka jääkmakate tõttu käppadel kõnnitud....

Jah, aga kust see praak algab? Kas on tegu päris pikakarvalise või rikkalikuma karvaga SLK? Minu pikakarvalisel on aluskarva nii, et aitab ja töötegemist tema karv küll ei segaks. Talvel on käpaalustega hädas ka lühemakarvalised. Või ei ole?
Ma ei ole ka siiani aru saanud, kuidas pikk karv on tööomadustejuures halvendav faktor? Piirivalveski ju pikakarvalisi :roll: Kui asi on aluskarvas, siis võiks ju hindamisel lähtuda aluskarva olemasolust või puudumisest pikakarvalisel. See on ju kontrollitav.
Näide pikakarvalie SLK aluskarva rohkusest :
Pilt
See on karvavahetusaegse ühe kammimise tagajärg.
Minu koeral pole vaatamata kuumadele suvedele ja rohketele ujumistele mingit haudumist ega spotti kunagi olnud. (küll on seda juhtunud colliel)
Honeybeele lohutuseks: ei hakka pikakarvalised kuhugi kaduma- täitsa olemas ja küllaldaselt. Selle eest hoolitseb loodus ise. Ikka juhtub pikakarvalisi kutsikaid "rikkumata" so õigekarvaliste pesakondadesse.
Imelik, et neil nn ida-eurooplastel pikakarvalisi ei esinenud :roll: , nagu krimanka väidab. Kas ikka tõesti ei esinenud? Huvitav, kuidas pikakarvalisust välditi?

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 09 Okt 2006 18:34

Pikakarvalised sakslased on tegelikult väga kenad küll ja ega nad kuhugi ei kao, enamik aretuses olevatest koertest kannab endas pika karva geeni, nii et seetõttu sünnib neid suht sageli.
Aga, et miks ta töötegemist segab - ega selline veidi pikem karv ju ei segagi aga olen isegi näinud kui omavahel paaritati pikakarvalisi isendeid, siis järglastel karv veelgi pikem ja ilusam ja juba järgmises põlvkonnas võib tekkida aluskarva puudumise probleemi, seega koer ei talu ei kuuma ega külma.
Et aga kuidas vene aretajad sellele probleemile lahenduse said. Linnalegend räägib, et kasutati aretuses algusaastel suisa metsahunti!? Muidugi baasiks oli ikka saksast põrit lambakoer.
Noh teoreetiliselt peaks pikast karvast lahti saama ka kui vältida geenikandjate kasutamist aretuses aga see on päris keeruline. Seda enam, et sageli on pikakarvalised sakslased ka väga hea anatoomiaga ja hea pigmendiga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 14 Okt 2006 08:01

krimanka kirjutas:...
Aga, et miks ta töötegemist segab - ega selline veidi pikem karv ju ei segagi aga olen isegi näinud kui omavahel paaritati pikakarvalisi isendeid, siis järglastel karv veelgi pikem ja ilusam ja juba järgmises põlvkonnas võib tekkida aluskarva puudumise probleemi, seega koer ei talu ei kuuma ega külma ... sageli on pikakarvalised sakslased ka väga hea anatoomiaga ja hea pigmendiga.

Pikakarvaliste omavahelist paaritamist saaks vältida. See ei saa ju olla aluseks praagiks kvalifitseerumisel. Miks siis ikkagi on pikakarvalisus viga? Kusjuures ka pikakarvalisust esineb väga erinevas karvapikkuses. Kas lühikarvalistel pole kunagi aluskarva vähesuse või puudumise probleeme? Kui korraliku aluskarvaga pikakarvalist paaritatakse normaalkarvas koeraga, kas siis on kutsikatel oht aluskarvutuiks saada? Kuna paljud liinid kannavad pikakarvalisuse geeni, siis ei saa ma ikkagi aru, miks tunnuse ilmnemisel seda veaks loetakse juhul, kui aluskarvaga kõik ok. Kui pikakarvalistel oleks tõesti alati aluskarvaga probleeme, siis saaksin aru, aga nüüd mitte. Päris paljusid pikakarvalisi tean, kel aluskarv korralik. (Ei ole ise näitustest huvitatud ja pikakarvalise võtmine oli teadlik samm, aga küsimus jääb huvitama ikkagi). Huvitav ju, millepoolest minu pikakarvaline, kel tavalisest kohevam saba, pisuke krae kaelas ning kehal liibuv, ent keskmisest veidi pikem okas, töökoeraks oma karvkatte poolest ei sobiks või järglaste emaks (NB! - ei ole järglasi plaanis!) Ja kust jookseb see piir rikkaliku ja pikakarvalise vahel
:roll:

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 15 Okt 2006 19:05

Sama hästi võiks küsida, et miks langevad aretusest välja ühe puuduva hambaga või ühe puuduva munandiga isendid. Teenistuskoera funktsioon ei ole ju häiritud.

Aga probleem ongi ju see, et siis me ju teadlikult aretame mittesoovitud tunnuseid. Ja piiri pikema või pika karvalise vahele on raske tõesti panna. Ma ei ole küll nüüd suur spetsialist aga ma ei ole küll kuulnud, et liiga lühikese karvaga sakslasel oleks aluskarv puudunud aga mine tea. Muideks mu oma sakslasel on tegelikult liiga lühike karv, näitusel sai ta küll SG. Samas 2 pesakonnakaaslast on pikakarvalised, ülejäänud tavalise, ilusa karvaga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 15 Okt 2006 22:32

krimanka kirjutas:Sama hästi võiks küsida, et miks langevad aretusest välja ühe puuduva hambaga või ühe puuduva munandiga isendid...

Hamba - või munandipuudulikkusega ei ole pikakarvalisus võrreldav, sest kunagi olid ju pikakarvalised aktsepteeritud. Sestap ei saagi aru, miks on otsustatud, et see ei sobi mitte. Mingi põhjus ju ikkagi on :roll: , seda tahakski teada.

Pommidega kollid tulevad taksodega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 16 Okt 2006 01:44

Miikene - aga kunagi oli ka aksepteeritud krüptorhid ja puuduvate hammastega koerad. Hambaid ei lugenud keegi ja "munapoolikuid" kasutati aretuses, sest nad on võimelised andma järglasi.
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 16 Okt 2006 04:12

Eks nendes tõustandardites on teisigi asju, mis mõttetutena tunduvad ja võib-olla seda isegi on. No näiteks igasugused koera värvust puudutavad nõuded, enamikul juhtudel ju värvus koera elukvaliteeti ei mõjuta. Pikakarvalisuse keelamisel võib siiski arvestatav põhjus olla, kui pikakarvaline SLK peab tundide kaupa lausvihmas töötama, siis on tema läbivettinud kasukas ikka märgatavalt raskem, kui normaalse karvapikkusega koeral ning see võib hakata mõjutama ka töötulemusi. Teine põhjus on juba siin eespool mainitud aluskarva puudumise probleem (seda ma muide varem ei teadnudki) - loomulikult saab aluskarva olemasolu näitusel kindlaks teha, küll aga ei saa näitusel öelda, kas selle koera järglased oleksid aluskarvaga või ilma. Mis nüüd ida-eurooplastesse puutub, siis nende hulgas vist tõesti ei olnud pikakarvalisi. Kas oli põhjus selles, et see populatsioon, kellest ida-eurooplased kujunesid, ei kandnud seda geeni, või oli asi selles, et pikakarvalised ei vastanud standardile ja sellised kutsikad lihtsalt kõrvaldati - seda ma tõesti ei tea, ehk oskab keegi kompetentne kommenteerida.

Aga jah, ilusad on need pikakarvalised küll, minu emal oli pikakarvaline ja täiesti korraliku aluskarvaga sakslane :)

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 16 Okt 2006 16:20

Kas Linda oskab öelda, mil määral erineb pikakarvalise belglase kasukas pikakarvalise sakslase omast? Pealevaadates tunduvad suhteliselt sarnased olevat, aga nojah, pikakarvalisi SLKsid olen mina oma elus näinud ka vast kolme :hups: Belglasi küll arvuliselt rohkem nähtud, aga ei saaks öelda, et ka ülearu palju, huvitaks asjatundja kommentaar.
koerad ei valeta

Pommidega kollid tulevad taksodega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 16 Okt 2006 18:12

marilin kirjutas:Kas Linda oskab öelda, mil määral erineb pikakarvalise belglase kasukas pikakarvalise sakslase omast? Pealevaadates tunduvad suhteliselt sarnased olevat, aga nojah, pikakarvalisi SLKsid olen mina oma elus näinud ka vast kolme :hups: Belglasi küll arvuliselt rohkem nähtud, aga ei saaks öelda, et ka ülearu palju, huvitaks asjatundja kommentaar.

Tõesti on pk.sakslasi ka selliseid, kelle karv struktuurilt ega ka pikkuse ei erine belglaste omast. Mul endalgi üks peaaegu taoline kunagi kodus olnud (kõrvad olid tal küll täiesti lühikarvalised) Võimalik, et Miikese Michel kuulub just nende hulka (ma olen näinud teda vaid pildil).Kuid on olemas hoopiski teise karvastruktuuriga sakslasi ja jutt on rohkem siin neist.
Idakatel tõesti minu mäletamist mööda ei sündinudki pikakarvalisi järglasi. Ka mitte sellisest kombinatsioonist, kus oli üks vanematest idakas ja teine sakslane. Kusagilt oleks ikka muidu kuulnud, et sündisid ja hiljem nad hukati või lihtsalt jäeti paberiteta. Toimus ju kahekordne pesakonna akteerimine, ärge seda unustage. Ning esimene akteerimine oli esimese kolme päeva jooksul peale sündimist. Kohe siiski ei ole kutsikast näha, kas tuleb pika-või lühikarvaline. Alles hiljem, kui kutsikad on ikka 3-4 nädalased. Vahel veelgi hiljem. Kui lühikarvalisel colliel sünnib pikakarvaline kutsikas, siis seda tihti isegi pole näha 1,5 kuuselt.
Mis aga veel idakatesse puutub, siis neil oli tihti probleemi, et koerad olid liiga lühikese karvaga. Ka Eestis oli selliseid.
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kingpool » 17 Okt 2006 09:00

Linda kirjutas:Mis aga veel idakatesse puutub, siis neil oli tihti probleemi, et koerad olid liiga lühikese karvaga. Ka Eestis oli selliseid.

Ja sageli esines ka väga heleda kasukaga,väga suurt kasvu ja kollaste silmadega idakaid( mõne tuttava koer kaotas aastatega oma musta sadula.) Pikakarvalisi tõesti ei olnud, esimene pikakarvaline oli telekast nähtud filmikoer Civil, kelle kaunis välimus jättis sügava mulje, mille tulemusel olen isegi omanud nn pikakarvalist, kelle seljas kasvas aluskarv ja pealmine kiht karva oli sama pikk kui teistel rikkaliku karvaga standardisse kuuluvatel koertel ainus erinevus oli karvased käpa- ja kõrvatagused.Aga kui ta karva just oli ajanud, siis õnnestus meil isegi ühel sakslaste erinäitusel juunioriklassis kõrgem hinne ja esikoht saada piiritaguselt sakslaste spetsilt- kohtunikult :irw:Muidu olime ikka viimased karva pärast. Ja tööomadused olid tal 100 korda paremad, kui mu lühikarvalisel sakslasel.
Jäära tähemärgi jäär
"Sel kes kriitikat kuulda ei soovi, ei tasuks kellekski saada, midagi öelda ega ka teha! "

PostitusPostitas Pontser » 18 Mär 2007 21:13

Minule selline Miikese Misheli tüüpi karvasem sakslane just väga meeldib. Tahaks oma peressegi sellist, aga kui selline kutsikas on nii-öelda "praak", siis kuidas sellist otsida (kui ma tõesti tahaks justnimelt pikakarvalisemat - tema ilu pärast)? Ega siis ju vast kutsikakasvatajad ei reklaami, et "mul sündis pesakond pikakarvalisi", vaid püüavad sellist juhtumit pigem ära hoida.

Näitustele ei ole plaanis kippuda (ei ole ka eriti huvi) ja kutsikamajandusega ei kavatse hoopiski mitte tegeleda. Tahaks lihtsalt sellist koera kes vaimusilma ees ringi lippab, kui ennast SLK omanikuna kujutlen. Aga kuidas justnimelt sellist siis ikkagi oleks võimalik hankida? Oskab ehk keegi natuke nõu või ideid anda?

PostitusPostitas Käblik » 18 Mär 2007 23:18

Pontserile - kui soov saada pikakarvalist slk-d, siis tasuks jälgida nt.erinevate slk kasvatavate kennelite ja ka ESLÜ kodukat - tavaliselt kenasti kirjas, et sündis nii mitu kutsikat, nii palju emaseid ja naa palju isaseid ning kusagil kutsikate 3 - 4 nädala vanuses ilmub ka tavaliselt teade, et kui mitu pikakarvalist. :D

PostitusPostitas Pontser » 18 Mär 2007 23:40

Tänan, Käblik. Panen kõrva taha. ;)

PostitusPostitas maag » 19 Mär 2007 15:07

Infoks: ESLÜ kodukasl ripub praegugi üleval pesakond, kus 2 pikakarvalist: emane ja isane. Kuigi mõlemad vanemad tavakarvaga ja heade näitusehinnetega.
Vaata Uued pesakonnad - Veel ülevaatuseta. Sealt leiadki. Neil on muide ka päris vahva blogi kirjutatud.

PostitusPostitas Pontser » 19 Mär 2007 15:34

Vaatasin :). Hirmus armsad kutsikad on 8). Pean mehele pilte näitama, äkki hakkab isutama :irw:

Edit: Õhtul - mees vaatas seda Fausti sellise hiilgava näoga, et poleks ta mees, kohe tuleks porgandihääl välja :). Aga kuna ta ikkagi on mees, siis ütles ta oma naisele pead vangutades, et koeraostuks puudub hetkel raha ja korter on liiga pisike (mida naine muidugi enne ka juba teadis :oops: , aga kutsikas oli muidugi hirmus armas seal pildil ja blogikirjelduse järgi ka selline minu masti kutt - rahumeelne, aga kindla käpaga karja valitsev :)).

Ma lohutan ennast sellega, et ega kasvataja oleks kah arukas olnud ega poleks nii suurt koera meie kitsukesse kolmetoalisse kasvama andnudki. - Panen hambad risti ja püüan veel natuke koeratuna kannatada, kuniks need segavad tegurid on kõrvaldatud.

Aga tõesti, mis siis, et näitusekohtunikud neid pikakarvalisi tõustandardit kaitstes tagumistele kohtadele jätavad - silmale on nad ikka hirmus armsad vaadata. Ja ma siiski usun, et tegelikult kui oleks aktiivne eestvedaja, siis pikakarvalistele oma seltskonna keskselt võistlusi ja show-sid võiks ikka korraldada küll - nii ilusad (ja kindlasti ka targad - ega karv ajusid mõjuta) on nad ikkagi ju, mis siis, et tõustandardist veidi väljas.

& kennel Alfablitz
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Helenike86 » 20 Mär 2007 16:44

Pontser kirjutas:Ja ma siiski usun, et tegelikult kui oleks aktiivne eestvedaja, siis pikakarvalistele oma seltskonna keskselt võistlusi ja show-sid võiks ikka korraldada küll - nii ilusad (ja kindlasti ka targad - ega karv ajusid mõjuta) on nad ikkagi ju, mis siis, et tõustandardist veidi väljas.

Tegelikult ju korraldataksegi ka pikakarvalistele näituseid.Küll harvem ,kuid ka nende peale on mõeldud! :)
http://www.skyli.ee Artemis koeratoidud, Isle of Dogs karvahooldustooted, Mimigreen disainer rihmad
http://www.alfablitz.ee Kennel Alfablitz

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 20 Mär 2007 21:25

Pontser kirjutas:... karvasem sakslane... kui selline kutsikas on nii-öelda "praak", siis kuidas sellist otsida (kui ma tõesti tahaks justnimelt pikakarvalisemat - tema ilu pärast)? Ega siis ju vast kutsikakasvatajad ei reklaami, et "mul sündis pesakond pikakarvalisi", vaid püüavad sellist juhtumit pigem ära hoida...

Reklaamivad ikka, ega see pole mingi häbiasi ja pealegi lähevad pesakonna üksikud pikakarvalised tavaliselt kui soojad saiad - meeldivad päris paljudele, aga sünnib neid vähem kui "normaalseid". Enamasti kasvataja saab aru, millise karvaga kutsikas on, kes temast tuleb. Meie omale aga ei osatud veel 3,5 kuuselt pikakarvalisust ennustada, kuigi pea oli kutsikal keskmisest karvasem. Kuna karvapikkus polnud meile oluline, siis oligi huvitav näha, et mis tast kujuneb. 2 kohe näha pikakarvalist oli Misheli pesakonnas ja siis tema- selline lühemakarvaline pikakarvaline. Ülejäänud olid normaalkarvas kutsikad. Neist kohe näha olnud pikakarvalistest kasvasid päris karvamõmmid, Mishelist siis selline, nagu ta on - keskmik :P . Tean ka juhuseid, kus on normaalkarvalise pähe müüdud koerast Misheli moodi pikakarvaline sirgunud. Seega pole siis alati ikkagi selge, milline karvakate tuleb. Väga karvased on kohe teistmoodi, neist saab selget sotti. Segane lugu on nendega, kelle puhul võib oletada rikkalikku kasukat, aga tuleb pikakarvaline. Sest nõksu pikem karv on ju lubatud, nagu olen aru saanud, aga need koheva udukarvaga kõrvatagused ja karvasemad käpatagused, need otsustavad asja, liigitades SLK pikakarvaliseks praagiks. Kusjuures "praak" pole päris õige väljend, sest kannavad ju tõupuhtad vanemad seda geeni edasi, mis praak see ikka on, lihtsalt on otsustatud, et ebasobiv SLKle. Praak on ikka see, mis kuhugi ei kõlba, aga pikakarvaline kuhugi ikka kõlbab :P

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 23 Apr 2007 20:51

jah ma tätsa usun et pikkakarvalised sakslased ei kao kuhugi ja kooliski saab nedega käia aga neile võiks ka ju olla eri näitus nö. et aint nendele privaat näitus näiteks....

& sakslased
Kasutaja avatar

PostitusPostitas anett » 24 Apr 2007 12:42

Korraldataksegi neile ka näitusi, Helenike ka juba eespool kirjutas sellest.
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself. (J.Billings)

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 08 Sept 2007 17:20

Minul tekkis huvitav küsimus, ei osanud seda kuskile mujale panna.
Kui ema on lühikarvaline paberitega SLK ja isa on pikakarvaline paberitega SLK siis millistel võimalustel saavad kutsikad paberid, kui üldse saavad? Minuteada on pikakarvaline SLK aretusse mitte kuuluv... :roll:

Kasutaja avatar

saksa mix

PostitusPostitas spanjel » 08 Sept 2007 18:18

Võimalusi pole. Sellist isast tohib aretuses kasutada ainult juhul kui ta omab näituse hinnet ja töökatseid ja on läbinud aretuskontrolli.

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 08 Sept 2007 18:28

Pole isegi võimalik trahvi makstes?

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 08 Sept 2007 18:33

Lyan kirjutas:Pole isegi võimalik trahvi makstes?

No kuidas saab aretuses kasutata koera,kes ei vasta tõustandartile??Muidugi-mitte kuidagi!!

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 12 Sept 2007 19:03

:OT: Lyan, kas sul tekkis EKL müügikuulutuste lehel liikudes see küsimus?
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sookoll » 13 Sept 2007 15:57

Mina lugesin seda müügikuulutust lemmik.ee lehelt ja ei jõua ära imestada kuidas saavad EKL paberitega olla pikkakarvaliste sakslaste kutsikad :o
Sõber on alati toeks!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 13 Sept 2007 16:07

See on trahvipesakond. TT-l pole ju kirjas, et tegemist on pikakarvalise slk-ga, kust EKL seda siis teadma peaks? Ja isegi kui nad teaks, siis juriidilist alust regamise keelamisel pole, sest nagu öeldud - TT-l ei kajastu slk-de karva pikkus (erinevalt bokseri värvist).
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

Häbi

PostitusPostitas Dakota Mare » 13 Sept 2007 16:19

Minagi lugesin antud kuulutust Lemmiku portaalist ja ei suutnud oma silmi uskuda. Tehakse sigadust ja siis kuulutatakse veel uhkelt avalikkusele. Täiesti vastutustundetu saksa lambakoera tõu suhtes. Ja uued kutsikad ka kõik pikakarvalised ja paberitega :evil: ja võivad aga rõõmsalt jätkata seda "ilusa pikakarvalise sakslase aretust" :x
Abivalmis, avatud ja ümbritsevate suhtes salliv

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 14 Sept 2007 09:44

Hmh - pikakarvalisusest üldiselt - sain endale kingiks Fred Lantingu raamatu The Total German Shepherd - eile õhtul just lugesin saksa lambakoera aretamist ja lagust puudutavat peatükki - päris lahe oli vaadata, millised marmor värvusega, karmikarvalised jne koerad minevikus saksa lambakoerad olid. Marmorvärv muutus ebasoovitavaks, kuna tulenes ristamisest colliede eelkäijatega ja sellega kaasnes tihti kitsas ning teenistuskoerale sobimatu koon ning tihti ka liigkerge luustik.

Aga pikakarvalisuse kohta kirjutati seal nii, et pikakarvalised kutsikad ja koerad on nn taandareng aretuses (2 sammu tagasi) - jumala eest mitte halvas mõttes. Aga näiteks toodi seal howavart kes ka saksa lambakoera aretamises rolli mängis ning kellel teatavasti on tsipa pikem karv.
Mis puutub slk eellasesse, siis oli Lanting ka väga huvitavalt kirja pannud 3 eritüüpi koera esivanemat, kellest siis on saanud tänapäeva koeratõud. Mida veel põnev oli lugeda - et hundi ja koera ristand on reeglina hundi välimusega. Miks? Aga selle pärast, et hunt kannab endas dominantseid geene ja nn hundilik välimus on samuti dominantne omadus. Koerad on aga saanud oma erineva välimuse aretades sarnaseid hundist pärinevaid loomi - ja üks või teine välimus on saanud alguse sellest, kui kaks retsessiivset geeni mõlemalt poolt on järglasele edasi antud. Ehk siis igasugused välised tunnused koertel peaks olema retsessiivsed ning paaritudes hundiga jääb peale tavaliselt hundi dominantne geen.
Läks off topicucs ja mõni geeniteadlane ilmselt leiab minu selgituses palju ebatäpset - aga jube huvitav oli lugeda ja tegelikult kirjutasin siia lihtsalt, et seda "aretuses samm tagasi" juttu edasi anda - aga juttu jätkus kauemaks.
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 16 Sept 2007 01:02

Miks siis üldse antakse pikakarvalistele tõutunnistus? Kui on praak või tagasiminek, degeneratsioon vms, siis ärgu olgu tõutunnistusi ja lõppeb ära see spekulatsioon karva pikkuse üle. Mina pole nimelt oma koeraga näitustele läinud, et vältida igasugust poleemikat tema karva pikkuse, minu või kohtuniku aususe üle. Minu jaoks on minu koer ilus, paljude vastutulijate silmale ka. Kui palju kordi on imetletud nii tema saba kaunidust kui üldist välimust ja imestatud, et paberitega koeral järglasi pole. Mina ei imesta üldse, et on neid, kes karva pikkuse kohalt silma kinni pigistavad, liiati, kui pikakarvalisus piiripealne on ja pesakonna muretsevad- paberitega koer ju ikkagi. Poleks neil pabereid, poleks ka pikakarvaliste paberitega järglasi. Miks siis ei märgita tõutunnistusele karva tüüpi, kui see ometi nii oluline näitaja on tõulisuse osas?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Esva » 17 Sept 2007 14:02

Samas väga paljudele sümpatiseerivad just need pikakarvalised rohkem. Eks sellest tulenevadki need silma kinni pigistamised ning mittestandartsete koerte paaritamised.
Aga äkki oleks aeg küps selleks, et hakata eraldi aretama pikakarvalisi sakslasi? Kunagi oli ju analoogne probleem valgete sakslastega ja lõpuks sai neist omaette tõug. Võib-olla oleks see ka nende pikakarvaliste puhul lahendus?
Kuigi jah, see ei lahenda nn praakkutsikate probleemi.
Ehtne eesti lambakoer

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Üllas » 10 Apr 2008 11:35

Ma ei saa hästi teie paberite teemast aru? Meil on paberid täitsa ausal teel saadud, sest nii ema kui isa on täitsa aretuskõlbulikud. Ikka ju juhtub, et tulevad aretusest pikkakarvalised pojad, ja ega siis ei jäeta pesakond ilma paberiteta :P
Aga näituste kohta ütlen ma nii palju, et kurb on vaadata kuidas korraldatakse pikakkarvalistele näitus SKL klubi poolt, nimelt auhinnad on poole väiksemad kui nii niinimetatud siis täisverelistel kutsikatel kellel pole pikka karva. Kui auhinnad on poole väiksemad (näiteks toidupakk oli proovipakk mis antakse tavaliselt tasuta toidule peale :?: )siis tekkib küsimus miks on vaja pikkakarvalistelt võtta sama regamis tasu????? Ja veel kui händler ei oska koera näidata ja siis lihtsald haarab ringikorraldaja koera endale ja näitab ise. :o Ja kui keegi julgeb ringikõrvalt sellist asja kommida siis nähvab see ringikorraldaja kes koera võttis vastu :" Mis vahet seal on sest see näitus on nagunii MITTEAMETLIK", :o no mis me siis räägime.
Aga samas väga positiivse elamuse on andnud samas Raplas toimuvad pikkakarvaliste näitus kus võetakse meid ikka nagu tõsiseid tegijaid ja keegi ei alaväärista vaid tehtakse asja nagu hoole ja armastusega, isegi mõõdetakse karvapikkus ära ja sellel kellel kõige pikkem karv on saab autasuks sampuse. VOT.
Igatahes teevad silmad ette SKL klubile, ja soovitus SKL kubile , et sellises stiilis pikkakarvaliste näitust pole küll mõted enam korraldada. Ja loomulikult ei jätta lisamast, et see on ainult minu isiklik arvamus.
Oleme ikka sõbrad ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sookoll » 10 Apr 2008 12:03

Üllas, kui sa hoolega teemat loed, siis on juttu kahe pikakarvalise koera paaritamisest, mis mitte lubatud pole, kuna pikakarvalised SLK-d aretusse ei lähe.
Kui aretusnõuete järgi paaritatud lühikarvalise pesakonnas on üksikud pikakarvalised kutsikad, siis loomulikult saavad ka nemad tõutunnistused.
Sõber on alati toeks!

PostitusPostitas marx » 13 Apr 2008 15:58

Üllas kirjutas:Igatahes teevad silmad ette SKL klubile, ja soovitus SKL kubile , et sellises stiilis pikkakarvaliste näitust pole küll mõted enam korraldada. Ja loomulikult ei jätta lisamast, et see on ainult minu isiklik arvamus.

Lihtsalt uudishimust: mis elukas see SKL klubi on, kes aelliseid piKKakarvaliste näitust korraldab?

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 13 Apr 2008 17:14

marx kirjutas:
Üllas kirjutas:Igatahes teevad silmad ette SKL klubile, ja soovitus SKL kubile , et sellises stiilis pikkakarvaliste näitust pole küll mõted enam korraldada. Ja loomulikult ei jätta lisamast, et see on ainult minu isiklik arvamus.

Lihtsalt uudishimust: mis elukas see SKL klubi on, kes aelliseid piKKakarvaliste näitust korraldab?

Uudishimule vastu:
Kui Sa märkad, siis tegid ise teise kirjaveale viidates kirjavea. Teise silmis pindu näed, aga oma silmis palki? :twisted:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 10 Aug 2010 23:20

Link

Kas pikakarvaline koer pole enam out (st MA)??? (mul jääbki seda tü ük otsust avama...)
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 10 Aug 2010 23:34

On out selles mõttes, et järeltulijad ei saa pabereid. Kahjuks on koer.ee foorumil nüüd mingi "kala" küljes - ei lase ennast sisse logida, et vastata.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Täpuke » 11 Aug 2010 00:58

Mina kuulsin jutte, et uuest aastast peaks pikakarvalisi kah saama aretuses kasutada, kuid vaid pikakarvalne pikakarvalisega ja tingimuseks, et peab olema aluskarv.

Nii vähemalt mulle räägiti...
Frisbee 13.01.10
Armastus sakslaste vastu kasvab iga päevaga ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 11 Aug 2010 09:19

Pikakarvaliste osas jah on oodata, et ka neile hakkavad toimuma pikakarvaliste näitused, kus saadaval ametlikud näitusetulemused, samuti saab neid tulevikus ka aretuses kasutada. Aga selle täide minemiseni läheb aega, sest selleks tuleb standardit muuta, ja FCI peab asja kinnitama jne jne.
ESLÜ üldkoosolekul võeti õnneks vastu otsused, mis võimaldavad pikakarvalised sutheliselt ruttu ka ametlikeks klassideks teha - kohe kui standard on selles osas muudetud...
Aga kannatlik tuleb olla.
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 13 Okt 2010 16:11

Saabus teade FCI'st saksa lambakoera pikakarvalise variatsiooni ametlikust tunnustamisest alates 01.01.2011. Normaal- ja pikakarvaline saksa lambakoer võistlevad näitustel eraldi CACIB'itele (ning sellest tulenevalt ka SERT'idele).

Uut tõustandardit kahjuks hetkel veel saadaval ei ole.

See info EKL-st, seega juba järgmisest aastast pikakarvalised näitusele, näitusele :-)
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 17 Okt 2010 00:48

Väga vahva teada ja hea meel selle üle :)

Mine Kikk-kõrvalised lambakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline