Hea film border colliedest

- kollikoda ja need teised ka

Hea film border colliedest

PostitusPostitas Elin » 11 Okt 2011 15:10

http://www.youtube.com/watch?v=tbcHM9Kq ... re=related

Igaüks peaks seda vaatama, enne kui endale borderi võtab :) Borderite minevik, tulevik ja olevik. Eriti tore on muidugi iga osa lõpus- No Jess, you are not just a dog, you are a border collie...

Re: Hea film border colliedest

PostitusPostitas ninasaba » 11 Okt 2011 15:36

:OT:
Elin kirjutas:Eriti tore on muidugi iga osa lõpus- No Jess, you are not just a dog, you are a border collie...
Vabandust, et kommenteerin, aga mind on juba ammu see torganud - kuigi alati saab võrrelda tõuge, mis puudutab kiirust, õpivõimet jms, siis milline koer on "lihtsalt koer"? Ma saan täiesti aru tõu fännide võimest ja soovist oma tõugu näha kõige erilisemana, kuid iga tõu osas annab leida mingeid omadusi, mis on omased vaid mingile kitsale tõugude grupile või lausa ainult ühele tõule, mis teebki nad eriliseks. Aga need sellised laused siiski mind isiklikult häirivad kui liiga kaugele minek - läbi oma tõu esiletõstmise tõmmatakse nagu teistele vesi peale.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 11 Okt 2011 16:11

Ei jõua hetkel seda klippi vaadata aga mina ütlen ka, et border ei ole lihtsalt koer. Seda sellest seisukohast, et lihtsalt koer on see koer, kes muuseas sulandub enamikesse peredesse ja kodudesse kus koeraga suuremat midagi ei tehta ja ta on lihtsalt tore pere liige kes saab pisut õpetust ja perega nende tegemisi kaasa teha. Border ei ole minu arvates lihtsalt koer vaid omaette projekt :irw: Neid tõuge on tegelikult ju veel, kes vajavad sihipärast ja järjepidevat tegelemist, et asjad kõikidele osapooltele hapuks ei läheks ja kuna enne sellise koera võtmist tuleb ikka väga hoolikalt kõik läbi kaaluda, siis mina ütlen, et nad ei ole lihtsalt koerad vaid eesmärk omaette.

See on muidugi minu vaatenurk ja ma ei arvagi üldse, et see kõige õigem, lihtsalt minu oma :)
If you´re not having fun, you´re not doing it right

PostitusPostitas Elin » 11 Okt 2011 16:24

Vabandust, kui see lause kuidagi solvavaks osutus. Nii ma seda küll ei mõelnud ja see pole ka minu isiklik arvamus, et borderid kuidagi teiste koerte suhtes ülimad oleksid. Nagu ka Animal Planetis alati öeldakse- iga koer on erinev ja ainulaadne ja ka tõusiseselt võivad erinevused olla päris suured. Minu jaoks oli antud lause pigem naljakas ja natuke armas ja näitas, kuidas inimene on niivõrd kiindunud oma koera ja sellese tõugu. Ja ma arvan, et seda saaks tõepoolest ükskõik, millise tõuga või tõuta koera kohta öelda. Ja tore oleks, kui inimesed niimoodi oma koertesse suhtuksidki.
Ja minu arust siiski oma koera või mingi tõu armastamine ei tähenda ikkagi automaatselt teiste halvustamist. Minu jaoks minu koer ei ole ka lihtsalt koer, vaid midagi enamat. Võib-olla ei pea igal pool tonti nägema? Ja poliitkorrektsuse huvides tuleks kindlasti kõik need igasugused koerte intelligentuse, kiiruse jms pingeread ära keelata :) Eri rassi inimeste IQd pole ka ju sobilik mõõta ja võrrelda..
Muide, kui seda filmi ka vaadata, siis näeb, kuivõrd kiindunud need inimesed koertesse on. Ilmselt ilma sellise pühendumiseta ei suudaks nad ka sellist ränka tööd teha, nagu seda on probleemsetele borderitele uue kodu otsimine. Vaatamata oma mitmetele headele omadustele pole borderid tihtipeale just eriti head lemmikloomad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jaanila » 11 Okt 2011 21:23

Kui keegi juhtub minult küsima, kes on kõige lihtsam koer, siis vastus on kindlalt - bordercollie.
Kui keegi juhtub minult küsima, kes on kõige erilisem koer, on vastus sama- bordercollie.
Ja uskuge, siin pole midagi vastuolulist :)

PostitusPostitas kelos » 11 Okt 2011 21:31

N6us ninasabaga. Mind ka millegi pärast häirib, kuidas r6hutatakse, et tegu pole lihtsalt koeraga, vaid borderiga. Nagu border oleks midagi sellist, et k6ik teised t6ud jäävad kaugelt maha/alla.
Rotto (14.06.1999-22.07.2008)

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 12 Okt 2011 18:41

kelos kirjutas:N6us ninasabaga. Mind ka millegi pärast häirib, kuidas r6hutatakse, et tegu pole lihtsalt koeraga, vaid borderiga. Nagu border oleks midagi sellist, et k6ik teised t6ud jäävad kaugelt maha/alla.

See ei tähenda ju sugugi, et teised maha jääksid, pigem rõhutab, et teistmoodi. Kelle jaoks on see teistmoodi ülimuslik, kelle jaoks vastupidi, puudus. Kõoik ju selles kinni, mida vajatakse. Kas väljend "tavaline koer" on kuidagi halvustav? Kuidas võtta. Minu jaoks tähendab tavaline koer head. Enamuse koeranduse kaugete jaoks aga seda, et on selline, nagu on harjutud koera pidama. Igaüks ei tahagi kiiksuga koera. Liiga kiirelt õppiv või ülitöökas koer on ikka paras väljakutse. Küllap saab iga tõu kohta öelda, et mitte tavaline koer vaid .... no näiteks kolli. Sest ka tema pole tavaline, on oma tugevate eripäradega. Ja tänavapildis tuttava labradorigi kohta saab öelda, et mitte lihtsalt koer vaid labrador. Mina mõistan seda nii, et tegu on ülisõbraliku tegelasega, näiteks. Mitte tavaline koer vaid SLk. Kohe saan aru, millele rõhutakse. Vbl olen ma nii naiiv, et ei oska solvangut sellistes ütlustes näha.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 12 Okt 2011 19:45

Kas see, kui ma ütlen, et "ta pole tavaline laps, vaid minu laps" või kasvõi "ta pole tavaline mees, vaid minu mees" tähendab, et ma arvaksin, et teised on kõik kehvemad või? See tähendab ju eelkõige seda, et just minu jaoks on minu oma laps ja oma mees ikka kõige armsamad, mitte seda, et nad seda ka kõigi teiste jaoks olema peaksid. Ilmselge, et igaüks armastab ja kiidab oma tõugu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 12 Okt 2011 19:49

Ma olen jõudnud pooled ära vaadata. Ja appi kui lahe see kikkkõrvaline hästi palju mustaga koer on (2.osas ta ilmutab ennast). :hups:

Teistest tõugudest paremad on nad kindlasti konkreetsetes karjaajamisolukordades. Nii nagu ilmselgelt laikad on parimad sooblijahil või taksid urujahi teatud olukordades. Igal tõul ju oma eesmärk. Orjajälitajana on border näiteks raudselt täiesti mõttetu, s.t ju vast põgeneva orja varbad saavad näksitud ka, aga muud tulu vaevalt tõuseb. :lol:

Samuti on ilmsed eelised mõnedel koeraspordialadel. Lihtsalt nad on sihuke tõug, kelle seast tuleb flyballikoeri kõige suurema tõenäosusega.

Lihtsad on nad minu arust ka, kui nende olemus ära tabada. Elu mõte on neil kõike liikuvat jälitada ning omaniku mõtteid üritada lugeda. :P Taevale tänu enamik teisi tõugusid vähemalt viimast nii koledal kombel ei püüa. Mõõdukas koguses ajab see mõttelugemispüüe naerma, aga vahel hulluks ka. Ja kõige enam ajab hulluks mind isiklikult see, kui koer instinktiivselt nii hullusti peab-peab-peab midagi tegema, et lihtsalt peabki. See jälitamise ja hiilimise asi on neil ikka täiesti maniakaalne vahel. Prillide peegeldused ja kärbsed, tõepoolest! On lihtsalt bordekoll ja mitte muu koeratõug. Mõnes mõttes muidugi teistest ülem, samas aga täiesti lollakas. :P

PostitusPostitas kelos » 12 Okt 2011 20:58

rents kirjutas:Kas see, kui ma ütlen, et "ta pole tavaline laps, vaid minu laps" või kasvõi "ta pole tavaline mees, vaid minu mees" tähendab, et ma arvaksin, et teised on kõik kehvemad või? See tähendab ju eelkõige seda, et just minu jaoks on minu oma laps ja oma mees ikka kõige armsamad, mitte seda, et nad seda ka kõigi teiste jaoks olema peaksid. Ilmselge, et igaüks armastab ja kiidab oma tõugu.

No kui see on asi, millest on vaja teisi inimesi sageli teavitada ilma igasuguse kysimiseta, siis on kyll kummaline. Enda jaoks on muidugi k6ige armsam ja erilisem, aga miks seda siis teistele r6hutada vaja on? Eriti arvestades, et tegelikult 99% muu maailma jaoks on tegu täiesti tavalise mehega ja tavalise lapsega.

Minu koer näiteks on kyll eelk6ige täiesti tavaline koer, mis siis, et minu jaoks eriline.

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 12 Okt 2011 21:00

kelos kirjutas:
rents kirjutas:Kas see, kui ma ütlen, et "ta pole tavaline laps, vaid minu laps" või kasvõi "ta pole tavaline mees, vaid minu mees" tähendab, et ma arvaksin, et teised on kõik kehvemad või? See tähendab ju eelkõige seda, et just minu jaoks on minu oma laps ja oma mees ikka kõige armsamad, mitte seda, et nad seda ka kõigi teiste jaoks olema peaksid. Ilmselge, et igaüks armastab ja kiidab oma tõugu.

No kui see on asi, millest on vaja teisi inimesi sageli teavitada ilma igasuguse kysimiseta, siis on kyll kummaline. Enda jaoks on muidugi k6ige armsam ja erilisem, aga miks seda siis teistele r6hutada vaja on? Eriti arvestades, et tegelikult 99% muu maailma jaoks on tegu täiesti tavalise mehega ja tavalise lapsega.

Minu koer näiteks on kyll eelk6ige täiesti tavaline koer, mis siis, et minu jaoks eriline.

Pidev rõhutamine on liig küll, ma sain lihtsalt teemaalgatusest aru, et seda öeldi ainult üks kord - ja sellisel juhul on see temaatilises saates minu jaoks täiesti omal kohal.

PostitusPostitas kelos » 12 Okt 2011 21:20

Konkreetses teemas on jah ainult yks kord öeldud, aga kui pidevalt satud nende yks kord ytlemiste otsa, siis tekibki see kysimus, mille ninasaba eespool esitas.

Eesti Päästekoerte Ühing
www.paastekoerad.ee

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 12 Okt 2011 22:02

kelos kirjutas:Konkreetses teemas on jah ainult yks kord öeldud, aga kui pidevalt satud nende yks kord ytlemiste otsa, siis tekibki see kysimus, mille ninasaba eespool esitas.

:OT: ja väga vabandan, aga kas siis ei tuleks äkitse natuke peeglisse vaadata :angel: ? :hups:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 12 Okt 2011 22:05

Kui sa tundud peale iseenda ka teiste meelest foto peal alati kole, siis sa tõenäoliselt oledki kole või ebafotogeeniline. :angel: Kui midagi pidevalt kord öeldakse, siis see tõenäoliselt lihtsalt ongi nii või vähemalt natuke nii. :nänä: Aga eks ta ole - eks tglt ju vahet ei ole kas puudel või border või Argentiina dogi ja üldse on kõige parem pitbulli ja borderi mix, sest ta on lihtsalt koer on koer on koer. :angel:

Minu jaoks on näituseks alati müstiline lause "koer on koer on koer", sest see on umbes sama, mis öelda, et "inimene on inimene on inimene", olgu ta dalai-laama või sarimõrtsukas või võsaneeger või njuujorklasest pintsaklipslane või mina.

PostitusPostitas ninasaba » 12 Okt 2011 23:24

Ei soovinud üldse nii kitsalt kui antud tõu piires asjale tähelepanu pöörata. Mul on alati kahju, kui mingit looma nähakse ... "lihtsalt" loomana, samas kui mingi teine loom on ... eriline, mitte "lihtsalt loom" (mul tekkis juba enne küsimus, et mis ta siis on - rohkem nagu mingi muu liik (hobune, inimene?) või, kui ta pole "lihtsalt" see liik, mis ta olema peaks). Häirib, kuna mul on kahju kõigist neist ülejäänud "lihtsalt" olenditest seal eriliste kõrval - pehmendagu ütleja hiljem asja kuidas tahab, ilmselgelt tuleb esile, et ütleja teeb mingit kvaliteedilist vahet.
Nagu te olete välja toonud, siis energia/intelligentsus või laua all magamine/olematu õpisoov võivad olla mõlemad elu raskendavad/kergendavad või tavalised/erlised omadused - seega on arusaamatu, mis idu või tarkus saaks sellises ütluses üldse peituda, ja miks te kaitsete selliseid ütlusi. Ma olen lugenud väga paljude eri tõugude kohta selliseid ütlusi, ilmselt mind ei häiriks, kui ainult paar ühe tõu põrunud fänni väljenduks selliselt.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 13 Okt 2011 00:23

Kas üks põrunud fänn on see borderifilmi autor? Huvitav miks borderitel on rohkem põrunud fänne, kui mõnedel teistel tõugudel? Sest borderid on ise põrunumad ja omasugune otsib omasugust ja leiab kah või? :irw:

Minu arust võib igaüks oma lemmiktõugu taevalaeni kiita seni kuni ta teisi tõugusid laitma ei hakka. Mind häirib see, kui öeldakse, et puudel on tohlakas ja mõttetu puudel, aga üldse ei häiri, kui öeldakse, et ta on eriti numminupi padjakoer (mida ta tglt ei ole, aga see selleks). Häirib, kui kuldseid retriivereid või cavaliere nimetatakse "igale jobule kõlbavateks koerteks", aga üldse ei sega, kui neid kiidetakse kui leebeid ja seltskondlikke koguperekoeri.

Borderite puhul on minu arust asja point selles, et tõsiselt peaks tohlakaid mitteviitsivaid inimesi neist eemal hoidma nii üksikoerte elusaatuse tõttu kui ka tõu üldist tulevikku silmas pidades. Sinna ette saab väga hästi rakendada lause, et tegemist on erilise koeraga ja kui sa selleks valmis ei ole, siis pigem ära putu. Ma räägin ka igaühele, kes tuleb jutuga, et oi kui ilus ja tark koer, et kui ei ole soovi enamust oma vabast ajast koerale pühendada, siis parem valigu mingi muu tõug endale, sest ta on töötõug...*

*Tihti saan vastuseks küsimuse: "Oi, kas ta teeb teil ka mingit tööd?", millele pean kahjuks eitavalt vastama, sest raske on selgeks teha, et jah, palli tagaajamise tööd ja tagurpidi keerutamise tööd ja istu-lama-seisa-rasket-tööd. :lol:

PostitusPostitas Elin » 08 Jaan 2012 17:33

http://www.youtube.com/watch?v=DEURzUc5 ... ture=share
Siin on veel näha, kuidas border tööd teeb:) Tegemist on noore koeraga, kes on läbinud karjatamiskatse. Koera omanik on minu koera Clara kasvataja.

PostitusPostitas Eveon » 20 Mär 2012 22:16

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 20 Apr 2012 15:06

Maailm on värviline!

borderi-plika Sanna & segavereline Nella
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuuli V » 20 Apr 2012 15:38

*Kaja kirjutas:The Collie Walk

Tõelised kasskoerad :irw: .

PostitusPostitas ninasaba » 20 Apr 2012 18:47

Olen seda juba varem näinud, tõeliselt lahe klipp tõesti (liikumine sobib muusikaga nii hästi)! Kusjuures väga huvitav mulle vaadata, kuivõrd meie koerad teevad sisuliselt üksühele sama käitumist (kogu pilt näeb sama välja kehakeelest liikumiseni) lindu hiilides ning lõpuks seisakusse jäädes, ja suudavad täiesti liikumatult (ainult silmamuna vahest liigub) seista kasvõi 10 min. Ma olen alati ääretult nautinud seda käitumist, ja koerte silmamunad, mis teevad veel oma liigutusi (seal videos on kah näha natuke), panevad alati muhelema :). Piisab, kui võtan külmikust ühe surnud linnu kätte ja mu koerad täpselt selliselt, nagu kamp kameeleone, hiilivad mulle läbi maja järgi, jõllitades punnis silmadega lindu mu käes. Ääretult lahe.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas werta » 25 Apr 2012 10:39

& Black Sabbath
Kasutaja avatar

PostitusPostitas piano120 » 25 Aug 2013 23:01

Kuna sobivamat teemat ei leidnud ja uut teemat vaid küsimuse jaoks tõstatada ei tundunud otstarbekas, postitan siia.
Kas keegi oskab öelda, kas Eestisse on planeeritud selle aasta jooksul mõnd bordercollie pesakonda? (võib ka privaatselt). Ise otsin ilmselt valedest kohtadest, kuna mingisugust infot leida ei suutnud.
Aitäh ette :)
"Põhjus, miks koeral on nii palju sõpru on sellest, et oma keele liigutamise asemel liigutab ta intensiivselt saba."
http://web.zone.ee/maarjakalma

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 26 Aug 2013 10:37

Minuteada planeeritakse küll ja üks koer peaks ka paaritatud olema. See on naised agility-platsi kõrval rääkisid inf, rohkemat mina ei tea.
koerad ei valeta

Kasutaja avatar

PostitusPostitas livia » 27 Aug 2013 12:18

See aasta on vähemalt kaks pesakonda tulemas.
"Keegi ei hinda sinu vestluse erilist ja ülimat geniaalsust nõnda nagu koer". Christopher Morley

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Femme Fatale » 27 Aug 2013 22:42

see on nüüd ka naised saunas rääkisid jutu tasemel, aga minu teada on potentsiaalsetele emastele kutsikatele mõlema paarituse puhul päris palju ootajaid, nii et ilmselt oleks sul suurem lootus kui isast soovid.

Mine Briti karjakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline