Rebaste kärntõbi aka vale ravi saanud collie

- kollikoda ja need teised ka
Kasutaja avatar

Rebaste kärntõbi aka vale ravi saanud collie

PostitusPostitas Pamparix » 24 Mär 2012 17:46

Tunnused koeral..
Koonul on täpid, kärnad. Kõrvadel võivad olla kärnad ja karvutud kohad. Sageli ka hakkavad kõigepealt silmad jooksma. Käppadel on kärnad, edasiarenenud vormil käppadel paakunud, näritud kohad. Kõhul jm kärnad.
Ravi on colliele Stronghold. Saab vet arstilt retseptiga osta, turjale tilgutav, vastavalt kaalule. Toimib 1 kuu. Raviks oleks vaja veel 1 kuu lisaks kõikidele oma kodu koertele.
Kui Sa pole kunagi näinud ühtki rebast oma koertega koos olevat, see ei loe...Kõikide nimetatud tunnuste puhul, ära kahtlusta allergiaid vmt. Tee see kärnatõve ravi, kui see ei mõju, siis uuri edasi.
Mina ütleksin nii, et meil on rebaste kärntõve massiliselt ja seda diagnoosi tihti ei suuda vetarstid veel määrata.
http://pamparix.ucoz.com/blog/ivermecti ... 2-02-04-14

PostitusPostitas ninasaba » 24 Mär 2012 18:39

Kui uurida eri allikaid netis, siis on soovitusi-väiteid kärntõve kohta seinast seina, ka inimeste puhul. Desoda kogu kodu ja ravida kõik elushinged vs unustada deso ning ravida ainult sümptomitega isendid, nakkab paljast pealevaatamisest vs tihti ei nakka isegi haige vastu hõõrumisel ...
Minu kogemus - peale mitmeid sügeliseravisid ning viimasel korral ka mehe ravimist - pigem toetab seda, mida nii mehe perearst kui Toometi kliiniku arstid on arvanud - ravida ainult sümptomitega elukaid ning ei hakka üldse igaleühele. Iga kord on mul koerad olnud koos, desotanud pole midagi, sümptomid on ainult ühel. Ise magasin mehega ikka koos ja linu ei põletanud, mina ei saanud ei koertelt ega mehelt neid elukaid, kuigi mehel oli ikka nädalateks jama sellega (inimesed võivad saada koertelt ning kuigi väidetavalt see inimese peal kaua ei suuda elada, siis netist leiab tegelikult juhte, kus on päris pikalt see koerlaste lest ka inimest piinanud).

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pamparix » 24 Mär 2012 18:48

ninasaba kirjutas:Kui uurida eri allikaid netis, siis on soovitusi-väiteid s pikalt see koerlaste lest ka inimest piinanud).

Olen ka uurinud. Inimesele võib väikest vaevust ajutiselt põhjustada. Aga koerte suhtes, lihtsalt peaks kõiki ravima, sest, et ega iga kärna ei näe ju. Kusjuures see on ikka müstika, kui kallid need Stronghold jmt on, kui ikka mitu koera ja tahaks kõike vältida..

PostitusPostitas ninasaba » 24 Mär 2012 21:34

Minu kogemusel küll, isegi kui sul on selline väga karvane koer, kes nt lisaks ka normaalselt sügab ennast pidevalt nagu oleks kirbud, on suht raske sügeliste saamist mitte märgata, nädalaga ikka asi kipub hulluks kratsimiseks minema ja karv hakkab ära tulema, nahk läheb katki/punaseks/kärna jne. Ei kujuta ette, kuidas seda ei märka - sellep mina küll ei muretseks, et sügelised jäävad märkamata. Oleme ikkagi ravinud seda, kel on selged sümptomid ning jälginud teisi. Siiani mitmel korral kogu koerakarjast ainult ühel olnud sümptomid ning pole olnud vaja teisi niisama "mürgitada".
Mees oli ikka üle kere täpiline ja sügeles siin nädalaid, ma ei usu, et ta ise seda kirjeldaks kui lühiajalisi väikesi vaevusi :D. Huvitaval kombel inimese ravi on üle mõistuse vaevarikkam kui koera.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 24 Mär 2012 21:47

:OT: - ma tean õnneks rebaste kärntõvest samapalju kui siil vettehüpetest, aga silma jäi sõna "sügelised" ja et need nakkavad inimesele. Kas tegu on ikka ka inimese mõistes sügelistega?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 25 Mär 2012 00:45

Kärntõbi on nakkuslik nahahaigus, mida põhjustab naha parasiitlest Sarcoptes canis. Tegu on 250...350 m suuruse parasiidiga, kes elab naha pealmisse ossa (epidermisesse) näritud käikudes. Loomadelt võib nakkuse saada ka inimene. Tavaliselt tekib siis n.ö. ebasügelislööve nahal. Sel puhul leidub nahal üksikud punetavate täpikestega alad, sageli vöö piirkonnas. Täpid kaovad peatselt siiski ise, sest sügelislestad ei suuda inimese nahas paljuneda.
Inimesele see haigus ohtlik ei ole, pigem lihtsalt ebameeldiv.
Kuulsin raadiost, et kärntõve levik on pidurdunud ja haigusjuhused harvenenud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 25 Mär 2012 09:38

Miikene kirjutas:Tegu on 250...350 m suuruse parasiidiga, kes elab naha pealmisse ossa (epidermisesse) näritud käikudes.

:o hirmus jah.... :irw:
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pamparix » 25 Mär 2012 14:19

Miikene kirjutas:Kuulsin raadiost, et kärntõve levik on pidurdunud ja haigusjuhused harvenenud.

See on hea uudis. Kahjuks mul pole salvestatud kärnatõbise rebase pilti, mis tehtud Tln Nõmmel, 2011 novembris. Aga ma loodan seda saada. Pilt tehti rebase pärast...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 25 Mär 2012 18:45

Meie aia taga jooksval rebasel on küll ilus kahar saba.
Kadriorus aga nägin sügisel üht väga räämas sabaga isendit. Sabast pidi rebastel see tõbi kaugele näha olema. Ka tean koera, kes elab pargi lähedal ja sellesse haigusesse nakatus.Täna on ta juba terve.
Rebaste populatsioon olla haiguse tõttu vähenenud ja seeläbi ka haigestumist vähem. Buum pidi selleks korraks läbi olema.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 26 Mär 2012 00:35

Ilmselt kehtib ka kärntõve puhul see, et heas võitlusvormis immuunsüsteemiga eluka seljas ei taha parasiidid hästi kanda kinnitada. Ma pakun, et seda võitlusvormi mõjutavad väga erinevad tegurid.

Sügisel sai mu taksikamp kätte tugevalt kärnase kähra ja asusid üsna lähikontakti temaga. Tuleb tunnistada, et ma ei strongholditanud ühtegi neist :hups: Keegi kihelema ei hakanud, kärna ei läinud. Ma tean, et vahetult peale nakatumist pidi koer hakkama tugevalt kihelema, seejärel tõmbab see tagasi ja paari nädala pärast on viljad näha.

On piirkondi, kus normaalse kasukaga kährik ja rebane on harv nähtus ja on ka vastupidi. Seal kus meie jahil käime on ka hundid kärnas. Mujal on leitud ja nähtud kärntõve sümptomitega põtru. Ma väga loodan, et buum on möödas ja usinamad jahimehed ei pea enam iga mõne nädala tagant koeri strongholdiga niisutama...
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Mine Briti karjakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist