Kutsikate registreerimisega seoses

mitteametlik koht küsimustele, vastustele ja aruteludele
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Dets 2015 19:18

Kutsikate registreerimisega seoses

PostitusPostitas Karvane_loom » 11 Dets 2015 04:03

Kuna Kennelliidu lehel on öeldud, et kutsikad saab registreerida kohe pärast sündi, kuid samas peab koos registreerimisavaldusega saatma ka kiibinumbrite lehe, siis tekkis selline küsimus, et kui vanalt kutsikaid üldse kiibistatakse. Kui varasema tava kohaselt on kutsikatele mikrokiip pandud 6- kuni 8-nädalasena koos esimese vaktsineerimisega (paljud kliinikud pakuvad kõige korraga tegemisel soodustust), siis kas nüüd tuleb koerad juba mitu nädalat varem ära kiibistada, et tõutunnistused selleks ajaks tehtud saaks, kui kutsikad 2-kuuselt/8-nädalaselt uutele omanikele üle tahetakse anda? Või ongi nüüd nii, et 6-8. nädalal annan paberid alles sisse ja ootan oma kutsikakarjaga veel mõned nädalad tunnistusi, praeguses olukorras võib-olla veel kauem, sest tädid kennelliidus on otsustanud jõuludeks kollektiivpuhkusele minna?
Lisaks tahaks teada, kuidas siinsetel kasvatajatel on kogemusi pisteliste kontrollidega kennelliidust. Kas nad sajavad lihtsalt järsku sisse või teatatakse mõistliku aja jooksul ette, millal tullakse kutsikaid üle lugema, ja saan kiiresti kutsikad "küla" pealt kokku korjata? Internetis kolades on jäänud mulje, et vähemalt veel hiljuti andsid paljud kasvatajad kutsikad uutele omanikele üle enne registreerimistunnistuste kättesaamist, samas praeguste reeglite järgi peaksin neid nii kaua ikka enda valduses hoidma. Ehk kutsika Eesti teise otsa saatmine ei tule seni kohe kindlasti kõne allagi, eks?
Ja mis värk sellega on, et endiselt peab emase koera originaaltõutunnistuse EKLi viima, kui koer on neil registris kõikide mõeldavate andmetega ning näituste ja muu jamaga seoses on neile selle koopiaid mitmeid kordi juba saadetud? Bürokraatia tundub Kennelliidule igatahes väga meeldivat.

& liivimaa parim matsutaja
Postitusi: 300
Liitunud: 23 Okt 2005 02:22
Asukoht: Pärnu

Re: Kutsikate registreerimisega seoses

PostitusPostitas riinz » 04 Mär 2016 15:11

Sa ei ole nende mõtete mõlgutamises ainuke omataoline :) Oleme sellest teiste kasvatajatega palju rääkinud.
Üks lahendus on veterinaarilt kiibid ette ära osta, kui ei taha väga vara kiipida. Siis on sul kiibinumbrid teada (kirjutad näiteks kutsika nime või värvi kiibipakendile), saad dokumendid ära esitada; kuid kutsikad kiipida alles hiljem, näiteks esimesel vaktsineerimisel.
Öeldakse, et päris pisikestel kipuvad kiibid rohkem ringi sõitma, aga mul puudub kogemus, kas see ka nii on.
See tõutunnistuse üleandmise nõue kutsika loovutamisel on kõiki meie EKL nõudmisi ja kombeid arvestades küllaltki jabur tõepoolest.
Esiteks peavad kutsikatel olema kiibid enne dokumentide sisse andmist (kes reaalselt kiibib enne 6-8 nädalat?) ning teiseks on neil aega tõutunnistusi vormistada kuni kolm nädalat... Aga ilma tõutunnistuse üle andmiseta kutsikat loovutada ei tohi, oled kohe Tõuraamatumääruse rikkuja. Tundub, et reeglid on koostatud mingi koerakauge inimese poolt, ent ometi see nii ju ei ole, kõik reeglitekoostajad on ju ka ise kasvatajad. Milleks siis teha reegleid, mida keegi reaalselt ei täida?
EKL poolt palavalt armastatud Soome Kennelliit on näiteks oma ostu-müügilepingu põhjas kohe ära märkinud, et tõutunnistus võib tulla hiljem, kuid selle üle andmise eest ei tohi küsida eraldi raha.
Emaskoera originaaltõutunnistuse esitamine (eriti sellise, mille on välja andnud EKL ise ja kui koeral on üksainus omanik) on tänapäeva digiajastul muidugi midagi sellist, millele ei suuda ühtegi loogilist põhjendust leida, aga EKL ongi selline jäigalt harjumustest kinni hoidev organisatsioon. Kas need harjumused ka tänapäeva kontekstis põhjendatud on, ei huvita EKL-s kedagi.

Mine Eesti Kennelliit

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline