Collie ajalugu

- kollikoda ja need teised ka
& Fönix
Kasutaja avatar

Collie ajalugu

PostitusPostitas Acca » 11 Apr 2005 14:10

Sobran vahel internetis otsides killukesi collie ajaloost. Panen siia mõned mulle põnevana tundunud viited:

Siin on näiteks Briti karjakoerte põlvnemise sugupuu.
Nendelt lehekülgedel aga on collie ajalugu n.ö piltides.
Siin siis lambakoertest ja The Scotch Sheep-Dog.
Ja lõpuks mustvalge collie Smoke. Tema on siis bicolour. Nagu seal kirjas - on ka blm-valge bicolour, s.t mõlemal puhul tan-märgid puuduvad.

Olen tänulik teistegi põnevate linkide eest!
Oh my God, oh my dogs!

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 11 Apr 2005 14:41

Kuidas see bikoloor collie Euroopa standardisse mahub? Sheltiedel on see lubatud, aga colliedel?

& Fönix
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Acca » 11 Apr 2005 15:21

Svejk kirjutas:Kuidas see bikoloor collie Euroopa standardisse mahub? Sheltiedel on see lubatud, aga colliedel?

Ega ta mahugi. See jälle sealt Ülelombimaalt.

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis arvatavalt just sellised - mustvalged - collide esivanemad olidki. Kas nüüd just tolle Ameerika Suitsu moodi, aga taoline värvikombinatsioon oli põhiline.
Oh my God, oh my dogs!

& Minnie
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kylli » 12 Apr 2005 09:07

Pakun lingi,mis ilmselt on kõigil collie-sõpradel "favorites"nupu allhttp://sangis.kalix.net/~bylle/index.php
Minu jaoks oli see küll elamus,minna mööda oma koera sugupuud ajaloos tagasi ja avastada sealt needsamad Lochinvar of Ladypark ja Royal Ace of Rokeby ja palju teisi koeri,kellest tõu ajaloo käsitlustes palju juttu on olnud.Teisalt jälle tuleb teadmine,kui kitsas on baas ,millest tõug on tekkinud,sest mingist ajast alates hakkavad samad koerad sugupuus hirmutava sagedusega korduma. Lõpuks,ega see sada aastat polegi teab ,mis pikk aeg-kui vähe oli koeri,kellest kõik algas ja kui palju on collie'si maailmas nüüd :? (kas kusagil üldse on seesugust statistikat)

Pommidega kollid tulevad taksodega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 12 Apr 2005 14:29

Läksin korra 7-8 põlve ühe oma collie sugupuuga tagasi ja lõpuks pidin tõdema, et tema sugupuu vaid kahest koerast koosneski :irw:
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 21 Apr 2005 12:18

Kas keegi teab kus Collied pärit on? Mis maalt?

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 21 Apr 2005 12:28

Okram kirjutas:Kas keegi teab kus Collied pärit on? Mis maalt?

hm, kas koera tõug vihjeid ei anna :wink: Śoti lambakoer

Algselt pärit Põhja -Inglismaalt ja Śotimaalt, kus kasutati karjakoerana.
[img:200:18]http://www.hot.ee/mesike/mesike_signatuur.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas freyja » 14 Jaan 2006 13:51

Dogs eyes speak a special language, that comes directly from their souls...

& Minnie
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kylli » 16 Jaan 2006 10:35

freyja kirjutas:Link venekeelsele artiklile
http://www.zoocourier.ru/Articles/CollieHistory.htm

Kas Sinu arvuti võimaldab seda lugeda?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 16 Jaan 2006 10:41

Kylli kirjutas:...
Kas Sinu arvuti võimaldab seda lugeda?

Ei - :(

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 16 Jaan 2006 10:51

Aga te pange View -> Encoding -> Cyrillic (Windows) ning saate!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas freyja » 25 Mai 2006 13:27

Dogs eyes speak a special language, that comes directly from their souls...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas MariMaria » 25 Mai 2006 23:50

Tänan 8) Sama soojaga sai Iisraeli kollinduski ära kaetud - mitmed nõuka aegsed kollitajad on sinna kolinud :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 30 Dets 2009 18:20

Tõstan üles vana teema. Sest siia otsa sobib see kõige paremini. Juba omajagu aega olen jälginud siberlaste foorumit. Ja viimasel ajal läheb seal üha huvitamaks! Ehk siis huvitavamaks neile, kellele pakuvad huvi koerad, kes on elanud omal ajal Venemaal ja kunagises Nõukogude Liidus. Kui alguses oli teema üks ja ühene: meenutused või nostalgia, siis nüüd läheb laiali mitmesse erinevasse teemasse. Nii et üldlink siis: http://sibforum.mybb3.ru/viewforum.php?f=20 Olen oma väikest vahmiili väga põnevalt leidnud vägagi vanadesse aegadesse, abiks peamiselt venelaste aastaraamatud, tuntud lühendiga KIR, kus palju ajaloo alast kirjatööd-fotosid-sugupuid. Nüüd aga ilmub foorumisse nende kaugete aegade sugulaskoerte piltegi! Ja Dina kommentaarist võib lugeda, et legendaarse entusiasti Rodionova arhiiv on ka säilunud. Uue teemana on Baltikumi koerad - kellel huvi ja skannitud fotosid, minge ja lisage! Ise ei ole ma end sinna foorumisse reganud, kodus skannerit kah pole, kuid ühel kenal päeval tahaks ikkagi kuidagi oma laiskusest üle saada ja vähemalt oma koerte kaugetest esivanematest mingi kokkuvõtte kokku panna. Oh, ilus unistus!
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 10 Jaan 2010 12:45

Neile, kes pole sinna foorumiteemasse lugema läinud, kuid nostalgitseda on soov. Omaaegsetest ülipopulaarsetest Pärnu erinäitustest lasid Pärnu toonased kolm juhtivat kasvatajat Linda Jürgens, Inna Tolli ja Dina Korna teha väga korralikud videod. Omal algatusel ja oma raha eest tellides. Mingi osa sellest said nad muidugi tagasi, kui näitusevideote kassette osteti. Kopeerimisega on muidugi kannatanud teravus. Kuna mul endal ei ole siiani videokassettide vaatamise võimalust, ei ole ma omale neid ka hankinud, kuigi näinud olen neid kõiki - väga korralik töö. Nüüd on siberlaste foorumi meenutuste teemas viide, et üks selline video on digitaliseeritud ja kõigile vaatamiseks välja pandud! Link sinna lehele (jätan seekord lühendamata): http://mysterycollies.my1.ru/index/coll ... _1992/0-33

Mäletan seda näitust. Oli vilu ja vilets ilm. Ja üllatuslikult mitmed väga näitusekogenud ja kenad koerad astusid kohtunikuhärra eest ära, seda on ka videol näha. Ei teagi, mis tol näitusel ei sobinud. Vaatasin ka oma kataloogi - osad koerad on olnud lausa agressiivsed ja selle eest ka nulli saanud. Täidetud kataloog on esitatud ka viidatud lehel. Ma ei hakanud seda kontrollima, kas minu kataloogis samamoodi kirjas. Kui keegi tahab täpsustamist - küsige ja vaatan, kuidas minul. Näituse hindesüsteem oli toona selline, nagu siis kehtis Soomes näitustel. Hinded anti numbritena, järjestati igas ringis 5 koera, kel hindeks 1, ja kes neist valiti edasi võistlema PI/PE klassi, neile anti lisaks aunimetus (AUNI). Tolle näituse pk.colliede TP oli Tšehhis sündinud kaunis emane Rosebud Gold Alkami, kelle ema vanemad olid Pärnus sündinud, Rosie omanik oli Dina Korna, ja VSP koer tuli Venemaalt, Inglismaal sündinud Karava Blue Denim. Näitus oli kahepäevane (isased-emased eri päevadel) ja koeri kataloogis kirjas veidi üle 300. Olid meie colliede hiilgeajad ja näitustele sooviti registreerida rohkem koeri, kui oli võimalik hinnata - toimus vaid eelregistreerimine, muidugi. Lisaks pk.colliedele olid näitusel ka kenad lühikarvalised, sheltied ja bordercollie (viimaseid kirjas mitu, kuid mul tulemus kirjas vaid ühel).

Ja lisan: esimesel lingil on vaid pk.collied ja lõpuvõistlused, lk.collied on siin: http://mysterycollies.my1.ru/index/coll ... ollie/0-41
ja sheltied ning border: http://mysterycollies.my1.ru/index/coll ... epdog/0-42
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 13 Sept 2010 18:01

Tõstan seda teemat, seoses karvaseks kippuva näituseteemaga.

Siin on eespool link Iisraeli collieportaali, kus fotodes päris hea hulk varasemaid Cruft'si võitjaid pk.colliesid. Lisaks siis ka viide, mis viib vaatama üht Pärnus toimunud erinäitust.
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 22 Mai 2012 20:06

Ja siia sobib vana filmilõik, mille just leidsin Soome Collieühingu foorumi kaudu: http://www.britishpathe.com/video/collie-close-up Aasta siis 1926. Põgusa guugeldamisega paistis, et selle kennelnimega koeri on ammustel aegadel ka USAsse imporditud.
Maailm on värviline!

Mine Briti karjakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline